’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Kapellenfestival ’’Belleblaozers” Oisterwijk Uw kind is aangehouden, en nu...? De telefoon gaat. Het is de politie, die u vertelt dat uw kind is aangehouden! Dat is schrikken. Ook als het maar voor ‘kattekwaad’ is. Maar wat gaat er nu verder gebeuren? Hieronder leest u daar meer over. van de wereld Lezing ’Loonse en Drunense Duinen’ Het grootste paasei Kijken naar sporen op Landgoed Zwijnsbergen Mooie tuinen.nl hg Verzamelaarsruilbeurs in Boxtel BON Eerste en tweede Paasdag Paaseieren zoeken! een geheel verzorgd kinderfeestje voor 8 kindjes OKCHOntWtd Ö5 <AOffi®TEL TEL OI5 - 515 -1495 nfO@DfOTTM.il Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Kinderen t/m 10 jaar zijn tussen 11.00 uur en 14.00 uur welkom om te zoeken dat ei. In het grootste ei is niet alleen een ver rassing voor de ridder, maar ook voor alle kin deren, die samen met hem de speurtocht naar het grootste ei hebben mee beleefd. Inschrijven Voor dit grappige, spannende paas-avontuur dient vooraf te worden ingeschreven. Telefoon: 0411-621279 of06-55941583. Kosten tien Euro per kind, vijf Euro voor de begeleidende vol wassene. Eerste Paasdag om half twaalf precies en om half drie kunnen kinderen bij Kasteel Nemer- laer te Haaren het allergrootste Paasei van de wereld komen zoeken. Zo helpen zij Ridder Flierefluiter, die al jaren lang op zoek is naar IVN Oisterwijk en LNMH te Haaren hebben Piet de Jongh en Harrie Stokwielder bereid gevonden een lezing te verzorgen over de Loonse en Drunense duinen. Deze kenners van het gebied gaan in op het ontstaan van onze ‘Brabantse Sahara’, het huidige beheer en de omvangrijke ingrepen die er plaatsvinden. Ook vertellen zij over de toekomstige ontwik kelingen, waarin de Europese bescherming als Natura-2000-gebied een belangrijke plaats inneemt. Het verhaal wordt ondersteund door prachtige en unieke foto’s van Harrie. Aan de orde komen onder andere de drie be langrijkste natuurwaarden van het gebied. Als eerste laten ze de schoonheid van het stuiven de zand zien. Prachtige micro-patronen liggen op grote hindernisduinen in het dynamische zand. Daarnaast staan ze stil bij de bijzondere plantenwereld van mossen tot bossen. Tot slot belichten zij de dierenwereld met aandacht voor insecten en de achtergronden van het ver dwijnen van het korhoen. De lezing wordt gehouden op donderdag 21 april aanstaande in De Voorhof, Kerkstraat 64 te Oisterwijk. Aanvang: 20.00 uur. De toegang is gratis! www.lnmh.nl www.ivnoisterwijk.nl I I I I I I Naam Op 17 april 2011 organiseert dweilorkest De BelleBlaozers voor de tweede keer een kapel lenfestival in het centrum van Oisterwijk. Met twee buitenpodia, een binnenpodium in Cur- nonsky, een gezellig terras met bar en 17 kapel len uit de wijde omtrek belooft dit een groot feest te worden. Om 14.00 uur zal de eerste kapel hun kunsten laten horen in de Dorpsstraat. Om 18.00 uur eindigen we met een prijsuitreiking in zowel muzikaliteit als presentatie. Wij wil len iedereen van harte uitnodigen om er met ons een mooie middag van te maken. Tot ziens op zondag 17 april! Wil je weten welke bands er komen optreden? Kijk dan eens op www.belleblaozers-oisterwijk.nl/festival kind verwacht kan worden. Dat betekent dus dat de politie per geval bekijkt in hoeverre toe zicht nodig is. Ook kunt u niet zomaar midden in de nacht een bezoekje aan uw kind in de politiecel brengen, daar gelden huishoudelijke regels voor. Uw bezoek mag het onderzoek nooit verstoren, dus een verhoor bijvoorbeeld gaat altijd voor. Recht op advocaat Uw kind heeft als minderjarige het recht om voorafgaand aan het verhoor te overleggen met een advocaat en heeft recht op bijstand van een advocaat tijdens het politieverhoor. De kosten van de advocaat zijn in de eerste zes uren na aan houding voor eigen rekening. U kunt er als ouder ook voor kiezen zelf aanwezig te zijn bij het verhoor, in plaats van een advocaat. Vóór aanvang van het verhoor moet de politie u daar op wijzen. Hoe verder? Nadat het proces-verbaal is opgemaakt, kan de politie de minderjarige naar huis sturen. Het kan zijn dat uw kind nog moet verschijnen voor de kinderrechter of een taakstraf krijgt via bureau HALT. Bij een taakstraf komt de kin derrechter er niet aan te pas en uw kind krijgt dan geen strafblad. Zie voor meer informatie www.halt.nl Kasteel Nemerlaer, Haaren Op het landgoed Zwijnsbergen, met zijn prach tige kasteel, is het heerlijk wandelen. Zeker in het voorjaar. IVN Oisterwijk en LNMH Haaren bieden u daarom op zondag 17 april een excur sie aan op dit landgoed. Onder leiding van een natuurgids gaat u op zoek naar sporen van die ren die hier voorkomen. U zult verbaasd zijn over de vele sporen die hun aanwezigheid ver raad. De gids vertrekt om 10.30 uur vanaf de parkeerplaats van manege “De Hoogakker”, Helvoirtseweg 7 te Helvoirt. Deelname aan deze excursie is gratis. Wilt uzelf, onder leiding van een gids, met een groep op pad, neem dan contact op met Piet van de Kar, wandelcoördinator van het IVN. Wij kunnen een excursie aanbieden die is afge stemd op uw eigen wensen. Voor een excursie van ca 2 uur vragen wij 45,-. E-mail: pietvan ekar@home.nl tel. 0416-280912. www.lnmh.nl www.ivnoisterwijk.nl Vind het GOUDEN EI en WIN De eerste uren Kinderen, oftewel jongeren tot 18 jaar, die wor den aangehouden door de politie mogen voor nader onderzoek 6 uur op het politiebureau worden vastgehouden. In die 6 uur telt de nacht (tussen 24.00 uur en 9.00 uur) niet mee, het kan dus voorkomen dat ze een nachtje op het bureau moeten blijven. Tijdens het verhoor zijn de kinderen niet verplicht om op vragen antwoord te geven. De politie hoort ook eventuele getui gen en slachtoffers. Alles wordt opgeschreven in een proces-verbaal, dat naar de officier van justitie gaat. Die bekijkt of er voldoende bewijs is dat de jeugdige een strafbaar feit heeft ge pleegd en of de zaak aan de kinderrechter moet worden voorgelegd. Afhankelijk van de zaak kan de jongere zonodig langer dan zes uur worden vastgehouden. Rechten van ouder en kind Na de aanhouding is de politie verplicht om ouders hiervan op de hoogte te brengen. Als ouder hebt u in principe vrij toegang tot uw kind. U kunt uw kind spreken zonder dat daar politiemensen bij zijn en u kunt brieven met elkaar schrijven zonder dat de inhoud gecon troleerd wordt. In principe, want er gelden diverse beperkingen en uitzonderingen. Bijvoorbeeld als de politie vindt dat er vlucht- gevaar dreigt of als er agressie vanuit ouder of Zondag 10 april 2011 organiseert de VBV haar verzamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Baanderherencollege te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, theezakjes, enz. Ook kunnen er weer voetbalplaatjes geruild worden. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 10 april is dit: Padvinderij/Scouting. PAGINA 6 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 APRIL 2011 Uw 'Zoekertjes' kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Gezocht: huishoudelijke hulp 1/2 dag per 2 weken. Start in ’t weekend, later in overleg. Ewold van Elderen, 06 30 19 81 75. Woonplaats Telefoon I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J t/m 10 regels 5,00 Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 I I ------ I I I--- I I- I I I- I I- I I I- I I- Onderstaand gedeelte ook invullen. •^Straat VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. j Te koop: beuken seniorenledikant nachtkastje, elektr. lattenbodem, Latex ma tras Classic. Alles z.g.a.n. Tel. 513 2128. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders f 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NET geplaatst! Communiecadeautjes nodig? Tasjes, rin gen, stenen, rozenkrans, haarbana/speld, armbandjes enz. Natuurlijk in Twinkeltje Vacature Kanoboerderij de Reusel: schoonmaakster, maandagen van 9-15 uur. 513 6031 info@kanoboerderij.nl Nu volop kinderbodywarmers, spiikerjas- jes. Ook veel mooie damesmerkkleding tot mt 54 en div. herenschoenen z.g.a.n. mt 46 in Twinkeltje Za. 16 april Mees-Night in HierNeffe Rock en Dance vanaf de 70 s tot nu met dj Coen Mees! Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Za. 23 april (Paaszaterdag), aanv. 21.00 uur: 5-jarig bestaan De Bekkersband! Live on stage bij Café De Brouwer. Entree gratis. LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Za. 23 april (Paaszaterdag), aanv 21.00 uur: 5-jarig bestaan De Bekkersband! Live on stage bij Café De Brouwer. Entree gratis. Zaterdag 16 april: Jukebox Saturday Night in Café de Brouwer. Kies zelf je hits. Speciaal voor de 'Jongere Ouderen’. Zaal open vanaf 20.30 uur. Gratis entree. Verhalen vertellen kun je leren! Nieuwe data: 7 mei, 14 mei, 21 mei van 10.00-14.00 uur. Voor info of aanmelding: www.vertelate- lier.nl info@vertelatelier.nl Woensdagavond Jumbo 30 maart: oog contact! Wie ben je schoonheid? Brief onder nr. 1610 aan de redactie van dit blad. Za. 23 april: Wie is 't haasje? Met dj Tommy. Stem op je favoriete haas op www. deveerkes.nl Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Zaterdag 16 april: Jukebox Saturday Night in Café de Brouwer. Kies zelf je hits. Speciaal voor de 'Jongere Ouderen’. Zaal open vanaf 20.30 uur. Gratis entree. Gezocht: horecamedewerk(st)ers/activi- teitenbegeleiders/afwassers. Flexibele werk tijden weekend doordeweeks. Tel. (013) 513 6031 info@kanoboerderij.nl De Verteltafel: kleinschalig no-nonsense netwerken voor de zakenvrouw. Er is weer een netwerkbijeenkomst op 4 mei a.s. Meld je nu aan! Kijk op www.deverteltafel.nl mfo@de verteltafel.nl Zo. 24 april: Remember the 90's met dj Corné en dj Krulll. Was dit jou tijd dan zien we je graag! De Veerkes. Feestje? Borrel? De Veerkes en HierNeffe bieden hiervoor legio mogelijkheden. Kijk op www.deveerkes.nl of mairdeveerkes@home. nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 6