ALLROUND MAKELAARDIJ ^Coïtus H El 0KVO F f (gilbeljuis ‘t jètokske Opnieuw vier generaties I 3 I i 4 - .14» Tentoonstelling KiKu in Bibliotheek Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Werkgroep Hartkracht 7 - Bezoek kapucijnenklooster Tilburg Alzheimercafé Oisterwijk-Moergestel Rondje Moergestel op 13 maart Naam: Adres: Tel.nr.: •Mi 0 0 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl BLOEMSIERKUNST Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 Opgave bezoek aan het Kapucijnenklooster in Tilburg, zaterdag 19 maart van 10.00 tot 12.00 uur: Lieve Martens, geboren op 20-10-2010 en wonende in Etten-Leur, maakte deze vier generaties compleet. Op de foto: Betsy Denissen-Welten (leeftijd: 86 geboren op 25-11-1924 wonend in Moergestel), Christien Verhagen-Denissen (leeftijd: 59 geboren op 20-09-1951, wonend in Etten- Leur) en Karin Verhagen (leeftijd30 geboren op 16-11-1980 en wonend in Etten-Leur. Christien en Karin zijn ook oud-inwoners van Moergestel. KVO NIEUWS Aan alle KVO leden en vrouwen die wel eens iets gehoord hebben over en interesse hebben in de KVO. Op dinsdag 15 maart 2011 is de voorjaarsver gadering, om 19.30 uur in ‘Den Donk’ De agenda brengt weer een vrolijk vooruitzicht met activiteiten van zowel interessant tot ont spannen karakter. Met op de vergadering nade re toelichting. Na de pauze laten wij u kennis maken met ‘Melange’, een presentatie over zorgbegeleiding en -coaching Woensdag 16 maart 2011 brengt het toneelge zelschap VOTO weer een klucht ten tonele; ‘Chez Daniëlla’. Opgave is gewenst. Entree 8,00. Aan vang 20.00 uur. Vertrek 19.15uur vanaf St.Jansplein Donderdag 31 maart 2011 is de volksdansavond in ’t Plein’ te Udenhout, aanvang 19.30 uur. Iedereen is welkom. Het is niet alleen dansen of kijken, u wordt uitgenodigd om mee te dan sen, want het wordt een echte volksdans-instuif. Ook niet leden zijn van harte welkom. Entree bewijzen a 4,50 zijn vooraf te bestellen bij het bestuur. re zijde van het viaduct is een soortgelijke trap gebouwd. Vanaf hier loopt de wandelroute ver der door de Kerkeindsche Heide. Een mooi stukje natuur dat hierdoor voor wandelaars ontsloten wordt. Door op meer plaatsen de route aan te passen is het Rondje Moergestel ontstaan. Dit is een wandeling van 10 kilome ter (uit te breiden tot 15 kilometer), die start op het Sint Jansplein en daar ook weer eindigt. De routes zijn in beide richtingen te lopen. De hele route is bewegwijzerd met de bekende groene bordjes met gele pijlen van het wandel- netwerk de Hilver/de Leye. Van deze route is een afzonderlijke kaart beschikbaar, waar zowel de korte (10 km) als de lange (15 km) route op zijn aangegeven. Om deze nieuwe route bekendheid te geven en te promoten organiseert de wandelgroep Moergestel een begeleide groepswandeling op zondag 13 maart vanaf het Sint Jansplein. Vertrek is om 13.00 uur voor de 15 km tocht en om 13.15 voor de 10 km tocht. Deelname en de routekaart zijn gratis. Deze route kaart is na 13 maart ook verkrijgbaar bij de WV Moergestel en WV Oisterwijk. Op MTV werd deze activiteit van de wandel groep onlangs betiteld als een goed voorbeeld van burgerparticipatie. Een groep burgers neemt het initiatief en voert dat in samenwerking met de gemeente ook uit. De gemeente de mate rialen beschikbaar en werkten de senioren een dag of drie om dit alles te realiseren. Om deze trappen ook in de toekomst bruikbaar te hou den vraagt de wandelgroep vriendelijk aan de crossers om niet over deze trappen te rijden, maar het naastgelegen zandpad te gebruiken. Natuur-lijk zijn andere tips over verbeteringen aan het wandelroutenetwerk De Hilver/de Leye van harte welkom bij de wandelgroep (contact persoon: Piet Gelden, tel. 513 1609). MISSIE ONTWIKKELING VREDE Vastenaktie 2011 De vastentijd begint dit jaar op Aswoensdag 9 maart. De tijd tussen Aswoensdag en Pasen noemen we ook wel de Veertigdagentijd, een tijd van bezinning op de zaken die er werkelijk toe doen in ons leven. Vasten zoals vroeger kennen we niet meer zo, maar de behoefte om toch iets extra’s te doen in deze tijd is bij veel mensen aanwezig. Vasten is niet alleen aandacht voor soberheid, maar ook voor solidariteit en spiri tualiteit. De vasten is een tijd om ruimte te geven aan het goede in ieder mens. De M.O.V.- werkgroep van Moergestel heeft daarom geko zen voor een gezamenlijk project samen met de M.O.V.-groep van de parochie Berkel. De con tacten met Berkel bestaan al sinds enkele jaren, omdat van daaruit ook een flinke bijdrage gele verd wordt aan de jaarlijkse ToerMee ten bate van het werk van pater Theo in Cochabamba. In Moergestel-Nieuws kunt u wekelijks wat informatie opdoen over ons project. Dit jaar ondersteunen we de oprichting en inrichting van een hoorkliniek in het binnen land van Suriname. Het idee om in het binnenland een hoorkliniek op te zetten is van gehoorspecialist Nelson Pavion. Daarom is opgericht de Stichting Hoor- zorg Binnenland Suriname. Naar schatting wo nen er minstens 9.000 kinderen en ouderen die nooit hebben kunnen horen of die later doof zijn geworden. Deze mensen wonen in kleine nederzettingen en zijn alleen over de rivier te bereiken. Vervolg Parochieberichten van pagina 2 er geen kans op genezing bleek te zijn gaf ze aan hier vrede mee te hebben. Lies van de Wouw werd 82 jaar. VASTENTIJD - VEERTIGDAGENTIJD U kunt zich nog opgeven voor de thema avon den in de 40-dagen tijd voor Pasen die plaats vinden op dinsdag 22 en 29 maart en 5 apnl rond het boek Eindelijk thuis van Henri Nou-wen in het parochiecentrum van 20.00 tot 22.00 uur. Meer informatie vindt u op de website. U kunt zich opgeven bij het secretariaat: secretari aat@parochiemoergestel.nl of tel. 513 2774. Lezing: Doortocht door de dood? Op dinsdag 22 maart is er in de Levenskerk te Oisterwijk een lezing met gelegenheid tot dis cussie met als thema: Doortocht door de dood. Aanvangstijd 20.00 uur, zaal open: 19.30 uur. U kunt zich aanmelden bijWilma Weren (wwe- ren@hetnet.nl of 013 52 19343). Vastenmaaltijd op dinsdag 12 april 19.00 uur. Noteer in uw agenda! Nadere berichten volgen nog. Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) In de maand maart is in bibliotheek een ten toonstelling van werkstukken van KiKu Moer gestel. Er zijn 21 jeugdige deelnemers in de leeftijd van 6 tot 14 jaar die hieraan meege werkt hebben en hun werk willen tentoonstel len. De werken bestaan uit schilderijen, teke ningen, speksteen beelden/sieraden en mozaiëk die ze gemaakt hebben tijdens een van de works hops bij KiKu Moergestel of thuis. De tentoonstelling is te bezoeken tijdens de openingstijden van de bibliotheek: maandag 14.00-20.00 uur; woensdag 14.00-17.30 uur; donderdag 14.00-17.30 uur en vrijdag 14.00- 20.00 uur. “Hartkracht 7” wil mensen bewust maken van problemen dichtbij of ver weg. Voor honger, milieu, mensenrechten, verslaving, dak- en thuislozen, criminaliteit, etc. Dit, door het regelmatig organiseren van lezingen, informatiebijeenkomsten, excursies en filmvertoningen en door bestaande organisaties in contact te bren gen met de lokale en regionale gemeenschap. BROEDER FRANCISCUS Wie was broeder Franciscus en waarom verkoos hij het leven zoals hij leefde? Wat is de Fran ciscaanse spiritualiteit en waarom sloeg dit zo aan in de 12e en 13e eeuw? Hoe is het met zijn volgelingen? Wat zijn de Kapucijnen voor men sen en wat doen ze zoal? Op al deze vragen krijgen we antwoord. We zien een film over het leven van Franciscus en het schone land Umbrië. Daarna bezoeken we gedeelten van het klooster. Werkgroep “Hartkracht 7” organiseert zater dag 19 maart van 10.00 tot 12.00 uur een bezoek aan het Kapucijnenklooster, Korvel- seweg 165 te Tilburg. Wanneer u belangstelling heeft om mee te gaan kunt u zich opgeven door onderstaand aan- meldstrookje in te vullen en te deponeren in de brievenbus van het parochiecentrum, St. Jans plein 9 of een e-mailbericht aan secretariaat® parochiemoergestel .nl of een telefoontje naar het secretariaat: 513 2774 van maandag tot en met vrijdag tussen 10:00 en 12:00 uur. Op dinsdag 15 maart is er weer een Alzhei mercafé met als thema: Presentatie en informa tie over de zorgvoorzieningen. Gast is dit keer Amaliazorg en bureau zorgbemiddeling De Vloet en Stanislaus. Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor men sen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden. Ook hulpverleners en andere belang stellende zijn van harte welkom. De gasten praten met elkaar over de dingen die ze meemaken, over dementie en over mogelijk heden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde, en gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u welkom! Inloop vanaf 19.30 uur; programma van 20.00- 22.00 uur in De Coppele, Prunusstraat 69, Oisterwijk. Vooraf aanmelden is niet nodig. Voor meer info: Jeanne Verberk tel. 528 4571. Ik ben wel/niet in het bezit van een auto en kan personen meenemen. We verzamelen om 9.00 uur bij het parochie centrum waar u een kopje koffie/thee krijgt en vertrekken om half 10 naar Tilburg. Er kunnen maximaal 25 personen mee naar het Kapucij nenklooster. Inschrijving geschiedt op volgor de van binnenkomst. Bij vragen en/of onduidelijkheden kunt u telefonisch contact opnemen met Marianne van den Meijdenberg teL 513 3790 of Petra van Nuenen tel. 513 3676. Direct voorbij Landgoed Zonnewende loopt de route voortaan over het bospad dat parallel loopt met de Tilburgseweg. Na een stukje Balsevenweg en een pad door het bos kom je uit bij de A 58. Vanaf daar ga je links en dan kom je bij het viaduct over de A 58. Omdat hier een hoogte verschil bestaat van wel een meter of 6 tot 8 heeft de wandelgroep Moergestel (bestaande uit 9 actieve senioren) hier een trap tegen het talud aangebracht. Ook aan de ande- Voor het wandelknooppuntnetwerk De Hilver worden volgend jaar nieuwe kaarten gedrukt. Een mooie gelegenheid om nu te bezien hoe en op welke plaatsen verbeteringen gewenst zijn. Een van de knelpunten is inmiddels aangepakt, namelijk de onveilige situatie voor wandelaars op de Tilburgseweg en Eind- hovenseweg richting de Pijnendijk. De werk groep die het knooppuntensetsel in Moer gestel mede heeft aangelegd en het sinds 2008 ook jaarlijks controleert en onderhoudt heeft hiervoor de bestaande route drastisch gewijzigd. PAGINA 3 X<] 4 kft U1H 4W 14 KMtIOl info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. van 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur za. 10.00-14.00 uur - ■- HitgM:!:! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MAART 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3