t.w.v. 250, ALLROUND MAKELAARDIJ WONING-WAARDESCAN ALLROUND MAKELAARDIJ Het avontuur van Klaas de Paashaas MENU APRIL i Kinderhulp-collecte: gewoon geluk voor veel kinderen niet vanzelfsprekend Lezing over alleen en samen rouwen Reumafonds bedankt Moergestel Yvonne van de Wouw geeft mensen toegang tot zichzelf door middel van lezing Rikconcours in Gildehuis ’t Stokske Geserveerd met salade en frites Meer info en inschrijving: www.yvonnevandewouw.nl i Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Maandag 18 april 20.00 uur: De Loft, Industrieweg 14a, Moergestel. Inloop vanaf 19.45 uur Maandag 9 mei 19.30 uur: Klooster Nieuwkerk, Nieuwkerk 2, Goirle. Inloop vanaf 19.00 uur onna van de Wouw <'lqspiring Energy Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... NEEM SNEL CONTACT OP VOOR DEZE VOORJAARS- AANBIEDING! Hild 1, Moergestel, Tel. (013) 513 1315 www.draaiboompje.nl Tomatensoep met lobbig geslagen room of Krachtige bouillon met bospaddenstoelen Dame blanche of Kletskoffie 18,50 Spare-ribs met ketjapmarinade en 2 soorten sausjes of Gemarineerde kipspies met pindasaus en kroepoek of Scholfilet met witte wijnsaus Het Nationaal Fonds Kinderhulp helpt al 50 jaar kinderen met minder kansen. Mede dank zij de jaarlijkse collecte helpt Kinderhulp jaar lijks tienduizenden kinderen, tot nu toe voor al binnen de jeugdzorg. Maar ook daarbuiten is de nood hoog. Maar liefst een half miljoen kinderen in ons land groeit op in armoede. Voor hen zijn ‘vanzelfsprekende dingen’, zoals een weekje kamperen, een fiets, zwemles of een abonnement op een sportvereniging, vaak niet weggelegd. Kinderhulp vindt dit niet accepta bel en wil hier iets aan doen. Help mee en geef van 10 tot en met 16 april gul aan de collectant! Kinderen hebben het in ons land lang niet altijd gemakkelijk. Ongeveer 1 op de 20 kinde ren krijgt te maken met jeugdzorg, meestal als gevolg van problemen in de thuissituatie. Intensieve thuisbegeleiding en daghulp is dan vaak nodig. Soms is uithuisplaatsing onver mijdelijk en komt een kind in een leefgroep of pleeggezin terecht. Daar ontbreekt vaak het geld voor de gewone leuke dingen die deze kin deren juist zo hard nodig hebben. rikconcours van de ‘Guld’ voorop. Het rikcon- cours wordt gehouden in het sfeervol verbouw de gildehuis ’t Stokske aan de Zandstraat. Deelname staat natuurlijk open voor alle gil- debroeders en zusters van onze bevriende gil den uit Moergestel, Oisterwijk en de regio. Maar ook andere tikkers en riksters uit Moer gestel en Oisterwijk en de regio zijn van harte welkom. Het rikconcours begint om 20.00 uur. Er zijn vele en mooie prijzen te verdienen bij dit ‘voorjaars’ rikconcours. Bij voldoende deel nemers (sters) kan er ook worden gejokerd. Dus tot woensdag 13 april in het Gildehuis ‘t Lezing door Yvonne van de Wouw: 'ftoe werkt Je ziel, waar zit die en wat zegt die?' Tijdens deze lezing gaat Yvonne vertellen hoe je zelf de antwoorden kunt vinden op 'n heleboel persoonlijke vragen. Tijdens de lezing leest ze de energie van de aanwezigen zonder persoonlijk te worden. Ze voelt aan waar ze voor komen... Op donderdag 14 april houdt rouwtherapeu- te Annet Weijers een lezing met als thema ‘IK rouw, JIJ rouwt, WIJ rouwen, alleen en samen verdriet voelen.’ Plaats is Ontmoetingscen trum ’t Plein, Tongerloplein 1 in Udenhout. Als binnen een gezin of familie iemand over lijdt, ontstaan er vaak veel vormen van rouw. Iedere nabestaande reageert anders op het gemis en probeert op zijn eigen manier met het ver driet en de pijn verder te gaan. Ondanks die ver schillende uitingen van gevoelens is het moge lijk elkaar te helpen en tot steun te zijn. Annet Weijers zal in haar lezing methodieken aanrei ken om met elkaar te praten in meer talen dan alleen woorden. Of het nu gaat om contact tus sen partners, tussen ouders en hun volwassen kinderen of in jonge gezinnen. Hoe kun je rou wen als jezelf en hoe kun je elkaar helpen? De avond begint om 20.00 uur. Toegang is gra tis. De lezing is een initiatief van Elkaar Nabij, ondersteuning en begeleiding bij rouw door vrijwilligers in Berkel-Enschot, Udenhout, Oisterwijk en Moergestel. Voor meer informatie: www.elkaarnabij.nl Het Reumafonds bedankt alle bewoners en col lectanten in Moergestel voor de grote inzet en bijdrage aan het prachtige resultaat van de col lecte. In de landelijke collecteweek van 27 febru ari tot en met 5 maart 2011 is in Moergestel in totaal 1716,50 euro opgehaald. Hiermee levert u een belangrijke bijdrage aan de reumabestrij ding in Nederland. Onzichtbare ziekte Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en moeheid, beide onzichtbare kenmerken van deze chronische ziekte. Reuma is een verza melnaam voor ruim 130 aandoeningen aan bot ten, gewrichten en spieren. Het is een auto- immuimziekte. Dit betekent dat het natuurlij ke afweersysteem het eigen gewrichtsweefsel (en soms organen) aanvalt. Hierdoor hebben men sen met reuma vaak last van ontstekingen aan gewrichten of spieren, en is bewegen pijnlijk. Reuma is een ingrijpende aandoening, die niet te genezen of te voorkomen is. Reuma heb je levenslang en kan jong en oud overkomen. Steun van iedere Nederlander nodig Het Reumafonds is dé fondsenwerver op het gebied van reuma in Nederland. Al 85 jaar zet ten wij onze middelen in voor de bestrijding van reuma, het geven van voorlichting en het behar tigen van de belangen van mensen met reuma, j Daar is veel geld voor nodig. We zijn blij met iedere gift die bijdraagt aan onze missie: reuma de wereld uit. Giro 324, Amsterdam, www.reumafonds.nl Er was eens een klein haasje dat heel erg ver drietig was zo begint het verhaal van Klaas de Paashaas. Een leuk kinderverhaal voor de leeftijd van 3 tot 6 jaar. In het verhaal gaat het haasje met een lammetje de weide wereld in. Onderweg red den ze een piepkuiken en brengen dit naar moeder Kip. Van moeder kip krijgen zij een beloning Een TovereiHet haasje mag drie wensen doen Op 20 april wordt dit verhaal ’s middags ver teld in de Bibliotheek van Moergestel. En japappa’s en mamma’s: het is alléén voor de kinderen! Het verhaal vertellen begint om 14.30 uur. Aanmelden kan bij de bibliotheek 513 2243 of via www.vertelatelier.nl 20 April in de Bibliotheek voor kinderen van 3-6 jaar: - waard in het Oude Kerkje in Middelbeers. Meer info of inschrijving voor de lezing via Schilderscollectief Valkenswaard heeft al vaker geëxposeerd in het Oude Kerkje, waar de wer- I ken prima tot hun recht komen. De schilderstukken zijn zeer gevarieerd qua techniek, stijl, kleurgebruik en onderwerp zodat er voor elk wat moois te zien is. Alle deelnemers hebben een teken- en/of schildersopleiding genoten. Eenmaal per week wordt een dag gezamenlijk geschilderd (op eigen initiatief) in Cultuur Centrum Carolus te Valkenswaard. De volgende deelnemers nodigen u van harte uit: Frans Claes, Louk Franken, Jo van Gerven, Henriette van der Heijden-van Kuijk, Jan Meu- lendijks en Rian de Vries-van Grinsven. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 1.50 euro (tb.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Haar praktijk is zo drukbezocht, even als haar lezingen, dat Yvonne heeft be sloten tot het geven van extra lezingen. De lezing: ‘Hoe werkt je ziel, waar zit die en wat zegt die?’ gaat ze doen op 18 april in Moergestel en op 9 mei in Goirle. Al eerder gaf Yvonne van de Wouw lezingen over, die complete wereld, zoals ze het noemt. Een wereld die velen de paranormale wereld noemen. Haar lezingen waren een groot succes omdat het een reëel onderwerp was, ’’kennis maken met de (para)normale wereld” wat veel mensen boeide en wat op een eerlijke manier verteld werd. Ze ziet en hoort uit die wereld engelen, gidsen en familieleden, die daar leven en het beste met ons voor hebben. Door te lui steren naar die engelen leert Yvonne vooral voor zichzelf, hoe ze lekker in haar vel kan zit ten, wat haar interesse zijn, of ze goed voor zichzelf zorgt. Kortom als je weet hoe je kunt luisteren naar jezelf, dan kun je dus erg goed voor je zelf zorgen, omdat je antwoorden in jezelf zitten. Je luistert eigenlijk naar je ziel en de engelen communiceren via je ziel. Het wordt vaak tegen je gezegd, neem nu eens i Maar hoeveel rust heb je nodig, hoe moet je aan jezelf denken en hoe weet je of je al iets verwerkt hebt? Of weet je wel wie je bent, wat je wilt, wat je mooi of leuk vindt en welke keuze je moet maken? Waarom voel je je niet lekker of ben je ongelukkig? Als je hier je antwoord op weet te vinden, weet je wie je bent, en dan kun je pas echt verder. Veel ouders vragen me naar him kind te kijken, dit kun je ook zelf, op de manier waarop je ook naar jezelf kijkt en jezelf leert kennen. Tijdens de lezing gaat Yvonne vertellen, hoe je zelf deze antwoorden kan vinden. Ze staat in verbinding met die complete wereld om gelijk informatie op te vangen die voor die avond van Stokske van het gilde St. Sebastiaan Barbara, toepassing is. De lezing wordt niet van te voren voorbereid. Ze leest de energie van de mensen I tijdens de lezing, maar het wordt niet persoon- S ChilderSCOlleCtief lijk. Ze voelt aan waar de mensen voor komen en die complete wereld geeft aan haar door Valkenswaard m het waar ze over kan vertellen. De lezingen zijn op 18 april en op 9 mei, op vyUQC ixCrKjC verschillende locaties. 18 april in Moergestel, Gedurende het weekend van 9 en 10 april 2011 in De Loft, Industrieweg 14a en op 9 mei in exposeert het Schilderscollectief uit Valkens- Goirle, Klooster Nieuwkerk, Nieuwkerk 2. >x/- r ij_ ir Op woensdag 13 april organiseert het gilde St. Sebastiaan Barbara een ‘voorjaars’ rikcon cours. Dit als vervolg op het succesvolle wild- - c c c i irikconcours dat jaarlijks in de maand decem- rust, denk aan jezelf, heb je het wel verwerkt. worden gehoiden. Gezelligheid staat bij dit Geldig tot 1 mei Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 GRATIS parhjIjQer'tlerij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij nl r PAGINA 5 ELKAAR NABIJ I I )raaTt>oompje eelcnfé terms reien ratering ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 APRIL 2011 haar website www.yvonnevandewouw.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5