Oproep voor reünie Plaatselijk talent maakt feest van Idols Muziek Kees van der Bruggen Stucadoorswerken Horsten Kozijnen Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk Judovereniging St. Jan bedankt alle sponsors die ons gesteund hebben in 2010. Lezing ’Bewust opvoeden van gevoelige kinderen’ Berry Smolders nieuwe voorzitter ’’Crescendo” Nieuw: website over steun bij rouw De laatste glansrol van Mien van de Snepscheut Dankbetuiging CLARIE VAN OUDENALLEN Moergestel/Woerdense Verlaat, januari 2011 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Wij willen iedereen bedanken voor de warme belangstelling en het medeleven, die wij de afgelopen weken mochten ontvangen na het zo plotselinge overlijden van mijn lieve partner en vriendin Huis voor Zingeving: Uit aller naam: JAN VAN DER ZANDEN kinderen en kleinkinderen ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 JANUARI 2011 60 jaar Graaf van Urselschool Moergestel DANKWOORD Petra en Sander dankten na de finale iedereen die had meegewerkt aan de middag. Zij hadden niet tevergeefs ’n beroep gedaan op ’n aantal mensen en die werden door hen op passende wijze bedankt voor hun medewerking. Tenslotte werden ook zij beiden bedankt voor hun inzet en enthousiasme waardoor deze middag een muzikaal succes mocht worden en het gezellig was om erbij te zijn. Ongetwijfeld mogen we rekenen op de volgende editie van Idols Muziek in 2012. We kijken er naar uit! Tijdens de algemene jaarvergadering van maan dag 10 januari j.l. hebben de leden van "Ge mengde Zangvereniging Crescendo" hun stem uitgebracht om een nieuwe voorzitter te kiezen. Han Blonk, de vorige voorzitter, is afgetreden omdat hij zeer binnenkort gaat verhuizen naar Moordrecht. Berry Smolders heeft zich beschik baar gesteld als bestuurslid en later als kandi daat voorzitter. Unaniem is hij gekozen tot voorzitter. Han Blonk overhandigde de hamer aan Berry en wenste hem veel succes toe. Vind je zingen leuk? Kom met je man, vrouw, vriend(in) of buur naar onze repetitie-avond, iedere maandagavond om 19.30 uur in de kapel van Nieuwenhof, aan de Kloosterlaan. Je bent van harte welkom!!! ren, maar dat hoort bij een gezonde spanning. Uiteindelijk treed je toch op voor ’n uitstekend gevulde zaal en zitten er veel mensen die je goed kent: je ouders, opa’s, oma’s, ooms en tan tes enz. PRIJZEN De presentatie was ook deze middag weer in de vertrouwde handen van Petra Bekkers en San der Mathijssen. ’n Gouden koppel dat elkaar feil loos aan voelt en aan vult. Het publiek geniet ook van hén! Daarbij nemen ze ook nog eens een belangrijk deel van de organisatie op zich, en daarmee mag Muziekvereniging ‘Prinses Ju liana’ zich meer dan gelukkig prijzen! Aan het eind van de muzikale middag konden de prijzen worden uitgereikt. De winnaars: Jong aanstormend talent: Lieke van den Oete- laar, dwarsfluit Beste ensemble: Sanne Burgers, dwarsfluit; Anouck Mommers, dwarsfluit en Daniëlle van Zon, klarinet Beste zang: Tess van Ginneken Dat 2011 ’n écht feestjaar wordt bij Muziek vereniging Prinses Juliana bleek zondagmid dag maar weer tijdens de, inmiddels al, vier de editie van ‘Idols Muziek’. Aanstormend plaatselijk talent trad op in de prachtig aan geklede zaal van ‘Den Boogaard’ en waagde zich voor de jury om te strijden voor de eer ste prijs in hun categorie. KLASSE Negen optredens (totaal dertien personen) wa ren er deze middag in de categorieën jong aan stormend talent, beste ensemble of beste zang. Evelien Roozen, Emmie Verheijden, Pleun van Leeuwen, Ammie Snelders, Marieke van Tuyn, Lieke van den Oetelaar, Julie van Alphen, Juul Pennings, Sanne Burgers, Anouck Mommers, Daniëlle van Zon, Maud van den Oetelaar en Tess van Ginneken presenteerden zich voor de juryleden Carla van Daelen, Ron van den Oete laar en Willem Ligtvoet. Zij waren unaniem in hun mening over de geboden kwaliteit deze middag. Zoals Carla zei: ‘Ga er maar staan’, en Carla kent het klappen van de zweep. Hier en daar waren wat zenuwachtige trekjes te bespeu- Sinds deze week is de website van Elkaar Nabij ‘in de lucht’. Elkaar Nabij wordt gevormd door geschoolde vrijwilligers uit Berkel-Enschot, Moergestel, Udenhout en Oisterwijk. Zij bie den steun en begeleiding aan mensen die rou wen om het verlies van een dierbare. Op de website is alles te vinden over het aan bod van Elkaar Nabijhoe de plaatselijke groe pen werken, wie de vrijwilligers zijn, welke ‘bagage’ zij hebben, etc. Verder biedt de site veel links naar andere instellingen, waar nabestaan den informatie kunnen vinden over verlies en rouw. De site is te vinden op www.elkaamabij.nl gelukkig dat deze authenticiteit nog heel sterk in de groep is verankerd. Deze karakteristiek en authenticiteit zijn moeilijk onder woorden Steeds vaker hoor en lees je over hooggevoelig heid bij kinderen. Deze kan zich op verschil lende manier fysiek uiten, maar ook leiden tot slecht slapen, concentratieproblemen, faalangst en te intens meeleven of rekening houden met anderen. Hoge gevoeligheid komt ook vaak voor in combinatie met andere problemen zoals autisme, ADHD en PDD-NOS. Voordat kinderen met hoge gevoeligheid hun talenten kunnen benutten is er meestal een lange weg te gaan. Zij hebben vaker last van pro blemen met hun gedrag, met leren of hun gezondheid. Het opvoeden van een kind met hoge gevoeligheid stelt dan ook andere eisen aan de opvoeder zelf. Drs. Adriaan van der Eist verzorgt woensdag 26 januari een lezing bij het Huis voor Zingeving over ‘Bewust opvoeden van gevoelige kinderen’. Wat moet je als opvoeder doen? Hoe is een kind met hoge gevoeligheid te herkennen? En hoe zijn verschillen in gevoeligheid te verkla ren? Van der Eist vertelt over de verschillen in de energievelden (aura’s) van mensen, als oor zaak voor het verschil in gevoeligheid. Met voorbeelden uit de literatuur, uit zijn eigen jeugd, en van jonge cliënten uit zijn praktijk. Ook is er ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 5 euro p.p. (inch koffie). spelers op het Moergestels dialect overschake len waar dat binnen het verhaal past. “Het hoeft niet gepolijst te zijn”, merkt Wilma Schut op. Vervolg van voorpagina Het is bijzonder dat Wilma Schut vrijwel al die tijd bij De Tweede Jeugd betrokken is geweest i als regisseuse; de Oisterwijkse doet dat al 25 jaar. i Tijdens een repetitie op de zolder van Den Boogaard zegt ze zich helemaal niet bewust te zijn geweest van dit zilveren toneeljubileum. De leden van De Tweede Jeugd hebben er haar op moeten attenderen, waaruit kan worden opge- j maakt dat ze haar dagen zogezegd niet heeft afgeteld. Ze voert meerdere redenen aan waar om ze het zo goed naar haar zin heeft bij deze Moergestelse toneelspelers. Er is volgens haar voldoende ‘beweging’ in de groep. Waarmee ze wil zeggen dat er steeds nieuwe mensen bij komen. Door de eendracht staat er een sterke groep op de planken. De keuze van de stukken spreekt haar aan. “Deze groep verdient alle waardering”, zegt ze. “Het is écht de moeite waard om te komen kijken.” KARAKTERISTIEK EN AUTHENTICI TEIT In 2011 bestaat basisschool Graaf van U rsel uit Moergestel 60 jaar en dat wordt gevierd. Eén van de activiteiten die een jubileumcomité organiseert is een reünie voor oud-leraren en oud-leerlingen van de lagere school Maria Go- retti (1950-1968) en basisschool Graaf van Ursel (vanaf 1968). De reünie wordt gehouden op zaterdag 16 april van 12.00 tot 17.00 uur in de school aan de Kloosterlaan. Het is dan nog eenmaal mogelijk om het gebouw in zijn hui dige staat te bezoeken! In verband met geplan de nieuwbouw wordt het gebouw na de zomer vakantie van 2011 afgebroken. Daarnaast kan de sfeer van weleer worden geproefd. De afgelopen 60 jaar worden in beeld gebracht via collages en presentaties. Ook kun nen oude bekenden elkaar treffen. Kortom teruggaan in de tijd lang geleden of nog rede lijk recent. PAGINA 3 Het publiek voelt dat haarfijn aan omdat Bra banders van oudsher groot zijn geworden met toneel in allerlei vormen, zoals het carnaval, de processies en het amateurtoneel waarmee elke vereniging de leden een keer of meerdere keren per jaar vermaakte. De revues die ook in Moer- gestel zeer populair zijn geweest, zijn daar ande re voorbeelden van. Amateurtoneelspelers als die van De Tweede Jeugd zijn daardoor letterlijk natuurtalenten. Ze hebben niet dat gekunstelde zoals dat tegen woordig gemeengoed is op de televisie en dat hele volksstammen infecteert met een gemaakt heid die je bij De Tweede Jeugd nooit zult vin den. Het interessante is dat ook zij met hun tijd meegaan. Regisseuse Wilma Schut noemt als voorbeeld het stuk ‘Huize de Mispel’ dat op 27, 28 en 29 januari in Den Boogaard wordt opge voerd. Tot in het vrij recent verleden waren veel leden van De Tweede Jeugd van boeren komaf. Er zijn steeds minder boeren, dus loopt ook het aantal amateurtoneelspelers uit het boerenmilieu sterk terug. Voorheen klonk de boereninvloed door in de keuze van de stukken. Nu moet De Tweede Jeugd op zoek naar stuk ken die meer passen in het huidig tijdgewricht. Het jubileumstuk is daar een uitwerking van. KOMT DAT ZIEN! Het jubileumstuk ‘Opschudding in Huize De Mispel’ wordt drie keer gebracht in Den Boo gaard. Donderdagmiddag 27 januari om 14.00 uur en vrijdag 28 januari en zaterdag 29 janu ari om 20.00 uur. De middagvoorstelling kost 5,50 euro, de avonduitvoeringen zijn een euro duurder. Wie kaartjes vooraf wil bestellen kan daarvoor terecht in Den Boogaard en in Tiliander. AANMELDEN I Met het vertrek van Mien van de Snepscheut Verschillende klassen en groepen hebben ove- verdwijnt volgens regisseuse Wilma Schut wel rigens al eens een reünie van hun klas gehou- j ‘een stuk karakteristiek’. Maar ze prijst zich den. Ook zij kunnen zich aanmelden voor de reünie op e-mailadres reunie@graafvanursel.nl JUBILEUMBOEK te brengen. Het uit zich onder meer in de vol- Naast het houden van een reünie is een redac- komen natuurlijke manier waarop sommige tiebezigmethetmaken vaneen jubileumboek, i 60 jaar Maria Goretti en Graaf van Ursel zal in een Jubileumboek van zo’n 75 pagina’s in kleur worden vastgelegd. Dit met lezenswaardige hoofdstukken en veel foto’s, die een beeld geven van het onderwijs en de mensen in die lange periode. Intekenen op het boek om zeker te zijn van een exemplaar en het op de dag van de reünie afhalen kan via de schoolsite www.graaf- vanursel.nl onder de knop “60 jaar Graaf”. •Br j i U tol

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3