Een Basisschool kiezen? Carnaval 2011: veul plezier! I Lies van de Wouw Carnavalsoptocht 2011: ’Dur zit muziek in’ Parochie St. Jans Onthoofding: verslag van het open parochieoverleg Doe mee en kies het motto voor 2012! Donderdag start carnaval met Piere-Proms PAGINA 3 KINDEREN EN KLEINKINDEREN VAN DE WOUW vervolg van de voorpagina Dankbetuiging Hartelijk bedankt: familie, vrienden en kennissen en iedereen die betrokken was bij het ziek zijn en overlijden van onze moeder en oma Speciaal dank aan dokteren Terwindt en Vennekamp, pastor Theo te Wierik en de mensen van de avondwake. Ook de bewoners en personeel van Stanislaus voor hun zorg en aandacht voor moeder. Speciaal dank aan Will Pellis voor de fijne begeleiding en aandacht tijdens deze moeilijke dagen. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 MAART 2011 Carnavalsconcert harmonie terug van weggeweest... 12.30 tot 17.30 uur. Bovendien kunt u op dins dag 15 maart op deze school terecht voor een informatieavond van 20.00 tot 21.30 uur. De drie Moergestelse prinsen... Het nieuwe motto voor 2012 zal worden geko zen tijdens de openingsmiddag van het SMC in Den Boogaard op zaterdag 5 maart. Bij bin nenkomst in Den Boogaard zal U een stem- mingsformulier worden aangereikt met daar op alle ingeleverde motto's die meedingen voor het nieuwe motto 2012. U heeft dus alle kans om actief mee te denken voor het nieuwe motto. Het SMC zal aan het einde van de middag een publieks top 10 bekendmaken, waaraan de 3 Gèèselse prinsen nog ieder een voorkeursmot to mogen toevoegen. Uit de uiteindelijke top 13 wordt door de 3 prinsen, onder leiding van de SMC-voorzitter, het nieuwe motto voor 2012 gekozen. Dat motto zal groots worden onthuld op dinsdag bij de pierrotverbranding op het St.- Jansplein. We kunnen dan meteen weer voor uitkijken naar het nieuwe carnavalsseizoen! Heeft u al de valreep nog een geweldig motto voor Moergestel: u kunt uw e-mail richten aan: motto@camavalmoergestel.nl (max. 3 motto's per deelnemer) of schriftelijk in de aanwezige ’’Mottobox” bij Novy van Wezel (ook max. 3 motto's per deelnemer). De uiterste inleverda tum voor zowel de mail als bij Novy van Wezel is donderdag 3 maart 18.00 uur. Wij hopen u allen te mogen begroeten tijdens de openings middag, om samen met ons de start van cama val 2011 te vieren en het motto 2012 te kiezen. Rond 10.30 uur is de kerk volgestroomd met parochianen, die in grote getale gehoor hebben gegeven aan de uitnodiging voor de bijeen komst. Na het lied van de getrouwe herder en een korte overweging schetst Will Pellis de aanloop vanaf 2009 tot aan 17 december 2010 rondom de voorbereidingen voor de totstand koming van de nieuwe parochie Oisterwijk. Een ontwikkeling waarin de Moergestelse pa rochie zich steeds positief heeft opgesteld en diverse malen initiatieven heeft ontplooid om als voorbereiding en kennismaking op onder werpen al te gaan samenwerken. Op 17 december jl. heeft Pastoor van Buijtenen Theo te Wierik uitgenodigd. Theo doet de aan wezigen verslag van deze bijeenkomst en voor al van de uitkomsten daarvan: Pastoor van Buijtenen zal de pastoor van de nieuwe parochie Oisterwijk worden en de parochie Moergestel 1t 1 - - *11 1 1 1- bisdom voor ogen staan niet met eigen initia tieven voor de voeten te lopen. Theo vertelt verder dat hij op 20 januari per e- mail vanuit de Bisdomstaf het bericht heeft gekregen dat inderdaad niet hij, maar Pastoor van Buijtenen de nieuwe pastoor van de parochie Oisterwijk zal worden, maar ook dat voor hem in de Tilburgse parochie die al gerui me tijd zonder pastoor is en in Haaren (in com binatie met zijn rol in Moergestel, in aanloop naar de samenvoeging met de nieuwe Oister- wijkse parochie) geen plaats zal zijn. Will verwoordt de ontzetting binnen de Pasto- raatgroep en het Parochiebestuur: het lijkt op een ‘aan de kant schuiven’ van iemand die Tl jaar met hart en ziel binnen het bisdom ’s-Her- togenbosch heeft gewerkt. De brief die het Parochiebestuur en de Pastoraatsgroep hierop aan het bisdom hebben geschreven wordt inte graal voorgelezen en met applaus door de aan wezigen ondersteund. Kernwoorden zijn hier in de verontwaardiging over het uitblijven van Donderdagavond 3 maart is het een heerlijke opwarmavond tijdens de Piereproms ter gele genheid van het 100 jarig bestaan van onze fan tastische harmonie Prinses Juliana. We mogen niet veel verklappen, maar de repetities hebben laten al zien dat de organisatie van onze har monie ervoor gezorgd heeft, dat dit een spek takel van hoog niveau zal zijn. Onder de gewel dige klanken van onze harmonie komen wat toppers uit het Pieregeblèr voorbij. Dit wordt meteen een avond om nooit te vergeten. Vrijdagmiddag staat in den Boogaard het kin dercarnaval voor de basisscholen op het pro gramma. Wij hopen om samen met de Moer gestelse kinderen, carnaval 2011 op een zeer gezellige manier te kunnen starten. In de avonduren zal in vele Moergestelse kroegen de overbekende Inblaosavond plaatsvinden. Zaterdag start eigenlijk officieel het carnaval met een heilige mis in onze kerk. Deze mooie car- navalsmis, i.s.m. onze pastor Theo te Wierik, start om 13.30 uur. Aansluitend aan de carna- valsmis zijn alle carnavalsvierders uit Moerges tel uitgenodigd om naar den Boogaard te komen en daar deel te nemen aan de openingsmid dag. Zondag trekt door de Moergestelse straten weer de jaarlijkse optocht. De vele creatieve deelnemers zorgen ook dit jaar voor geva- NEEM ER DE TIJD VOOR! Een basisschool kiezen voor uw kinderen doet u niet zo maar een, twee, drie. Het maken van keuzes, daar staan we eigenlijk allemaal dagelijks voor. Vele van die keuzes maken we zonder al te veel problemen. Wat eten we vandaag? Waar gaan we dit weekend naar toe? Welk TV-programma kijken we vanavond? Enz. Andere te maken keuzes leveren ons aanmer kelijk meer problemen op. Kopen we een huis of gaan we toch maar huren? Waar gaan we op vakantie? Schaffen we ja of nee een nieuwe auto aan., en.naar welke basisschool sturen we onze kinderen? Een keuze maken in verband met het laatste onderwerp is zeker geen eenvoudige. Waar schijnlijk vond u het sturen van uw kind naar de peuterspeelzaal al een hele verandering. Straks moet uw kind naar de basisschool en is die verandering waarschijnlijk nog veel ingrijpender. We zeggen nadrukkelijk “moet”, want we ken nen in Nederland de leerplichtwet en dat bete kent dat er een moment komt waarop u ver plicht bent om uw kind op een basisschool in te schrijven. Vroeger leverde dat niet echt problemen op. Naar welke school uw kind ging stond al vrij wel vast. Gelukkig is dat tegenwoordig anders. U, als ouder, kiest voor uw kind. Daarom wilt u er zo zeker mogelijk van zijn dat u de beste keuze maakt en daarom is het belangrijk dat u goed wordt geïnformeerd. We willen u graag een handje helpen bij het maken van uw keuze. Op dinsdag 15 maart bent u de van harte wel kom op de R.K. Basisscholen “De Graaf van Ursel” en “Hertog Jan” en OBS “De Bieneke- bolders”. Op de volgende tijden kunt u een bezoek brengen aan de scholen. Dinsdag 15 maart 2011: “Graaf van UrsePen “Hertog Jan” van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 17.00 uur; in de avon duren van 19.00 tot 20.00 uur Dinsdag 15 maart 2011: “De Bienekebolders” van 8.30 tot 11.30 en van overleg, zowel naar de pastoor als het Paro chiebestuur (ondanks eerdere uitnodiging door hen), verzoek om antwoorden omtrent de toe komst van onze pastor en wederom een uitno diging tot dialoog om tot voor Moergestel en het bisdom passende oplossingen voor de toe komst te komen. Het antwoord van het bisdom is helaas net iets meer dan een ontvangstbevestiging, doch zeker geen antwoord op vragen. Hierop wagen het Parochiebestuur en de Pastoraatgroep een twee de poging. Ook die brief wordt integraal voor gelezen en ook hiervoor klinkt wederom luid applaus uit de kerk. Al met al mededelingen en ontwikkelingen die het voor Theo te Wierik onmogelijk maken om met vertrouwen de toekomst binnen de nieuwe parochie Oisterwijk tegemoet te gaan. Hij deelt dan ook mede dat hij zijn conclusies uit de ‘geschreven en ongeschreven’ berichtge ving vanuit het bisdom heeft getrokken: niet omdat hij het in Moergestel en binnen de Moer gestelse parochie niet naar zijn zin heeft of heeft gehad, maar omdat het bisdom hem klaar blijkelijk aan de kant schuift, zal hij - zo gauw de gelegenheid zich voordoet - uit Moergestel vertrekken en zo de weg vrijmaken voor het integratieproces zoals het bisdom dat voor ogen heeft. Daarenboven wijkt de kerkvisie van Pas toor van Buijtenen in belangrijke mate af van die welke Herman-Jozef van den Broek in Moergestel is gestart en Theo met vol enthou siasme heeft voortgezet: een kerkvisie waarbij de kerk en de parochie er voor iedereen zouden moeten zijn! Teleurstelling en volledig onbegrip voor de handelwijze van het bisdom is de afdronk voor alle aanwezigen, waaronder afvaardi gingen van de Levenskerk, de Johanneskerk en de Petruskerk te Oisterwijk. Hierover werd na afloop van de uiteenzetting tijdens de kof fie nog lang en geëmotioneerd nagepraat. U kunt op de Open Dag bij het team met al uw vragen terecht en u krijgt op deze manier ook mooi de gelegenheid om een indruk van het gebouw met al zijn mogelijkheden op te doen. Mocht u op deze dag al kunnen besluiten naar welke school uw kind gaat, dan kunt u vanzelf sprekend ook meteen inschrijven op de door u gekozen school. We willen u graag de gelegenheid bieden om uw keuze verantwoord te maken. Graaf van Ursel, Hertog Jan, Bienekebolders rieerde inzendingen en de toeschouwer laten lachen. Mooi om te zien dat er in Moergestel toch jaarlijks weer veel mensen bereid zijn, te zorgen voor de bewaking van dit stukje carnavalscultuur. Op camavalsmaandag zal de traditie weer hoog tij vieren. Op de bekende dweildag zullen veel carnavalsvierders de horecagelegenheden van Moergestel een bezoek brengen, ’s Avonds vindt op de velden van ’t Draaiboompje weer Gessel Open Air plaats voor de jeugd van ons dorp. Op camavalsdinsdag is er plaats voor onze senioren. In de Reuselhof en in den Boogaard (KBO) zullen onze senioren weer een echte ouderwetse camavalsmiddag gaan beleven. Een gezellige middag waar het goed toeven zal zijn. Ook de drie carnavalsverenigingen van ons dorp zullen een bezoek brengen, ’s Avonds vindt de afsluiting van het carnaval weer plaats op het St. Jansplein. Na de tra ditionele Popverbranding wordt het motto voor carnaval 2012 bekend gemaakt. Kortom een zeer gevarieerd programma voor de totale Moergestelse bevolking. Wij hopen u allen op één van de vele activiteiten te mogen begroeten tijdens deze carnaval. Moergestel: feest, zing en lach met elkaar deze carnaval. Geniet ervan! Samenwerkend Moergestels Carnaval S.M.C.) Komend weekend bruist het weer in Moergestel. Carnaval 2011 staat weer op het punt van beginnen in het Pierewaaiersrijk. Vele camavalsacti- viteiten vinden er dagen plaats in ons dorp. Zorg dat u er bij bent en heb vooral veel plezier met elkaar. Het Samenwerkend Moergestels Carnaval (S.M.C.), bestaande uit onze drie carnavalsver enigingen die ons dorp rijk is (C.V. de Pierewaaiers, C.V. de Dorstvlegels en C.V de Durdraaiers), hebben gezorgd voor een afwisse lend programma voor jong en oud. wordt verzocht om de ontwikkelingen die het onvergetelijke en vooral een unieke avond te worden, ’n Dag voordat je denkt dat het car navalsgedruis gaat losbarsten, zit je er opeens middenin. Er is veel animo voor deze avond; maar bij de voorverkoopadressen zijn nog voldoende kaar ten beschikbaar voor slechts 5 euro! De Piere- Proms, een avondvullend programma met wereldse carnavaleske muziek, maar vooral met ook nummers van eigen bodem! Maar liefst vijftien acts van het Pieregeblèr zul len te bewonderen zijn, natuurlijk muzikaal begeleid door het harmonieorkest. Behalve met Pieregeblèr-artiesten zal het harmonieorkest, onder leiding van Arthur Verhofstad, zeker de kans grijpen om ook met vele carnavaleske klassiekers de zaal helemaal op z’n kop te zetten. Hiervoor zijn nog eens enkele in Moergestel wereldberoemde artiesten uitgenodigd om hits als ‘Malle Babbe’‘Sierra Madre’ en ‘Brabant’ te vertolken. Ook de slagwerkgroep zal weer van zich doen spreken met een daverend optreden. Een avond die je dus niet mag missen! Kaarten voor de Piere-Proms kosten slechts 5 euro en zijn te koop bij Den Boogaard, café De Brouwer Het aftellen is begonnen. Moergestel is klaar voor een bruisend carnaval 2011! Zondag trekt dan ook de bonte opstoet door ons dorp. D’n opstoet begint om 12.45 uur. Dit is net als afgelopen jaar een kwartier eerder dan de jaren daarvoor, waardoor er meer tijd is voor deelnemers die ook in Oisterwijk mee willen i doen. Ook dit jaar laten we weer zien dat Moergestel uitblinkt in humor, creativiteit en gezelligheid onder het motto: ‘Dur zit muziek in’ Nog meedoen? Als je dit bericht op woensdag leest, download dan nog snel het inschrijfformulier op www.car- navalmoergestel.nl en schrijf je deze laatste dag nog in! De belangrijkste punten op een rij: •Zondag start de optocht om 12.45 uur. •De optocht wordt vanaf 12.00 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de Scheerman en de Burg. Bardoelstraat. De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bar doelstraat, Past. Janssenstraat, Pr. Margrietstraat, Pr. Beatrixstraat, Krij test raat, Rootven, Raad huisstraat, Sint-Jansplein. Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht, neem dit voorafgaand aan deelna me kritisch door, er is namelijk het een en ander veranderd! Startnummers dienen zondag tussen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.30 uur in Den Boogaard •De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 17.00 uur in Café de Brouwer. Meer info: Peter Swinkels, tel. 06 53 35 41 49; Carlo van Esch, tel. 513 0111Joris van Roessel, tel. 06 49 11 10 27 (jorisvanroessel@gmail.com) - Voor inschrijfformulieren: www.camavalmoergestel.nl Donderdagavond 3 maart belooft een mooie, en Novy Van Wezel. Diegenen die op donder- --1-:_i-J *- dagmiddag het carnavalsconcert van het seni orenorkest bezoeken hebben een combikaart I gekocht, zij krijgen namelijk ’s avonds gratis entree bij het Piere-Proms concert. Carnaval verlengen moet je vooral vooraf doen, dus graag tot donderdagavond 3 maart in Den Boogaard. Het Piere-Proms concert begint stipt om 20.11 uur. 100 jaar muziekvereniging Prinses Juliana, dur zit nog steeds) muziek in!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3