10de Rico Salvettiloop Inschrijving jubileumboek Graaf van Ursel loopt s L Aphrodite SCHEPENS TIMMi 0 e Verontrusting bij de parochie St. Jans Onthoofding in Moergestel Moergestelse Egyptenaren volgen ontwikkelingen op de voet Open dag en info-avond Bienekebolders K F MEDISCH ^CENTRUM jffig488 Weekblad voor Moergestel AvdW Zondag 27 februari: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Klas 5b-6b in het schooljaar 1968-1969, met links staand Jan Geerts. Moergestel, 17 februari 2011 Parochiebestuur en pastoraatgroep van de Parochie St. Jans Onthoofding Moergestel WOENSDAG 23 FEBRUARI 2011 35e JAARGANG Nr. 1603 Huidverzorgingsinstituut 9 79 Schoolstraat 5 gX MOERGESTEL J Tel. 013-513 1474 Op zondag 27 februari vindt om 11.00 uur de start plaats van de 10de Rico Salvettiloop. Het is een loop over 5, 10 of 15 kilometer voor zowel wedstrijdlopers als recreanten. Het par cours bestaat uit een of meerdere rondes van 5 kilometer. Het traject is bijna geheel ver hard, langs de bossen en vennen. Het startschot wordt gelost op het Roefterrein. Voor alle deel nemers is er een aandenken en een prijs voor de eerste man en vrouw per afstand. Er is vol- In het jaar 2000 vond een reünie plaats van groep 8 uit het schooljaar 1981-1982. U kon het al eerder lezen in Moergestel Nieuws: op de Graaf van Urselschool wordt hard gewerkt aan de voorbereidingen aan de festiviteiten in de het kader van de viering van het 60 jarig bestaan. Een gebeurtenis die ouders, leerlingen en leerkrach ten van de school niet zonaar voorbij willen laten gaan. Oud-directeur Jan Geerts is bijvoorbeeld op dit moment bezig met de afronding van het jubi leumboek dat van de persen zal gaan rollen. “60 jaar Maria Goretti en Graaf van Ursel” is in een Jubileumboek van zo’n 100 pagina’s in kleur vastgelegd met teksten en veel foto’s, die een beeld geven van het onderwijs en de mensen in die lange periode. De inschrijving voor het boek is onlangs gestart en begint al aardig te lopen. U kunt overigens nog steeds in tekenen voor het boek om zeker te zijn van een exemplaar en het op de dag van de reünie - waarover meer hier onder - afhalen. Zolang de voorraad strekt, is het ook op de dag van de reünie verkrijgbaar. INTEKENEN U kunt intekenen op het Jubileumboek tot 1 april 2011 en het kost 15,- euro. Stuur uw gege vens naar het onderstaande e-mailadres of per post naar bs. Graaf van Ursel, Kloosterlaan 32, 5066 AN Moergestel. Onder vermelding “Jubileumboek”. Graag uw naam en adresge gevens vermelden. U kunt het bedrag van 15,- overmaken op rekening 13.27.13.837 t.n.v. Graaf van Ursel o.v.v. Jubileumboek. Het e-mailadres voor de aanmelding van de reünie en of intekening op het Jubileumboek en voor alle verdere correspondentie is reu nie@graafvanursel.nl REÜNIE VOOR IEDEREEN! Naast het uitgeven van het jubileumboek vindt als extra activiteit op zaterdag 16 april 2011 een reünie plaats. Alle oud-leraren en oud-leerlin- gen van de lagere school Maria Goretti (1950 - 1968) en van basisschool Graaf van Ursel (vanaf 1968) kunnen op zaterdag 16 april van 12.00 tot 17.00 uur de school te bezoeken om het gebouw nog eenmaal in zijn huidige staat te zien. In verband met geplande nieuwbouw wordt het gebouw na de zomervakantie van 2011 afgebroken. De afgelopen 60 jaar zijn in beeld gebracht via collages en presentaties. U kunt oude bekenden weerzien. Kortom terug gaan in de tijd lang geleden of nog redelijk recent. Iedereen is dus welkom op de reünie. In verband met de organisatie wordt u wel vriendelijk verzocht u hiervoor aan te mel den. Dat kan via e-mailadres reunie@graaf vanursel.nl en vermeid daarbij uw naam en het schooljaar, dat u schoolverlater was. U kunt natuurlijk ook een brief naar de school sturen: Graaf van Urselschool, Kloosterlaan 32,5066AN Moergestel. Graag met vermel ding Reünie. Tot ziens op “De Graaf”! Kijk ook eens op de site www.graafvanursel.nl onder de knop “60 jaar Graaf”. Wij, als parochiebestuur en pastoraat groep van de parochie Moergestel willen graag zo transparant als mogelijk met de parochianen communiceren. We worden op dit moment met ontwikke lingen geconfronteerd die grote gevolgen kunnen en wellicht ook zullen hebben voor de toekomst van onze parochie. Daarom willen wij over deze zaken feite lijk verslag doen in een extra open paro- chieoverleg dat staat gepland voor zater dag 26 februari a.s. om 10.30 uur in de kerk. Iedereen is welkom en het parochie bestuur en de pastoraatgroep stellen het op prijs u in groten getale te mogen ver welkomen. Van Youssef en Nadia Henein (uitbaters van het grillroom restaurant aan het Rootven) wisten we dat het Egyptenaren zijn maar er is er nog een: Hamada Feki uit de Pastoor van den Boo- gaardstraat. Ze zijn met elkaar bevriend on danks de geloofsverschillen, Youssef en zijn vrouw Nadia zijn Koptische christenen en Ha mada is moslim. Ze kennen het land goed en hebben er vele familiebanden: Egypte is de enige vakantiebestemming. Ze durven niet te speculeren over de ontwikkelingen na het ver trek van Moebarak en dat maakt het spannend ze te volgen. Ze hebben wel een gezamenlijke hoop in een leerproces naar een echte demo cratie met in de grondwet verankerde kansen voor iedereen. De Arabische zender staat stand- by... Openbare basisschool De Bienekebolders nodigt alle ouders uit die zich aan het oriën teren zijn op de basisschoolkeuze voor hun kind. Tijdens de open dag en informatieavond op dinsdag 15 maart kunnen zij vrijblijvend ontdekken of De Bienekebolders past bij hun kind en opvattingen. Op de open dag van 8.30-11.30 uur en van 12.30-17.30 uur kunnen belangstellenden samen met hun kind rondkijken en praten met kinderen, ouders en leerkrachten. Het Ervaringsgericht onderwijsconcept van De Bienekebolders wordt op de informatieavond die begint om 20.00 uur nader toegelicht. Uiteraard is er de hele dag alle ruimte om vra gen te beantwoorden. Het Ervaringsgericht onderwijsconcept van De Bienekebolders is een structuur om te komen tot meer plezier en echt leren. Kinderen die goed in hun vel zitten en gemotiveerd en geboeid bezig zijn, leren pas echt en ontwik kelen zich optimaal. Respect staat centraal: respect voor het kind, voor elkaar en voor de omgeving. Het kind groeit op naar zelfstandig heid in een goed voorbereide ontspannen omge ving. Het geheel gerenoveerde schoolgebouw van De Bienekebolders speelt hier optimaal op in. Voor meer informatie kunt u terecht op www.bienekebolders.nl. Of neem contact op met Paul van Hees, directeur van De Biene kebolders, tel. 513 62 28. doende kleedruimte op het Roefterrein aanwe zig. Inschrijven a 5,- euro is mogelijk vanaf 9.45 uur op de dag van de loop op het Roefterrein. Voor verdere informatie kan men terecht op de uitgebreide website: www.ricosalvettiloop.nl e-mail: ricosalvettiloop@xs4all.nl De 10 km wedstrijdloop maakt deel uit van het bekende ZLM wegcircuit. Ook voor yoga, zwangerschapsyoga en meditatie www.yoqamoergestel.nl q r Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl nieuws este Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur ij Uiiirlï/orznrninncinctitinit d AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1