Tennissen, iets voor jou? Hendrikx QOEF! Audacia- nieuws Clubkampioenschappen De Vennen i Maak kennis met Orkest Orventus Drie keer eremetaal voor Vennen-schaatsers Bridgeclub Moergestel Thomas van Dijk en Carolien van Asseldonk. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl KEES VAN DER BRUGGEN Zaterdag 12 maart Audacia Al - Sarto A2 Hilvaria A3 - Audacia i Nevelo BI - Audacia B VOAB B3 - Audacia Bi Audacia C2 - DESK G Audacia Dl - NOAD E TSV Gudok D3 - Auda Audacia D4 - SV Rees! Audacia E2-ZIGO E3 Audacia E4 - DESK Et Audacia E6 - SV Reesh DESK F4 - Audacia Fi Audacia F4 - NEO’25 I Oisterwijk F2 - Audaci Merel Bertens was op grond van prestaties gese lecteerd om in de categorie meisjes Pupillen- B het Gewest Zuid van de KNSB te vertegen woordigen tijdens het Nederlands Kam-pioen- schap Marathon dat op zaterdag 26 februari in Heerenveen gehouden werd. Vanaf de start werd door de 49 sterkste marathonrijdsters van het land fel gestreden om een goede plek in het peloton. Ondanks veel duw- en trekwerk hand haafde Merel zich uitstekend en behaalde uit eindelijk een fraaie veertiende plaats in de wed strijd over vijf ronden. Op zaterdagavond 26 februari kwam Thomas van Dijk aan de start van het Zuid-Nederlands Kampioenschap Ploegenachtervolging. Thomas vormde een ploeg met zijn trainingsmaatjes Teun Huijben en Joost Hermans van Ijsclub Tilburg. Omdat Teun en Joost al Junior-B zijn, en Thomas pas Junior-C, werd het team inge deeld in de categorie jongens Junioren-B. In de eerste rit over 2400 meter was hun tijd van 3:27.05 goed voor een derde plaats in het tus- senklassement. Door in de tweede rit ruim vier seconden sneller te rijden (tijd 3:22.98) maak ten zij de achterstand op de nummers één en twee ruimschoots goed. Resultaat was dat de dit seizoen gestarte samenwerking tussen Schaats- club “De Vennen” en Ijsclub Tilburg werd bekroond met een eerste plaats. Een dag later stond Thomas van Dijk weer op het podium van een Zuid-Nederlands Kam pioenschap. Op zondagavond 27 februari werd in Tilburg gestreden om de titels op het onder- In het weekend van 26 en 27 februari waren er maar liefst drie wedstrijden waar bij geschaatst werd om een Nederlands of Zuid-Nederlands Kampioenschap. Met een veertiende plaats op het NK Marathon, een gouden medaille bij het ZNK Ploegenachtervolging en een gouden en zilveren medaille bij het ZNK Supersprint presteerden de schaatsers uitstekend. zaterdagavond 16 april 2011: "Noche de En- cantamiento" Orkest Orventus is eind 2010 opgericht en be staat uit ervaren muzikanten, waarvan een groot deel werkzaam is als beroepsmusicus. Hun lief de voor originele - voor harmonieorkest geschre ven - muziek, in combinatie met vakmanschap en enthousiasme maken de concerten tot een bijzondere belevenis. Het uit circa 50 personen bestaand orkest brengt onder leiding van de - van oorsprong - uit Moergestel afkomstige diri gent Jacco Nefs een sfeervol en vooral ook boei end programma. Onder de titel ‘Noche de Encantamiento' biedt het orkest u toegankelij ke werken die allemaal een verbintenis hebben met Zuid-Amerika en de muziek die daar wordt gespeeld. Dit programma staat dan ook garant voor zowel melancholische als sprankelende muziek. Noteer daarom alvast zaterdagavond 16 april a.s. in uw agenda. Aanvang 20.00 uur in Tiliander te Oisterwijk. Meer informatie over deze muzikale avond kunt u vinden op www.orventus.nl Donderdag 3 maart is de zesde competitieren de afgesloten. Eindstanden: A-lijn: 1 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 2 Henriette Mulders en Frank Heuvelmans, 3 Theo Colsen en Sjef Daemen. B-lijn: 1 Lia van Beurden en Anja Fouchier, 2 Nol Donkers en Ton van de Sande, 3 Hettie Roosen en Nelly Stolk. C-lijn: 1 Nelly Poos-Haans en Jan Poos, 2 An- nemarie Antonis en Ricky Martens, 3 Mieke Poos en Annie Vermelis. Na zes competitierenden is de tussenstand voor het clubkampioenschap(over 8 ronden): 1 Cecile en Herman van Nieuwenhuijze, 2 Henriette Mulders en Frank Heuvelmans, 3 Rietje en Theo Struijcken. Viertallencompetitie Midden-Brabant: Klasse 2A: Moergestel 3 - Moergestel 16 - 24 Goirle 5 - Moergestel 114-16 Moergestel 3 - De Hilver 211 -19 Moergestel 1 eerste plaats en Moergestel 3 zesde plaats na 6 wedstrijden Klasse 2 B Moergestel 2 - Loon op Zand 323 - 7 Acacia 2- Moergestel 216-14 Moergestel 2: derde plaats na 6 wedstrijden. deel Supersprint. Na de eerste twee ritten over elk 100 meter had Thomas een achterstand van 0.54 seconde op de nummer één Thijs van der Heijden uit Eindhoven. Toen Thomas in de eer ste rit over 300 meter 0.28 seconde van deze ach terstand goedmaakte, leek het er op dat hij op weg was zijn tweede gouden medaille van het weekend te winnen. Dit lukte echter net niet aangezien hij in de tweede rit over 300 meter slechts 0.14 seconde van zijn resterende achters tand van 0.26 seconde wist weg te werken. Al met al kon Thomas tevreden zijn over dit kam pioenschap dat hem, naast de zilveren medail le, ook nog twee persoonlijke records en een baanrecord voor jongens Junioren-C op de 300 meter opleverde. In de categorie dames Senioren slaagde Carolien van Asseldonk er wel in om de titel Zuid-Nederlands Kampioen Supersprint te veroveren. Hiermee stond Carolien voor het vierde opeenvolgende jaar op het podium van het ZNK Supersprint. Met respectievelijk een zevende plaats bij de heren Neo-Senioren en een tiende plaats bij de meisjes Junioren-B konden Menno Haans en Madolyn Appeldoorn zich helaas niet in de strijd om de medailles men gen. Madolyn verbeterde nog wel haar per soonlijke record (PR) op de 300 meter. Hier onder de tijdens het ZNK Supersprint gereden tijden (achtereenvolgens 100, 100, 300 en 300 meter): Thomas van Dijk 11.42 (PR), 11.49,26.72 (PR en baanrecord) en 26.91; Carolien van Assel donk 12.70,12.75,30.93 en 31.40; Menno Haans 11.01, 11.20, 26.26 en 26.55; Madolyn Appel doorn 13.53, 13.98,34.15 en 33.41 (PR). De afgelopen weken hebben alle basisscho len in Moergestel deelgenomen aan het Pro ject “Schooltennis”. Dit project is een initia tief van de KNLTB (de Nederlandse Tennis Bond). Het doel van dit project is zoveel mogelijk kinderen in aanraking laten komen met de tennissport. Daarom biedt de KNLTB aan alle scholen in Nederland het project “Schooltennis” aan. Bas isscholen kunnen een gratis pakket bestellen dat bestaat uit de volgende materialen: 30 minirack ets; speciale oefenballen; een dvd-instructie; een werkboek; schooltennisdiploma’s. Op alle basisscholen is inmiddels uitgelegd dat alle kinderen vanaf groep 3 tijdens de pauzes en tussen de middag lekker met de tennisspul len aan de slag mogen. Naast dit schooltennisproject biedt MTV Stok- eind aan alle basisschoolkinderen (vanaf 6 jaar) de mogelijkheid nóg eens te proeven aan het ten nis, maar dan op een échte tennisbaan! Op woensdag 16 maart a.s., om 14.00 uur, in techniek en tactiek goed te zien was. De “uitglijders” wonnen niet, maar dit was wel een ploeg die prachtig in eikaars slag reden. De ploeg “Teun Huijben” hebben gewonnen bij de ploegenachtervolging. Tijdens de prijsuitreiking (zie foto) werden de wisselbokalen uitgereikt aan Madolyn Appel doorn (jun.meisjes), Thomas van Dijk (jun. Jongens), Imke van der Steen (sen. Dames) en Menno Haans (sen. Heren). Uitslagen: Pup. E-F meisjes le Inge Verhoeven, 2e Annika op ’t Hoog, 3e Janneke op ’t Hoog Pup. E-F jongens le Ruben van Elderen, 2e Lars op ’t Hoog, 3e Martijn Weber Pup. C-D meisjes le Sanne van Duijnhoven, 2e Lisan op ’t Hoog, 3e Aniek Wigman Pup. C-D jongens le Julian Haans, 2e Liam Haans, 3e Thijs van der Meer Pup. A-B+ jun. C meisjes le Nicky Schellekens, 2e Julia Coomans, 3e Femke Verhoeven Pup. A-B+jun. C jongens le Thomas van Dijk, 2e Marijn van Esch, 3e Gijs Coomans Jun. A-B meisjes le Madolyn Appeldoornjun. A-B jongens le Rens v.d. Ven Sen. B dames le Renate Rietman, sen. A dames le Imke van der Steen Sen. B heren le Bas Beex, 2e Joep v.d. Ven, 3e Ad de Jong Sen. A heren le Menno Haans, 2e Jan op ’t Hoog, 3e John Schepens start onze instuif weer. Op deze middag zal een tennistrain(st)er je wegwijs maken in de tennissport. Zo leer je bijvoorbeeld hoe je een racket moet vasthouden, waar je moet staan, hoe je een forehand slaat etc. Heb je interesse om naar onze instuif te komen, dan kun je je aanmelden via het inschrijfformu lier dat aan alle kinderen op school is uitgereikt. Heb je geen inschrijfformulier ontvangen, stuur dan even een mailtje naar jc@mtvstokeind.nl (met vermelding van naam, adres, telefoon nummer en leeftijd). De eerste 3x keer mag je gratis deelnemen aan zo’n instuif. Vind je het dan zó leuk, dan meld je je aan bij de tennisvereniging, en kun je als jeugdlid al direct bij ons komen tennissen. Kun je al tennissen, en ben je 9 jaar of ouder, kom dan op 16 maart om 14.00 uur naar het “hussel-toernooi” en speel een aantal leuke wedstrijdjes. Ook hiervoor weer even het inschrijfformulier gebruiken of een mailtje stu ren naar jc@mtvstokeind.nl Wil je alvast meer informatie over de tennis club, kijk dan op www.mtvstokeind.nl Contactpersoon: Annetje Reineke, tel. 513 3501. We hopen je binnenkort te mogen be groeten op de tennisclub, MTV Stokeind, Stokeind 4 Moergestel. Namens de Jeugdcommissie, Desirée Peeters Op zaterdag 19 februari 2011 vonden de club kampioenschappen van schaatsclub de Ven nen plaats op de Ireen Wüst ijsbaan. Onder aanmoediging van enorm veel publiek reden 60 leden van de Vennen hun wedstrijden. De jongste pupillen reden een afstand van 100 en 300 meter. De oudere pupillen en junioren C een afstand van 100 en 500 meter. Dit was erg spannend, want waar Gijs op de 500 meter 2 seconden sneller was dan Marijn, was hij 1 seconde langzamer op de 100 meter. Hierdoor werd in het eindklassement Marijn van Esch 2e en Gijs Coomans 3e. Bij de meisjes viel Merel Bertens letterlijk buiten de prijzen, want door haar val op de 100 meter moest ze haar eerste plaats afgeven aan Nicky Schellekens. Bij de heren B zijn Theo Liebregts, Ad de Jong, Joep van de Ven en Bas Beex gepromoveerd naar senioren A. Bas Beex heeft zelfs op de 100 meter het baanrecord voor senioren op zijn naam ge zet! Voor de snelle rijders was er de strijd om de van Dam Partners wisselbokaal te bemachtigen. Bij de junioren jongens was dat heel spannend. Thomas won de 500 meter van Rens met ander halve seconde verschil, maar Rens won de 1000 meter met 1 seconde verschil. Hierdoor won Thomas de wisselbokaal. De avond werd afgesloten met een ploegen achtervolging. Deden er vorig jaar 6 ploegen mee, nu waren er 14 ploegen ingeschreven! Er ontstond een leuke strijd, waarbij het verschil ROEF HANDBAL Programma zaterdag 12 maart: GDJ 10.30 uur Roef-GHVaanwezig 10.00 GCJ 11.20 uur Roef-Swift 3 ....aanwezig 10.50 Zondag 13 maart: HA 12.20 uur Roef-Dongen 2.aanwezig 11.50 MBJ 10.00 uur Roef-Dongen 3.aanwezig 9.30 DA 11.10 uur Roef-GHVaanwezig 10.40 HS 14.45 uur Roef-GHV 2aanwezig 14.15 DS 13.30 uur Roef-HMC 4aanwezig 13.00 Handbal is altijd raak! ...Aanw. 13.30 .Vertrek 13.45 Vertrek 13.30 Vertrek 13.45 ...Aanw. 11.45 ...Aanw. 10.15 ...Aanw. 8.15 ...Aanw. 8.30 ...Aanw. 9.45 ...Aanw. 9.45 Vertrek 9.00 .Aanw. 10.45 .Vertrek 9.45 PAGINA 7 2 Prototypen Hendrikx Matrijzen Prototypen B.V. is een geavanceerde gereedschapsmakerij die gespecialiseerd is in het vervaardigen van matrijzen voor de kunststofindustrie. Wij zijn een groeiend bedrijf dat altijd gericht is op de toekomst, voor uitbouw van onze activiteiten treden wij graag in contact met kandidaten voor de functie van: Ervaring is een pré maar niet noodzakelijk. Affiniteit met werktuigbouwkunde is gewenst. CAD-tekenaar CNC-Frezer Bankwerker stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013 - 513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Hendrikx Matrijzen en Prototypen B.V. Laarakkerweg 22 5061 JR Oisterwijk 013-5230380 bedrijfsbureau@hendrikx.info 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MAART 2011 Interesse? Neem contact met ons op! o Bel, schrijf of mail naar bovenstaand adres, t.a.v. Carolijn Schoones g Matrijzen M

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7