Oranjecomité Moergestel ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ Alzheimer Café Oisterwijk- Moergestel Onthaasten per brommobiel Orkest Orventus presenteert ’Noche de Encantamiento’ ’’Onze” Koninginnedagviering Expositie Kunst in De Verdieping 16, 17, 23, 24 en 25 april Vlooienmarkt Harmonie Hilvarenbeek op nieuwe locatie Buurtsport met het jongerenwerk! STERK in PRIJS VERLAAGD1- Gilde St. Joris komt weer in actie Dieduksman, Erik van Dam en Laurette Franken. 2 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... gramma staan, zoals de ballonnenwedstrijd, de spelenkermis, de seniorenbingo en natuurlijk de Oranjefietstocht. Uiteraard zullen er weer mooie prijzen te winnen zijn voor de bingo en de fietstocht. Binnenkort worden de bekende versiertasjes uitgedeeld via de basisscholen. Om 11.00 uur start er een wandeltocht van 7,5 km op het plein. Je wint een taart met je wan delgroep als je de grootste groep bent die zich aanmeldt. De muziek zal de sfeer natuurlijk weer bepa len op deze dag! Zangkoor Ratjetoe nodigt iedereen uit om een lied mee te zingen. Vanaf 17.00 uur zal de band Coverexpress een spette rend optreden geven. Er valt dus weer genoeg te beleven op en rond het St. Jansplein! Tot 30 april! Het Oranjecomité Op dinsdag 19 april is er weer een Alzheimer Café Met als thema: Juridische aspecten (zoals bewindvoering, mentorschap). Gast is dit keer een van de notarissen De Hair, Vrijdag en Maris Het Alzheimer Café is een trefpunt voor men sen met dementie jong en oud, familie, vrien den, hulp en dienstverleners en andere belang stellende zijn van harte welkom. De gasten pra ten met elkaar over dingen die ze meemaken, over dementie en over de mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar bete kenen, zij herkennen wat de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekend. De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde, en gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom. Inloop vanaf 19.30; Programma van 20.00- 22.00. In De Coppele, Prunusstraa 69, Oister- wijk, vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer informatie: Jeanne Verberk tel. 528 4571. Concerten 16 en 17 april met muziek uit Zuid-Amerika Op zaterdag 16 en zondag 17 april 2011 geeft Orkest Orventus twee uitdagende concerten onder de titel ‘Noche de Encantamiento. Blaas muziek uit de Nieuwe Wereld’. Tijdens de optredens in Tilliander in Oisterwijk (20.00 uur) enDe Bussel in Oosterhout (14.00 uur) speelt het vorig jaar opgerichte harmonieor kest onder leiding van dirigent Jacco Nefs een aantrekkelijk programma. Op het repertoire staan werken die allemaal een verbintenis heb ben met Zuid-Amerika en de muziek die daar wordt gespeeld. Liefhebbers van originele or kestmuziek zullen door het orkest - dat bekend staat om het hoge niveau - op aangename wijze worden verrast. Orkest Orventus bestaat uit veelal jonge, maar toch al ervaren muzikanten van wie velen een opleiding aan het conservatorium hebben ge volgd. Doordat het orkest een kleine bezetting van ongeveer vijftig personen kent, is de klank anders dan die van de meeste harmonieorkes- Voor de vierde maal exposeren zes oud- studenten van 'De Nieuwe Akademie’ in Utrecht samen; deze keer in Galerie "De Verdieping" aan de Industrieweg. De zes kunstenaars laten recent werk zien. Al tijdens de studie op de Akademie werd duide lijk dat een ieder van de groep een geheel eigen beeldtaal ontwikkelde. Met de verschillende inspiratiebronnen, is er zeer divers werk ont staan: groot, kleurrijk en abstract, of natuurge trouw, klein en verstild. De wisselwerking tussen de kunstenaar, de inspiratiebron en het werk, levert soms duide lijk zichtbare en herkenbare beelden op, of is alleen voelbaar als sporen onder de oppervlak te van het werk. Als al dit werk bij elkaar komt, ontstaat er een spannend geheel. De afstudeergroep van 2003 komt nog twee maal per jaar bijeen om eikaars werk te bewon deren en te bekritiseren, zo houden de kunste naars elkaar scherp. Ze blijven op deze manier betrokken bij eikaars ontwikkeling. Uit deze bij eenkomsten komen de gezamenlijke exposi ties voort. Openingstijden: zaterdagen van 13:00-17:00 uur; zondag en 2e paasdag van 11:00-17:00 uur. Soms moet je snel ergens naar toe. Dan is het een uitkomst als je een auto hebt en de afstand overbrugt via de snelweg. Er zijn echter ook mensen die het liever rustig aan doen, zelfs als ze haast hebben. Tot die groeiende cate gorie behoren de schrijver Karei Wellinghoff en zijn vrouw Yvonne. Wat er onderweg door het landelijke Nederland allemaal kan gebeu ren wanneer je onthaast over binnenwegen tuft in een brommobiel, is beschreven in een boek dat niet alleen leesbaar is voor brommo- bielbezitters. De schrijver voert je mee langs vergeten weg getjes, dwars door de provincie, waar het leven nog goed is en soms verbazingwekkend eigen aardig. Het rijden in een brommobiel is niet zomaar wat. Het karretje heeft het aanzien van een kleine auto, maar het wordt gezien als een soort overdekte bromfiets. Dat is niet terecht, want anders dan een brommer biedt dat voer tuig veel meer comfort. Er mag niet mee gere den worden op rijwielpaden, niet op autowegen en niet op snelwegen. De rest van ons wegen net ligt open voor de brommobielbezitter. Karei Wellinghoff rijdt er vrijwel dagelijks in en hij beleeft daarbij vele avonturen. De reacties van medeweggebruikers zijn velerlei. Sommigen autobestuurders kunnen het brommobiel niet luchten of zien en weer anderen kijken het autootje vertederd na. De schrijver heeft zijn voertuig de naam Blauwina gegeven ivm de hemelsblauwe kleur ervan en hij noemt haar soms schertsend 'De Blauwe Schicht', daarbij denkend aan heer Bommels Oude Schicht. Het gaat hem en zijn vrouw niet om zo snel moge lijk hun bestemming te bereiken, Het gaat ze om het vele, rustieke en vooral ook eigenaar dige van de provincie, weg van de snelweg. We leven namelijk in een tijd waarin mensen zich het liefst zo snel mogelijk van de ene naar de andere plek willen verplaatsen. Het lijkt wel alsof we onszelf de tijd niet meer gunnen om gewoon 'onderweg' te zijn en te beleven wat er zoal te beleven valt tussen vertrek en aankomst. Karei schreef er een boek over en zo kunnen we lezen hoe Nederland eruit ziet langszij de snelwegen. Dat blijkt bijzonder opzienbarend te zijn. Zo wordt hen de weg verspert door monsterachtige tractoren met grijpers en schui vers, door merkwaardige lieden die zich ophou den in leeg achterland, door op hol slaande Zaterdag 16 en zondag 17 april vindt in Hilvarenbeek de jaarlijkse Vlooienmarkt van de Koninklijke Harmonie Concordia van 1839 plaats. De markt is beide dagen geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur en wordt gehouden op het parkeer terrein van Sportpark De Roodloop aan de Tilburgseweg te Hilvarenbeek. Het terrein is voor iedereen gemakkelijk bereik baar en er is voldoende parkeergelegenheid. De verkoop wordt uitsluitend gedaan door me dewerkers van Concordia. Er zijn dus geen handelaren. Verzamelaars en snuffelaars kunnen op de markt praktisch alles vinden van hun gading. Diverse kramen met antiek en curiosa, een enorme partij speelgoed en boeken. Uitstekend bruikbare huishoudelijke- en tuinartikelen, elektronische apparatuur en nog veel meer. Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang en mogen bovendien ook nog eens gratis een cadeautje uitzoeken in de speelgoedkraam. Kortom: een gezellige markt die al jarenlang hoog staat op de lijst van de vaste vlooien- marktbezoeker. U moet dus zeker komen kij ken! De entree bedraagt 2,- (kinderen tot 12 jaar gratis). Na het succes van vorig jaar, hebben wij er ook dit jaar weer superveel zin in!!! Op de foto v.l.n.r.: Eva Verhoeven, Angeline Ver- speek, Lucille Stevens, Paul Horsten, Charlotte vanAlphen, Miriam van derSandt, Dorris Rijnen en Brigitte van Gisbergen. Niet op de foto: Emilie Vanaf 12 april worden er weer wekelijks sport activiteiten georganiseerd voor alle jongeren vanaf 10 jaar. Met een hoop sportmateriaal gaan de jongerenwerkers van The Base en Vision op drie verschillende plaatsen in Oisterwijk en Moergestel de wijk in en kan iedereen de sport doen die hij wilt! Buurtsport kun je op dinsdag tussen 15.30 en 17.00 uur verwachten op het Molen veld in Moergestel, op woensdag van 15.30 tot 17.00 uur in het Willem v/d Aa-park en op donderdag tus sen 15.30 en 17.00 uur op het veldje aan de Apollolaan. Met de buurtsportactiviteiten biedt het jonge renwerk veel verschillende sporten aan. Wat dacht je van honkbal? Of tennis? Volleybal, basketbal, rugby? Gewoon een potje voetballen? Kan allemaal! Daarnaast is er klein sportma teriaal om rustig in een hoekje van het veld mee aan de slag te gaan. Je ben van harte welkom een keer mee te doen. Kom gewoon eens kijken! Meedoen kost niets! Voor meer informatie kun je contact opnemen met: leonieaarts@regio.twem.nl Op de jaarmarkt die op 1 mei wordt gehou den wordt het weer inmiddels in Moergestel wereldberoemde bord in de kast van gilde St. Joris kapot gooien gehouden. We zijn ech ter nog steeds op zoek naar breekgoed zoals kopjes, bordjes en degelijke. Als u nog spullen heb die u toch wilt opruimen komen wij het graag bij u ophalen. Als u Peter Moorman (tel. 513 2777) belt wordt het opge haald op afspraak. We zijn met diverse acties op de jaarmarkt onder de toren aanwezig ten bate voor het uni formenfonds van gilde St. Joris. Op de jaarmarkt zijn ook de renners van ons gilde die de Alpe d’Huez gaan beklimmen aan wezig. Op een rollenbaan zullen ze zoveel moge lijk kilometers fietsen om de Alpe d’Huez met genoeg kilometers in de benen aan de beklim ming te beginnen. U kunt inzetten op de afge legde kilometers en er is een prachtige prijs aan verbonden namelijk een dinerbon geschon ken door ons gildehuis ’t Draaiboompje. Tot ziens in onze stand op de jaarmarkt! ten. Dit, in combinatie met de uitdagende wer ken die die het orkest doorgaans kiest maken de concerten van Orkest Orventus tot een bij zondere belevenis. Een voorbeeld van een uit dagend werk is het fantasierijke werk ‘Saspa- rilla’ van de jonge Amerikaan John Mackey (1973). Orkest Orventus brengt op 16 en 17 april de Europese première van dit werk, waar in met behulp van de accordeon onder meer het verhaal van een oude saloon in het Wilde Westen van Amerika wordt verteld. In het stuk hoor je als het ware een cowboy die op zijn paard rich ting Mexico trekt en in moeilijkheden terecht komt. Andere werken die gespeeld worden zijn onder meer La Fiesta Mexicana van Henri Owen Reed, de Second Suite for Band (Latino Mexicana) van Alfred Reed en Las Playas de Rio van Kees Vlak. 16 april 20.00 uur in Tiliander Oisterwijk 17 april 14.00 uur in Theater De Bussel, Oosterhout paarden en een groep fietsende bejaarden die en masse een doodlopend weggetje inslaan, verwonderd gadegeslagen door Karei en zijn vrouw. Bij uitstek geschikt voor iedereen die wil onthaasten en zeer herkenbaar voor de brom mobielbezitter en voor de rest van Nederland onderweg. Onthaasten per brommobiel. Uit geverij Aspekt. ISBNnr: 978-90-5911-488-3. 17,95 euro is ondertussen een evenement geworden dat steeds dieper verankerd ligt in het rijtje traditionele feesten van Moergestel. En dat helemaal dóór en vóór onze dorps gemeenschap. Wisten jullie dat er op de dag zelf ieder jaar meer dan 70 vrijwilli gers actief zijn? Ook dit jaar hebben we al weer veel mensen bereid gevonden die hun steentje bij willen dragen. We kunnen deze dag natuurlijk nooit organi seren zonder onze trouwe Oranjesponsors. Omdat alles georganiseerd wordt door alleen vrijwilligers, komen alle inkomsten ook direct ten goede aan al onze Moergestelse inwoners van jong tot oud! En daar zijn wij trots op!! Er staat dit jaar weer veel te gebeuren. We wil len graag al iets verklappen over alle activitei ten die op het St. Jansplein plaats zullen vin den. Voor de jongsten onder ons komt clown Pias met een poppenkastshow. Daarnaast zal straat- theater lekuu de hele dag zorgen voor een ver rassend spectaculair theater voor jong en oud! Voor de jeugd is zijn er bungytrampolines, een rodeobed en een gigantische wintersleebaan. Naast deze activiteiten hebben we ook weer enkele “oude” vertrouwde dingen op het pro- t OISTERWIJKSEWEG 43, MOERGESTEL PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 13 APRIL 2011 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 f013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5