Welke vrijwilliger? RECENT VERKOCHT!!! Bedevaart naar de Heilige Ermelindis in het Vlaamse Meldert bij Hoegaarden Dorpsraad zet volgende stap Eerste bingo-uitzending voor 100-jarige harmonie ALLROUND MAKELAARDIJ llllf Bibliotheek Oisterwijk tijdens de Boekenweek Bienekebolders pakt tweede plaats in Bèta-wedstrijd Koning Willem II-college |IWS n F 1911 Nieuw initiatief in Moergestel Wij zoeken iemand die ons kan helpen met kleien en boetseerwas en voor ons een workshop zou willen geven. Deelnemers van het aktiviteitencentrum RIBW in Moergestel. St. Jan^hof 10, Moergestel. Tel.nr. 513 4160. JULIANA 2011 V 1 De schilderachtige Ermelindisprocessie doet de tijd van het Rijke Roomse Leven herleven. Sinds mensenheugenis trekt op de ochtend van tweede pinksterdag een proces sie ter ere van de Heilige Ermelindis door Meldert, een Vlaams plaatsje bij Hoegaarden. Dit jaar wordt vanuit Moergestel een bedevaart naar deze Meldertse processie georganiseerd. Moergestel kent een eeuwenoude verering van Ermelindis, naar wie de Moergestelse reuzin is genoemd. De reis naar Meldert staat onder leiding van Moergestelaar Paul Spapens, specialist op het gebied van volksdevo tie en heiligenverering. Donderdagavond 19.00 uur eersteprijswinnaar wordt tijdens de uitzending natuurlijk in de studio verwacht om die in ont vangst te nemen. De tweede en volgende geld prijzen alsook de prijzen die verloot worden kunnen op dinsdag na de uitzending tussen 19.00 en 20.00 uur opgehaald worden in Den Boogaard. Door aankoop van de bingokaarten geeft u de harmonie een financiële steun en maakt u zelf kans op mooie geldprijzen! De bingokaarten kosten slechts 1,25 euro per stuk en kunt u kopen op zaterdag 5 februari bij u aan de deur. Hebt u de leden van de harmonie gemist, kunt u de kaarten ook nog verkrijgen bij Novy van Wezel, Slijterij In den Korenmaaier, Apotheek Moergestel aan de Kerkstraat en Jumbo Super markt. Ook in Oisterwijk kunnen kaarten wor den gekocht en wel bij Emté Supermarkt aan het Fabriekspad en bij Schepens Tweewielers in de Kerkstraat. Zo kunnen ook inwoners van Oisterwijk aan het spel meedoen omdat zij de bingo via het kanaal van Lovo kunnen volgen. Al eerder las u de opbrengst van de eerste openbare vergadering van de Dorpsraad in oprichting. Naast de prima opkomst en de waardevolle inhoudelijke uitwisse ling gaven ook nog eens 16 aanwezigen aan nauw betrokken te willen worden bij de concrete stappen die nodig zijn om tot daadwerkelijke oprichting te komen. Met deze sterk geïnteresseerden gaat de initiatiefgroep verder. Allereerst wordt samen nagegaan of we het fenomeen Dorpsraad ongeveer hetzelfde dui den, of een structurele Dorpsraad haalbaar is, wat de doelstelling zou moeten zijn en hoe de structuur van zo’n Dorpsraad er uit zou kun nen zien. De bijeenkomst is gepland op woens dagavond 9 februari vanaf 20.00 uur in Den Boogaard. Tevens zal op die avond, naast de ini tiatiefnemers, een vertegenwoordiger van De Twem aanwezig zijn. Deze Tilburgse instantie heeft veel ervaring in het ondersteunen van dit soort processen. De dorpscontactpersoon van de gemeente Oisterwijk was ook uitgenodigd, maar is helaas verhinderd. Een van de onderwerpen die naast kennisma king aan de orde zal komen is hoe een en ander inhoud en vorm krijgt. Daarvoor zijn den. Onder de deskundige leiding van Joost Minnaard kunt u meepraten over levensverha len aansluitend op het thema van dit jaar. Locatie: Leescafe in de bibliotheek van 20.00 uur tot 21.30 uur De entree is gratis. Alle geïnteresseerden kun nen zich bij de bibliotheek aanmelden. U bent van harte welkom. De Boekenweek van 2011 heeft autobiografie en biografie als hoofdonderwerp. Het motto is dit jaar: 'Curriculum Vitae - geschreven portret ten'. Schrijver van het Boekenweekgeschenk wordt Abdelkader Abdolah. In samenwerking met bibliotheek Oisterwijk en Moergestel en KBO Oisterwijk wordt op woensdag 16 maart 2011 open leeskring gehou- te halen was de winnaar. Bij de spannende prijsuitrijking bleek dat de groep van de Bienekebolders uit Moergestel het erg goede gedaan had: ze haalden de twee de plaats. En dat is een knappe prestatie, want in totaal deden 24 groepen kinderen mee, afkomstig van 17 basisscholen. Ward, Teun, Yanoe en Puck: proficiat met deze mooie pres tatie! stuur. Alles bij elkaar moet gerekend worden op een hele dag. Aansluitend op de deelname aan de processie worden nog een of twee cul tuurhistorisch interessante objecten bezocht. Daarbij kan worden gedacht aan een klooster of een kerk of aan Hoegaarden. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt de reis per auto (carpoolen) of per bus ge maakt. Maar eerst moet duidelijk worden hoe groot de belangstelling is, zodat ook dui delijk kan worden hoeveel de kosten per per soon bedragen. Wie mee naar Meldert wil kan dat laten weten via email (paulspapens @home.nl) of per telefoon (513 3072). Ermelindis is een Brabantse heilige uit de zesde eeuw, die vermoedelijk echt heeft bestaan. Dat j kan van lang niet alle heiligen uit de begintijd van het christendom worden gezegd. Haar gebeente bevindt zich in een zeer oude, kost bare schrijn in de vroeg-gotische Ermelindis- kerk van Meldert. In de vijftiende eeuw kwam de verering van de heilige in Moergestel terecht. Deze heeft tot in de jaren ’60 bestaan. In de kerk van Moergestel bevindt zich een beeld van rond 1500. Naar dit beeld is reuzin Ermelindis gemodelleerd. Ter gelegenheid van de opening van cultureel centrum Den Boogaard in 2007 organiseerde de Stichting Wie-KentKunst met veel succes een proces sie ter ere van Ermelindis. In deze processie liep een delegatie mee uit Meldert. Toen zijn de oude banden tussen Moergestel en Mel dert aangehaald. In 2008 deed een kleine afvaardiging uit Moer gestel met het vaandel van Ermelindis mee aan de processie in Meldert. Het is een prachtige traditionele processie met onder meer twee rustaltaren. De route loopt vanaf de kerk door het Vlaamse heuvelland. Zeker bij goed weer is het een unieke ervaring. Omdat er een aan houdende belangstelling was om ook eens een keer mee naar Meldert te gaan, is nu besloten op tweede pinksterdag een pelgrimsreis te orga niseren. Meldert ligt op 1 uur en drie kwartier rijden van Moergestel. Deelnemers moeten vroeg uit de veren. Het programma is als volgt: 09.00 uur aanwezig bij traditionele zegening van de Ermelindis-put. 09.30 uur bijwonen Heilige Mis. 10.30 uur deelname aan de processie. De deelnemers worden ontvangen en begeleid door een vertegenwoordiger van het parochiebe- Op woensdagmiddag 26 januari vond op het Koning Willem II-college in Tilburg voor de vierde keer de zogenaamde Bèta-wedstrijd plaats. De school organiseert deze wedstrijd jaarlijks voor leerlingen uit groep 8 van de basisscholen in Tilburg en omgeving. Doei is om de kinderen enthousiast te maken voor richtingen waar in de vakken wiskunde, natuurkunde en techniek centraal staan. Uit elke groep 8 van een basisschool mochten vier kinderen afgevaardigd worden. Voor de 1 Bienekebolders waren dat Ward van Cuyck, Teun Verbeek, Yanoe van Kerkoerle en Puck van Nuland Zij moesten vragen beantwoorden en opdrachten maken op het gebied van wiskun de, natuurkunde en techniek. Per vakgebied kre gen ze een half uur de tijd. De groep die in totaal de meeste punten wist Donderdagavond is de eerste uitzending, in de reeks van vier, van de door MTV en muziekvereniging Prinses Juliana georganiseerde televisiebingo. Wie de hoofd prijs van maar liefst 135,00 euro op gaat strijken zal rond 19.30 uur bekend zijn. Ook de komende weken zullen de leden van de harmonie, net als afgelopen zater dag, langs de deuren gaan om de loten te verkopen. Het draaiboek van de eerste uitzending belooft veel goeds, dit opgeteld met de spanning van het bingospel zal het zeker stil zijn in de stra ten van Moergestel. Bijna heel Moergestel leeft en speelt mee met de tv-bingo, niet alleen om mee te dingen naar de mooie geldprijzen maar zeker ook om de jubilerende muziekvereni ging te steunen. In de bingo-uitzendingen zal behalve de trekking van de bingoballen ook aan dacht geschonken worden aan 100 jaar harmo- niemuziek in Moergestel, met beelden van vroeger en een kijk in de toekomst. Zorg dat u donderdagavond 19.00 uur afstemt op de loka le oproep van Moergestel, MTV. Elke week wordt gespeeld om 400,- euro prij zengeld en er is ’n eerste prijs van liefst 135,- euro. Hebt u bingo dan moet u dat meteen I telefonisch melden. Uw kaartnummer wordt dan op de computer gecontroleerd. Aan het begin van de uitzending worden de telefoon nummers bekendgemaakt waaronder de stu dio bereikbaar is. Aan het eind van de uitzending wordt nog ’n aantal prijzen verloot op de kaartnummers. De voorbeelden verzameld, waar de groep hou vast aan kan hebben. Zo is er een convenant tussen een wijk/dorp en een gemeente, heb ben we statuten van een dorpsraad uit de p n T M C p C regio en maken we kennis met de subsidie- 1 1 1 u regeling voor wijk- en dorpsraden. Aan het einde van de avond maken we een inschatting of er een gemeenschappelijk kader is en of er voldoende draagkracht is om verder te gaan. We plannen dan een vervolgbijeen- komst voor de groep en een 2e openbare bijeen komst voor het dorp. U merkt dat de initiatiefnemers gehoor heb ben gevonden. Dus kijken we met vertrouwen naar de toekomst, opdat er een Dorpsraad komt die veel voor de Moergestelse burger kan gaan betekenen. PAGINA 5 MUZIEKVERENIGING »l< l I EYSENBRAND 25 VONDERHOF13 KRIEKENAKKER 30 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2011 1 fc! Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl MOERGESTEL

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5