van Dijk verhuur Oranjecomité Moergestel Oproepkrachten O KVO Van Dijk Verhuur - telefoon 013-5136767 De Sonman 17 - 5066 GJ Moergestel Stichting Peuterspeelzalen Oisterwijk organiseert op zaterdag 9 april 2011 van 10.30 tot 12.00 uur een open dag KBO-Brabant In verband met toenemende drukte zijn wij dit seizoen op zoek naar Ik stel me voor... Lenteconcert Zangvereniging ’Crescendo’ Themamiddagen op zondag Tentoonstelling in De Verdieping IVN afd. Oisterwijk PAGINA 3 Onze voorkeur gaat uit naar iemand met rijbewijs BE Uw sollicitatie kunt u richten op info@vandijkpartyverhuur.nl Voor alle drukwerk: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor informatie kunt u terecht bij: Van Dijk verhuur is een bedrijf dat op evenementen marktkramen en tenten plaatst Wanneer u de gehele week beschikbaar bent, van aanpakken weet en er geen probleem mee hebt om ’s morgens vroeg te beginnen en de weekenden te werken, bent u misschien de geschikte kandidaat. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Kom op zaterdag 9 april naar onze open dag en kom samen met uw peuter kijken hoe leuk het is! Wij informeren u graag op een van onze volgende peuterspeelzalen: Psz de Coppele en Kinderopvang Villa Cardan, Willem de Zwijgerlaan 61, Oisterwijk Psz Dribbel, Lavendel 7, Oisterwijk Psz Trepke, Kerkplein 28, Oisterwijk Psz Janneke, Pr. Margrietstraat 1, Moergestel Psz Waterhoef, Terburghtweg 100, Oisterwijk Uw peuter is van harte welkom! Inschrijven kan al v.a. 18 maanden, bijv, op www.pszo.nl GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 31 maart a.s. is er een muzi kale middag in de Reuselhof. Woont u in de Reuselhof, Stanislaus of elders in Moergestel, dan bent u van harte welkom. We beginnen om 14.00 uur met een kopje koffie of thee. Bent u slecht ter been en wilt u worden opge haald, laat het ons weten voor 30 maart, dan kunnen wij wat regelen om u op te halen. Om 16.00 uur gaan we de middag afsluiten. Tot 31 maart en vergeet u niet tijdig door te geven of u wilt worden opgehaald? Jacqueline tel. 513 2523 of Ricky 513 6086. Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Hallo, graag wil ik me aan jullie voorstellen als nieuw lid van het Oranjecomité. Mijn naam is Laurette Franken, moeder van Martij n (11 jaar) en Lennert (8 jaar). Waarom ik me heb aangemeld voor het Oranje comité? Nou...tja...waarom niet! Ik woon nu zo’n 10 jaar met veel plezier in Moergestel. Ieder jaar ben ik druk met de kids in de weer om voor Koninginnedag de fietsen/skelters en steppen op z’n allermooist te versieren. Ik nam het voor vanzelfsprekend aan dat de jongens ieder jaar met het beroemde tasje thuis zouden komen. Steeds meer begon ik te beseffen dat het helemaal niet vanzelfsprekend is. Het kan niet anders dat er veel mensen veel van hun vrije tijd mee kwijt zijn. En... daarom... wil ik meehel pen om de slingers en ballonnen nu ook eens zelf op te hangen en uit te delen en er een gewel dig feest van te maken. Ik hoop jullie allemaal te zien op ons plein op 30 april as.! Ik wil ook jullie vragen om jullie hulp/inzet en bijdrage te leveren. Is dit ook iets voor jou? Je kunt je als vrijwilliger voor de dag zelf aan melden bij Brigitte van Gisbergen tel 06 13 43 31 75. Iedere hulp is van harte welkom! Op zondag 10 april zal Gemengde Zangvereni ging ‘Crescendo’ o.l.v. Dirigent Mart Peijen haar jaarlijkse Lenteconcert verzorgen in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Medewerking wordt verleend door het Heyhoef- koor o.l.v. dirigent Adriaan Schellekens. Beide koren worden muzikaal begeleid door Cia de Backer-van Venrooij. De middag begint om 14.00 uur (zaal open 13.30 uur) en is gratis toegankelijk. 0 van geboortekaartje tot boek... Huis voor Zingeving: De ziekte kanker en alles wat ermee samen hangt is enorm ingrijpend, voor degene die de ziekte heeft (gehad) en voor zijn/haar omgeving. Het is vaak moeilijk de draad weer op te pakken. Ook wanneer de vooruitzich ten goed zijn. Het leven wordt eigenlijk nooit meer zoals het was. Het Huis voor Zingeving wil hierbij stil staan tijdens twee themamid dagen op zondag in april. De eerste themamiddag op zondag 3 april ver telt Noor van Gulik (van Fonkel therapie en trai ning in Biezenmortel) over haar eigen erva ring met borstkanker en de weg die zij bewan delde om naast de ellende die je meemaakt, het positieve en zinvolle te kunnen blijven zien. Aansluitend verzorgt arts, auteur en internatio naal spreker Henk Fransen een lezing over het zelfgenezend vermogen. Op een originele ma nier vertelt Fransen over de werking van li chaam en geest en over hoe mensen hun gezond heid en zelfgenezende vermogens kunnen ont wikkelen. Aanvang: 13:00 u (tot ca. 17:00 u); Toegang: vanaf 12:30u; Entree: 15,-per persoon (incl. koffie/thee). Tijdens de tweede themamiddag op zondag 17 april vertellen Ed van der Vight en Freddy Ouderikmanspoel ieder hun persoonlijke ver haal en ervaring met kanker in de vorm van een monoloog. Hoe zij als partner en vader, en als ex-patiënt de geestelijke confrontatie met kan ker zijn aangegaan. Over de zoektocht naar een onbekende wereld en waarde van de spirituali teit. Over volledige overgave en het vertrouwen dat het goed komt. Aanvang: 14:00u (tot ca. 17:00u); Entree: 10,- per persoon (incl. koffie). Beiden themamiddagen vinden plaats in de aula van Huize Nieuwenhof. Inschrijven kan via welkom@huisvoorzingeving.nl, tel.nr. 06- 14306565 en www.huisvoorzingeving.nl KVO-nieuws In de maand april is de zomertijd begonnen en zijn er weer volop zomeractiviteiten gepland. Niet leden zijn ook welkom en kunnen deel nemen na informatie bij het bestuur. -Donderdag 31 maart volksdansinstuif, ieder een die belangstelling heeft om mee te gaan, is van harte uitgenodigd. Aanvang 19.30 uur in 't Plein te Udenhout. Entree 4,50 betalen aan de kassa. Vertrek 18.45 uur vanaf St. Jansplein. -Elke eerste dinsdag van de maand is het fiet sen met de KVO. Vertrek dinsdag 5 april om 13.30 uur vanaf St. Jansplein. -Elke woensdag zomeravondwandelen. Vertrek woensdag 6 april om 19.00 uur vanaf St. Jans plein. -Kennis maken met handwerk clubje. Woens dag 6 april om 19.30 uur bij Dilia. -Slachtofferhulp Nederland komt een lezing geven over praktische en juridische adviezen en emotionele steun die ze kunnen bieden na een misdrijf of verkeers- of bedrijfsongeval. Woens dag 13 april om 20.00 uur in ‘De Schalm’ te Berkel-Enschot. Vertrek 19.30 uur vanaf St. Jansplein. MISSIE ONTWIKKELING VREDE Vastenaktie 2011 (4) Moergestel helpt de dove mensen in het binnenland van Suriname Over het project voor de dove en slechtho rende mensen zal de heer Piet Haarmans van de MOV-werkgroep in Berkel komen vertel len in de kerkdiensten in het weekend van 2 en 3 april. De Mis op zondag zal worden opge luisterd door het Surinaamse koor Pramisi uit Tilburg. Ook houdt hij zijn verhaal voor de bewoners van Park Stanislaus en de Reuselhof. Achter in de kerk brengen foto’s, boeken en attributen de sfeer van het leven in de jungle en rondom de bouw van de hoorkli- niek in beeld. Niet alleen in de kerk, maar eveneens in de bibliotheek zijn voorwerpen en foto’s uit Suriname te bezichtigen. Piet Haarmans kan uit eigen ervaring vertellen wat het betekent om daar als dove mens door het leven te moeten gaan. Hij zal ook vertel len over de vorderingen van het project, waar voor men zich al enkele jaren vanuit Berkel actief inzet. Een belangrijke stap is gezet met de bouw van de nieuwe hoorkliniek in de plaats Ligorio. De projectuitvoering is gesplitst in 4 fasen, die elk weer onderverdeeld zijn in activiteiten. In een periode van drie jaren zal het project volledig operationeel moeten zijn. Dit jaar hoopt men de aanschaf van het ins trumentarium en de inrichting met meubels van de kliniek te kunnen verwezenlijken. Dit laatste onderdeel is door Moergestel geadop teerd, waarbij de bijdrage van onze gemeen schap rechtstreeks aan dit doel zal worden besteed. Het is goed te weten, dat de landelij ke Vastenaktie de opbrengst vanuit Moergestel voor dit doel zal verdubbelen. Overzichtstentoonstelling Toon van Os Toon is in 1923 geboren onder de oude toren in Enschot. Die toren is min of meer de aan zet geweest voor Toon, om zich te begeven in de kunst. Al durft hij dit niet hardop zo te benoemen, wand ondanks dat hij zich van zijn vroegste jeugd daarmee bezig heeft gehouden, is het vooral een hobby gebleven. Door omstandigheden heeft hij behalve wat tekenlessen, geen academische opleiding kun nen volgen. Maar heeft door goed naar kunst te kijken, en zoals hij zelf zegt: door eigenwijs aan te klungelen ben ik gekomen tot wat ik nu ben, redelijk goed, maar het zou nog veel beter kunnen. Hij heeft in de afgelopen jaren een groot oeu vre weten op te bouwen, een groot gedeelte waaronder; olieverf schilderijen, gouaches, te keningen, en ook met de computer gemaakte tekeningen, zijn in deze overzichtstentoonstel ling. Te zien in Galerie de Verdieping in de week- dinator Piet van de Kar. E-mail: pietvande- einden van 2-3 en 9-10 april. Geopend zater- i Tonnn iI ioaa nnn ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 30 MAART 2011 Vervolg Parochieberichten blijven werken maar wel meewerken aan ver dere samenwerking en in tijd van nood de ander helpen. Over enkele jaren, wanneer sa menwerking een feit is, kan de nieuwe pastoor worden benoemd. WIJ GEDENKEN Op 11 maart overleed Wil van Oudheusden, echtgenoot van Trees Donders. Wil werd gebo ren in Tilburg in een gezin met 3 kinderen. Na zijn opleiding werkte hij bij Ballast Nedam, waar hij vele jaren, ook nog na zijn prepensio- nering lid was van de activiteitencommissie. Hij trouwde in 1965 met zijn maatje Trees en samen kregen ze een dochter, Vanessa. Wil was een ple zierig mens, die graag onder de mensen was. Hij was een Bourgondiër, genietend van muziek, toneel en een lekker drankje. Zijn kleindoch ter Imke was zijn oogappeltje. Wil overleed thuis, hij werd 69 jaar. Op 11 maart overleed Ad Wouterse, sinds april 2010 weduwnaar van Rietje Hoogers. Ad werd geboren te Udenhout als middelste van 3 zonen. Na zijn huwelijk met Rietje gingen ze café Het Centrum uitbaten, hier werd hun dochter Bep- pie geboren. Ad was actief in het verenigings leven en vooral het carnaval. Na het werkzame leven vestigden ze zich in een klein Spaans dorpje en genoten hier volop tot Rietje met haar gezondheid begint te sukkelen en ze in Ravels moeten gaan wonen. Het viel Ad moei lijk om steeds weer iets in te moeten leveren. Ad overleed in het ziekenhuis in Turnhout op 87 jarige leeftijd. BABYKLEERTJES GEVRAAGD Door een organisatie die jonge moeders onder de vluchtelingen steunt is om babykleding gevraagd. Als u spullen heeft kunt u contact opnemen met: 06 3069 5921, de kleding wordt dan bij u opgehaald. U kunt de babykleertjes ook afgeven op het parochiecentrum Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (sect) LENTEWANDELINGEN MET IVN en LNMH Zo gauw het lentezonnetje verschijnt willen we naar buiten. De vogels zijn al druk in de weer met hun nest, de eerste voorjaarsbloemen komen te voorschijn. Op zondag 3 april is het vroeg opstaan gebla zen om te genieten van de vogelwereld bij de vennen en de hei in de Kampina. Om 6.30 uur bent u welkom op parkeerplaats het “Groot Vak” aan de Roond, vlakbij de boswachterswo- ning, waar ervaren vogelgidsen u opwachten. Op donderdag 7 april gaan we een bezoek bren gen aan het Hoommankentiend in Biezenmor tel. We vertrekken om 14.00 uur bij café “Het Gommelen”, Biezenmortelsestraat 1 in Biezen mortel. Deelname aan beide wandelingen is gratis. Wilt u zelf ooit een wandeling organiseren voor een groep in een door u gewenst gebied, dan kunt u contact opnemen met onze wandelcoör- kar@home.nl tel. 0416-280912. De kosten voor i dag; van 13.00 tot 17.00 uur en zondag van een wandeling van 2 uur bedragen 45 euro. 11.00 tot 17.00 uur. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl De moeite van het bekijken waard.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3