Okvo Nederlandse De Verteltafel... premiere van ’’Sasparilla” in Tiliander Moergestelaar Paul Spapens in Kopstukken, een nieuw programma van Mis met 4 Heren Ondernemend Moergestel zet zich in voor persoonlijke uitno- Oisterwijk 800 Nettie van de Loo-Ligtvoet Frans van de Loo missie 1 r'‘‘w7 ONTWIKKELING VREDE Vastenaktie 2011 (3) Organisatie verenigt bijna alle ondernemers van Moergestel PAGINA 3 18 augustus 1955 - Moergestel - t 21 maart 2011 echtgenote van Toch is deze temperamentvolle prachtvrouw geveld door kanker en hebben we met groot respect en een diepe, diepe buiging afscheid moeten nemen van Als wij u niet persoonlijk hebben kunnen bereiken, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Als familie zouden wij het erg op prijs stellen, wanneer u wat betreft de condoleance thuis op een kaart een persoonlijke gedachte aan Nettie wilt schrijven, om deze vervolgens bij binnenkomst achter in de kerk in een van de mandjes te deponeren. De Hoefkens 24 5066 BZ Moergestel Moeilijk om alles los te laten, als je nog niet wilt. Frans van de Loo Jaimy en Wibe Puk Danny en Michael Dami Familie Ligtvoet Familie van de Loo ondernemers, dat kan! Je kunt je aanmelden via www.deverteltafel.nl Vervolgens ontvang je een i diging met daarin enkele tips. Nettie rust op dit moment in het Bouwcentrum Moergestel, Industrieweg 16 b. Daar kunt u aan haar op donderdag 24 maart tussen 19.00 en 20.00 uur nog een laatste groet brengen. Wij nodigen u uit voor de uitvaartdienst op zaterdag 26 maart om 14.00 uur in de parochiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Aansluitend begeleiden wij ons mam naar haar laatste rustplaats op het kerkhof van de parochie aan de Bosstraat. Zoals de lijnen tussen de ondernemers kort zijn, zo geldt dat ook voor die tussen bedrijfs leven en andere organisaties die de Moergestelse dorpssamenleving mee schragen. Dat nu was een van de redenen om zich te scharen achter Oisterwijk 800. “Moergestel is een van de parels van Oisterwijk. Wil je die parel laten schitte ren, dan moet je als Moergestel meedoen aan Oisterwijk 800”, drukt Jan Vriens zich beeldend uit. Tussen de ondernemers van Moergestel en die van Oisterwijk bestaan volgens de voorzit ter ‘hele goede contacten’. Ondernemend Moergestel heeft al vaker laten zien samenwer king belangrijk te vinden. Zo is de Oisterwijkse Ondernemersprijs (in 2010 overigens gewon nen door Frans Becx Tuinmachines uit Moer gestel) een initiatief van Ondernemend Moer gestel. Het is een droom van Jan Vriens dat er ooit nog eens een ondernemersvereniging voor heel de gemeente Oisterwijk komt, waarin ieders verscheidenheid is gewaarborgd. Voor zitter Jan Vriens: “Er is een goede wisselwer king tussen de ondernemers van Moergestel en Oisterwijk.” no-nonsense netwerken voor zakenvrouwen Netwerken, je kunt er in deze tijd niet meer omheen! Dat netwerken lastig is, je onzeker kan maken, soms ook een brug te ver isdat moge duidelijk zijn. Alleen in deze tijd kun je er niet meer omheen! Hoe nu effectief netwerken? Wat dacht je van de Verteltafel kleinschalig netwerken waarin jij je bedrijf kunt presente ren aan andere vrouwen die net zoals jij meer uit hun bedrijf willen halen! De ochtenden van de Verteltafel staan in het teken van “Samenwerken is elkaar Versterken”. Een maal per maand op woensdagochtend van 9.30 tot 12.00 uur vindt de no-nonsense netwer- kochtend van de Verteltafel plaats. Rond de Verteltafel tref je maximaal tien andere zaken vrouwen aan die ook geloven in het concept: “Samenwerken is elkaar Versterken”. Op de desbetreffende ochtend krijgt iedere deelneemster de gelegenheid om haar bedrijf te presenteren en te vertellen waar zij mee geholpen wil worden. Van iedere deelneemster wordt een actieve houding verwacht. Wil je ‘n keer deel uitmaken van de Verteltafel, je bedrijf presenteren aan andere vrouwelijke De Mis met 4 Heren was een succesvol program ma over het Rijke Roomsche Leven. Daarin stonden de voordrachtjes en sketches uit die tijd centraal. Voor de toeschouwers was de Mis met 4 Heren een en al herkenning van de katholie ke volkscultuur van hun jeugd. Na ruim zestig opvoeringen in Noord-Brabant en Limburg waren de ‘vier heren’ toe aan iets nieuws. Dat is ’Kopstukken’ geworden. De ‘vier heren’ zijn: prof. dr. Gerard Rooijak- kers, bijzonder hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam, schrijver, uitgever en lid van de Raad van Cultuur. Jan Smeets, dichter, schrij ver (poëzie, liedteksten en toneelstukken) en theaterman. Paul Spapens, journalist, cultuur- activist en schrijver van boeken over het imma terieel erfgoed. Roland Verstappen, zanger en tekstschrijver met dertig jaar podiumervaring; hij had een aantal hits, waaronder Helemaal niets en Zij is een wonder. Zij samen vormen een bijzonder gezelschap specialisten op het gebied van de populaire cultuur van de Braban ders en van katholiek Nederland. In de eerste decennia na de Tweede Wereldoor log kende Nederland een groot aantal artie sten en kunstenaars die wortelden in de katho lieke traditie en cultuur. Zij werden in eerste instantie groot binnen hun eigen katholieke zuil - in het verzuilde Nederland van toen de gewoonste zaak van de wereld. Tijdens ‘Kopstukken’ wordt op een hilarische manier duidelijk ge-maakt dat een beetje katholiek toen niet naar de VARA of de NCRV luister de, maar naar de eigen katholieke zender, de KRO. De grote namen van toen groeiden ech ter snel uit hun katholieke jasje en werden nationale beroemdheden die voortleven in de collectieve herinnering met programma’s als ‘geen ja en geen nee’, ‘de hamvraag’ en onver getelijke sketches en liedjes als Sinterklaas van Toon Hermans en ‘Ik zou wel eens willen weten’ van Jules de Corte. Eigenlijk is het programma ‘Kopstukken’ een onderzoek naar de houdbaarheidsdatum van de katholieke cultuur en het katholieke amuse ment van na de oorlog. Wat werkt nog, wat ontroert nog, wat laat mensen nog lachen of gru wen van al die liedjes, verzen, sketches en sprookjes die toen nog populair waren binnen de katholieke zuil? De Kopstukken staan garant voor verbazing over hoe rijk en levendig de liedjes en grappen van toen nog zijn voor de ogen en oren van nu. ‘Kopstukken’ begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 10 euro. Leden van de KBO krijgen een euro korting. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 MAART 2011 In het Oisterwijkse theater Tiliander treden op donderdagavond 31 maart voor de eerste keer de ‘Kopstukken’ op. Dit volledig nieuwe programma is de opvolger van de succesvolle ‘Mis met 4 Heren’. De ‘Kopstukken’ zijn Moergestelaar Paul Spapens, Gerard Rooijakkers, Jan Smeets en Roland Verstappen. In het nieuwe programma steken zij de loftrompet over kun stenaars en artiesten die na de oorlog de cultuur en het amusement van katholiek Nederland bepaalden: Godfried Bomans, Jules de Corte, Kees Schilperoort, Toon Hermans en vele ande re grootheden die toen naam maakten op de radio en de beginnende televisie. Moergestel helpt de dove mensen in het binnenland van Suriname Het initiatief voor de oprichting van een hoor- kliniek kwam van de heer Nelson Pavion. Hij was als gehoorspecialist verbonden aan de Kennedy Stichting in Paramaribo en zelfwas hij afkomstig uit het binnenland van Surina me. Hij kende daar de slechte leefomstandig heden van de dove en slechthorende mensen uit eigen ervaring en wilde daar absoluut ver betering in aanbrengen. Diep in het oerwoud, zo’n 300 km ten zuiden van hoofdstad Paramaribo, liggen de kleine dorpen van de Bosnegers en de Indianen aan de oever van de Suriname-rivier. Vrijwel het enige vervoer tussen de dorpen onderling gebeurt over het water van de rivier. Pavion wist de stamoud sten in het gebied voor zijn plannen te win nen om specialistische hulp in het binnen land mogelijk te maken. Zo ontstond het plan om een hoorkliniek te bouwen in de plaats Ligorio, van waaruit Nelson Pavion afkomstig was. Om dit mogelijk te maken werd opgericht de Stichting Hoorzorg Binnenland Suriname met als doel om de nodige kennis te verwer ven, geldmiddelen bijeen te brengen voor bouw en inrichting van de kliniek en het uit zenden van deskundigen. In Nederland ver tegenwoordigt de heer Piet Haarmans uit Ber- kel-Enschot dit goede doel, zodat korte lij nen met het project in Suriname bestaan. Op zaterdagavond 16 april zal Orkest Orven- tus tijdens haar voorjaarsconcert voor de eer ste keer in Nederland het werk "Sasparilla" van de jonge Amerikaanse componist John Mackey ten gehore brengen. Het concert vindt plaats in Tiliander en begint om 20.00 uur. In Nederland is John Mackey een tamelijk onbekende componist, maar in zijn thuisland de Verenigde Staten is Mackey een uitermate populaire componist van een nieuwe generatie. Mackey is met zijn 37 jaar een relatief jonge componist, maar heeft al een flink repertoire op zijn naam staan. Oorspronkelijk schreef hij vooral voor symfonieorkesten, maar kwam in 2004 met een eerste bewerking voor harmo nieorkest van een eigen symfonie werk. Tijdens de zoektocht van dirigent Jacco Nefs om voor zijn Orkest Orventus een uniek muziekstuk op de lessenaar te krijgen, stuitte hij op de werken van John Mackey. Na het beluisteren van verschillende werken was de keuze snel gemaakt. "Sasparilla viel onmiddel lijk op door het grappige karakter en de muzi kale manier waarop wildwest taferelen geïns trumenteerd zijn. Zeer knap gecomponeerd." aldus dirigent Jacco Nefs. Het bijna 10 minuten durende 'Sasparilla' is het eerste originele werk van John Mackey voor har monieorkest. In het intro van het werk is een belangrijke rol weggelegd voor de accordeon. Het werk vertelt het verhaal van een oude saloon in het Wilde Westen van Amerika. Sasparilla was vroeger enkel een sterke drank, maar is tegenwoordig hoofdzakelijk bekend als een limonade (uit wortelextracten). Als je luis tert naar Sasparilla, stel je dan eens voor dat Bugs Bunny in 1860 zomaar ergens in het Wilde Westen dronken wordt, op zijn paard richting Mexico trekt en in moeilijkheden terecht komt. Sasparilla kende haar première op 17 april 2005 met een uitvoering van een samengesteld orkest van Lamar University Wilt u ook getuige zijn van deze nationale pre mière? Zorg dan dat u tijdig over entreekaar- ten beschikt. Dit kan eenvoudig via de websi te www.orventus.nl KVO NIEUWS Het nieuwe zomerprogramma is gepresenteerd tijdens de voorjaarsvergadering en iedereen is uitgenodigd deel te nemen. Indien u belangstelling hebt om mee te doen met yoga: er is weer ‘n mogelijkheid voor nieu we deelnemers op woensdagmorgen 9.00-10.00 uur. U kunt zich melden bij Riki Rooyakkers, tel. 513 2228. Misschien stelt u prijs op een gratis proefles. U bent welkom. Op donderdag 31 maart is de volksdansinstuif, iedereen wordt uitgenodigd mee te doen. Aan vang 19.30 uur. Entree 4,50. Graag opgeven. Vertrek 18.45 uur vanaf St. Jansplein. Op woensdag 13 april, aanvang 20.00 uur, is er een lezing over praktische en juridische advie zen en emotionele steun die geboden kan wor den na een misdrijf of verkeers- of bedrijfson geval. Slachtofferhulp Nederland is er voor slachtoffers, veroorzakers, familie en kennissen en getuigennabestaanden. Entree 3,50 Denkt u aan op tijd opgeven via opgavelijstje om teleurstelling te voorkomen bij het KVO bestuur t.n.v. Rikie, Past. Jansenstraat 10. De kosten om aan de Verteltafel deel te nemen bedragen 25 euro. Als je gaat voor inspiratie, van elkaar leren en elkaar helpen dan ben je bij de Verteltafel op het juiste adres! En dit alles natuurlijk onder het genot van koffie thee met Jan Vriens gefotografeerd op het succesvolle bedrijventerrein Sonman. De voorzitter van Ondernemend Moergestel staat voor het bedrijfspand van Frans Becx Tuinmachines. Op de achtergrond de A 58. De ondernemersorganisatie Ondernemend Moergestel steunt de Stichting Oisterwijk 800 in de organisatie van het jubileumjaar 2012. “Wij willen een positieve schakel zijn in een sterke ketting die Oisterwijk, Moergestel en Heukelom bindt”, motiveert voorzitter Jan Vriens het feit dat Ondernemend Moergestel zijn schouders mee onder Oisterwijk 800 zet. De voor zitter zegt dat zijn organisatie initiatieven steunt die ondernemers nemen in het kader van Oisterwijk 800. “En we kunnen organisaties die meedoen aan Oisterwijk 800 faciliteren”, aldus Jan Vriens over wat volgens hem de steun aan Oisterwijk 800 zoal in kan houden. In Moergestel is Ondernemend Moergestel een belangrijke organisatie. Er zijn circa 150 bedrij ven bij aangesloten. “Dat is 92 procent van het totaal”, verduidelijkt Jan Vriens (1942) het belang van Ondernemend Moergestel. Wat deze organisatie verder uniek maakt, is dat heel het bedrijfsleven onder een koepel is verenigd. Waar andere ondernemersverenigingen vaak bepaalde sectoren verenigingen, zijn alle soor ten bedrijfsleven (horeca, winkeliers, dienstver lening en industrie) in een organisatie ver enigd. Voorzitter Jan Vriens noemt dit samen optrek ken kenmerkend voor Moergestel. Het heeft volgens hem louter voordelen. Het bedrijfsle ven kan bijvoorbeeld gemakkelijke een beroep doen op elkaar bij het verlenen van faciliteiten. Contacten over en weer zijn snel gelegd. Als een bedrijf iets nodig heeft, is men bereid bij elkaar in te kopen. Voorzitter Jan Vriens staaft dit alles met een oneliner: “Zoekt in den vreem de niet, wat het sterke ondememersniveau van Gèèsel biedt.”

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3