Verontrustende reacties omtrent ontwikkelingen parochie DEZE WONINGEN OPENEN VOOR U HUN DEUREN TIJDENS DE NATIONALE OPENHUIZENROUTE OP ZATERDAG 26 MAART VAN 11.00 -14.00 UUR! KBOJÉ|ftant Zondag 27 maart: 7de voorjaarsmarkt Scouting St. Jan KBO Dagtocht vrijdag 17 juni 2011 Zondag 5 juni Vlooienmarkt Reünie Zorgcentrum De Reuselhof Naam le persoon: Naam 2e persoon: Adres: Telefoon: Aantal personen: O Lid van de KBO, lidmaatschapnummer: O Geen lid van de KBO Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl ten om ons vervolgens via Gemünd, Einruhr en Lammersdorf naar Vaals te brengen voor een heerlijk 3-gangen diner. We verwachten om plm. 21.00 uur te arriveren op het St. Jansplein. KBO Busreis op vrijdag 17 juni Aanmeldingsstrook inleveren voor 30 mei 2011 bij: Corry Hurkmans, Schoolstraat 15A of Mieke van de Ven, Rootven 65. Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Op zondag 27 maart a.s. organiseert Scouting St. Jan Moergestel alweer voor de zevende keer haar jaarlijkse voor jaarsmarkt. Volgens inmiddels vaste tra ditie vindt deze elke jaar plaats op de laatste zondag van maart. Ook dit keer zal de voorjaarsmarkt worden gehou den in Den Donk aan de Bosstraat. De markt is van 10.00 tot 14.00 uur. Wij hopen dat de markt weer net zo’n succes wordt als de voorgaande jaren! Aan de verko pers zal het in ieder geval niet liggen, want alle beschikbare tafels zijn verhuurd. Daardoor zal er weer sprake zijn van een gevarieerd aanbod van allerlei, nog goed bruikbare, tweedehands spullen voor een zeer vriendelijke prijs. De opbrengst van de markt komt volledig ten goede aan Scouting Moergestel. Zij nodigt u daarom van harte uit de voorjaarsmarkt te bezoeken. Voor de entreeprijs hoeft u het niet te laten, want die bedraagt ook dit jaar slechts 1 euro. Kinderen tot 12 jaar hebben zelfs gratis toegang. Mocht u niet zelf willen verkopen maar heeft u nog wel bruikbare spullen over waar u niets meer mee doet, dan kunt u deze op zaterdag 26 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk, Bosstraat la. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaan de nummers. Wij maken dan een andere afspraak met u of halen de spullen gratis bij u op. Dus tot ziens op zondag 27 maart in Den Donk! Voor info of afspraak: Peter van de Wouw 06- 22171727; Jan Jonkers 06-23932361 (na 17.00 uur) of e-mail: voorjaarsmarkt.scouting@ gmail.com Wat u krijgt tijdens deze dagtrip: 10.15 u: koffie met gebak) 11.00 u: met gids naar Rureifel 12.15 u: koffietafel in Obermaubach 13.45 u: treintje van Rurtalbahn naar Heim bach 15.15 u: koffie- ofborrelstop (eigen rekening) 17.15 u: 3-gangendiner in Vaals De kosten voor deze prachtige reis bedragen voor leden 53,50 per persoon; niet-leden beta len 59,50. Dit bedrag kan (liefst gepast) voldaan worden bij aanmelding. U kunt zich aanmelden bij Corry Hurkmans, Schoolstraat 15A of Mieke van de Ven, Rootven 65. Graag het strookje volledig ingevuld inle veren. Ook kunt u zich opgeven via e-mail: j.v.asch@planet.nl Voor iedere persoon de naam, adres tel.nummer en lidnummer van de KBO opgeven. Het bedrag kunt u dan overma ken op rekeningnummer 1306.78.775 t.n.v. J. van Asch, reiscommissie KBO. Uw inschrijving gaat in nadat uw betaling binnen is. Wanneer u om wat voor reden dan ook de reis moet annuleren kunnen wij helaas, indien dit 1 maand voor de reis gebeurt, geen geld terug betalen. Voor deze reis dient u in het bezit te zijn van een geldig paspoort of identiteitskaart. Indien u graag met deze reis meegaat en zelf niet goed mobiel meer bent, dan dient u zelf voor een begeleider te zorgen! Meldt u snel aan want vol is vol!!! (U kunt zich opgeven tot 30 mei 2011) MAANDELIJKSE BINGO Donderdagmiddag 31 maart 2011 gaan we weer bingo spelen. Aan vang 14.00 uur in de boven zaal van Den Boogaard. Er is een lift aanwezig. Wij nodigen iedereen uit om gezellig mee te spe len. Ook als u geen lid bent van de KBO bent u van harte welkom. Er worden 6 rondes ge speeld en een kopje koffie wordt u door ons aan geboden. Graag tot ziens in Den Boogaard. Spelleidsters Addy van Gorp en Joke van Asch De volgende bingo is op donderdagmiddag 21 april om 14.00 uur. GEEF ELKAAR DE HAND KBO Donderdagmiddag 31 maart a.s. is er een muzi kale middag in de Reuselhof. Woont u in de Reuselhof, Stanislaus of elders in Moergestel, dan bent u van harte welkom. We beginnen om 14.00 uur met een kopje kof fie of thee. Bent u slecht ter been en wilt u worden opge haald, laat het ons weten voor 30 maart, dan kunnen wij wat regelen om u op te halen. Om 16.00 uur gaan we de middag afsluiten. Tot 31 maart en vergeet u niet tijdig door te geven of u wilt worden opgehaald? Jacqueline tel. 513 2523 of Ricky 513 6086. De reiscommissie heeft de hand kunnen leggen op een zeer aantrekkelijke dagtocht die, zo ver wachten wij, iedereen zal aanspreken. Deelname is mogelijk voor alle senioren. Het reisdoel: Duitse Rureifel met in de mid dag een rit met de Rurtalbahn. Om 8.00 uur vertrekken we vanaf het St. Jans plein naar Zuid-Limburg voor koffie met een heerlijk stukje Limburgse vlaai. Om ongeveer 11.00 uur rijden we met een ervaren gids via o.a. Brand, Kornelimunter en de Vennenroute naar Vossenack. We passeren Hürtgen en het Hurt genwald (bekend van de tweede wereldoorlog) De route loopt verder naar het stuwmeer Ober maubach waar we de lunch zullen gebruiken. Na de lunch maken we een treinreis met de Rurtalbahn. De trein komt op plaatsen waar we met de bus niet kunnen komen. Wij rijden langs de oevers van de rivier de Rur en eindigen in het stadje Heimbach. Hier staat de bus op ons te wach- Het is alweer voor de zevende maal dat C.V. de Dorstvlegels in Moergestel een vlooien markt organiseert. Deze vlooienmarkt is door het grote succes van afgelopen jaren niet meer weg te denken in Moergestel. Dit is te danken aan alle standhouders en de vele bezoekers die onze vlooienmarkt in al deze jaren bezochten. En natuurlijk omdat de Moer- gestelse Vlooienmarkt nog steeds een echte ouderwetse vlooienmarkt is gebleven, waar uit sluitend tweedehands goederen te koop aange boden mogen worden. Als de weergoden dit jaar ons wel goed gezind zijn, wordt het weer een fantastische markt die nog steeds groeiende is en elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Deze zevende Moergestelse Vlooienmarkt zal plaats vinden op zondag 5 juni op het St. Jans plein. Voor wie dus pas voorjaarsopruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 inclusief boven zeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T. Moorman, tel: 06-20802389 of L. Donkers, tel: 06-52344166. Graag bellen na 18.00 uur. Kinderen brengen hun kaarsje bij Maria... Het open parochieoverleg van zaterdag 26 februari 2011 inzake de volledige ope ning van zaken omtrent de op stapel gezette ontwikkelingen van de parochie heeft in Moergestel ontzettend veel teweeg gebracht. De schok was zo groot, dat deze de parochiegemeenschap aanvankelijk verlamde. Maar korte tijd later stroomden de reacties bij het parochiecentrum binnen en werd besloten op bede vaart naar Den Bosch te gaan. Twee dagen voor de bedevaart op zondag 20 maart kwam het aantal reacties uit op het getal 325. Dat zo veel mensen in het geweer zijn gekomen spreekt boekdelen. En nog steeds komen de telefoontjes, mails en brieven binnen, waarbij het erop lijkt alsof het einde ervan weg is. Dat moet haast wel zo zijn. Immers, het zijn niet alleen mensen van de eigen dorpsgemeen schap die de gelederen hebben gesloten, maar ook de buitenwereld blijkt zich in deze niet onbetuigd te laten. De massaliteit aan reacties valt niet exact in getallen uit te drukken, omdat tientallen afkomstig zijn van complete families en vanuit clubs, verenigingen, stichtingen en organisaties, waaronder ook andere parochies, zowel van dichtbij, als van verderop. In principe komen de reacties grotendeels op hetzelfde neer. Daarbij voeren de uitspraken met een zorgwekkend karakter de boven toon. Dat betreft dan enerzijds de zorgen over de parochie Moergestel en pastor Theo te Wierik en anderzijds ook die over de toe komst van de rooms-katholieke kerk. Pastor Theo te Wierik wordt in Moergestel op handen gedragen en dat geldt overal waar hij zich manifesteert, of heeft gemanifesteerd. De parochie St. Jans Onthoofding in Moergestel vaart er wel bij, dat iedereen zo erg op hem is gesteld. Maar Moergestel is nu geschokt. Een groot aantal gevoelens zijn dan ook niet van de lucht. Een willekeurige greep uit alle gevoelens zijn die van verontwaardiging, ongeloof, boosheid, frustratie, sympathie, verbazing, ontzetting, afschuw, verdriet, teleurstelling, verzet, ontstelte nis, verbijstering en angst. Anders gezegd, de mensen vinden het wat er allemaal gebeurt en over hun hoofden heen wordt afgeroepen: schandalig, om te huilen, afgrijselijk, onzorgvul dig, onpersoonlijk en onchristelijk. Die resolute uitingen zijn wellicht confronte rend, maar zijn niet zomaar uit de lucht komen vallen. Ze tonen juist aan de mate waarin de mensen zich gekwetst voelen. Het gaat zo goed en dan ineens.Wat is er toch in hemelsnaam met de kerk aan de hand? Waar Pastor Theo te Wierik voorgaat in gebed, ademen juist de geest en sfeer van vrede en geborgenheid. Iedereen voelt zich er thuis, thuis bij zichzelf, bij ande ren en bij God. Hij is open, laagdrempelig, gas tvrij, inspirerend en enthousiasmerend; hij maakt het katholieke geloof levend; hij raakt de mensen en maakt mensen met elkaar sterk, met name door te meten met menselijke maat. Dat is nu juist hetgeen Pastor Theo te Wierik kwalificeert, tot zeer capabele pastor maakt. Hij dwingt vanwege heel zijn doen en laten automatisch respect af, zonder over zich te laten lopen. De parochianen zien hem als een geschenk uit de hemel. Dan is het toch niet vreemd, dat de bereidheid om het tij te helpen keren enorm groot is. Er zijn er die daarvoor bij verschillende scenario’s ideeën hebben. Het valt niet te versmaden dat de weerstand tegen het toekomstbeeld van de parochie, zoals dat zich nu op korte termijn lijkt aan te dienen, ongekend is. Een redenering die bij herhaling naar voren komt en hout snijdt, is dat de grondgedachte van het christendom liefde is. Daaruit vloeit voort dat geloven in groei samenhangt met openheid en vrijheid om die overtuiging uit te dragen. Niet enkel regels en wetten mogen maatgevend zijn om het beleid te bepalen. Het gaat zeer zeker ook om de geest. De kern zit in de boodschap en niet in de dogmatische leer. Een ander omschrijft het weer als volgt: “God wortelt in ons door de bijbel te vertalen naar 2011.” Dat vraagt om een open visie en het opgeven van het allesvernietigende halsstarri ge verzet door de oogkleppen af te doen. Een autoritaire, dictatoriale, gesloten houding is absoluut uit den boze. In dat geval plaatst men zich buiten de realiteit. De manier van geloof uitdragen verbindt. Was Jezus de Nazereeër per slot van rekening daarvan zelf niet het mooiste voorbeeld? Dat verdient navolging! PS: Deze samenvatting van het volk dat gespro ken heeft, is op plaatsen letterlijk en ter wille van het verslag deels ook in beschrijvende en conclu derende zin weergegeven. Verder is een aantal zaken noodgewongen achterwege moeten blijven om de privacy te beschermen. Medio juni dit jaar gaat zorgcentrum Thebe De Reuselhof in Moergestel, na 37 jaar, defini tief haar deuren sluiten. Bewoners en personeel gaan dan verhuizen naar Park Stanislaus. Zoals al eerder aangekondigd gaan we een reü nie organiseren voor medewerkers die op de Reuselhof werken en werkzaam zijn geweest en wel op vrijdag 1 juli vanaf 19.30 uur. De reünie wordt gehouden in De Reuselhof zelf. De toegang is gratis en voor een hapje en drankje wordt gezorgd. Onlangs hebben we een oproep geplaatst maar toen was de datum nog niet bekend. Zouden jul lie zo vriendelijk willen zijn om je nu defini tief op te geven? Je kunt dat doen via een mail naar jolanda.dielen@thebe.nl of een telefoon tje aan de receptie van Thebe De Reuselhof, tel 513 9700. Mocht je nog oud-collega’s kennen die dit be richt misschien niet hebben gelezen: geef het dan a.u.b. even door. Graag tot 1 juli! Henny Brans en Jolanda Dielen OISTER WIJKSEWEG 43, POTTERSTRAAT 22, OISTERWIJK PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 MAART 2011 DE LATHOUWER 25, MOERGESTEL MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5