KVO Aanmelden goede doelen van Moergestel Fietsdorp 2.000 m2 aan meubels die weg moeten. Jubileumactiviteiten Graaf van Urselschool op volle toeren I Wie wordt 50 jaar in 2011? KBO-Brabant Nico en Diny Oerlemans 50 jaar getrouwd dagelijks vol aan de huishoudelijke zaken. De officiële start van de feestweek van de jarige Graaf van Urselschool, zondag in de kerk. Kerkstraat 18 Haaren tel. (0411) 62 12 17 Oproep van WieKentKunst: De Stichting WieKentKunst is weer druk bezig met het voorbereiden van het jaarlijks dorpsevenement. In verband daarmee zou WieKentKunst graag in contact komen met alle inwoners van Moergestel die in 2011 vijftig jaar worden, dus Sara of Abraham zien. Daarom het vriendelijk verzoek dit aan de organisatie te laten weten. Dat kan via het emailadres van de voorzitter: hennievanschooten@home.nl of telefo nisch 513 3072 (antwoordapparaat). Heel erg bedankt alvast. De Stichting Moergestel Fietsdorp orga niseert vanaf 13 mei weer het jaarlijks fiets- en beweegevenement. Het doel van dit grootste fietsfeest van Nederland is het versterken van de Moergestelse samenleving en het aanhalen van de banden tussen de inwoners van Moer gestel, Oisterwijk en Heukelom. Jaarlijks worden een of meerdere goede doelen in staat gesteld om door middel van deelname aan Moergestel Fietsdorp fi nanciële middelen te vergaren. Om daar voor in aanmerking te komen, zijn nieu we voorwaarden opgesteld. Deze staan op de website www.moergestelfietsdorp. nl. Via deze website kunnen goede doe len zich ook aanmelden. Afdeling Moergestel Yoga: Als je yoga wilt leren dan heb je alleen wat aan je eigen ervaring: je moet het zelf kun nen voelen. Die ervaring leer je alleen door ‘te doen’. Vraag een gratis proefles aan. Er is nog plaats voor yoga op woensdagmorgen van 9.00- 10.00 uur. Indien u belangstelling hebt, kunt u zich melden bij Riek Rooyakkers, tel. 513 2228. U bent welkom. Goede doelen die mee mogen doen komen uit Moergestel, maar als sprake is van een relatie tot Oisterwijk en/of Heukelom dan genieten die de voorkeur. Immers, de Stichting Moergestel Fietsdorp streeft naar een breed beweegevene- ment voor heel de gemeente Oisterwijk. Daarbij zal steeds Moergestel de kern zijn van de acti viteiten. Een tweede uitgangspunt om als goed doel in aanmerking te komen, is dat de orga nisatie van Moergestel Fietsdorp ervan verze kerd moet zijn dat het goede doel volop mee werkt aan het tot een succes maken van het eve nement. Hierover worden duidelijke afspra ken op papier gezet. De goede doelen (projecten) moeten een Maandelijkse BINGO Donderdagmiddag 21 april gaan we weer bingo spelen. Aanvang 14.00 uur in de boven zaal van Den Boogaard. Er is een lift. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spe len. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Neem gezellig uw buur- vrouw(man) of vriendin mee. Er worden 6 ron des gespeeld en een kopje koffie wordt u door ons aangeboden. Er zijn leuke prijzen te win nen en de bingo zal een beetje in het teken staan van Pasen... Graag tot ziens! Uw spelleidsters Addy van Gorp en Joke van Asch Volgende bingo: donderdag 19 mei 14.00 uur. relaxfauteu'15 bankstellen "a'ttenbodems fauteuils bedtextiel slaapkamers teuils JdK NLlCtylClS matrassen relaxfauteuils ttafels 7 boxsprings banksteHen kasten De complete woninginrichter personen moeten er gratis gebruik van kun nen maken. Een grote voorkeur is er voor projecten waarvan de hele samenleving pro fijt heeft. Projecten worden alleen in behan deling genomen als er een duidelijke om schrijving van wordt gegeven. Ook moet hel der zijn verwoord hoe de organisatie denkt te participeren in Moergestel Fietsdorp. Het bestuur van de Stichting Moergestel Fiets dorp bepaalt aan de hand van de voorwaarden welke goede doelen in aanmerking komen voor financiële ondersteuning. De activiteiten deze week in het kader van het 60-jarig bestaan van Graaf van Urselschool draaien op volle toeren. Het programma werd afgelopen zon dagmorgen officieel gestart met een eucharistieviering in de parochiekerk. Zoals ook op de foto te zien is, namen vooral de kinderen van de school een belangrijke plaats in. Op maandagmiddag werd in de groepen hard gewerkt aan het maken van versieringen voor de feestweek. De dinsdag stond in het teken van een schoolreisje met alle leerlingen naar Tover land. Sporten geblazen is het op woensdag tij dens de sportdag. GRAAF VAN URSEL-/HERTOG JAN-DAG Vooruitlopend op de nieuwbouw van de school zullen de leerlingen van de twee scholen die in de toekomst samen de nieuwe brede school Moergestel vormen een gezellige dag hebben. DANS Dans in school is het thema van de vrijdag. Alle groepen gaan onder deskundige leiding een dans aanleren. En zoals dat dan ook hoort ein digt deze dag met een presentatie van de geleer de dansen. Dat gaat gebeuren in de feesttent op de speelplaats. Alle ouders zijn hiervoor om 14.15 uur van harte uitgenodigd om te komen kijken. REÜNIE Aanstaande zaterdag vindt er een reünie plaats. Alle oud-leraren en oud-leerlingen van de lage re school Maria Goretti (1950 - 1968) en van basisschool Graaf van Ursel (vanaf 1968) kun nen van 12.00 tot 17.00 uur de school te bezoe ken om het gebouw nog eenmaal in zijn hui dige staat te zien. In verband met geplande nieuwbouw wordt het gebouw in het najaar van 2011 afgebroken. De afgelopen 60 jaar zijn in beeld gebracht via collages en presentaties op digitale schoolborden. U kunt oude beken den weerzien. En dat beloven er gezien de reac ties heel wat te worden. Kortom teruggaan in de tijd lang geleden of nog redelijk recent. De jubileumboeken kunnen op deze middag wor den afgehaald. Iedereen is van harte welkom op de reünie. MTV zal overigens een verslag maken van de feestweek op “de Graaf” dat later zal wor den uitgezonden. vuh^// MISSIE 1 W/ ONTWIKKELING VREDE Vastenaktie 2011 (6) Moergestel helpt de dove mensen in het binnenland van Suriname Deze week treft u in Moergestel-Nieuws het vastenzakje aan. Duidelijk is aan het vasten zakje te zien dat het dit jaar om het eigen pro ject van Moergestel in Suriname gaat. Volgende week komt de collectant bij u aan de deur om het vastenzakje met uw gave op te halen. Tegenwoordig is er niet altijd overal iemand thuis, waardoor het mogelijk is dat de collec tant u niet ontmoet heeft. Fijn als u toch een bijdrage wilt geven, het rekeningnummer van de MOV-werkgroep staat op het zakje. Laten we vanuit Moergestel onze medemensen in de jungle van Suriname zoveel mogelijk finan cieel steunen. Wij zijn het die kunnen helpen om de doofheid te bestrijden en de mensen daar uit hun eenzame leefwereld te halen. Mogen wij op u rekenen? Want de wereld groeit als we delen. Wij danken u hartelijk voor uw betrokkenheid. eettafels leasten dressoirs en nog veel meer Vervolg van voorpagina RUIM 40 JAAR AUDACIA! Voor wie voetballende kinderen bij Audacia heeft zegt de naam ’Nico Oerlemans’ héél veel. In de zomer van dit jaar zegt Nico deze vereni ging vaarwel na een periode van ruim 40 jaar jeugdleider te zijn geweest! In 1970 neemt hij het baantje aan en nu vindt hij het welletjes. Hij is jeugdleider geweest, jeugdsecretaris, jeugd- voorzitter, commissielid 50 jaar Audacia, draai- maatschappelijk doel betreffen en meerdere de er 15 jaar bingo, organiseerde o.a. samen met zijn vrouw 33 jaar de carnavalsmiddag en deed er nog véél meer! Hij was een stimulans en aanspreekpunt voor de jeugd en hun ouders en het resultaat van zijn nimmer aflatende voet- balzorg mag er zijn: van 12 jeugdelftallen toen naar een aantal van liefst 22 nu!!! 40 Jaar lang was hij iedere zaterdag voormiddag te vinden op het voetbalveld. Over liefde voor de sport gesproken... Op dit moment vertroeft hij nog elke donder dag in de kantine van Audacia. Tijdens de wekelijkse clubavond legt hij er nog trouw zijn kaartje met zijn kaartvrienden. ’n Andere hobby die Nico al heel lang beoefent is het kweken van voornamelijk kanaries, ’n Jeugdliefde die hem tot op de dag van vandaag nog veel voldoening geeft. Verder puzzelt hij graag en kijkt hij uiteraard graag voetbal op de I tv, samen met Diny. Ook samen doen ze de wekelijkse boodschappen. Diny leest daarnaast nog graag en heeft haar handjes uiteraard nog dagelijks vol aan de huishoudelijke zaken. A.S. ZATERDAG FEEST Zoals in het begin al geschreven vindt a.s. zater dag 16 april het feest plaats. Dat wordt samen met hun drie kinderen en vijf kleinkinderen en familie en vrienden gevierd in de zaal van ‘De Schouw’ aan het Rootven. We wensen Diny en Nico ’n heel gezellige dag toe en feliciteren ze nu alvast van harte met deze mijlpaal! Nog veel fijne jaren samen! M.O. Hoera, opa 65 jaar! Gefeliciteerd! xxx Gavin en Rowen PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 APRIL2011 3elangenorganisatie voor senioren OPHEFFINGS UITVERKOOP

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3