moorman ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Creatief feest in de Brabanthallen! Rode Kruis vakantieweek Someren Werk van Ine van Son in Van Abbemuseum IVN afd. Oisterwijk Mooie tuinen.nl ^vhg Muzikaal feest in Raadzaal Udenhout BON buro76@planet.nl m Drage Volje” LENTEKRIEBELS? WERK DEZE LENTE AAN EEN GEZOND GEWICHT! AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuws en advertenties: ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Begeleiding in een ongedwongen en huiselijke sfeer! Het goedkoopste en beste eiwitdieet van Oisterwijk en omgeving! Bregje van der Most deze populaire hobby en zelf aan de slag gaan met het versieren van cupcakes of taarten. Ook Grootmoeder Aarde Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! WORKSHOP LIEVEHEERSBEESTJES IN HET GASTENBOSCH Op donderdag 24 maart organiseert LNMH samen met IVN Oisterwijk een workshop over het hemelskoetje of wel: ‘het Lieveheersbeestje’. Paul van Wielink gaat deze avond voor de pauze leiden en na de pauze gaan we met zijn allen aan de slag om een lieveheersbeestjesverblijf/ insectenhotel te monteren. Deze kastjes mogen na afloop mee naar huis worden genomen. Om het Lieveheersbeestje ook onder de aan dacht te brengen van kinderen organiseren we enkele leuke kinderactiviteiten die u later op de site van LNMH terug kunt vinden en kunt downloaden. Met deze activiteiten zijn leuke prijzen te winnen. Donderdag 24 maart om 20.00 uur in Gemeen schapshuis Gastenbosch, Kastanjelaan 17, Hel- voirt. ELFVENNENTOCHT MET IVN Een traditie in ons jaarlijkse excursieprogram- ma: in verschillende jaargetijden een wandeling langs 11 prachtige Oisterwijkse vennen. Deze keer een lentewandeling langs deze eeuwen oude landschapselementen, die hun oorsprong vinden in de laatste ijstijd. IVN-gidsen verwelkomen u op woensdag 23 maart om 14.00 uur bij het Bezoekerscentrum van Natuurmonumenten in Oisterwijk. De wandeling duurt ongeveer 3 uur. Deelname is gratis en op eigen risico. Wilt u zelf ooit een wandeling organiseren voor een groep in een door u gewenst gebied, dan kunt u kontakt opnemen met onze wandel- coördinator Piet van de Kar. E-mail: pietvan- dekar@home.nl tel. 0416-280912. De kosten voor een wandeling van 2 uur bedragen 45,- euro. Het Van Abbemuseum in Eindhoven riep kunstenaars op om werk in te sturen naar aanleiding van het thema Verzamelen. Dit zogenaamde ‘Mail Art’-project leverde ruim 400 inzendingen op van 250 kunstenaars van over de hele wereld. Ine van Son uit Moer gestel is één van hen. Het fenomeen ‘Mail Art’ ontstond in de jaren 60, als alternatieve manier voor kunstenaars om hun werk te tonen. In het Oostblok ontwik kelde het zich als dé manier om kritiek te uiten op het bestaande politieke en sociale systeem. Als privé-post verstuurde kaarten met een bood schap, een eenvoudige manier om beeld en boodschap letterlijk de wereld in te sturen. Het Van Abbemuseum heeft een omvangrijke collectie Mail Art opgebouwd sinds de jaren 60. Begin 2011 organiseert het Van Abbe een ten toonstelling met als thema ‘verzamelen’. Duizenden mensen hebben bijzondere verza melingen, variërend van postzegels, munten, sigarenbandjes tot mooie woorden en bijzon dere herinneringen. Ook hedendaagse kunste naars leggen verzamelingen aan als uitdrukking van hun idee. Zij hebben ook het vermogen om de principes van ‘het verzamelen’ in een post kaart samen te brengen. Hieruit ontstond het idee om een Mail Art project te laten lopen met als onderwerp verzamelen. Alle binnengekomen Mail Art is te zien in de vitrines van de bibliotheek van het Van Abbe, op het weblog. Een catalogus is in kleine opla ge beschikbaar. De expositie loopt nog tot eind april, open: di. t/m vr. van 11.00 tot 17.00 uur. Meer informatie: Ine van Son, tel. 543.73.80, ine- vanson@live.nl, of www.vanabbemuseum.nl Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren heeft onlangs aan negen gasten een onvergetelij ke en onbezorgde vakantie kunnen bieden in de vakantiebungalow van de vereniging in Someren. Deze bungalow gelegen in een bosrijke omge ving in Someren is geheel ingericht om als vakantieverblijf te dienen voor mensen met een lichamelijke beperking, waarbij begelei ding en verpleging door vrijwilligers uitste kend worden verzorgd. De confrontatie met herten en zelfs een vos gaven aan deze week een intense natuurbeleving. In deze week werd door middel van een geva rieerd programma de gelegenheid geboden om te genieten van de rust en natuurlijke omgeving, het spelen van spelletjes en het maken van een puzzeltocht. In de directe omgeving werden een bezoek gebracht aan het Jan Visser muse um in Helmond waar oude landbouwwerktui gen staan opgesteld en een bezoek aan een pan nenkoekenhuis, evenals een kijkje in het Klok kenmuseum in Asten. De woensdagavond werd muzikaal opgeluisterd door het koor “de Molen- zangers”uit Oisterwijk, die levensliederen zon gen, waarbij door de gasten enthousiast werd meegezongen. Als besluit van deze zonnige week volgde een uitgebreid slotdiner in een ge-moedelijke en tevreden sfeer werd tot ieders genoegen deze week afgesloten. Heeft u ook zin in een vakantie met het Rode Kruis en denkt u tot de doelgroep te behoren neem dan contact op met C. Schuurmans, tel.: 0411-64 10 96. “De Liederenkring” Het koor De Liederenkring is opgericht in 1978. Door de tijd heen is de samenstelling ongeveer gelijk gebleven; momenteel hebben we 10 sopranen, 10 alten, 5 tenoren en 3 bas sen. Dirigent is Sjef de Leuw, die al (bijna) 25 jaar zeer gedreven ons koor leidt. Onze doelstelling is om door middel van zo gezellig mogelijke repetities een goed product op de planken te zetten. Wij repeteren elke donderdag van 20.00 tot 22.00 uur, in de bijkel der van Vincentius. Kom eens luisteren! je voor in de handtas of het pimpen van een fot olijstje met Decopatch-papier. Feest: van kaart tot taart! Hobby- en Handwerkdagen in een andere hal van de Brabanthallen. Op 18-19-20 maart komen te vinden. Lekker (work)shoppen! i Alle nieuwe trends, technieken en materialen op het gebied van kaarten maken, scrappen en stempelen worden gepresenteerd tijdens de Knotsgekke Kaarten- én Scrapdagen. Er is een groot aanbod workshops en demonstraties waar de bezoeker inspiratie op kan doen. De tradi tionele, maar ook de hippe eigentijdse toepas singen komen aan bod. De welbekende 3D techniek (vaak in een nieuw jasje), maar ook het bewerken en inkleuren van kaarten met tren- dy stempels. Het maken van een leuk scrapboek- uur: 5-jarig bestaan De Bekkersband! Live Op 17-18-19 maart gaan duizenden hobbyisten weer aan de slag met kaarten maken en scrap- booken in de Brabanthallen's-Hertogenbosch tijdens de Knotsgekke Kaarten-én Scrapdagen. De beurs is inmiddels al 10 jaar een begrip in hobbyland. Een dag later starten de Creatieve Hobby- en Handwerkdagen in een andere hal van de Brabanthallen. Op 18-19-20 maart komen hier de traditionele én hippe hobby’s aan bod. De nieuwste trends op hobbygebied zijn hier Op zondag 20 maart willen wij samen met u de komende lente vieren. De Liederenkring en Draga Volje brengen u in de stemming met liederen uit Oost-Europa en de Kaukasus (Draga Volje) en liederen van Orlando di Lasso, Rameau e.v.a. (Liederenkring). Aan- De 10e editie van de Knotsgekke Kaarten- én vang: 11.30 uur. Entree 5 euro, incl. koffie. Scrapdagen belooft een groot creatief feest te y j- worden. De bezoeker wordt direct bij de ingang H BgalkanUr D Volje is een klein koor getrakteerd op een presentatie van smakelijke liederen zinet uit Bulgarije Rusland Taartdecoratie is de trend van dit moment same* de authentieke klanken uit deze Men kan aanschuiven om kennis te maken met landen en daarbij broken deze populaire hobby en zelf aan de slag gaan maatsoorten nift uit de *eg met net versieren van cupcakes of taarten. Ook de inzendingen van de kaartenwedstrijd ‘Feeste lijke menukaarten’ worden tentoongesteld. Creatieve Hobby- en Handwerkdagen: haal de lente in huis! Diverse taartenwinkels zijn ook aanwezig op de Creatieve Hobby- en Handwerkdagen, die op vrijdag en zaterdag tegelijkertijd plaatsvinden in een andere hal van de Brabanthallen ’s- Hertogenbosch. Op 18-19-20 maart zijn er pro ducten, workshops en creatieve technieken van de meest uiteenlopende hobby’s te vinden. Breien, naaien en haken zijn weer helemaal hot, maar ook voor borduren, vilten, patchw ork, zelf-maak-mode, het maken van sieraden, huis- en tuindecoraties, tekenenen schilderen, en nog veel meer kan men er terecht. Met een toeslag van slechts 2,- per persoon (op de regu liere prijs van 7,-) bezoekt men beide beurzen. Praktische informatie Kaarten aan de kassa per beurs 7,- p.p. Een combiticket voor bezoek aan beide beurzen op vrijdag of zaterdag kost 9,- p.p. Mannen in gezelschap van vrouw of vriendin mogen gra tis naar binnen evenals kinderen t/m 3 jaar. Kinderen van 4 t/m 12 jaar betalen 5,- en krij gen drie gratis workshops én een tasje met ver rassingen. Ga voor meer informatie en het aan vragen van een kortingsbon naar www.knots- gekkekaartendagen.nl of www.hobbyenhand- werkdagen.nl “Bijna lente”concert PAGINA 6 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MAART 2011 1 Woonplaats Telefoon I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat to Ligtvoet 06- Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Praktijk voor Natuurgeneeskunde 06-51003388, Moergestel www.grootmoederaarde.nl Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO. riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Wandeling langs De Nieuwe Reusel op zo. 20 maart 11.00 uur: ontdek o.l.v. een gids de ontwikkelingen rondom de rivier de Reusel. Vertrek Bi." - Prijs 3,- incl. 1 la Trappe. Schrijf je "331 of info@kanoboerderij.nl Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrij kosten. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Za. 2 april HV-HV-HV-party (HalfVasten- HoedjeVan-HoedjesVestijn) 21.00 u. m.m.v. DJ zanger Frank van Weert bekend van o.a. ‘Nergens goed voor’ en ‘Dans op de regga- ebeat’. Café De Brouwer: hét carnavalscafé van Moergestel! Za. 23 april (Paaszaterdag), aanv. 21.00 uur: 5-jarig bestaan De Bekkersband! Live on stage bij Café De Brouwer. Entree gratis. Wie heeft er voor mij een garagebox huur voor mijn tweede auto? P Ligtvoet 50487862. Zoekertjes' UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... >ii Kanoboerderij de Reusel. Trappe. Schrijf je nu in: 513 6031 of info@kanoboerderij.nl Verloren tussen Moergestel en Oisterwijk: 'n gouden slavenarmband. Flinke beloning voor eerlijke vinder: (013) 513 1325. LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! E-mail: info9afvallenmetbregje.nl ‘t Seuverick 12, 5061 AS Oisterwijk van de mnenweds.riid -Len.efeest! Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon dere keus vindt u bij ons! Buro ‘76, Oister wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. en Za. 2 april: HV-HV-HV-party (HalfVasten- HoedjeVan-HoedjesVestijn) 21.00 u. m.m.v. DJ zanger Frank van Weert bekend van o.a. 'Nergens goed voor’ en ‘Dans op de regga- ebeaf. Café De Brouwer: hét carnavalscafé van Moergestel! Za. 23 april (Paaszaterdag), aanv. .21.00 on stage bij Café De Brouwer. Entree gratis. Website Webshop: www.afvallenmetbregje.nl Tel: 06 - 33 89 95 90 013 - 53 54 364

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 6