CjjfflWOïl Oranjecomité Moergestel KERK. SCHOONMAAK Bijdrage van WieKentKunst aan jubileumjaar I MAGAZIJNMEDEWERKSTER Partyboerderij ’t Draaiboompje is fietscafé! I Alle hulp is welkom! GROTE SCHOONMAAK MAANDAG 11 APRIL Knutselmiddag palmpaasstokken maken in Stanislaus air Moderne greeploze keuken djs van de Wbuw Miriam, Angeline, Brigitte, Laurette en Dorris. Creative Art Products 5 uit de streek. Er is ook een per maand veranderend 3-gangen menu. Het menu van deze maand vindt u in de advertentie. De keuken is open tot 21.00 uur. Er is een oplaadpunt voor de elektrische fiets en over een maand zelfs een groen oplaadpunt d.m.v. zonnepanelen. Op woensdag is het fiets- café gesloten, maar wilt u komen eten met een groep vanaf 20 personen, dan is dit natuurlijk geen probleem (wel even van tevoren bellen!). Ook voor feestjes enz. is de zaal op woensdag beschikbaar. Partyboerderij ’t Draaiboompje is tevens onder deel geworden van de organisatie Fietsen Eten. Met de route “De Parel in ’t groen” (28 of 43 km.), fietst u van het ene gerechtje naar het andere. Voor meer info kunt u altijd vrij blijvend contact opnemen. Duurzame informatieborden bij dertig historische objecten en locaties objecten en locaties. Als voorbeeld in Oisterwijk noemt Hennie van Schooien De Lind in Ois terwijk, de kerk en de toren aan het Sint-Jans- plein in Moergestel en de kapel ‘Maria van de Ganzepoel’ in Heukelom. Maar de borden ko men ook te staan bij landschapselementen zoals bolle akkers, de vennen, plaatsen waar ooit belangrijke archeologische vondsten zijn gedaan of waar het kasteel van Oisterwijk heeft gestaan. In de traditie van WieKentKunst worden daar meteen wandel- en fietsroutes aan gekoppeld zodat toeristen en dagjesmensen er ook hun voordeel mee kunnen doen. WieKentKunst onderzoekt momenteel of nog een tweede pro ject in het kader van Oisterwijk 800 kan wor den opgezet. “De doelstelling van de Stichting Oisterwijk 800 om er samen iets van te maken, spreekt ons zeer aan”, aldus Hennie van Schoo ien. maal gaat gebeuren. We zullen ook weer een beroep gaan doen op alle vrijwilligers die de afgelopen jaren hun steentje hebben bijgedragen. Want zonder jul lie kan deze dag nooit slagen! Mensen die nog nooit geholpen hebben en graag één of enkele uurtjes de handen uit de mouwen willen steken zijn van harte uitgenodigd om zich aan te mel den bij: Brigitte van Gisbergen (513 3837). Het Oranjecomité Moergestel: Emilie, Paul, Erik, Charlotte, Lucille, Eva, Beste inwoners van Moergestel! Ook dit jaar zijn we alweer begonnen met alle voorbereidingen om van Koninginnedag weer een fantastische, gezellige en feestelijke dag te maken! We hebben weer volop ideeën en het belooft een nóg spetterender feest te worden dan voorgaande jaren. De dag zal beginnen om 6.13 uur als de zon opkomt, want vanaf dat moment mag de vlag buiten! De eerste vroege vlaggers zullen volgens de Moergestelse oranjetraditie beloond wor den met een heerlijke taart. Ook kun je samen met je groep dit jaar een taart winnen als jullie de grootste groep zijn die zich aanmeldt voor de wandeltocht/nordic-walkingtocht. Er zullen bekende dingen terugkomen, zoals de spelenmarkt en de vertrouwde fietstocht voor de kinderen, de seniorenbingo, maar er zullen ook nieuwe dingen te beleven zijn. De activi teiten voor de jeugd zullen dit jaar doorgaan tot 19 uur en daarna zal de band doorspelen tot 21.02 uur. Want dan gaat de zon weer onder! Alles zal zich weer afspelen op en rondom ons eigen Sint Jansplein. We houden jullie de Beste ouders en kinderen, Op zondag 17 april is het Palmzondag. Alle kinderen worden op die dag uitgenodigd om met hun zelfgemaakte palmpaasstok naar de vie ring van 10 uur in onze parochiekerk te komen. In de kerk krijgen de kinderen een broodhaan- tje op de stok. Het is een eeuwenoude christe lijke traditie om de stokken aan iemand te geven die ziek, eenzaam of hulpbehoevend is. Daarom gaan we na afloop van de mis in pro cessie naar Stanislaus om de palmpaasstokken af te geven aan de mensen daar. De palmpaasstok kunt u thuis samen met uw kind maken of tijdens de knutselmiddag die we dit jaar organiseren in Huize Stanislaus, Kloos- terdreef 3. Op woensdagmiddag 13 april van 14.30 tot 16.30 uur zijn alle kinderen van 3-11 jaar van harte welkom om samen een palm paasstok te gaan maken en te luisteren naar het verhaal van Palmpasen. Het is de bedoeling dat u de kinderen brengt en weer ophaalt, maar indien nodig mogen ouders natuurlijk ook blij ven. De kinderen moeten zelf een palmpaasstok meenemen (houten kruis van plm. 75 x 50 cm., deze latjes zijn o.a. te koop bij iedere bouw markt), en 12 kleine paaseitjes. Voor de rest wordt gezorgd. Opgeven is niet verplicht, maar wel gewenst. Dit kan bij Tonnie Roozen (tonnie.roozen@ telfort.nl) We hopen op jullie komst! Vastenaktie 2011 Moergestel helpt de dove mensen in het binnenland van Suriname De specialist Nelson Pavion is de grote drijf- I veer achter het gehoorcentrum in Ligorio. Behalve audiciën is hij ook catecheet voor deze plaats aan de Gran Rio-rivier. We zet ten alles in het werk om zoveel mogelijk kans armen te helpen en zeker hier in het binnen land”. Mensen die niet kunnen horen en niet kunnen communiceren leven als het ware in een groot isolement. Of zoals het spreekwoord zegt: Niets zien scheidt de mens van dingen. Niets horen scheidt de mens van mensen. De hoorkliniek maakt het mogelijk dit isole ment op te heffen. In de kliniek komen drie behandelruimten voor het specialistisch team, wat naast de gehoorspecialist bestaat uit een keel-, neus- en oorarts en een logopediste. Ook is men bezig de gebarentaal voor de woorden uit dit gebied te ontwerpen. Bij de kliniek zijn een drietal gastenverblijven beschikbaar voor bezoekende specialisten en patiënten, die een meerdaagse behandeling ondergaan. Dit jaar hoopt men het instrumentarium bij een te brengen en de inrichting van de diver se ruimten te kunnen realiseren. Hiervoor wil de Vastenactie dit jaar in ons dorp de benodig de middelen bijeen brengen. Vanaf 1 april is ’t Draaiboompje nu ook (5 officieel fietscafé. Dit houdt in dat u er 6 dagen in de week vanaf 10.00 uur te recht kunt voor een heerlijk bakje kof fie met iets lekkers of een vers afgebak ken stokbroodje met daarop producten Voorzitter Hennie van Schooien bij een informatiebord zoals dat is te vinden tegenover het PSV-stadion in Eindhoven. Soortgelijke borden komen op dertig plaatsen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Bij dertig historische objecten en locaties in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom komen duurzame informatieborden. Dat is de bijdrage die de Stichting Wie KentKunst Moergestel levert aan de viering van het jubileumjaar Oisterwijk 800. “We drukken hiermee onze gezamenlijke geschiedenis uit en we willen nadruk kelijk mede gestalte geven aan het streven van de Stichting Oisterwijk 800 om zoveel mogelijk initiatieven een duurzaam karakter te geven.” Dat zegt voorzitter Hennie van Schooten van de Stichting WieKentKunst. De stichting is met name in Moergestel een fenomeen, hoewel WieKentKunst in zowel Oisterwijk als Heuke lom ook bekendheid geniet. Dit doordat vaak wordt samengewerkt met inwoners van beide plaatsen en omdat Oisterwijkers en Heukelom- mers met plezier op bezoek komen bij de eve nementen van WieKentKunst. “En ook omge keerd”, zegt Hennie van Schooten over de uit wisseling die ontstaat uit samenwerking. Deze stichting handelt al jaren in de geest van Oisterwijk 800. Daarmee doelt voorzitter Hennie van Schooten op de opzet van de acti viteiten van de stichting. Bij alles wat WieKent Kunst doet, wordt de hulp ingeroepen van de inwoners van Moergestel. “Als WieKentKunst een succes is, hebben de inwoners dat zélf gedaan”, benadrukt Hennie van Schooten. De aanpak van deze culturele erfgoedorganisatie komt voort uit de Moergestelse wil tot samen werking. Voorbeelden daarvan zijn Moergestel Fietsdorp, de gemeentelijke vrijwilligersprijs en de reuzen die allebei in Moergestel hun baker mat hebben. WieKentKunst richt zich in het bijzonder op het immaterieel erfgoed, waarvoor het overigens een provinciale onderscheiding heeft gekre- gen. Vanuit deze interesse is het idee ontstaan om op dertig plaatsen in Oisterwijk, Moergestel komende weken op de hoogte van wat er alle- I en Heukelom informatieborden neer te zetten. Van zulke borden staan op meer plaatsen in Brabant, zoals in Heeze-Leende en in de ‘Phi- lipswijk’ tegenover het PSV-stadion in Eind hoven. De borden zijn van een behoorlijke afmeting. Ze zijn weer- en vandaalbestendig. Ze bevatten een tekst en foto’s. Op de borden komt informatie over historische MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 APRIL 2011 WfeeAbfacf voor Moergestel Uw profiel: Interesse: HET BEST GELEZEN!!! in ■71 Mil •□I Wij zijn importeur, exporteur in teken-, schilder- en hobbymaterialen. Voor ons bedrijf, waar alles draait om creativiteit, zoeken wij, ter versterking van ons team een enthousiast aankomend - Algeheel onderhoud van het magazijn - Controleren van de bestelde materialen - Bijhouden van artikelcodering en plaatsbepaling - Verwerken van artikelen tot consument-verpakking - Verzendklaar maken van de orders Stuur uw sollicitatiebrief met CV aan: Gantinova Creative Art Products, Stokeind 2E, 5066 XA Moergestel gantinova@wxs.nl www.gantinova.nl PAGINA 3 - U heeft een opleiding op middelbaar niveau - Inzicht in routing en voorraadbeheer - Kennis van materialen (interne opleiding) - Collegiale en accurate instelling - Beheersing van de Nederlandse taal Dan hebben wij voor u een veelzijdige baan in een creatieve werksfeer. De functie: Het betreft hier een baan voor 16-20 uur, in een magazijn met ruim 12.000 relatief kleine artikelen. r MISSIE ONTWIKKELING VREDE KEUKEN- EN INTERIEURBOUW PR. IRENESTRAAT 9 5066 BD MOERGESTEL TEL (013) 513 0648 www.fhijsvondewouwkeukens.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3