Welverdiende Gouden Speld van Verdienste voor Henk Schepens KERK- SCHOONMAAK Moergestel fietst de wereld rond, uniek nieuw evenement Moergestel Fietsdorp Wandelavond- vierdaagse 2011 Aphrodite Crisis in je hoofd... Alle hulp is welkom! GROTE SCHOONMAAK MAANDAG 11 APRIL KBO-Brabant S Anhrniïtp Weekblad voor Moergestel Schoolstraat 5 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl lopen verstand en gevoel door elkaar? weet je het even niet meer? Bel of mail me voor een afspraak, samen krijgen we jouw leven weer op de rails! Marjolein Burgers-Schilte 06-43448689 013-5136060 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 6 APRIL 2011 36e JAARGANG Nr. 1609 Afdeling Moergestel Huidverzorgingsinstituut ff IM?' MOERGESTEL ij ft J Tel. 013-513 1474 P Fietsen met de KBO Fietsen met de KBO-Moergestel gaat weer beginnen elke maandagmiddag. De tochten die worden gereden zijn ongeveer van 25 km tot 35 km en het vertrek is elke maandag om 13.30 uur vanaf het St. Jansplein. Wilt u meer informatie hebben dan kunt u contact opnemen met Herman Derksen, Raam- ackerstraat 14, telefoon 513 2232. Informatieavond over alle activiteiten, ook over de Rabo Komtoer ‘Moergestel fietst de wereld rond.’ Dit wordt hét verbindende evenement van Moer gestel Fietsdorp 2011. Concreet betekent dit dat de organisatie aan de inwoners van Moergestel en verder aan iedereen die mee wil doen vraagt om samen 40.075 kilometer de fietsen, de omtrek van de aarde. Iedereen wordt uitgenodigd zoveel mogelijk Rondjes Guus van 16,6 kilometer te fietsen. “Alle rondjes worden bij elkaar opgeteld en als het een beetje meezit fietsen we zo met zijn allen de wereld rond”, aldus voorzitter Jan Vriens van de Stichting Moergestel Fietsdorp. Aan deze nog nooit vertoonde recordpoging is een al even bijzondere sponsoractie verbonden. Als onderdeel van Moergestel Fietsdorp wordt de Rabo Komtoer verreden. In 2009 streden de rennertjes om deze mooie gestileerde ‘fietserkes’. Op dinsdagavond 12 april is een informatie avond voor bewoners en belangstellenden belegd in de zaal van Café De Brouwer aan het Rootven in Moergestel. Hier wordt zowel infor matie gegeven over het evenement Moergestel Fietsdorp als over de Rabo Komtoer die op zon dag 15 mei als onderdeel van Moergestel Fiets dorp wordt verreden. Tijdens de informatie avond is er gelegenheid tot het stellen van vra gen. De informatieavond begint om 20.00 uur. De organisatie van Moergestel Fietsdorp zag zich genoodzaakt een geheel nieuw evenement te ontwikkelen omdat Guus Moonen dit jaar geen 10.000 kilometer fietst. Zijn ultratochten, die vorig jaar werden beloond met een ver melding in het Guiness Book of Records, vorm den steeds het verbindende element van Moer gestel Fietsdorp. Dit evenement heeft zoiets nodig. Als alternatief is nu ‘Moergestel fietst de wereld rond’ geïntroduceerd. De Stichting Moergestel Fietsdorp verwacht dat dit idee veel enthousiasme los zal maken. Voorzitter Jan Vriens: “Iedereen kan er aan meedoen. Het is een nog nooit vertoond staaltje saamhorig heid. Juist Moergestel loopt voor zoiets altijd warm en er is tegenwoordig behoefte aan uitin gen van gezamenlijkheid.” UNIEKE SPONSORACTIE Zoals Jan Vriens dat zegt kan inderdaad ieder een meedoen aan ‘Moergestel fietst de wereld rond.’ Er wordt immers uitgegaan van het Rondje Guus, het rondje dat Guus Moonen steeds fietste. Dit is 16,6 kilometer lang. Het kan worden gefietst door jong en oud, indivi dueel en in groepsverband, langzaam of hard, Henk Schepens krijgt de Speld van Verdienste. Tijdens de bijeenkomst op 5 maart jl. waar alle Olympiadedeelnemers en deel nemers aan de Europacup feestelijk werden ontvangen, werd Mister Olympiade' Henk Schepens uit Moergestel verrast met een Gouden Speld van Verdienste van de NPO. 11 Jaar lang maakte hij deel uit van de Commissie Jeugd- en Beginnerszaken van de NPO. Hij wist verschillende sponsors binnen te halen voor de jeugd, waaronder de hoofdsponsor Teurlings. Toen Henk een paar jaar gelden met zijn activiteiten voor de jeugdcommissie stopte, werd hij lid van de Verkoopcommissie Manifestatie NPO. Met zijn aanstelling veranderde de opzet van de Nationale Verkoop. Mede dankzij Henk werd deze nieuwe opzet een groot succes. Geëmotioneerd nam Henk Schepens de Gouden Speld in ontvangst. Hij bedankte het Bestuur van de NPO en alle aanwezigen voor dit mooie gebaar. De voorbereidingen van de avondvier daagse van 2011 zijn in volle gang. Deze wordt gelopen van dinsdag 24 t/m vrijdag 27 mei 2011. Wij vragen belangstellende deze data te reserveren. Tevens vragen wij de besturen van verenigingen en de directies van de scholen om op deze data geen activiteiten te organiseren, om iedereen in de gelegen heid te stellen aan deze wandelingen deel te nemen. De Stichting heeft weer mooie routes uit gezet en deze worden momenteel gecontro leerd. We hopen dat het evenals voorgaan de jaren weer een paar mooie en gezellige avonden worden. De voorinschrijving is ook dit jaar op één centraal punt (Den Boogaard), hier komen we later nog op terug. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 p.p. en de nainschrijving 4,00 p.p. In de loop van de komende maanden kunt u nog meer informatie van ons verwachten. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel op een klein fietstke of op een racefiets, met een bakfiets of een transportfiets, met schoolklas sen tegelijk, bedrijven, organisaties... Om de aardomtrek van 40.075 kilometer te halen moet 2.414 keer het Rondje Guus worden gefietst. De Stichting Moergestel Fietsdorp heeft de stellige verwachting dat dit aantal zal worden gerealiseerd. Temeer door de unieke sponsoractie die er aan is gekoppeld. Iedereen die een Rondje Guus fietst, wordt gevraagd daarvoor te betalen. Kinderen betalen minimaal twee euro per rondje, volwassenen zijn minimaal vijf euro kwijt. Fietst iemand in zijn uppie bijvoorbeeld vijf keer dit rondje, dan moet hij minimaal 25 euro afrekenen. Als Moergestel er inderdaad in slaagt om de wereld rond te fietsen, zit er behoorlijk bedrag in de kas. Dit wordt nog verhoogd door allerlei andere sponsoracties die worden gevoerd. Hiermee kan Stichting Moergestel Fietsdorp in Moergestel meerde re goede doelen op een serieuze manier helpen. RABO KOMTOER De eerste zondag van Moergestel Fietsdorp, 15 mei, staat vooral in het teken van de Rabo Komtoer. Deze bestaat uit een Rabo Dikke Banden Race op gewone fietsen voor de school gaande jeugd en een wegwedstrijd voor jeug dige wielrenners die aangesloten zijn bij de KNWU. Het parcours vorig jaar werd door menigeen als te onoverzichtelijk en te gevaar lijk beoordeeld. Daarom is dit jaar in overleg met gemeente en politie het parcours aangepast. De RABO Komtoer wordt nu verreden via de Kloosterlaan, Huysackerstraat, Kerckacker- straat, Kloosterlaan, Rootven en St.-Jansplein (start en finish). De wedstrijden duren van 12.00 uur tot 17.00 uur. Aanwonenden worden verzocht auto’s elders te parkeren. Voor meer informatie zie www.moergestelfietsdorp.nl RE5iUENZ?\\è nieuws AL RUIK 80 FIETSHEZIfR es Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 5)3 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Coaching Teamtraining Cursussen 06-43448689 www.resilienza.nl info@resilienza.nl Belangenorganisatie voor senioren P I IUIU VUI LUI gil lyoil lOLILL Coaching Teamtra-tfng

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1