ALLROUND MAKELAARDIJ Thijs van de Wouw II I Administratief medewerkster Bijzonder sfeervol Centenniumdiner Petitie aangeboden aan Mgr. Mutsaers I Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Theaters Oisterwijk Moergestel Peuters van Oisterwijk en Moergestel: sla de peuterspeelzaal niet over! Voorlezen in de bibliotheek U- Moergestel, 20 maart 2011 Die wordt omgedoopt tot PR. IRENESTRAAT 9, 5066 BD MOERGESTEL, TEL. (013) 513 0648 E KEUKEN- EN INTERIEURBOUW Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk organiseert op zaterdag 9 april 2011 van 10:30 tot 12:00 uur een open dag. De Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk (SPO) heeft vijf peuterspeelzalen in beheer, waarvan vier in Oisterwijk en één in Moergestel. “De peuterspeelzaal is voor de peuter een pret tige omgeving, die zoveel mogelijk aan zijn of haar leeftijd is aangepast en waar de peuter ont dekkend kan leren. Kinderen die naar een peu terspeelzaal gaan leren samen spelen met ande re kinderen. Het is leuk, goed voor de ontwik keling en een uitstekende voorbereiding op de basisschool. Ook is er de mogelijkheid allerlei nieuw speelgoed en nieuwe materialen te ont dekken”, vertelt Gerdine Leysner, Coördinator Algemene en Beleidszaken. SPO vindt het van wezenlijk belang dat de peu ters zich spelenderwijs kunnen ontwikkelen onder deskundige begeleiding. Tijdens het spel wordt door de leidsters veel aandacht geschon ken aan de motorische, de sociaal-emotionele en de taalontwikkeling. Indien nodig wordt aan peuters en ouders extra ondersteuning ge boden. “Bij SPO gaat het specifiek om de bege leiding van de peuter”, aldus Gerdine Leysner. Er zijn overlegmomenten met Thebe en met de basisscholen. Zo ontstaat er een doorgaande lijn en biedt de peuterspeelzaal precies datge ne waar de regering de laatste jaren werk van maakt: vroeg- en voorschoolse educatie. In overleg met gemeente en kinderopvangorgani- Evenementen in Tiliander Oisterwijk Hangplek - The Base Maandag 28 maart 20.00 uur, gratis ‘Kopstukken’ - 4 heren, Verteltheater Donderdag 31 maart 19.30 uur Prijs: 10.00; KBO 8.00 Can^ao - Souldada Vrijdag 1 april 20.30 uur; Prijs: 17.50 Totaal de vlogodre kiwjt - Mark van de Veerdonk Zaterdag 2 april 20.30 uur; Prijs: 18.00 Achtste-groepers huilen niet - Naar het boek van Jacques Vriens Zondag 3 april 14.30 uur; Prijs: 8.00 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling of nu reserveren: 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Lia van der Zanden en Mgr. Mutsaers. de door MTV vervaardigde DVD “Requiem voor een parochie.Voor bisschop Hurkmans die kortgeleden zijn 12,5 jarig jubileum als bis schop vierde, was er het herinneringsboek van het Landjuweel 2008. De initiatiefnemers van de bedevaart houden contact met het parochiebestuur en de pas- toraatsgroep over de voortgang van het over leg met het bisdom. De initiatiefgroep “Bedevaart Moergestel” be dankt alle medewerkers en sponsoren voor hun bijdrage aan de bedevaart van 20 maart 2011. Dank ook aan de winkeliers bij wie de petitie kon worden ondertekend en uiteraard ook har telijk dank aan de busreizigers en acolieten die met hun vrijwillige financiële bijdragen een bedrag van 840,40 bijeen brachten als tege moetkoming in de kosten. Namens de bedevaartgangers zeggen wij u har telijk dank voor uw sponsoring en medewer king. Dankzij de medewerking van u allen kon Moergestel massaal op de been komen om te bidden voor de toekomst van onze parochie. Wij hebben als Moergestelnaren, waardig en vast beraden van ons laten horen. Daar kan Moer gestel trots op zijn! Lia van der Zanden, Ireen Stieger, Niels van de Ven saties in de gemeente Oisterwijk is onlangs besloten dat deze vroeg- en voorschoolse edu catie vooralsnog uitsluitend door de peuter speelzalen zal worden aangeboden. Dankzij de gemeentelijke subsidie is de inko mensafhankelijke ouderbijdrage een lage drem pel voor ouders, met een extra gunstige rege ling voor minima. Hierdoor kunnen alle kin deren gebruik maken van deze voorziening. In januari 2011 is op psz De Coppele het pro ject ‘verlengde peuteropvang’ gestart met als doelstelling optimale dienstverlening door het aanbieden van flexibele opvang in combinatie met peuterspeelzaalwerk(voorschoolse educa tie). De verlengde peuteropvang wordt uitge voerd door Kinderopvang Villa Cardan. Verlengde peuteropvang op deze locatie is moge lijk van maandag t/m vrijdag van 07.30 uur tot 18.30 uur. Kom op zaterdag 9 april naar onze open dag en kom samen met uw peuter kijken hoe leuk het is! Wij informeren u graag van 10:30 uur tot 12:00 uur op een van onze volgende peu terspeelzalen: Peuterspeelzaal De Coppele en Kinderopvang Villa Cardan, Willem de Zwijgerlaan 61 Peuterspeelzaal Dribbel, Lavendel 7 Peuterspeelzaal ‘t Trepke, Kerkplein 28 Peuterspeelzaal Janneke, Pr. Margrietstraat 1 Peuterspeelzaal Waterhoef, Terburghtweg 100 Uw peuter is komend schooljaar van harte wel kom! Inschrijven kan al vanaf 18 maanden. Het afgelopen zaterdag gehouden Centenniumdiner in verband met het 100-jarige bestaan van onze harmonie is een bijzonder sfeervol feest geworden. De beschikbare couverts voor dit bijzondere diner vonden heel snel hun weg en zo konden 100 personen afgelopen zater dag plaatsnemen in de grote zaal van ‘Den Boogaard’ die voor de gelegenheid door ’n aan tal kundige vrijwilligers was omgetoverd tot een feeëriek aangekleed restaurant, ’n Groot compliment viel hen ten deel door een warm en welgemeend applaus aan het begin van de avond. Het omlijstende programma bood voor elk wat wils en voor aanvang van het diner was er een mini-concert van de jubilerende harmonie. Donderdag jl. bood een delegatie van de bedevaartgangers van 20 maart in het bisschoppelijk paleis aan de Parade in Den Bosch, de door de pelgrims onderte kende petitie aan, aan Mgr. Mutsaers. Aanvankelijk was het de bedoeling de peti tie na de bedevaart te overhandigen, maar dat kon wegens afwezigheid van de bis schop niet doorgaan. De delegatie bestond uit Lia van der Zanden, Ireen Stieger en Niels van de Ven. Zij werden hartelijk ontvangen. Bisschop Mutsaers toon de respect voor de deelnemers aan de bede vaart en was onder de indruk van het grote aantal Moergestelnaren dat de tocht had onder nomen. Er waren waarderende woorden voor de wijze waarop Moergestel zich had gepre senteerd. Vervolgens nam de bisschop ruim schoots de tijd om de gang van zaken rond de voorgenomen reorganisatie van de parochies binnen het bisdom toe te lichten. Hij stond uitvoerig stil bij de nijpende financiële situatie waarin bisdom en parochies verkeren en wees op de dringende noodzaak van passende maat regelen. Het bisdom draagt de verantwoordelijkheid om de kerk ook in de toekomst levensvatbaar te laten blijven. Problemen wil men niet door schuiven naar volgende generaties. De dele gatie uit Moergestel wees erop dat de Moer- gestelse parochianen een reorganisatie niet afwijzen en daar zelfs actief aan willen mee werken, maar tot dusver is er voor de men selijke en parochiële kant van de zaak wat Moergestel betreft te weinig aandacht ge weest. Ook de communicatie over een en an der is niet behoorlijk verlopen. De bisschop gaf aan dat reorganisaties altijd veel reacties oproepen, maar dat van het bisdom passen de maatregelen mogen worden verwacht om de kerk ook in de toekomst levensvatbaar te houden. De Moergestelse delegatie wees erop dat het belangrijk is de vorming van een nieuwe paro chie in rust te laten verlopen, en met respect voor de belangen van alle betrokkenen; bis dom, pastores én parochianen. Zij drukten hun zorgen uit over de beoogde samenwerking tus sen de pastores Van Buij tenen en Te Wierik, de gevolgen daarvan voor het kerkbezoek, en de wellicht daaruit voortkomende extra financië le problemen voor de parochie. De delegatie wees op een mogelijke constructie waarbij de voorbereiding van de nieuwe parochie in finan- cieel-economisch opzicht wordt voorbereid door een moderator, en de huidige pastores Van Buijtenen en Te Wierik naast elkaar, elk hun pastorale taken blijven uitvoeren. De bisschop gaf aan er in het algemeen niet op uit te zijn twee pastores met sterk uiteenlopende visies te laten samenwerken. Er werden van zijn kant verder geen toezeggingen gedaan. Aan het slot van de bijeenkomst bood Lia van der Zanden de petities aan, de kaartjes die de bedevaartgangers in de bus hadden voorzien van persoonlijke boodschappen en gedachten en VOOR PEUTERS EN KLEUTERS Op woensdag 6 april van 14.30 tot 15.00 uur wordt voorgelezen uit het prentenboek “Wel kom op de dierderij”. Welkom op de dierderij van Lida Dijkstra kreeg de Leespluim van de maand maart. Boer Jansen ligt ziek in bed. Alle dieren zijn in paniek. Want wie gaat nu al het werk doen? Kaatje Koe moet worden gemolken. Het gras moet gemaaid en de schaapjes geschoren. Het hek moet gerepareerd en de moestuin gewied. Onder leiding van Hendrik Haan nemen de die ren het werk van de boer over. Zo goed zelfs dat de boer niet eens meer nodig is. Zodra hij is opgeknapt, vertrekt hij naar Verona, voor een lange vakantie. En de boerderij "dierderij"! Kom luisteren en genieten van dit geestige ver haal. Wij zijn al 12 jaar een uniek bedrijf dat maatwerk keukens en interieurwerk ontwerpt, met precisie vervaardigd in onze werkplaats en plaatst bij de klant. Werkzaamheden Je typt de offerte voor de klant uit, vervolgens de orderbevestiging en de factuur. Je bent op de hoogte van het product wat we verkopen. Je verwerkt de inkomende en uitgaande post. Je maakt de boekhouding in orde en dient de OB in. Je regelt de planning van de plaatsing van de keuken/interieur. We wensen een parttime medewerkster voor 16 uur. De dagen en tijden zijn flexibel in te delen. Heb je interesse? Kijk op onze website www.thijsvandewouwkeukens.nl of neem contact op met Thijs of Yvonne van de Wouw, tel. 013-513 0648. Stuur je sollicitatie met C.V naar onderstaand adres of mail naar info@thijsvandewouwkeukens.nl. Functie-eisen Je hebt een Mbo-opleiding en ervaring op administratief gebied. Je beschikt over communicatieve en commerciële vaardigheden, die je vriendelijk uitvoert. Je hebt een enthousiaste werkhouding en neemt initiatief. Pieter Burgers Toon Coppens Tijmen Smits Wij zijn op zoek naar een T - MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 MAART 2011 PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5