Huub en Riet de Cort Nico en Diny Oerlemans zijn 50 jaar getrouwd Diamanten feest voor r 1 Aphrodite Kopij eerder aanleveren i.v.m. Pasen T Feest aan het Pater Helmerplein Niet bepaald alledaagse gebeurtenis: Bel of mail me voor een afspraak! Ik heb altijd tijd voor jou! Op de site kun je de aanbevelingen zien: www.resilienza.nl Marjolein Burgers-Schilte 06-43448689 013-5136060 Diny is geboren op 30 augustus 1931 in Oister- wijk aan de Spoorlaan. Haar geboortehuis staat er ook niet meer. Vader was bouwvakker van WOENSDAG 13 APRIL 2011 36e JAARGANG Nr. 1610 p Huidverzorgingsinstitu Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl IN HET KORT In 2001 hebben we, bij gelegenheid van hun gouden huwelijksfeest, het ‘levensverhaal’ van Riet en Huub al uitvoerig beschreven. Toch nog even in herinnering: Huub is geboren op 19 januari 1925 op de ‘Rosephoeve’ in Oisterwijk. Riet Vugts daarentegen is geboren en getogen ‘Gèsselse’: zij zag het levenslicht op 14 janua ri 1924 in het huis dat staat op de hoek Tilburg- seweg-Krijtenbogtstraat. Ze leren elkaar in 1943 kennen in het ouder lijk huis van Riet omdat Huub daar een ‘bestel ling’ moest afleveren. Na een verkeringstijd van acht jaar geven ze elkaar het ja-woord in de lige feestdag toe en hopen dat ze samen nog lang mogen genieten, van elkaar en van hun plekje op ‘De Vloet’... Van harte gefeliciteerd! De inlevertijden van kopij en adverten ties voor deze krant van woensdag 27 april zijn aangepast i.v.m. de Paasdagen. REDACTIONEEL Alle gewone kopij voor de krant dient bij ons binnen te zijn a.s. vrijdag 22 april 12.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdag 27 april. Dat geldt ook voor de (sport)teksten uit het Paasweekend! ADVERTENTIES Advertentie-opdrachten en materiaal (ook Zoekertjes!) mogen worden ingeleverd tot zaterdag 23 april 12.00 uur. RESiUENZ/\>t om gelopen via Bosweg en Zandstraat. Verder houdt ze zich graag bezig met lezen en samen met Huub kijkt ze graag voetbal op de televi sie. Daarnaast blijft ze, zo veel als mogelijk is, nog in beweging door de wekelijkse gymoefe- ningen. FEEST Afgelopen zondag kwam pastor Te Wierik naar De Vloet om op verzoek van het diamanten paar een H. Mis op te dragen. Komende zaterdag, 16 april, wordt het feest met kinderen, klein kinderen, familie en vrienden gevierd in Party- boerderij ’t Draaiboompje. beroep. Het gezin Van Venrooy telde 10 kin deren: 6 jongens en 4 meisjes. Diny kwam als zesde in het gezin ter wereld. De bewaarschool en lagere school bezoekt ze op de (onlangs gesloopte) Catharinenberg in Oisterwijk. Na de lagere school gaat ze naar de huishoudschool die gevestigd was in het voormalige fabriek scomplex van Puts schoenfabriek aan de Spoor laan, vlakbij haar ouderlijk huis. Vanaf het moment dat ze de school mocht verlaten tot aan haar huwelijk gaat ze thuis mee aan de slag in het drukke gezin... KERSTMIS 1953 Op de 2e Kerstdag van 1953 leren Diny en Nico elkaar kennen op de Gemullehoekenweg in Oisterwijk. Daar waren beide aan het wan delen met wat vriendinnen en vrienden en door louter toeval ontmoetten ze elkaar. Daar ontstaat hun ‘verkering’ die acht jaar zou gaan duren voordat ze in 1961 gaan trouwen. Op 13 april geven ze voor het altaar in de Petruskerk hun ja-woord in het bijzijn van pastoor Van Kemenade. Het huwelijksfeest werd gevierd in het café De Oude Hertog aan de Pastoor van Beugenstraat in Oisterwijk. Het kersverse echtpaar neemt z’n intrek in het door hen zelf gebouwde huis aan het Pater Helmerplein 22: nog steeds hun woonadres! Diny en Nico krijgen er samen drie zonen. Riet en Huub de Cort. Dinsdag 19 april zijn Huub de Cort en Riet Vugts 60 jaar getrouwd. Zaterdag 16 april wordt dat met familie en vrienden gevierd. Bijna hun hele huwelijksleven hebben ze in Moergestel gewoond. Door het herseninfarct, dat Riet overkomt in 2005, worden ze in 2007 gedwongen te verhuizen naar Oisterwijk. Vandaag de dag zijn ze daar gehuisvest in woonzorgcentrum ‘De Vloet’. We treffen daar op een zonnige zaterdagochtend twee buitengewoon levenslustige mensen aan in hun prachtige appartement aan de buitenkant van De Vloet... de kinderen wordt meegenomen. COMPUTER We horen het wel vaker: mensen die zich op latere leeftijd nog gaan interesseren in de gehei men van de computer... Ook bij Huub is dat het geval. Hij heeft daarbij veel gemak gehad van zijn voormalige buurman Cees Spaninks, zegt hi jEr wordt nogal eens wat opgezocht op internet en Huub houdt sinds ’n jaar of vijf ook een dagboek bij. ‘Vanavond staat er bijvoorbeeld in dat jij vandaag hier bent geweest’, vertrouwt hij me toe. Sinds kort waagt hij zich ook aan het onderzoeken van de stamboom van de ren: 2 jongens en 3 meisjes. Oisterwijkseweg. Of de route wordt anders- VERHUIZEN -1-- -J-- Hun hele werkzame leven speelt zich af in de Kloosterlaan. Ze hebben de leeftijd der ster ken al bereikt als ze in 2003 besluiten te ver huizen naar de Hofakker 6. Daar woonden ze heel graag. Het al eerder gememoreerde her seninfarct van Riet noodzaakt hen in 2007 hun in trek te nemen in De Vloet. Daar, op het adres Aalsven 57, hebben ze het ondertussen ook weer prima naar hun zin. ‘Het mooiste plèks- ke op De Vloet’, zeggen ze tegen iedereen... Over de verzorging zijn ze meer dan tevreden. Ze voelen zich echter nog steeds Moergestelna- ren. Daarvan getuigt o.a. ‘Moergestel-Nieuws’ die op tafel ligt en die elke week door een van M.O. Diny en Nico Oerlemans. Woensdag 13 april (vandaag) zijn ze er met kinderen en kleinkinderen ’n dagje op uit. Vandaag is het nl. precies vijftig jaar geleden dat Nico Oerlemans en Diny van Venrooij elkaar het ja-woord gaven in de Petruskerk in Oisterwijk. Zaterdag 16 april wordt het feest gevierd met familie, vrienden en goede bekenden, ’n Dag om naar uit te kijken... NICO OERLEMANS Nico wordt geboren op 6 februari 1934 in ‘de Cambrinus’ (aan de toenmalige Kerkpad) in Moergestel. Hij is de achtste in ’n gezin met 11 kinderen: 8 jongens en 3 meisjes. Vader (Tinus) Oerlemans was werkzaam bij Avang Schoenfabrieken. De familie was vijf jaar eer der met nog ’n paar andere families uit Loon op Zand naar Moergestel gekomen omdat hier nog werk genoeg was in de schoenindustrie. Zoals alle kinderen in die tijd ging Nico naar de bewaarschool aan de ‘Dreef’ en kwam onder de hoede van de zusters Alexina en Fidelia, of, zoals hij het zei: ’de goei en de kaoj’. We gelo ven ‘m! Daarna kwamen er zeven jaren op de jongensschool aan de Bosstraat. Hij was 13 jaar toen hij daar vanaf kwam en mocht hij dus eigenlijk nog niet gaan werken. Maar wat wil je... In ’n groot gezin moeten wél monden gevuld worden en dus ging Nico elke dag mee naar de steenoven in Udenhout. Daar werden in die tijd nog met de hand de stenen geladen. Op 14-jarige leeftijd kon hij bij Avang aan de slag. Hij bleef er in eerste instantie niet lang en zocht z’n heil bij Hurkmans Lederwaren in de productie van portemonnees, toen nog geves tigd op het Rootven waar nu Jan van Zon woont. Op 16-jarige leeftijd keert hij echter terug naar Van Gils. Met alleen nog ’n onder breking vanwege de dienstplicht die hij moest vervullen (hij had er ’n ongelooflijke hekel aan!!heeft hij er 40 jaar gewerkt. De arbeids omstandigheden (hij was lange tijd ‘schrooi- er’) waren wel niet altijd ideaal. Hij is ’n flink aantal keren naar de oogarts in het ziekenhuis geweest vanwege rondvliegende steentjes... Ben je op zoek naar een coach voor werkgerelateerde vragen, levensvragen, rouwverwerking...? Graag wensen we Riet en Huub 'n hele gezel- DINY VAN VENROOIJ I T ieuws Weekblad voor Moergestel JjT Ui lidx/nrznminncinc+i+i ii r AL RUM 80 JAAR FIRSPLEZIER Coaching Teamtraining Cursussen 06-43448689 www.resilienza.nl info@resilienza.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopii via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Coacft-ng Tfeamtraining Lees verder op pagina 3 rechterkolom TTinxr ic (Tphnrpn rvn aitcn

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1