Open Dag Basisscholen Theo te Wierik vertrekt uit Moergestel, parochianen geschokt door gang van zaken JH Inleveren kopij i.v.m. Carnaval Parochie St. Jans Onthoofding: verslag van het open parochieoverleg Aphrodite BRILLEN LENZEN De basisscholen in Moergestel nodigen u uit voor de OPEN DAG op dinsdag 15 maart 2011 4 4 Weekblad voor Moergestel R.K. Basisschool ’Graaf van Ursel’ O.B.S. ’De Bienekebolders’ De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00 tot 20.00 uur. Kloosterlaan 32 Dir. Mevr. J. de Gruyter, tel. 513 1560 U bent welkom van 8.30-11.30 uur en van 12.30-17.30 uur. Tevens wordt een informatieavond gehouden op dinsdag 15 maart van 20.00-21.30 uur Bosstraat 1 Dir. Dhr. P. van Hees, tel. 513 6228 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De voorzitter van het Parochiebestuur, Will Pellis en pastor Theo te Wierik gaven volledige openheid van zaken ten aanzien van de ontwikkelingen rondom de tot standkoming van de nieuwe parochie ‘Oisterwijk’. De ‘verontrusting’ waarvan in de uitnodiging tot het overleg melding werd gemaakt, bleek groter dan menigeen ver wachtte. Conclusie van de bijeenkomst zal voor velen zijn: ‘En hoe nu verder?’. Lees het artikel op pagina 3 I.v.m. Carnaval zijn de sluitingstijden voor het insturen van kopij aangepast. Voor de krant die volgende week woensdag ver schijnt dienen de ’normale’ teksten inge leverd te zijn vrijdag 4 maart om 12.00 uur. Advertenties dienen uiterlijk vrijdagavond om 18.00 uur binnen te zijn (evt. later uit drukkelijk in overleg: 06 518 355 07). Gewone redactionele teksten die later wor den aangeleverd dan vrijdag 12.00 uur wor den automatisch doorgeschoven naar ’n week later en zullen dus niet kunnen ver schijnen in de krant van woensdag 9 maart. WOENSDAG 2 MAART 2011 36e JAARGANG Nr. 1604 De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 ij 4 Theo te Wierik: vertrek ondenkbaar... mers, als het bisdom zo met de voorganger omgaat en daarnaast niet eens een poging doet om vragen van parochiebestuur en pastoraats- groep op een passende wijze te beantwoorden, wat mag de eenvoudige gelovige dan nog ver wachten?’ Tijdens de bijeenkomst werden de Moer- gestelaren opgeroepen ideeën aan te dragen over hoe het verder moet. Een paar honderd aanwezigen luisterden met toenemende verontwaardiging naar de toelichtingen op de gang van zaken. Theo te Wierik vertrekt als pastor van de Moergestelse parochie. Dat heeft hij zater dagmorgen tijdens een uitzonderlijke vergadering met de parochianen in de kerk van Moergestel bekend gemaakt. Tijdens de toelichting op wat er de laatste tijd ten aanzien van de Moergestelse parochie is gebeurd groeide de verontwaardiging onder de meer dan tweehonderd aanwezigen. Er werd openlijk opgeroepen als parochie een eigen weg in te slaan en niet samen te gaan met de Oisterwijkse St.- Petrusparochie. De bijeenkomst zaterdagmorgen in de kerk was aangekondigd door middel van een bericht op de voorpagina van Moergestel-Nieuws. Dat het zeer urgent was bleek wel uit de grote opkomst. De Moergestelse parochie is dan ook een van de pijlers onder de Moergestelse samen leving. Er zijn liefst 225 vrijwilligers die func tioneren binnen ongeveer twintig werkgroepen. Dit geheel heeft een kerkelijke oorsprong, maar schraagt de totale Moergestelse samenleving - de reikwijdte is dus groot en past voor honderd procent in de identiteit van dit Brabantse dorp waar samenwerking nog steeds hoog in het vaandel staat. Aan deze parochie wordt leiding gegeven door pastor Theo te Wierik. Hij doet dat op een manier die velen aanspreekt. Daarom was de schok onder de aanwezigen dan ook zo groot, toen steeds duidelijker werd hoe Theo te Wierik en de Moergestelse paro chie zijn geschoffeerd door het bisdom en zijn vertegenwoordigers in het fusieproces. Om dat laatste is het allemaal begonnen. De huidige 230 parochies in het bisdom den Bosch worden samengevoegd tot 57 parochies. In 2020 moet de herindeling zijn voltooid. Elke parochie krijgt een centrale parochiekerk met elke dag een mis. In de ‘nevenkerken’ wordt elk weekeinde een mis gehouden. Ingrijpende ‘herindeling’ De gevolgen voor Moergestel zijn zeer ingrij- Uit de ontluisterende gang van zaken heeft Theo te Wierik de conclusie getrokken dat hij het beste de eer aan zichzelf kan houden. Hij kondigde dan ook zijn vertrek aan. Hij vertelde verder dat hij al twee sollicitaties heeft lopen en dat hij daarover in maart meer hoopt te horen. Nadat Theo te Wierik deze dramatische mede deling had gedaan, daverde er een applaus door de kerk. De aanwezigen reageerden vol onge loof. Ze waren ontstemd, ook naar aanleiding van de zeer open toelichtingen die door het parochiebestuur waren gegeven op de gang van zaken. Daaruit viel op te maken dat de vï Bisdom schoffeert parochie en populaire pastor Moergestelse parochie mee wilde werken aan de vorming van een nieuwe parochie. Vanuit Moergestel zijn meerdere gesprekken hierover georganiseerd. De finale uitkomst was echter dat Moergestel zich volledig had te schikken naar het dictaat van het bisdom en van de nieuwe ‘hoofdpastoor’. De gevoerde corres pondentie is na de bijeenkomst aan de bezoe kers uitgedeeld. Daaruit komt een beeld naar voren van hoe de Moergestelse parochie en Theo te Wierik in een hoek zijn gezet. Tot slot van dit verslag een paar citaten uit de tot op heden laatste brief die de parochie op 16 februa ri aan het bisdom schreef: Woorden van verbijstering ‘De indruk wordt gewekt dat onze pastor onge schikt isen zelfs ongewenst is. Dat het bisdom de leider van de parochie Moergestel, de voor Moergestel belangrijkste bemiddelaar tussen bisdom en parochianen en bruggen bouwer voor de nieuwe parochieontwikkeling, ondanks zijn rol daarin, beschadigt met een ongeschiktheidsverklaring en vervolgens aan de kant schuift, nog vóór het moment dat de gesprekken voor de nieuwe parochie zijn begonnen, deugt in onze ogen niet. Als een pastor door zijn bisdom beschadigd wordt, kan dit niet zonder gevolgen blijven voor het bisdom, parochieleiding en parochianen. Im- R.K. Basisschool ’Hertog Jan’ U bent welkom van 9.00-12.00 uur, van 13.00-17.00 uur en van 19.00-20.00 uur. Duyvekotstraat 19 Dir. Dhr. H. van de Ven, tel. 513 1886 Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL EC/—J Tel. 013-513 1474 -j qit/ |j nieuws AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER es oe PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tof uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur '’im pend. De Moergestelse parochie wordt samen met Haaren ‘heringedeeld’ bij Oisterwijk. De Oisterwijkse pastoor Christof van Buijtenen wordt de ‘hoofdpastoor’. Voor Theo te Wierik is een rolletje weggelegd als ‘bijpastor’. De Moergestelse pastor heeft echter andere plan nen voorgesteld; hij wil pastor worden van Moergestel en een Tilburgse parochie. Op dit voorstel en tal van andere voorstellen van de Moergestelse parochie is nauwelijks gerea geerd. En als er al werd gereageerd, was dat niet inhoudelijk en bleef men op de eigen standpun ten staan. Zoveel is wel duidelijk geworden uit de toelichtingen die zaterdag aan de paro chianen werden gegeven, dat men Theo te Wierik binnen het Bossche bisdom op een zij spoor wilde zetten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1