ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ p in.ïï DE ZONNEBLOEM Smits van Ree Carnavalsconcert 2011 Pieregeblèr 2011: Dur zat muziek in! VEAATjOK^n Moergestels bier voor Oisterwijk 800 KBO ant Start collecteweek Reumafonds Piere-Proms Cr Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! wijk stadsrechten kreeg. Dit wordt door mid- in Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. ‘Brugzeikers’: beste carnavalslied! orkest zeker de kans grijpen om ook met vele I dan is het alweer Carnaval! Op donderdag 3 maart 2011 wordt in Den Boogaard om 14.00 uur een carnavalsconcert verzorgd door het Seniorenorkest van de Nieuwe Koninklijke Harmonie uit Tilburg. sonen. De voorwaarde voor het invullen van deze bil jetten staan vermeld op bladzijde 10 van het Jaarboekje KBO-Moergestel. bij Harrie de Laat, Vinkenberg 10, tel. 513 2330 en Jo van Dijk, Zandstraat 20, tel. 513 1527. Huurtoeslag en invullen van formulieren voor het Zorgloket van Gemeente Oisterwijk kunt Diegenen die op donderdagmiddag 3 maart het carnavalsconcert van het seniorenorkest Afdeling Moergestel I artiesten opgeleverd. Tijdens de Piere-Proms maar nu begeleid door de muzikale artiesten van het ’s avonds de Piere-Proms bezoeken! Carnaval verlengen moet je vooral vooraf doen, dür’, terwijl de Zevertoeten gingen skiën op de Pierenberg. De Dors(t)vlegels en de Durdraaiers kwamen met een carnavalesk liedje, allebei met een eigen gemaakte, leuke tekst en mooie pre sentatie. Waar de Dors(t)vlegels zongen over hoe geweldig gezellig carnaval in Moergestel is, zongen de Durdraaiers over hoeveel muziek dur in Gèssels carnaval zit. Erg leuk en spor tief om te zien dat de Dors(t)vlegels tijdens het winnen van de Durdraaiers voorop gingen in de polonaise. De Brouwer Jr. kon maar niet op hun liedje komen en floten daarom het deun tje steeds. De Poekeltjes daarentegen wisten heel goed hoe je moest zingen, namelijk van ’Doremifasollatido’ (en wat een spektakel op het podium, zeg. De samenwerking met Samoeba was een succesvolle!). De Pieremaote wilden alleen maar ’meer, meer, meer, al meer dan 100 jaar’. En Brugzeikers zongen steeds van ’hoi hoi hoi...!’, waar ze de prijs mee wonnen - hoi hoi hoi! De Kammeraoj maakten tot slot hun plan nen waar, zij kwamen inderdaad met een ouder wetse carnavalskraker. Het Reumafonds start binnenkort met de jaar lijkse, landelijke collecte. In de week van 27 februari t/m 5 maart 2011 gaan ruim 65.000 vrijwilligers langs de deuren om te collecteren voor de bestrijding van reuma en artrose. In Nederland leven ruim twee miljoen mensen met deze ingrijpende aandoening die niet te genezen of te voorkomen is. Onderzoek naar de oorzaak en behandeling van reuma is kostbaar. Daarom is uw bijdrage hard nodig. Steun van iedere Nederlander nodig Het Reumafonds is dé fondsenwerver op het gebied van reuma in Nederland. Al 85 jaar zet ten wij onze middelen in voor de bestrijding van reuma, het geven van voorlichting en het behar tigen van de belangen van mensen met reuma. We zijn blij met iedere gift die bijdraagt aan onze missie: reuma de wereld uit. Giro 324. BELASTINGHULP 2010 Door de Belastingdienst zijn reeds de meeste belastingbiljetten voor het belastingjaar 2010 verstuurd. Indien u hulp wilt hebben bij het invullen van dit biljet kunt u ook in 2011 voor de aangifte 2010 gebruik maken van een belas ting invulhulp van de KBO-Moergestel. Mocht u gebruik willen maken van deze dienst van de KBO-Moergestel, kunt u zich zodra u het belastingbiljet hebt ontvangen en de jaar- in ons eigen Pierewaaiersrijk en dat mag zeker tijdens de carnavalsdagen niet ongemerkt voor bijgaan. Natuurlijk zal de harmonie tijdens d’n optocht weer voorop gaan met achter hen een grote polonaise aan leuke acts, mooie creaties en prachtige wagens. Piere-Proms op donderdagavond 3 maart in Den Boogaard is hét carnavalsconcert van de eeuw. Al enkele jaren stond het carnavalscon cert niet meer de concertkalender, maar met de formule die nu bedacht is komt de harmonie keihard terug. Zestien jaar Pieregeblèr heeft vele leuke nummers en soms zeer verrassende muzikale prestatie neer te zetten. Het wordt een vrolijk concert met veel her kenbare en goed in het gehoor liggende muziek. Tijdens het concert wordt samengewerkt met onze zanger Kees Kouwenberg, die een aantal liederen ten gehore zal brengen (en meezingen wordt zéér op prijs gesteld!). Martien Oerlemans zal het concert presenteren. Bij de echte carnavalsvierder zal het hart snel ler gaan kloppen en voor hem of haar, die het tijdens de carnaval te druk of te luidruchtig vindt, is dit dé gelegenheid om te genieten van een heerlijke, ontspannende en vrolijke muzi kale middag! Entreekaarten a 5,- euro zijn op de gebruike lijke wijze te verkrijgen via www.denboogaard.com, telefonisch op 521 7220 of rechtst reeks aan de zaal van Den Boogaard. awvuilVVl L i zunen veie artiesten nogmaals optreden, 11 H rm OEI 1P* nu begeleid door de muzikale artiesten va harmonieorkest, natuurlijk onder leiding van Donderdagavond 3 maart belooft een mooie, onvergetelijke en vooral een unieke avond te worden, ’n Dag voordat je denkt dat het car navalsgedruis zal losbarsten in Moergestel, zit je er ineens middenin; tenminste als je een kaartje hebt weten te bemachtigen voor de Piere-Proms! Een avondvullend programma met wereldse, carnavaleske muziek, maar vooral met veel nummers van eigen bodem! Een carnavalsconcert en een promsconcert samenvoegen is twee gouden formules combi neren, en dat wordt dus dubbel feest. Een gou den feest staat voor vijftig jaar, dubbel goud, beker voor het beste carnavalslied vandoor. ’We did it again!’, zei Stephan toen hij de beker in ontvangst nam. Het is nog nooit voorgekomen dat deze prijs twee keer direct achter elkaar gewonnen werd door dezelfde groep, een uni cum dus! En De Durdraaiers kregen de Cees- van-Esch wisselbokaal voor de beste presenta tie. Zij beeldden een draaiorgel uit, waaruit verschillende instrumenten, prinsen en dans mariekes tevoorschijn kwamen. MPJ gooide hoge ogen met een hele mooie tekst gemaakt op hun eigen centeniummars, waarin zij vele oude camavalsmotto’s van Moer gestel hadden verwerkt. BaJaMaJa ’fiste lekker Nog maar enkele nachtjes slapen en De Société des Bières Spéciales is in 1986 opge richt. Het is een vereniging van mensen die spe ciale bieren als hobby hebben. Elk lustrum wordt gevierd met het uitbrengen van een eigen bier. Het vijfde lustrum van de ‘Société vindt dit jaar plaats op de eerste zondag van juli. De club organiseert een biermatinee in eetcafé D’n Hendrik aan de Lind in Oisterwijk. “Jammer dat ons jubileum niet samenvalt met het Oisterwijk 800-jubileum, want dan hadden we het kunnen combineren”, zegt Nico Faber van de ‘Société’. Maar desondanks grijpen de bier- liefhebbers het Oisterwijkse jubileumjaar met beide handen aan om met een jubileumbier op de markt te komen. Feitelijk komen er zelfs twee jubileumbieren. Het eigenlijke jubileumbier wordt er eentje van de categorie ‘doordrinker’. Dat wil zeggen dat de smaak een algemeen publiek aanspreekt en dat het alcoholpercentage niet al te hoog is. Daarnaast is het de bedoeling om een fruit- biertje te presenteren. Dit is met name op vrou welijke bierdrinkers gericht. Volgens Wim Pelgröm, clublid van de ‘Société’ worden alle horecabedrijven en slijters benaderd met de vraag om het te verkopen. De eerste reacties van de horeca zijn enthousiast. Verder is het de bedoeling om met een geschenkverpakking uit te komen. Als het bier in de smaak valt, zou het wel eens een blijvertje kunnen worden. De Stichting Oisterwijk 800 hoopt daar op omdat de stichting er naar streeft zoveel mogelijk acti viteiten een structureel karakter te geven. De kleinschalige hobbybrouwerij waaruit straks het Oisterwijk 800-bier vloeit, staat aan de Heuvelstraat in Moergestel. De Jober- brouwerij bestaat nu acht jaar. De brouwerij had veel succes met het Ermelindisbier. In middels zijn er twee andere reuzenbieren bij gekomen, de Peer Paorel en de Heukelomse Mie. Deze producten hebben zo’n hoge vlucht genomen dat de activiteiten inmiddels zijn ondergebracht in de Reuzenbieren BV. Jong ste loot aan de stam is een reuzenbierkaas. 100 jaar muziekvereniging Prinses Juliana, dur zit nog steeds) muziek in! ‘Durdraaiers’: beste presentatie! Wat was het een gezellige avond! De 16e edi tie van het Pieregeblèr was een groot succes en we willen daar onze presentatrice Danny, de toneelmeesters, Den Boogaard, de aanwe zige ehbo-medewerkers, de sponsors, de foto graaf, de juryleden, alle opbouwers en oprui mers en natuurlijk alle deelnemers voor Aan de Heuvelstraat worden twee speciale bieren gebrouwen ziek in, al 100 jaor’, Kees Kouwenberg Boeren- bruiloftclub - ‘4 daoge samen’, Poekeltjes - ‘Wij houden van Oisterwijk’, en natuurlijk de winnaar dus... een centennium! Honderd jaar muziek- van 2011: Brugzeikers! vereniging Prinses Juliana, dur zit muziek in, Behalve genoemde artiesten zal het harmonie- --J -j orkest zeker de kans grijpen om ook met vele carnavaleske klassiekers de zaal helemaal op z’n kop te zetten. Ook hiervoor zijn nog eens enke le in Moergestel wereldberoemde artiesten uit genodigd om de hits als ‘Malle Babbe’ en ‘Sierra Madre’ te vertolken. Een avond die je dus niet mag missen, kaarten voor de Piere-Proms kos ten slechts 5 euro en zijn te koop bij Den I Boogaard, café De Brouwer en Novy Van Wezel. bezoeken hebben daarmee een combikaart gekocht: zij mogen dus met hetzelfde kaartje Dagje varen met de Zonnebloem Op 7 april organiseert de Zonnebloem weer een boottocht vanuit Waalwijk. Deze geheel I verzorgde dag (incl. diner, drankjes en vervoer) kost 32,50 euro. U kunt zich opgeven bij Det Boogaers, tel. 513 1775 of Lies Janssen, tel. 513 2213. Zij geven u dan verdere informatie over deze leuke dag. opgaven voor 2010 binnen zijn zich melden T T-—2 zJz-» T nnf 1 A C 1 2 O 2 2 A bedanken! Indien u informatie wenst over Zorgtoeslag of De jury had er een zware kluif aan tijdens deze i editie van het Moergestelse liedjesfestijn! Dat bleek wel uit het feit dat er een gedeelde twee- u zich eveneens wenden tot bovenstaande per- de en zesde plek was. Met tien deelnemers waren er dus slechts 8 ’rankingspots’. De jury beoordeelde de volgende groepen als winnaar: Brugzeikers en De Durdraaiers. Brugzeikers gingen er voor de tweede keer met de wissel- Nationale Vereniging In het proeflokaal van de Moergestelse hobbybrouwerij Jober proosten leden van de Société des Bières Spéciales en de Reuzenbieren BV op het Oisterwijkse jubileumbier. u. i j t u Aan de Heuvelstraat in Moergestel worden twee speciale bieren gebrouwen voor de viering e or es s on er ei mg van Jan ermans van Qjsterwjjjj gQQ De bieren zijn een initiatief van de liefhebbersclub van speciale bieren en es aa ui een veer ig a muzi an en, jong Société des Birères Spéciales. De semiprofessionele kleinschalige brouwerij Jober stond onder van ar en zeer gemo iveer om een goe e meer aan je wjeg van de bekende reuzenbieren. “Door het bier in Moergestel te laten brou wen onderschrijven we de idealen van Oisterwijk 800. De stichting wil door middel van de jubileumviering de inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom nader tot elkaar brengen. Een lekker Moergestels biertje op initiatief van een Oisterwijkse vereniging past daar goed bij”, aldus penningmeester Ron Remie. Het idee van een speciaal jubileumbier ont- In 2012 is het acht eeuwen geleden dat Oister- stond tijdens een van de bijeenkomsten die de wijk stadsrechten kreeg. Dit wordt door mid- Stichting Oisterwijk 800 een jaar geleden beleg- del van vele uiteenlopende activiteiten gevierd de om de inwoners van de gemeente Oisterwijk in Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. te inspireren tot deelname aan het jubileumjaar. dus graag tot donderdagavond 3 maart in Den Boogaard. Het Piere-Proms concert begint stipt dirigent Arthur Verhofstad. om 20.11 uur. Maar liefst vijftien acts zullen te bewonderen zijn, hierbij een opsomming in onlogische volg orde: Pieremaote - ‘Wegaon los’, Clapopp - ‘We zèn rond’, BajaBaja - ‘Fistje van de eeuw’, De Dors(t)vlegels - ‘Ge zit er aon vaast’, Brug-zei- kers - ‘POE.P’, ’t Allegaartje - ‘Saome houdet ’t langste vol’, Brouwer Jr. - ‘De koelkast’, De Durdraaiers - ‘Zót zoo ök kunnen in ’t para dijs?’, Engelandvaarders - ‘Mee’j z’n allen dur een deur’, Frank Bertens - ‘Gin houwen aon’, Kammeraoj - ‘De toverbal’, MPJ - ‘Dur zit mu- neren, en dat wordt dus dubbel feest. Een gou- Pieter Burgers Toon Coppens lijmen Smits Belangenorganisatie voor senioren Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 lwww.alhoundmakelaardij.nl VT1 H VU 1 QCOn CPl*t luuwimvpeuv»uu. xxjuvxio uv x xvxv-x PAGINA 5 Z7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 23 FEBRUARI 2011

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5