Wil van Oudheusden Verhalen... wie is er niet groot mee geworden...? Kees de Laat Bedankt!!! Theaters Oisterwijk Moergestel Podotherapie Hein van lersel start praktijk in Medisch Centrum Moergestel Sponsoren bedankt! Stiltewandeling, om relatief snel tot rust te komen Moergestel, maart 2011 Bestuur en leden Afgelopen vrijdagochtend ontvingen wij het bericht dat ons verenigingsicoon is overleden. Bedroefd, maar enorm dankbaar voor alles wat hij voor CV De Pierewaaiers heeft betekend, wensen wij familie en vrienden veel sterkte met dit verlies. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Dankbetuiging Langs deze weg willen wij iedereen: familie, buurtgenoten, vrienden en kennissen heel hartelijk bedanken voor het medeleven tijdens het ziek-zijn en na het overlijden van mijn man, onze pa en opa Een speciaal woord van dank aan pastor Theo te Wierik msc, doktoren De Lenne/De Ruijter en het personeel van de Thuiszorg. Het was voor ons een grote steun. Bruurs loon-en transportbedrijf Autobedrijf Levi Holland Herstel Groep Vermeer Installatie Swinkels all-round reiniging Van lersel Verhuur Evenementen in Tiliander Oisterwijk De lezing 2012 - Fred Butter Donderdag 17 maart 20.00 uur Prijs: 20,00 Solo! - Robbert Jan Proos, Cabaret Zaterdag 19 maart 20.30 uur Prijs: 17.00 MIEKE DE LAAT-KENNES Kinderen en kleinkinderen PAGINA 3 Verhalen vertellen kun je leren! therapeutische zolen, ter correctie en ondersteu ning van de voetenstand en het aanmeten van zogenaamde siliconenortheses (teenstukjes), bij afwijkende tenenstand en drukproblemen, behoren tot mijn werk. Bij het steeds terugke ren van ingegroeide nagels kan een nagelbeu- gel uitkomst bieden. Bij herhaaldelijk terugke ren van likdoorns (die veroorzaakt worden door druk) kan een instrumentele behandeling, aan gevuld met een zooltherapie of orthese, een oplossing bieden.” “Ik maak de zolen zelf op maat van de patiënt. Het duurt natuurlijk een paar dagen eer de zolen klaar zijn. In de tussentijd wordt dan vaak een taping ofvilttherapie toegepast om de klachten tot het uiterste beperkt te houden. Soms is het nodig dat de patiënt aangepast schoeisel krijgt. Ik geef dan advies en stuur de mensen dan door naar bijv, een orthopedisch schoenmaker. Ook kan een aanvullende behan deling van bijv, een fysiotherapeut de klacht sneller doen verdwijnen.” Podotherapie behoort toe een van de twaalf paramedische beroepen. Paramedisch wil zeg gen dat de podotherapeut uitsluitend werkt op verwijzing van een praktiserend arts of specia list. Mocht u toch nog vragen hebben, kom gerust eens langs of maak een afspraak. Hein van lersel, tel. 505 4027, www.podotherapievaniersel.nl V.G. Van alles wal wil alle sponsoren bedanken die onze kleding en het bouwen van onze carnavalswagen mogelijk hebben gemaakt; Evenementen in Den Boogaard Fernhill (Cymru) - GUO concert, Muziek Zaterdag 19 maart 20.30 uur Prijs: 17.50 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling. Nu reserveren: 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com Op het moment dat ik in een gezelschap zeg... ’zal ik je eens een mooi verhaal vertel len. vindt er iets wonderlijks plaats.men sen stoppen met praten, gaan soms dichter bij de tafel zitten of op het puntje van de stoel en zijn verlangend naar ‘het verhaal’. Een speld kun je horen vallen, hier en daar zie je iemand knikken... de toehoorder reist als vanzelf met me mee, vormt, terwijl het ver haal wordt verteld, beelden, plaatjes, die pre cies bij hem of haar passen. computer was vastgelopen. De oorzaak bleek een overvolle mailbox. De man is ruim een half uur bezig geweest en verloor zijn geduld geluk kig niet! Er komen nog steeds berichten uit ons dorp, uit omliggende dorpen, Tilburg, elders uit het land en zelfs uit het buitenland. Momenteel wordt alles ingezet om de bisschop bisdom- staf te vragen om de besluiten te heroverwegen. Momenteel is onze parochie, maar ook de ande re vier met wie we de nieuwe parochie gaan vor men, gebaat bij rust. We gaan voor behoud van de huidige parochies met hun pastors, diakens en pastoraatsgroepen. Wel wordt gevraagd om een goede externe bestuurder m/v die in de komende tijd met ons, uit de vijf parochies, blijft werken aan samenwerking. Ons voorstel is om daarna pas de nieuwe pastoor te benoe men. VASTENTIJD - VEERTIGDAGENTIJD U kunt zich nog opgeven (Dit heeft de voor keur, maar u mag ook zonder opgave komen) voor de thema avonden in de 40-dagen tijd voor Pasen die plaatsvinden op dinsdag 22 en 29 maart en 5 april rond het boek ‘Eindelijk thuis’ van Henri Nouwen in het parochiecen trum van 20.00 tot 22.00 uur. Meer informatie vindt u op de website. U kunt zich opgeven bij het secretariaat: secretariaat@parochiemoer gestel.nl of tel. 513 2TM. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr) Woensdag 23 maart organiseert Grootmoeder Aarde een stiltewandeling. Dit is een wande ling in het Groene Woud, in de omgeving van Moergestel. Doordat er in stilte wordt gewan deld kun je hierbij in relatief korte tijd helemaal tot jezelf komen. Vanuit mijn praktijk, Groot moeder Aarde, heb ik veel ervaring opgedaan met het wandelen met een groep mensen in stil te. Het blijkt dat dit een heel goede manier is om even helemaal los te komen uit de drukte van alledag. Het thema van deze stiltewandeling is het begin van de lente. Deze periode staat symbool voor het nieuwe leven, nieuwe ideeën en creativiteit. De stiltewandeling vindt plaats op woensdag ochtend 23 maart van 9.30 tot ongeveer 11.30 uur. De wandeling zelf duurt ongeveer een uur. Daarna praten we nog even na, onder het genot van een kopje koffie of thee. De kosten voor deelname zijn 5,- euro. De stiltewandeling is voor iedereen toegankelijk, maar er wordt wel op onverharde paden gewandeld. Voor meer informatie en aanmelding kun je kijken op: www.grootmoederaarde.nl of bellen met Saskia Basten: 06-51003388. Hein van lersel heeft in zijn loopbaan al heel wat voeten voorbij zien komen. Toen hij afstu deerde in 1998 is hij niet meteen voor zichzelf begonnen. ‘Ik heb eerst een aantal jaren in loondienst gewerkt, waarna ik in 2007 ben gestart met een eigen praktijk in Hilvarenbeek. Dit doe ik met veel plezier en voldoening en heb al veel mensen tot tevredenheid mogen behandelen. Echter, omdat ik zelf lang in Moer gestel heb gewoond, blijkt ook dat veel men sen uit Moergestel en omstreken mijn praktijk in Hilvarenbeek weten te vinden. Om m.n. die mensen vanuit Moergestel en omsteken nog beter van dienst te kunnen zijn, ga ik starten met een praktijk voor Podotherapie in het Medisch Centrum van Moergestel. (Raadhuis straat 32). Dit zal zijn vanaf maandag 21 maart, waar ik voorlopig de maandag middag aanwe zig zal zijn.’ “Daarnaast spreekt het mij enorm aan dat ik in een multifunctioneel centrum kom te werken, waarin verschillende discipli nes elkaar kunnen versterken en kunnen aan vullen. Hierdoor kan er snel gehandeld worden en hoeft de patiënt niet onnodig lang met een klacht worden rond gelopen.” “Als een patiënt mijn praktijk bezoekt voer ik eerst een intake gesprek. Daarna volgt een onderzoek om de oorzaak van de klacht op te sporen. Ik let op de stand van de voeten, benen en rug en op eventuele afwijkingen aan huid en nagels. Ik kijk naar de beweeglijkheid en de sta biliteit van de gewrichten en kijk naar het loop- patroon. Het scala aan klachten is enorm: klach ten bij het lopen of sporten, pijnlijke voorvoe ten (brandend, stekend of ‘doof’ gevoel) met steeds terugkerend eelt, likdoorns, ingegroei de nagels, en klachten die te maken hebben met Diabetes Mellitus of Reumatische Arthritis. Vandaar uit stel ik een diagnose en maak ik een behandelplan. Die behandeling kan variëren van een voetbehandeling bij specifieke nagel en voerproblemen tot wondbehandeling bij Diabetes Mellitus. Het aanmeten van podo- ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 16 MAART 2011 Vervolg Parochieberichten Verhalen puur voor amusement, of om een boodschap over te brengen, verhalen met een lach en een traan.Verhalen maken verbinding, van hart tot hart. Verhalen soms al zo oud als er mensen zijn, verhalen die vandaag of mor gen ontstaan, alle verhalen hebben gemeen, dat zij beelden oproepen, ervaringen, belevin gen. En weet je wat zo mooi is.Ieder mens is er ontvankelijk voor, zowel voor de verhalen die worden verteld als de verhalen die uit de per soon zelf voortkomen. Verhalen vertellen geeft de verteller de vrij heid om een bestaand verhaal ‘naar zijn eigen hand’ te zetten; je kunt vertellen vanuit een ander personage, het verhaal korter of langer maken, geuren en kleuren toevoegen, het is allemaal mogelijk! Verhalen vertellen kun je leren... De basiscursus duurt drie zaterdagen; lestijden van 10.00-16.00 uur. De cursus vindt plaats in Moergestel. De kosten bedragen voor deze drie dagen 225,00 euro (inch lunch). Tijdens de basiscursus komen de grondbegin selen van het verhalen vertellen aan de orde. Aan de hand van ’n aantal bestaande verhalen gaan we aan de slag. Onderwerpen als de opbouw van een verhaal, presentatie van een verhaal, ver tellen vanuit een ander perspectief, komen aan bod. Op de laatste dag van de cursus kan iede re cursist voor de eigen groep een verhaal pre senteren. Denk je, ik was al enthousiast, maar nu krie belt het nog meer, ik wil leren verhalen vertel len, schrijf je dan nu in! Kijk voor de data en het inschrijfformulier op de website van Resi- lienza: www.resilienza.nl Wil je meer informatie, dan mag je me gerust bellen: Marjolein Burgers-Schilte, tel. 513 6060 of 06-43 44 86 89. Hein van lersel nabij de ingang van het Medisch Centrum aan de Raadhuisstraat. Kromme tenen, ingegroeide nagels en platvoeten; voor Hein van lersel is het dage lijks werk. “Mensen vragen me wel eens of ik het ‘vies’ vind, werken met voeten. Onzin. De edele onderdanen worden zwaar onderschat.” MISSIE ONTWIKKELING VREDE Vastenaktie 2011 (2) Moergestel helpt de dove mensen in het binnenland van Suriname De opbrengst van de Vastenaktie gaat recht streeks naar het project van de Stichting Hoorzorg Binnenland Suriname. Sinds 2008 steunt de parochie Berkel dit mooie project en dit jaar sluiten wij ons vanuit Moergestel daar bij aan. Contactpersoon van de stichting in Berkel is Piet Haarmans,die de situatie in Suriname van dichtbij goed kent en daar lang heeft gewoond. Er zijn veel dove of slechtho rende mensen in het binnenland van Suri name. Soms al als kind zo geboren of als gevolg van een infectie met Rode Hond, die vroeger niet kon worden bestreden. Meestal is de com municatie met deze mensen ook in eigen fami lie- of dorpsverband erg gebrekkig. Vaak ook leren kinderen, die vanaf de geboorte doof zijn, niet om te kunnen spreken en blijven daarom doofstom. We kunnen ons nauwelijks voorstellen wat voor eenzaam bestaan het lot van deze mensen is. Met bovendien op gevor derde leeftijd de angst, dat de familie weg valt en men voortaan zonder steun en toeverlaat verder door het leven moet. Het idee om in het binnenland een hoorkliniek op te zetten kwam van Nelson Pavion als een van de weinige goed opgeleide specialisten op het gebied van hoor-attributen in Suriname.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3