50 PLUS MIDGETGOLF Zomertijd! I Yvonne Aarts voor afstudeerproject naar Ghana Den Bosch ontving meer dan 500 bedevaartgangers... Aphrodite Midgetgolf: de leukste zomeractiviteit! Tl E I Weekblad voor Moergestel Huidverzorgingsinstituut Meer info op www.mgc-oirschot.com of 06 - 51 92 50 98. Elke dinsdagmiddag vanaf 13.30 uur in Spoordonk, Broekstraat 4d (sportpark 't Horstje). 'n Hele middag plezier! Entree 3,00 incl. kopje koffie/thee. WOENSDAG 23 MAART 2011 36e JAARGANG Nr. 1607 In de nacht van zaterdag 26 op zondag 27 maart gaat de klok weer 'n uur vooruit (van 02.00 naar 03.00 uur) en begint de zomertijd! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Hl IH FotOgfOep CreatiVision initiatiefneemster Lia van der Zanden een Fotogroep CreatiVision zal van vrijdag 25 t/m zondag 27 maart 2011 in Galerie De Verdieping te Moergestel haar zesde jaarlijkse expositie houden. Dit jaar is het thema “Sport”. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielersnl www.schepenstweewielers.nl Vandaag vertrekt ze... ReSIUENZ?^ nieuws den mee met de Kinderwoorddienst van de voer jo. es oe Coaching Teamtraining Cursussen 06-43448689 www.resilienza.nl info@resilienza.nl Ik ker er huis in Ghana. Yvonne, die de studie sociaal pedagogische hulpverlening (SPH) kii Wmtvc ïn Uir»rlKrAwxar» vrtla-f Vrimf 7nnrloa 10 inli tornier» Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Ruim 500 Moergestelse parochianen op weg naar de St. Jan. De ongeveer 30 Moergestelse kinderen de- Moergestel dan ook heel erg bedanken voor jeugdige parochianen van deïst. Jan. Moer- Wegens afwezigheid van de bisschop kon de petitie niet persoonlijk aan hem worden over handigd. In overleg met het bisdom gaat dat beroep op het bisdom om overleg, begrip en openheid. Zij hield een indringend pleidooi voor nauwe samenwerking tussen bisdom en parochie en vergeleek daarbij de kerk met het huwelijk; “Dat we moeten fuseren begrijpen we allemaal, maar graag met meer overleg en openheid. Het is net als in een huwelijk, wil dat slagen dan moet je - met behoud van je eigenheid - met elkaar praten, overleggen, geven en nemen anders slaagt je huwelijk niet. Dat WAT GAAT ZE IN GHANA DOEN? Voor haar afstudeerproject gaat ze samen met een klasgenoot voor ’n periode van 3,5 maand naar Ghana om als vrijwilliger bij de stichting Child Support Ghana een project op te zetten rondom seksualiteit. Tijdens haar verblijf als vrijwilliger zal ze voornamelijk werkzaamhe den gaan verrichten op kinderhuis Wa Yiri (betekenis: kom thuis). Dit kinderhuis dient als een gezinsvervan gend tehuis voor wezen en op een andere manier verlaten kinderen. Met een gezins vervangend tehuis bedoelen ze een huis waar volwassenen zorgen voor kinderen. De kin deren gaan gewoon naar school en doen alles wat ze in een ander gezin ook behoren te doen. Bij de kinderen waar het om gaat valt te den ken aan: - Kinderen van gehandicapte moeders die op straat bedelen. - Wezen (mensen denken in Ghana dat er een vloek rust op een kind waarbij de moeder tij dens de bevalling overleden is) - Kinderen die verlaten zijn door hun vaders en moeders. - Kinderen waarvan de ouders overleden zijn aan AIDS. - Straatkinderen (verlaten kinderen die naar de steden gaan in de hoop werk te vinden en hier helaas vaak in de prostitutie belanden). later deze week alsnog gebeuren. Aan het slot van de bijeenkomst bracht vaan drig Kees van Rooij van het St. Sebastiaansgilde namens de drie Moergestelse gilden een vaan- delgroet aan de bedevaartgangers. Volgens de initiatiefnemers van de bede vaart heeft deze aan zijn doel beantwoord. De Moergestelse parochianen hebben er ver trouwen in dat zij met hun gezamenlijke gebed en Mariaverering mogen hopen op een nieuwe start van het proces naar een vernieuwde parochie. telse intentie een gebed uitgesproken. Ook de kinderen lazen een zelfgemaakt gebed voor over het behoud van de parochies. Na de Mis zong het koor Cantate Domino in de kapel van de Zoete Lieve Vrouw het lied “Salvé Regina''. De bedevaartgangers smeek ten Maria om voorspraak voor hun paro chie, brachten een bloemenhulde en staken kaarsen op. De bede tot Maria maakte veel indruk. Vervolgens trokken de Moergestelnaren over de Parade naar het eindpunt van de route bij het Theater aan de Parade. Daar deed mede- De Verdieping is open vrijdag van 19.30 tot 21.30 uur. Zaterdag en zondag is de zaal geo pend van 11.00 tot 17.00 uur. Uiteraard zijn leden van CreatiVision aanwezig om eventu ele vragen te beantwoorden. U bent van harte welkom! miH m mk nrrsnaia j I I iuiuvuic.uiyiiiyoinoi.iiL Yvonne Aarts. De 21-jarige Yvonne Aarts, woonachtig aan De Werft 20, vertrekt vandaag, woens dag 23 maart, voor ’n periode van 3,5 maand als vrijwilligster naar ’n kinderte- Z"'»!<74IS 111111S/CïlIIX I bij Fontys in Eindhoven volgt, komt op zondag 10 juli weer terug. DE STICHTING Child Support Ghana helpt sinds 2005 kinde ren in nood met onderdak, onderwijs en medi sche hulp. Child Support Ghana is werkzaam in Wa, de hoofdstad van de Upper West Region. Zie eventueel ook voor meer informatie: www.childsupport-ghana.org Stichting Child Support Ghana is volledig afhankelijk van fondsen, giften en donaties. Als vrijwilliger voor deze organisatie Heeft Yvonne daarom geld ingezameld voor de stichting. Hiervoor wil ze haar familie en inwoners van Op zondag 20 maart 2011 trokken ruim 500 Moergestelnaren te voet, per fiets, auto en bus ter bedevaart naar de Sint Jan in Den Bosch. De lopende pelgrims vin gen hun tocht al aan bij het ochendgloren, om 06.00 uur. Aanleiding van de bede vaart vormde de voorgenomen reorganisatie van de parochie Moergestel. De Moergestelse parochianen willen de identiteit van hun parochie behouden. geldt ook voor de leiders in de kerk en haar gelo vigen, zij gaan op weg naar een kerk waarin men samenwerkt met behoud van ieders iden titeit. Een kerk waar parochianen mee mogen denken, zich herkennen in het beleid, zich thuis voelen. Daarom hebben we Gods Geest ge vraagd u en ons daarbij te helpen. Coachen >u crr Jaf jij Wangrijl: kent! Ja! Omdat jij belangrijk bent. Wat houdt jou tegen? Gedachten als: Kan ik niet! Wat stel ik voor... Anderen hebben het goed voor elkaar... ik nodig jou uit om op onderzoek te gaan en jezelf nieuwe ervaringen te gunnen waardoor ook jij gaat doen watje altijd al hebt willen doen. Weet je... iedere dag kun je opnieuw beginnen, de keuze is aan jou! Bel of mail me om een afspraak te maken. Ik heb altijd tijd voor jou! Marjolein Burgers-Schilte 00-4344X689.013-5136060 Vóór de H. Mis genoten de bedevaartgangers op de wat kille, maar zonnige Parade een kop koffie. Om half twaalf trokken zij, voorafgegaan door de gilden St. Sebastiaan en Barbara, St. Catharina en St. Joris naar de St. Jan om daar deel te nemen aan de H. Eucharistie. Zij droe gen brandende kaarsen met zich mee, met de volgende tekst: “Wij bidden om behoud van de identiteit van onze parochie en de groei naar een nieuwe parochie onder leiding van een bindend persoon”. hun vrijgevigheid en steun. gestel had gezorgd voor extra assistentie om Yvonne: 'n fijne tijd gewenst in Ghana en de kinderschare te begeleiden. veel succes en plezier met je werkzaamhe- In de voorbeden werd door de voorganger, den daar! Plebaan Gert Jan van Rossem, voor de Moerges- I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1