KEMPENHORSTCOLLEGE OPENDAG 10/ X 40% crt®/ ,<ort,n Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs Prijswinnaars puzzel-/lampiontocht o° VIDO (vrouwen in de overgang) 5 Fotografe en tekstschrijfster portretteren in woord en beeld Moergestelse mensen in boek ’Aan de Keukentafel In het voorjaar van het Oisterwijkse jubileumjaar 2012 verschijnt een boek met als titel ‘Aan de Keukentafel’. In dit boek staan circa zeventig inwoners van Informatieavonden College Aanmeldingsavonden Zaterdag 5 februari 10.00-14.00 uur Op 2 en 16 februari houden wij weer een inloop van 09.30 tot 10.30 uur. Iedereen die behoefte heeft om over de overgang te praten of daar informatie over wil is van harte welkom. Vrouwen die behoefte hebben in een gespreks groep tijdens de ochtend of avond kunnen zich daarvoor opgeven. Ons adres is MFA Het Spoor, Schaepmanstraat 36 te Tilburg. Voor informatie of vragen tel. 06-48316923 of per e-mail vidotilburg@planet.nl U kunt ook de website bekijken www.vidotil- burg.nl lijk zijn steeds minder mensen bereid zich als vrijwilliger in te zetten. Moergestelnaren die een deel van hun tijd vrijwillig ter beschikking aan de samenleving verdienen het om eens per jaar in de schijnwerpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkiezing van de vrijwil liger van het jaar. De jurering wordt gedaan door een onafhanke lijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schooten (voor zitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Jeanne Burgers, Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving. Aanmelden voor de vrijwilligersprijs gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten, telefoon 513 3072. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail hennievanschooten@home.nl i een ge meentelijke prijs. Het initiatief is destijds geno men door de Stichting WieKentKunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwilligers overgeno men door de gemeente. Nu zijn er vrijwilli- gersprijzen voor alle drie de dorpen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elke kern heeft een eigen juty, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Erme- lindis voorstek. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moergestelse Reus’. De idee achter deze naam is dat een vrij williger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uitsteekt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eerbe toon aan alle vrijwilligers. Sinds 2099 heeft Moergestel zelfs een beeld waarmee alle vrijwil ligers worden geëerd. Het staat naast de kerk. Vrijwilligers worden steeds belangrijker. Tege- Publiciste Elke van der Heyden (links) en fotogra fe Rianne Vrijdag stellen het boek samen. De foto van de twee vrouwen op de Lind is gemaakt door Rianne Vrijdag. Ze gebruikte hiervoor een afstandsbedie ning. van de bevolking van Moergestel, Oisterwijk en Heukelom in de huidige tijd. Mensen die een bekend gezicht zijn in het dorp, een opvallende verschijning, mensen met een goed verhaal of die iets specifieks hebben bete kend voor Oisterwijk. Mensen die in allerlei opzichten een ‘belangrijke’ bijdrage hebben geleverd aan het Oisterwijk van nu. We gaan met ze in gesprek over wat ze beweegt, waar ze gepassioneerd over zijn, wat ze inspireert in het leven en wat de mooiste herinneringen zijn aan Moergestel, Heukelom en Oister wijk.” Vrijdag 17 december vond voor de eerste keer een puzzel-Zlampiontocht plaats, georganiseerd door onze Moergestelse winkeliers. De afgelopen week werden de winnaars bekend die donder dag jl. allemaal werden uitgenodigden op de foto mochten. Namens de deelnemende winkeliers worden de winnaars van harte gefeliciteerd en voor iedereen zijn er komende keer weer nieuwe kansen. De namen van de prijswinnaars zijn als volgt: Maud Joosten, Marjolijn Wolfs, Kaat van den Meijdenberg, Amy Zweerts, Meike Scherders, Jesse Grootsuagers, Lotte en Fleur van Dam, Margriet Hurkmans, Kim de Laat, Bart en Rick van Aarle, Syb van Gisbergen, Maarten van Aarle en Svea van Laarhoven. 1 artikel korting 3 50 Voor elfde keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers Voor de jaarlijkse Moergestelse vrijwil ligersprijs kunnen nog tot en met 30 april kandidaten worden aangemeld. Door de jury wordt na de sluitingster- mijn voor de elfde keer deze prijs toe gekend. De negen eerdere winnaars wa ren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denis- sen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moergestelse omroep MTV en vorig jaar Corrie en Rien Ceulemans. De uitreiking van de vrijwilligersprijs vindt weer plaats tij- o dens Moergestel Zingt, een door Wie- Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. De inwoners worden geportretteerd door KentKunst georganiseerd onderdeel van Rianne Vrijdag en Elke van der Heyden. De eerste maakt de foto’s, de tweede schrijft Moergestel Fietsdorp. de verhalen. Het idee tot dit boek bestond al wat langer, maar de viering van Oisterwijk 800 inspireerde tot het voegen van de daad bij het woord. De Stichting J^joergJSSfarii Oisterwijk 800 is betrokken bij het aanzoeken van Moergestelaren voor een plaats je in dit boek. De stichting Oisterwijk 800 juicht het initia tief dan ook toe. Het boek ‘aan de Keukentafel’ is inmiddels een van de tientallen initiatieven die vanuit de bevolking zijn genomen voor de viering van Oisterwijk 800. Moergestelaren blijven daarin niet achter, zoals Adry Hoeven met zijn inspirerend idee van de ‘bloemenbor- der van 800 voet’. Moergestel Nieuws bericht te daarover vorige week. Hoewel het boek er pas over een jaar zal zijn, is de productie zeer realistisch. “Er is zelfs al een uitgever, namelijk Wolf Publishers aan De Lind”, aldus Rianne Vrijdag. Het boek dat haar en Elke van der Heyden voor ogen staat is een luxe uitgave in groter formaat. “Waar we met plezier over twintig jaar nog eens in bladeren en dan terugkijken op het Moerges tel, Oisterwijk en Heukelom van vroeger”, zegt Rianne Vrijdag over de doelstellingen van het boek. Beide vrouwen wonen in Oisterwijk. Rianne Vrijdag (1949) is een ‘beginnend fotograaf”, ge specialiseerd in portretfotografie en met een eigen studio aan huis. In Elke van der Heyden (1971) heeft ze de partner gevonden om het boek ‘aan de Keukentafel’ te gaan maken. Zij is freelance-tekstschrijster. “Ze kan schilderen met taal”, maakt Rianne Vrijdag haar een com pliment. Het concept van ‘Aan de Keukentafel’ bestaat uit foto’s met hun verhalen van men sen in Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. De ze mensen worden heel dicht bij hun eigen omgeving in woord en beeld geportretteerd; zo wel de foto’s als de interviews worden letterlijk aan de keukentafel bij de mensen thuis gemaakt. Voor de selectie van de mensen die een plaats krijgen in het boek hebben de twee Oisterwijkse vrouwen de volgende omschrijving bedacht: “Zeventig mensen die een doorsnee vertolken ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 25 JANUARI 2011 VOORTGEZET ONDERWIJS BEST-OIRSCHOT Voor ouders en kinderen Donderdagavond 24 februari 2011 19 00 uur Dinsdagavond 01 maart 2011 19.00 uur Maandagavond 14 maart 2011 19.00-20.30 uur Dinsagavond 15 maart 2011 19.00-20.30 uur Woensdagavond 16 maart 2011 19.00-20.30 uur Aanmelden kan ook 14t/m 18 maart 9.00-17.00 uur «499-582% Kempenhorst College RW I II IWIO1 Kempenhorst College Fantót' Osa PAGINA 5 £leals met uitzondering van de nieuwe collectie. Ella, van Bommel en van Lier 9HHI eplay Birker: O LIGTVOET HOUSE OF SHOES Raadhuisstraat 15 Moergestel T 013-5131867 www.houseofshoes.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5