Hopmans VAN IERSEL Dolkomische verwikkelingen in ’Huize De Mispel’ U ziet een autokraak! Wat kunt u doen? autobedrijf 0 Tentoonstelling schilderijen in bibliotheek Midwinterwandeling De Keistampers Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair PAGINA 4 M.O. giro 300 Nederlandse^!/Hartstichting www.hartstichting.nl Citroen Xsara Picasso 1.6i-16v Caractere Fiat Grande Punto 1.41 Dynamic 5-drs Fiat Punto 1.2i-16v Sportsound Ford Ka 1.31 Trend Ford Fiesta 1.31 Champion 5-drs Ford Focus II 1.6 TDCi Wagon Trend Ford Focus C-MAX 1.6 TDCi Champion Ford Focus C-MAX 1.8 TDCi Futura Mitsubishi Colt 1.31 Invite 5-drs Opel Agila 1.2i-16v FlexxCool Opel Corsa 1.4i-16v Business 5-drs Opel Corsa 1.2i-16v Comfort Opel Meriva 1.61 Enjoy Opel Meriva 1.8i-16v Enjoy Opel Zafira 1.8i-16v Business Opel Zafira 1.8i-16v Business Automaat LPG-G3 Peugeot 206 1.6i-16v Roland Garros 5-drs Peugeot 207 1.4i-16v XS Pack 5-drs Renault Clio 1.4i-16v Team Spirit 5-drs Seat Altea 1.61 Stylance Suzuki Alto l.li 5-drs nieuw Type Toyota Corolla Verso 1.6i-16v Terra VW Fox 1.21 Trend Expositie abstracte kunst van de heer Schalken in bibliotheek Moergestel in de maand febru ari. Naast enkele hobby’s zoals sporten heeft de heer Schalken nóg een hobby en dat is tekenen en schilderen. Hij heeft hiervoor verschillen de cursussen gevolgd waarvoor 2 in Tilburg in het Duvelkot en de Souavenlaan. Ook in Oister- wijk heeft hij een aantal cursussen gevolgd waaronder tekenen, schilderen en boetseren. Zijn voorkeur gaat uit naar abstracte kunst. De expositie is te bezoeken tijdens de opening stijden van de bibliotheek Moergestel. Zondag 6 februari organiseren De Keistampers weer hun jaarlijkse Midwintertocht. Een frisse wandeling van 7-12-20 en 30 km. met als start het Jacob-Roelandslyceum aan de Grote Beemd. Voor de korte afstanden staan park Stapelen, De vorst en via Ossenpad tunnel terug naar het JRL. Voor de 20 en 30 km. gaat de route verder om via De Schutskuil een gedeelte van de Herenbeekroute bewandelen. Men kan star ten voor de 30 km. tussen 8.00 en 10.00 uur. De 20 km. tussen 8.00 en 12.00 uur terwijl de 7 en 12 km. kunnen vertrekken tussen 9.00 en 13.00 uur. Ook de nieuwe wandelagenda 2011 is aan de start te verkrijgen. Meer informatie tel. 0411 676558 of op www.dekeistampers.nl. naar de ‘roddelaars’ die aan de andere kant van het podium gezeten waren. ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 DE SONMAN 36 - MOERGESTEL TELEFOON (013) 5I3 3745 Voor meer info en foto’s: kijk eens op www.autobedrijfhopmans.nl '06 '07 '04 '05 '06 '05 '06 '06 11- '04 '04 '07 '01 '04 '03 '07 '06 '04 '07 '06 '06 12- 'O2 '06 '08 Loodgietersbedrijf v/h Jos Habraken Ziet u een autokraak gebeuren? Bel direct 1-1-2! Foto politie Midden en West Brabant, Bart van Hattem. U ziet iemand staan bij een auto. U voelt: hier klopt iets niet. Volg u uw intuïtie? Dan belt u direct 1-1-2. Want ook bij verdachte situaties komt de politie direct in actie. Om zeker te weten of uw voorgevoel klopt vindt u hieronder de signalen van een autokraak op een rij. Signaal 1: gluren in een rij auto’s Verdachten van een autokraak zijn vaak op zoek naar spullen die in het zicht liggen en kunnen worden meegenomen. Ze gluren in verschillende auto’s op zoek naar een achter gelaten tas, telefoon of navigatiesysteem. Ziet u iemand gluren in een rij auto’s? Bel dan direct 1-1-2. Signaal 2: op de uitkijk staan Autokrakers werken vaak samen. Een van de verdachten staat bijv, op de uitkijk terwijl een andere verdachte wacht op een seintje. Ze hou den daarbij vaak contact via mobiele telefoons. Herkent u dit gedrag? Bel dan altijd 1-1-2. Signaal 3: een paar keer terugkomen Een autokraker is op zoek naar het juiste moment om toe te slaan. Om de omgeving en de situatie goed in zich op te nemen, komt de verdachte vaak een aantal keer terug. Valt het u op dat iemand een paar keer achter elkaar terugkomt en zich verdacht gedraagt? Bel dan 1-1-2. Signaal 4: lang rond een auto hangen Voordat een autokraker toeslaat is de verdach te vaak lang te zien in de buurt van de auto. Soms wordt er vooraf zelfs uitgebreid tegenaan gehangen of geleund. Ziet u iemand verdacht lang rond een auto hangen, dan is het slim om direct 1-1-2 te bellen. Voorkomen Uiteraard is het beter om een autokraak te voor komen. Laat nooit spullen zichtbaar in uw auto achter en parkeer uw auto zoveel mogelijk in het zicht en op een goed verlichte parkeer plaats. Voor meer tips kunt u kijken op www.politiemwb.nl preventief diefstal voertui gen En als het uw eigen auto is? Stel, u ziet dat iemand inbreekt in uw auto. Naast de schrik, voelt u angst en kwaadheid. U krijgt misschien de neiging de dief een rake klap uit te delen, maar uw verstand blijven gebrui ken is hier van belang. Speel niet voor eigen rechter en bel direct 1-1-2. Geen eigen rechter spelen Als u een autokraak ziet, mag u de verdachte aanhouden. Om te voorkomen dat hij de benen neemt, mag u in afwachting van de politie ook dwang uitoefenen; bijvoorbeeld door de dader tegen de grond te houden. Maar: het gebruik te geweld mag niet verder gaan dan strikt nodig is om te voorkomen dat de verdachte vlucht. Als u geweld blijft gebruiken nadat de verdachte is aangehouden en hij verzet zich niet, slaat het om in redeloos geweld en bent u strafbaar! Altijd aangifte Als er wordt ingebroken in uw auto, doe dan altijd aangifte bij de politie. Dit kan via www. politiemwb.nl of u kunt een afspraak maken via telefoonnummer 0900-8844. Het werd een kostelijke avond waarvan het slot natuurlijk, zoals bij elke klucht, voor spelbaar is, maar het plezier is er zeker niet minder om. Het blijft knap dat spelers van ‘De Tweede Jeugd’ steeds weer in staat blijken te zijn om behoorlijk tekstvast te blijven. Aan het eind werden spelers en medewerkers achter de schermen uiteraard gepast in de bloe metjes gezet en waren er extra dankwoordjes voor Mien van de Snepscheut, die voor de laat ste keer haar opwachting maakte, en voor de zil veren regisseuse Wilna Schut. Eerder al waren zij door de collega’s van ‘Die Naemloose Spee- lers’ verrast! Bedankt Mien voor het jarenlange plezier dat je ons gegeven hebt en bedankt Wilna dat we al 25 jaar mogen genieten van jouw kun dige regisseurskwaliteiten. We hopen dat er nog vele jaren mogen volgen. Spelers en mensen achter de schermen werden beloond met driemaal ‘n volle zaal! Donderdag, vrijdag en zaterdag voerde toneelgroep ‘De Tweede Jeugd’ de klucht ‘Opschudding in Huize De Mispel’ op. De maandenlange inspanning van de groep om het stuk in te studeren werd beloond met driemaal ’n volle zaal. En die hebben op hun beurt weer genoten van ’n middagje of avondje dolkomische ver wikkelingen. Vrijdagavond was de schrijver zelf (Marco Sche pers) op de uitvoering afgekomen. Hij was waarschijnlijk benieuwd geraakt naar de opvoe ring van de klucht van zijn hand nadat daags tevoren al familieleden van hem Den Boogaard bezochten. En ook hij werd verrast door wat ‘De Tweede Jeugd’ liet zien. Het verhaal speelt zich afin ‘Huize De Mispel’. De bewoners daarvan, sommige bepaald niet vies van roddels en verdachtmakingen, merken dat er vreemde dingen gebeuren. Niemand weet het ware ervan en er wordt volop met de vinger gewezen. Hardop zelfs. En dat klinkt natuurlijk leuk. En zeker als op de diverse rol len ook nog eens de juiste personen worden gezet, dan krijgen de lachspieren amper kans om te rusten. Een van de vertolkte rollen was door regisseuse Wilna Schut zelf ingevuld. Het was Annie Nouwens die van tijd tot tijd haar plek in de stoel op het podium innam en daar een rol speelde zonder woorden... Kostelijk om te zien, maar het trok de aandacht wel eens af als je geconcentreerd wilde blijven luisteren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 FEBRUARI 2011 'l lil o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 4