m Iberico varkensvlees Gekookte achterham - Beenham Gegrilde ham - Schouderham informatie S L A G E R IJ -gTl Janus Wolfs KETELAARS CO Protestantse gemeente Oisterwijk Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. 'PRROCMl Dankbetuiging In het bijzonder bedanken wij pastor Theo te Wierik en huisarts W. de Lenne. Moergestel, april 2011 In ons assortiment: De Gildeslager verrast je smaak! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Een ware delicatesse en smaakbeleving Het Iberico varkensvlees is, net als olijfolie, rijk aan enkelvoudige onverzadigde vetten. Voor bij de asperges uit eigen charcuterie: Langs deze weg willen wij iedereen: familie, vrienden, buurtgenoten en kennissen heel hartelijk bedanken voor het medeleven tijdens het ziek-zijn en na het overlijden van mijn man, ons pa en opa Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... LIES WOLFS-MICHELS Kinderen en kleinkinderen Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV RADIO Op zondag 17 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Peter van de Wouw en Martin Laurenssen. De techniek is in handen van Joris Laurenssen. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). 17 april 201110.15 uur-ds. Hester Radstake Er is kindemevendienst en crèche. Na de dienst kunnen er brieven geschreven worden voor Amnesty International. De brief gaat naar de Filippijnen waar James Balao een onderzoeker naar de rechten van inheemse vol ken ontvoerd is. Dit is één van de velen gedwon gen verdwijningen in de Filippijnen en in de brief vragen we naar een grondig en onpartij dig onderzoek hiernaar. Deze zondag is het Palmpasen, de laatste zon dag in de veertigdagentijd. We lezen deze zon dag uit Mattheus 21, de intocht in Jeruzalem. Jezus, de koning van de Joden genoemd, komt niet als koning Jeruzalem binnen in een gou den koets of op een paard. Hij komt op een ezel, dicht bij de grond, een dier voor de gewone mens. Maar hij wordt wel als een koning bin nengehaald. De mensen leggen hun jassen op de weg en zwaaien met palmtakken. En roepen “Hosanna, gezegend is Hij in de naam van de Heer!” Vol enthousiasme halen ze hem bin nen, niet wetend wat hem te wachten staat, in de korte tijd die voor Hem ligt. De kinderen komen aan het eind van de dienst met versierde Palmpaasstokken (waarbij elk element een symbolische betekenis heeft) de kerk binnen terwijl de gemeente een lied zingt. Het is nog een even feest in de veertigdagen tijd, vlak voordat we het sterven van Jezus vie ren. Lezing ’Gelukkig zijn MAG!’ bij Huis voor Zingeving Bijna verbaasd was ze, Lia Zonneveld van de Brahma Kumaris Spirituele Academie in Breda, over haar eigen geluk nadat ze behoorlijk wat te verwerken had in de relatiesfeer en zelfs in een periode van rouw. Lia: “Het is mogelijk om je innerlijke kracht aan te boren en jezelf te bevrijden uit negatieve- en verdrietgevende gedachtepatronen. Het vraagt om inzicht in je eigen kwaliteiten en jezelf te leren geven wat je echt nodig hebt. Gevoelens van ongenoegen kun je leren omzetten in gevoelens van liefde waardoor nare emoties en zorgen plaatsmaken voor opbouwende en hoopgeven de gevoelens.” Woensdag 20 april verzorgt Lia Zonneveld de lezing ‘Gelukkig zijn MAG!’ bij het Huis voor Zingeving. Lia (53) verlegde 23 jaar geleden, na jarenlang als beeldend kunstenaar en docent in Amsterdam te hebben gewerkt, haar werkveld naar het geven van meditaties, lezingen en workshops. Tijdens deze lezing geeft Lia Zonneveld je inzicht in ontwikkelingen van gewoontepatro- nen en overtuigingen en reikt je methoden aan om emotionele en geestelijke vrijheid te erva ren. Aanvang: 20:00 uur (toegang 19:30 uur). Entree: 10 euro p.p. (incl. koffie). Inschrijven is niet nodig. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef4 en op www. huis voorzin geving.nl. de zieken inleveren. Dit jaar willen we de zie ken “in de bloemetjes” zetten. We vragen u daarom om een bijdrage hiervoor of om een plantje of bloemetje mee naar de kerk te bren gen en af te geven aan de mensen van het Ziekenpastoraat die bij de ingangen van de kerk zullen staan. Zij zullen ervoor zorgen dat de, bij de parochie bekende, zieken deze Paasattentie ontvangen. MENSEN GEZOCHT VOOR STERGROEP Ze staan bekend als de “werkgroep Kerkversie- ring”ook wel Siergroep genoemd. Acht dames die al vele jaren samen zorgen voor het met bloe men en planten sieren van de kerkmet als doel het op passende wijze verzorgen van de aankle ding van de kerk voor de wekelijkse kerkdienst, bij thema vieringen en op top dagen als de ker kelijke feestdagen PasenPinksteren, Kerstmis e.a. Op dit moment zoekt de werkgroep enkele per sonen die de groep met hun creativiteit en sier kunst willen versterken. Het Sieren wordt per keer meestal door 2 personen uitgevoerd. Het resultaat is dat men 4 of 5 keer per jaar de kans krijgt actief te sieren. Meer weten? Meldt u aan via Tonnij Bierkens, Heuvelstraat 11, ton- nie_bierkens@hotmail.com of 0618533181. SCHOONMAAK KERK Op 11 april (4 april werd het koper al gepoetst) was de grote kerkschoonmaak. Op het moment dat deze berichten gemaakt werden, moest de schoonmaak nog plaatsvinden. Maar ook dit jaar vertrouwen we er op dat een grote ploeg schoon makers en schoonmaaksters tot in de kleinste hoekjes van de kerk met hun stofdoeken, schuurmiddel en boenwas zullen komen. Ieder jaar is het weer een mooi en gezellig gebeuren. Zo kan het weer Pasen worden met vooraf gaand de HH. Dagen. Ook dit is ‘Parochiege meenschap met elkaar zijn’. Bedankt aan ieder een die heeft meegeholpen. WIJ GEDENKEN Op 22 maart overleed na een ziekbed op 78 jarige leeftijd Janus (Jaon) Wolfs, echtgenoot van Lies Michels. Janus werd geboren op de Broekzijde en groeide op in een gezin met 7 kin deren. Hij kreeg verkering met Lies, zijn buur meisje, en samen met haar was hij ruim 51 jaar gelukkig getrouwd. Ze kregen 2 kinderen en later 2 kleinkinderen. Janus was een sterke man die bergen werk kon verzetten, veel men sen kennen hem van de Boerenbond, de plaats waar hij jarenlang heeft gewerkt. Ook als gil- debroeder was Janus actief. Zijn gilde bege leidde hem op 28 maart naar zijn laatste rust plaats. Op 24 maart overleed Coen de Koning. Coen was de oudste in een gezin met 4 kinderen. Hij was een intelligente man. Na een korte tijd biologie gestudeerd te hebben pakte hij een studie psychologie op. Toen werd hij geestelijk ziek. Zo’n tien jaar geleden ging hij wonen bij RIBW in ons dorp waar hij het prima naar zijn zin had. In november werd er een ziekte gecon stateerd waaraan hij op 24 maart, op 50 jarige leeftijd overleed. Tijdens een indrukwekkende gebedsdienst op 29 maart namen we met velen afscheid van hem. GILDE ST. JORIS Op Paaszaterdag (23 april) komt het gilde Stjoris samen in hun gildehuis voor een gebeds dienst waarin pastor Theo te Wierik zal voor gaan. Vanwege Stille Zaterdag trekt het gilde dit jaar niet door het dorp met hun vaandels en trommen. VASTENPROJECT PAROCHIE De opbrengst van het vastenproject gaat dit jaar naar een hoorkliniek in Ligorio, Suriname. Vanuit de Werkgroep Elkaar nabij: Dementie, hoe daarmee te leven? Wat is dementie? Hoe is dementie te herken nen? Hoe kunnen patiënt en verzorgers er zo goed mogelijk ermee omgaan? De avond wordt gehouden op woensdag 20 april as. 's avonds om 19.30 uur in de Voorhof, Kerkstraat. De toegang is gratis en bezoekers worden ontvangen met koffie, thee of fris. ABDIJDAGEN Op 23,24 en 25 september vinden o.l.v. Karin Segers en Jan Daem de abdijdagen plaats bij de Benedictinessen van de OLV-abdij in Ooster- hout. De Benedictinessen is een beschouwen de orde, het gebedsleven is hun belangrijkste, dagelijkse, taak. U bent tijdens deze dagen een aantal keren met de zusters samen voor gebed in hun abdijkerk. Er is ruimte voor stilte en bezinning en voor gemeenschappelijke gesprek ken. De groep bestaat uit maximaal 10 perso nen. De kosten zijn 120,-. Hierin zijn de over nachtingen (2) en de maaltijden inbegrepen. Opgave (graag voor 1 juli i.v.m. reserveringen): Secretariaat Parochie, St. Jansplein 9, tel. 513 2774, of secretariaat@parochiemoergestel.nl Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) 6e WEEK VAN DE VEERTIGDAGENTIJD - PALMZONDAG Week van 16 - 23 april 2011 ZATERDAG 16 april: 18.00 uur H.Mis met samenzang in De Reu- selhof 19.00 uur: Palm(zondag)viering met samen zang. De palmen worden gewijd en uitgedeeld. Jgt. overl. ouders van der Mee-Pijnenburg. ZONDAG 17 april, 10.00 uur: Palmzondag viering m.m.v. gemengd koor. Kinderen zijn welkom met hun Palmpasenstokken. De pal men worden gezegend en uitgereikt. We hou den met de kinderen een bescheiden processie door de kerk. Na de viering gaan de kinderen samen naar Park Stanislaus om daar hun Palmpasenstokken aan de bewoners te geven. Overl. ouders Horrevorts-van de Sande; jgt. overl. ouders Kees Geerts en Anna de Swart en dochter Marianne; le jgt. Cor op ’t Hoog e.v. Cees Schoenmakers; verj. Johannes Beerens en Adriana Willems en zoon Niek. DINSDAG 19 april, 19.00 uur: Dienst van berouw en vergeving m.m.v. gemengd koor WITTE DONDERDAG 21 april: 18.00 uur: H. Mis met samenzang in De Reusel- hof 19.00 uur: H. Mis in de parochiekerk m.m.v. gemengd koor GOEDE VRIJDAG 22 april (vasten- en ont- houdingsdag) 15.00 uur: Kruisweg in De Reuselhof 15.00 uur: Kruisweg in de parochiekerk (kind vriendelijk) 19.00 uur: Gebedsviering m.m.v. Zanggroep Inspiration Geen eucharistieviering tijdens de HH. Da gen Vanaf Witte Donderdag in de avond tot aan de Paaswake is het, liturgisch, niet mogelijk om de eucharistie te vieren. Mocht er in deze perio de een uitvaartdienst zijn, dan wordt er alleen een gebedsdienst gehouden. AGENDA Maandagavond 18 april: Huwelijksvoorberei ding Dinsdag 19 april, 20.00 uur: Parochiebestuur Woensdag 20 april, 13.30 en 15.30 uur: Eerste communicanten groep 1, les 9; 19.00 uur: Wijding van de HH. Oliën in de kathedrale basi liek van St. Jan in Den Bosch. Donderdag 21 april, 15.30 uur: Eerste commu nicanten groep 2, les 9. BEZORGING PAASFOLDER In de dagen voor Palmzondag zullen onze post bezorgers de Paasbrief bij u thuisbezorgen. Hierin vindt u o.a. de tijden van de diensten in de Goede Week en met Pasen. Mocht u onver hoopt geen folder ontvangen dan kunt u er een meenemen achter in de kerk of op het parochie centrum. ATTENTIE VOOR DE ZIEKEN Op Witte Donderdag kunt u weer uw gaven voor 0900 332 22 22 Donderdag 14 april kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar weer een nieuwe MTV-uitzen- ding. Deze week staan op het programma: Moergestel Sportief: Softbaltoemooi; Info Koninginnedag; Natuurlijk Ties. De uitzending duurt ongeveer een half uur, waarna deze aansluitend steeds wordt her haald. Op zaterdag 16 april vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen bui ten onze gemeente, die ook MTV wil kijken! PAGINA 2 1 p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: 513 322106 - 29 04 52 06; 06 - 46488394 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 De GiUesW MOERGESTEL NIEUWS' - WOENSDAG 13 APRIL 2011 'vv Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur V H 'i \|jj| HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d. Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij" Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur Kerkstraat 10 Moergestel tel: 013 - 513 12 62 www.slagerijketelaars.nl Open: ma. wo. do. vrij, van 08.30 tot 18.00 uur. za. 08.00 tot 16.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2