1,25 1,75 nfarmatie Beefburger de Parma Slagerij 3’*ketelaarS Café-Restaurant ’De Brouwer’ en medewerkers Toon van Gils Dankbetuiging Gildetrophy CO Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, v00r noodgevallen: 06 1029 4358. Protestantse gemeente Oisterwijk Auteur Erik van Zuydam bij het Huis voor Zingeving de meesten op dat moment sliepen. Pastor Theo Wij hebben rond het ziekbed en overlijden van onze pa en opa Kinderen en kleinkinderen Moergestel, januari 2011 Wij wensen 'ons herremenieke’ ‘PrinsesJuliana’ van harte proficiat met haar 100-jarig bestaan en succes met alle feestelijke activiteiten in 2011! Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Gildeslager verrast je smaak! Runderburger met Parmezaanse kaas Bereiding: ca. 8-10 min. bakken vele blijken van medeleven mogen ontvangen. Uw steun heeft ons goed gedaan; onze welgemeende dank daarvoor. met onze Kerk, wereldwijd, naar toe zou moe ten. Ik hoop dat die Kerk nog eens, ooit(l), zal komen. Pastor Theo te Wierik. Pastor Theo te Wierik msc Rui Willems (secretariaat parochie) 100 gram Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MTV RADIO Op zondag 30 januari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. De presentatie is in handen van Ron Hermus en Peter van de Wouw. De techniek is in handen van John Steijger. ZM is Fe ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). Op donderdag 27 januari weer een geheel nieuwe uitzending. Deze week kunt u vanaf 19.00 uur kijken naar 100 jaar MPJ; Promo televisiebingo; We gaon te veld. De uitzending duurt ongeveer een half uur en wordt aansluitend steeds herhaald. Op zaterdag 29 januari vanaf 13.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Wilt u ook reageren op onze programma’s? Mail naar info@moergesteltv.nl Kijk ook eens op internet: www.moerge- steltv.nl/iets gemist Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kij ken! JAMMER...MAAR WAAR! In de laatste 2 afleveringen van MN heb ik een klein artikeltje geplaatst uit het boek ‘Biecht van een kardinaal’. Waar ik al rekening mee hield toen ik over het boek hoorde en het zelf gekocht had, was het waarheidsgehalte van het verhaal. De ‘kardinaal’ blijkt toch een fictief persoon te zijn. Bij de ‘ontdekking’ was ik niet kwaad alleen wel een beetje teleurgesteld. Het was ook te mooi voor woorden dat een kardinaal het zo opnam voor een nieuwe Kerkvisie waarin weer plaats is voor de armen en voor democra tische besluiten en voor tal van andere zaken die velen graag zien veranderd in onze Kerk. Ik was ontroerd dat een kardinaal op zijn oude leeftijd het opnam, letterlijk, voor dak- en thuis lozen en voor prostituees en hiv-patiënten. Een kardinaal die aan het sterfbed stond van een dakloze, zijn hand vasthield, en huilde toen de dakloze gestorven was. En nu bli jkt dat deze kar dinaal niet bestaat. Toch is en blijft het boek mij zeer dierbaar omdat hier iemand eerlijk en openlijk, zonder geroddel, schrijft waar het NOG STEEDS WELKOM: KAARTEN EN POSTZEGELS Evenals vorig jaar kunt u ook nu weer uw kerst kaarten (en dit geldt tevens voor alle andere kaarten zoals ansichtkaarten, felicitatiekaarten e.d.) en ook postzegels inleveren op het paro chiecentrum. Met uw oude kaarten, postzegels e.d. maakt u anderen blij! 130 januari 201110.15 uur - ds. Tom Rijken Er is kinderoevendienst en crèche. De komende weken staan op het oecumenisch leesrooster delen uit de Bergrede van Jezus, opgeschreven door de Evangelist Matteüs. Het is dit jaar het zogeheten Matteüs-jaar; vrijwel alle evangelielezingen zijn uit het Evangelie van Matteüs. De bergrede begint met de zogeheten zalig sprekingen. Het is een soort ouverture op het vervolg: alle thema’s worden aangeroerd, maar later pas uitgewerkt. In de zaligsprekingen wor den de mensen aan wie meestal voorbij gegaan wordt, in de schijnwerpers gezet en zij krijgen allen een belofte: de nederigen van hart, de treurenden, de zachtmoedigen, zij die honge ren en dorsten naar gerechtigheid, de barmhar- tigen, de zuiveren van hart, de vredestichters, de vanwege gerechtigheid vervolgden. In de Nieuwe Bijbelvertaling wordt ‘zalig’ vertaald met ‘gelukkig’, het zijn beide betekenissen van hetzelfde Griekse woord. Het gaat er om dat Jezus die mensen aanspreekt en zegt dat hun positie een zegen is, gezien het gevolg van die positie: “je zult rijkelijk beloond worden in de hemel” als je zo en zo bent. ‘DE ONTDEKKING VAN HET NU’ “Wees bereid om te sterven. Laat je leven maar helemaal mislukken.” Deze woorden sprak een wijze leraar tegen Erik van Zuydam, auteur van ‘De ontdekking van het Nu’, op het moment dat deze in een diepe levenscrisis verkeerde. Deze radicale woorden leidden tot een sponta ne overgave aan het leven. Woensdag 2 februari geeft Erik van Zuydam een lezing bij het Huis voor Zingeving. ‘De ontdek king van het Nu’ gaat over de mogelijkheid om te stoppen met al het streven en zoeken naar toekomstig geluk, om controlezucht en zor gen over de toekomst te laten varen en je te laten dragen door het leven zelf. Over de terugkeer naar je natuurlijke staat van vrijheid en het wegvallen van egoverkramping en innerlijke strijd. Erik van Zuydam (1959), auteur van het boek ‘De ontdekking van het Nu’, geeft regelmatig workshops, lezingen en retraites. Hierin legt hij helder de mechanismen bloot waarmee we de overmatige activiteit van ons denkapparaat voortdurend aanzwengelen en zo onze verbin ding met het huidige moment verliezen. Deze lezing is voor de liefhebbers van Eckhart Tolle een absolute aanrader! Aanvang: 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur). Entree: 10 europ.p. (incl. koffie). U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloosterdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl leidde de avond verder in, waarna we in klei ne groepen gingen waarin iedereen de gele genheid kreeg om zijn en haar mening te geven. Samen sloten we in het schemerige ‘Honk’, waar alleen nog de paaskaars brandde en een dertigtal lichtjes, de avond af met een gebed voor onze kinderen en onze gezinnen. Op maandagavond, 21 februari, komen we weer samen en nu in de kerk waar pastor Theo te Wierik graag wil vertellen over allerlei beelden en voorwerpen. Natuurlijk wordt op deze avond ook weer een bezinnend moment ingelast. STICHTING LIMBURGSE BEDEVAARTEN Al 90 jaar verzorgt de Stichting Organisatie Limburgse Bedevaarten bedevaarten voor pel grims uit heel Nederland. In 2011 bieden zij rei zen aan naar: Lourdes, Rome, Banneux, Czes tochowa, Echtemach, San Giovanni Rotondo (Pater Pio), Maastricht (Heiligdomsvaart), Ma drid (WereldJongerenDagen) en bestemmingen op aanvraag. De Limburgse Bedevaart biedt diverse Lourdesreizen aan per trein, bus en vliegtuig. Overnachtingen vinden plaats in moderne hotels en voor mensne met een zorg vraag is professionele accommodatie beschik baar. Een uitgebreide brochure met alle reizen ligt ter inzage op het parochiecentrum en is ook aan te vragen bij de Stichting Limburgse Bede vaarten, Raadhuisplein 1,6226 GN Maastricht, 043 321 5715 of zie: www.bedevaarten.com 0900 332 22 22 4e ZONDAG DOOR DE WEEK Week van 29 januari - 5 februari 2011 ZATERDAG 29 januari, 19.00 uur: H. Mis met volkszang. Verkondiging door Jan Daem. Joke van ’t Klooster; Frans en Mia van Esch- Rietjens. ZONDAG 30 januari, 10.00 uur: Gezins-vie- ring waarin de doopouders de doopschelpen ontvangen van de kinderen die in 2010 ge doopt zijn. Het kinderkoor zingt. Géén kin derwoorddienst. Hendrikus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; verj. Anneke Vriens; verj. Janus Rijnen; Cornelis Roozen; Jgt. Anna van Esch e.v. Cor nells Michels, dochter Mien, zoon Dré en schoonzoon Wim. VRIJDAG 4 februari, 10.00 uur: H. Mis in het parochiecentrum b.g.v. Eerste Vrijdag Allegonda van Esch (KBO); mw. Spierings- van Agt (KBO); jgt. Harrie Wolfs e.v. Adriana Denissen. DOOPDIENSTEN Zondag 30 januari 11.45 uur Renée Klomp, dochter van Ineke en Louis; 12.30 uur Lucas van de Ven, zoon van Rick en Bianca PAROCHIEAGENDA Maandag 31 januari 20.00 uur Ouderavond Vormelingen. OUDERAVOND VORMSEL In verband met ouderavonden op school is de ouderavond voor de ouders van vormelingen niet op 7 februari maar op 31 januari! ZANGKOOR CRESCENDO Op zaterdag 5 februari om 19.00 uur zal Zang vereniging Crescendo de eucharistieviering in onze parochiekerk verzorgen. Uitnodiging Protestantse kerk Oisterwijk Zondag 16 januari waren we met een behoor lijk aantal Moergestelse parochianen te gast bij de oecumenische viering in het protestantse kerkje in Oisterwijk welke tot de laatste plaats bezet was. Dominee Hester Radstake en pastor Theo te Wierik gingen voor in de viering van het Woord. De voor ieder bekende liederen werden voluit meegezongen en ds. Radstake beklom de kansel voor de verkondiging over het thema van de week van het gebed ‘Trouw en toe gewijd’. ‘De overeenkomsten zijn groter dan de verschillen’, werd later bij de koffie vaak ge hoord. Een goed initiatief om te herhalen. OUDERAVOND EERSTE COMMUNICANTEN In het sfeervolle ‘Honk’ van het parochiecen trum kwamen op maandagavond 17 januari 30 ouders, werkgroepleden en pastor Theo te Wierik bijeen om stil te staan bij ons geloof in God, in Jezus en wat het betekent om in deze tijd samen ‘Kerk van Jezus Christus’ te zijn. Na de koffie ging iedereen ‘door de deur’ naar ’t Honk waar pastor Theo iedereen, mede namens de werkgroep, welkom heette. Onder het gezang vanuit Taizé (waar jaarlijks duizenden jongeren samenkomen) staken de ouders een lichtje aan, aan de paaskaars, voor hun kinderen waarvan de mwHitpn nn dat moment dienen Pastor Theo Uit eigen charcuterie: Kippengebraad 100 gram Malse magere kipfilet met lekkere kruiden voor op de boterham PAGINA 2 t Moergestel Kerkstraat 10 tel: 013 - 513 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl t: 513 322106 - 29 04 52 06; 06 - 46488394 De MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 JANUARI 2011 'v. Zie ook: ww.parodiiemoergestel.nl I Misintenties 14 dagen J n r 41 voor afroepweekend opgeven. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Kerkstraat 2513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 .513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 tel. 513 0757; ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur Secretaris: dhr. J. Zijp, tel. 522 0457; Dorpscoördina- tor Moergestel: mw. H. van Gils, tel. 513 3207; Bankrek.nr. 11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Len Severijns, tel. 5131984 Charitas Oisterwijk Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 VW Agentschap Moergestel St. Jansplein 5 in Den Boogaard Openingstijden: woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 14.00 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Maandag t/m vnjdag geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Begeleiding bij verlieservaring: Werkgroep "Elkaar Nabij” Contactpersonen: Petra van Nuenen (513 3676) Jan Daem (528 6188) Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: 12 62 www.slagerijketelaars.nl Open: ma. wo. do. vrij, van 08.30 tot 18.00 uur. za. 08.00 tot 16.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 2