Vlassak& Van lersel Ök gij hurt in d’n opstoet! ‘De échte rage is voorbij; het enthousiasme nog lang niet!’ Jens Korzilius wint zijn eigen eik in De Hilver! De groep nog altijd trouw met Diny Keizer voorop... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Gas, water, sanitair en tegelwerk Zink, dak en cv werkzaamheden INSTALLATIEBEDRIJF Tilburgseweg 3 5066 BT Moergestel info@vlassakvaniersel.nl www.vlassakvaniersel.nl Jens Korzilius (met hond Bella) ontvangt de akte van lidmaatschap voor zijn eigen eik. Bedenk ook een leuke act onder het motto van 2011: ‘Dur zit muziek in’ Duik met vriend, vriendin, buur, neef of nicht het rommelhok in en kom er pas weer uit als je denkt dat je act belachelijk genoeg is om in d’n optstoet te vertonen, er staan tenslotte schit terende (geld)prijzen op jullie te wachten. Tel. 013-513 28 33 Fax 013-513 01 58 1998 Het begon allemaal op 21 januari 1998, nu dus Aftellen voor carnaval in de bouwschuur van de Jongens van vriendengroep ‘Gin Gezeik’. Over vier weken en een paar dagen is het weer zover! Op zondag 6 maart, vanaf 12.45 uur staat onze bont gekleurde opstoet in de startblokken. Dit is net als afge lopen jaar een kwartier eerder waardoor je na de optocht ook nog gemakkelijk kunt deelnemen aan de optocht in Oisterwijk. looflijk wat men in al die jaren al aan kennis heeft ingebracht. Elke nummer heeft z’n typi sche kenmerken en de afgelopen dertien jaar heeft men ook precies bijgehouden hoeveel dansen er zijn ingestudeerd. Op de vraag aan Gerrit of iedereen dat aantal ook kent moet hij, zeer begrijpelijk, ontkennend antwoorden. ‘De praktijk heeft geleerd’, zo zegt hij, ‘dat de laatste 50 dansen in het geheugen blijven, maar ook hun favoriete dansen verge ten ze niet, en zo schuift het verder op. ECHTE COUNTRYMUZIEK Verder is men er trots op dat er uitsluitend wordt gewerkt op echte countrymuziek! Géén muziek van bijvoorbeeld Nederlandstalige artie sten of wat dan ook. Nee, over de kwaliteit waakt men zorgvuldig. Het is allemaal prachtig om het te zien. Het enthousiasme om te dansen, het plezier dat men met elkaar beleeft, het linedancen (in groep dus), maar ook partnerdansen is moge lijk. Denkt u nou: ik zou bést wel eens ’n keertje willen gaan kijken of het iets voor mij is, aar zel dan niet, maar dóe het! Elke woensdag avond vanaf 19.30 uur bent u welkom in de zaal van ’t Draaiboompje om er even te gaan kijken. Gerrit en Diny zullen u gastvrij ont vangen! Er wordt in diverse schuren en schuurtjes al weer druk geknutseld aan de meest schitteren de creaties. Zo ook op deze foto, in de bouwschuur van de dames en heren van ‘Gin Gezeik’, ‘Een Pot Nat’ en een restantje ‘Afrit 9’ waar momenteel druk wordt gelast, getimmerd en geschilderd. Wat ze maken, dat verklappen we nog niet, dat zie je in d’n opstoet! Natuurlijk kan deze niet vol genoeg zijn, dus als je ook nog wilt deelnemen is dit je kans! Je kunt zelfs tot woensdag vóór de optocht nog inschrijven! Nog elke week line dancing in Moergestel Op vrijdag 28 januari jl. kreeg Jens te horen dat hij de winnaar was van de Win-je-eigen-eik actie van de Landinrichtingscommissie De Hilver. Dolgelukkig nam de 9-jarige Jens zijn ‘lidmaatschap voor de stam van de machtige eik’ in ontvangst. Zijn naam wordt namelijk op 16 maart voor eeuwig verbonden aan zijn eigen eikenboom. “Dit vind ik écht heel leuk”, zei de gelukkige prijswinnaar na de prijsuitreiking. Want die bracht nog meer: Jens mag ook een heleboel vriendjes en vriendinnetjes uitnodi gen voor een groot feest mét thema: ‘India nenverhalen’. En een echt indianenfeest, daar wil natuurlijk iedereen wel bij zijn! Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep en een cadeautje! Dus roep al je vrienden en vriendin nen bij elkaar, trek de step, bolderkar en alles wat rijdt uit de garage. Maak er een kleurig geheel van en zorg ervoor dat jullie de eerste plaats op het podium veroveren! Inschrijven kan zelfs tot aanstaande woensdag vóór de optocht. Inschrijfformulieren zijn te ver krijgen op www.carnavalmoergestel.nl, kados- hop Novy van Wezel en de onderstaande con tactpersonen. Voor vragen of meer informatie kun je terecht bij onderstaande personen: - Peter Swinkels, Oisterwijkseweg 5, tel. 06 53 35 41 49 - Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 013 513 0111 - Joris van Roessel, tel. 06 49 11 10 27 - (joris vanroessel@gmail.com) Het planten van de eik is de laatste activiteit in het kader van de campagne De Hilver, de vrije loop. Met deze campagne hoopt de Landinrich tingscommissie De Hilver de omwonenden meer informatie en duidelijkheid te hebben gegeven over de werkzaamheden in Landin richtingsgebied De Hilver. Met deze laatste activiteit richt de commissie zich met name op de jonge en toekomstige gebruikers van de Hilver. Immers na jaren van voorbereiding door de commissie zal het gebied zich de ko mende jaren ontwikkelen zodat de jeugd nog jaren van dit prachtige gebied kunnen gaan genieten. Landbouw en landschap hand in hand Met de herinrichting van De Hilver willen de Landinrichtingscommissie De Hilver en haar partners de oude structuren in het landschap beter zichtbaar maken en waar mogelijk eco logische verbindingen realiseren. De land schappelijke structuur in het gebied wordt her steld en verbeterd. Meer mogelijkheden voor recreatie In het voorjaar van 2011 zijn de landinrichtings- werkzaamheden afgerond. Dan is de landbouw van de natuur gescheiden. Boeren krijgen gro tere en betere percelen, dichter aan huis en zijn hierdoor in staat om hun bedrijf optimaal te ont- En gaat deze boom binnenkort met een boel vriendjes en vriendinnetjes feestelijk plan ten. Tijdens de boomplantdag 2010 konden kinderen van diverse basisscholen raden hoeveel bomen er geplant worden in Landinrichtingsgebied De Hilver. Jens Korzilius uit Moergestel zat er het dichtste bij. Hij wint zijn eigen eik in De Hilver. zal uiterlijk in 2013 zijn afgerond. Vitaal schoon en mooi Brabant Ook Landinrichting De Hilver maakt onder deel uit van de herinrichting van het platteland. Op tal van plaatsen komen nieuwe natuurge bieden tot stand, krijgen rivieren de ruimte, blij ven dorpen leefbaar en kan landbouw zich ont wikkelen op duurzame locaties. Samen dragen aiiucic uag zumaai uuypc: iwcc avuiiucii aiuii- alle projecten bij aan een vitaal, mooi en schoon den de Keizer’s met een grote groep dansers in 1 1 1 11' .1 VX T~» 1 TX 1 C. 1 1 J - J Aan de uitvoering werken overheden, maat- en na’n jaar ofzes/zeven werd het allemaal wat schappelijke organisaties en particulieren, onder minder en bleven de echte countrydansers over. regie van provincie Noord-Brabant. j Na er zo’n 6 jaar gedanst te hebben ontstonden er wat wrijvingen tussen de organisatoren en de leiding van Den Boogaard. Het ‘klikte’ niet meer en ijlings ging ‘Never Give Up’ op zoek naar een andere huisvesting. DRAAIBOOMPJE Men vond gastvrij onderdak bij partyboerde- rij ’t Draaiboompje. Nu inmiddels ook al weer ’n zevental jaren tot ieders tevredenheid. Elke woensdagavond is het ‘feest’. Er wordt gedanst van 19.30 tot ongeveer 22.00 uur. Vaak wordt het ook wel ’n half uurtje later. Gezelligheid kent voor de linedancers geen tijd. Naast Diny en Gerrit slaagt ook Margie als trouwe assistente erin de groep te stimuleren en het is bijna onge- Nog élke week op de vloer in ‘t Draaiboompje: ‘Never Give Up”! In de zaal van partyboerderij’t Draaiboompje komen ze nog elke week bij elkaar: de countrydansgroep‘Never Give Up’onder leiding van de nog immer onvermoei- wikkelen. Ook is gestart met de aanleg van bare Diny en Gerrit Keizer, country- en dansliefhebbers bij uitstek! De groep telt circa 80 hectare aan nieuwe landschapselemen- zo’n personen en heeft aan enthousiasme nog helemaal niets ingeboet! ten en lopen de voorbereidingen om het gehe- r le landinrichtingsgebied op plaatsen recreatief te ontsluiten. Het hele landinrichtingsproject dertien jaar geledenDiny en Gerrit kunnen het zich nog precies herinneren. ‘Er stond ineens 96 man op de stoep’, zegt Gerrit, ‘die konden we nooit in één keer kwijt, dus toen hebben we de groep al in tweeën moeten splitsen’. Het was er ook in één keer: de rage rond line dancing veroorzaakte in Nederland van de een op de andere dag zomaar ’n hype! Twee avonden ston- platteland voor alle inwoners en recreanten. Den Boogaard. Dat heeft ’n hele tijd geduurd PAGINA 9 ■MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2011 Schrijf je in! 1 1 TX - Ji

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 9