a.s. Zondag heel Moergestel uitgenodigd op feestelijke receptie ^7 De laatste glansrol van Mien van de Snepscheut o f J W5A Aphrodite Reünie Zorgcentrum De Reuselhof WOENSDAG 19 JANUARI 2011 35e JAARGANG Nr. 1598 Maak 2011 jouw jaar’ 100 jaar muziekvereniging Prinses Juliana, wie jarig is trakteert! Resïuenza^ Kj-W A Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 |3 IHj Tweede Jeugd bestaat dertig jaar, Wilma Schut 25 jaar regisseuse Weekblad voor Moergestel MOERGESTEL Graag tot ziens op zondag 23 januari! Met muzikale groet, Meer info vindt u op onze website www.julianamoergestel.nl Mien van de Snepscheut repeteert met de toneelrollator. Op de voorgrond zit Wilma Schut, die haar zil- 7 AL RUIM 80 JAAR FIETSM.EHER Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Op 24 januari 2011 is het precies 100 jaar geleden dat muziekvereniging Prinses Juliana te Moergestel werd opgericht. Een centennium jong en dat willen we graag vieren! Het bestuur en alle leden van muziekvereniging Prinses Juliana nodigen u dan ook van harte uit om de af trap van het jubileumjaar bij te wonen op zondag 23 januari. Allereerst is er een feestelijke Heilige Mis om 10.00 uur in de kerk St.-Jans Onthoofding, waarbij uiteraard onze muziekvereniging de dienst muzikaal zal opluisteren. Na de kerkdienst zullen we gezamenlijk naar Den Boogaard gaan, alwaar een gedenktegel wordt onthuld. Aansluitend geven we een receptie, waarbij u de gelegenheid hebt om - onder het genot van een drankje en een hapje - bestuur en leden te feliciteren met het jubileum. De receptie duurt van 11.30 uur tot 13.30 uur in Den Boogaard. bestuur en leden muziekvereniging Prinses Juliana iudt jou ervan om je hart te volgen? Onderneem nu actie! Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Coaching Teamtraining Cursussen Bel of mail me voor een afspraak zorg dat 2011 jouw jaar wordt! ilein Burgers-Schilte 013-5136060 06-43448689 06-43448689 www.resilienza.nl info@resilienza.nl F JULIANA 2011 PRINSES f 1911 1 MUZIEKVERENIGING *1*1* Mien van de Snepscheut is 81 jaar, tijd om een punt te zetten achter haar Moergestelse toneel carrière. De opvoering van Huize de Mispel (‘Klucht voor zeven dames en drie heren, ook zeer geschikt voor seniorentoneel’, staat er op het omslag van het boekje) is om nog twee redenen meer een gedenkwaardige gebeurte nis. Op hetzelfde moment dat Mien van de snepscheut haar afscheid viert, bestaat toneel vereniging De Tweede Jeugd 30 jaar en is Wilma Schut 25 jaar regisseuse van een club Maar eerst de spotlight op Mien van de Snep scheut die haar verhaal begint met de opmer king dat de rollator niet die van haar is; de Moergestelse hééft geen rollator. Het is een toneelrollator, dus een rekwisiet Ondanks haar toch al gevorderde leeftijd beweegt ze zich vief voort zonder rollator. Toch is haar leeftijd een van de redenen om te stoppen. “Ik kan niet veren jubileum viert als regisseuse van De Tweede Jeugd. Op de voorste rij tweede van rechts Kees van Dijk, woordvoerder van de dertig jaar jonge toneelgroep. “Hèdde gullie ’t al geheurdAchter een rollator snelt Mien van de Snepscheut het toneel op. Het is een van de laatste repetities voor het nieuwe stuk van De Tweede Jeugd, de toneelvereniging van de Moergestelse KBO. Mien van de Snepscheut speelt daarin haar laatste glansrol, want de voorstellingen in Den Boogaard op 27,28 en 29 januari zijn tevens haar laatste. “En ik ben niet van plan de Heintje Davids van Moergestel te worden”, grapt de bejaarde dame. die honderd procent past in de beste toneeltra ditie van een Brabants dorp. ws Lieve vrouw, Moergestel volgens Kees van Dijk ook al een bejaardentoneel. Het hoe en wat weet hij niet precies. Kees van Dijk, samen met zijn vrouw Toos fervent lid van De Tweede Jeugd, treedt op als woordvoerder van de groep. Hij weet te vertellen dat De Tweede Jeugd ongeveer twin tig leden groot is. Elf van hen zijn spelers, de overigen zijn technici, souffleurs en dergelij ke. De gemiddelde leeftijd is 65 jaar. “Als Mien vertrekt daalt het gemiddelde”, rekent Kees van Dijk snel uit. Eens per jaar geeft de groep een opvoering, op 27,28 en 29 januari dus met een zilveren randje omdat De Tweede Jeugd dan het zesde lustrum viert. Lees verder op pagina 3 Zondag 23 januari 2011 zal de oprichting van muziekvereniging Prinses Juliana gevierd worden met om 10.00 uur een kerkdienst in de St.-Jans Onthoofding te Moergestel, natuurlijk muzikaal opge luisterd door de muziekvereniging. Na de dienst is iedereen uit Moergestel, van jong tot oud, van harte uitgenodigd om de muziek vereniging te feliciteren met het 100-jarig bestaan, tijdens de recep tie in Den Boogaard. De oprichtingsdatum volgens de statuten van de muziekvereniging is 24 janua ri 1911, een eeuw geleden dus en dat mag gevierd worden. Op zondag 23 januari is er de gelegenheid voor iedereen uit Moergestel om samen met het bestuur en de leden van de harmonie deze mijlpaal te vieren. Allereerst is er een feestelijke Heilige Mis in de kerk St.-Jans Onthoofding met muziek van het harmonieorkest en enkele ensembles, samengesteld vanuit het orkest. Na de kerkdienst zullen we gezamenlijk richting Den Boogaard gaan, waar op het St.-Jansplein een gedenktegel onthuld zal worden. Wie jarig is trakteert, dus nodigt de jarige muziekvereniging graag iedereen uit Moergestel uit om tijdens de receptie het glas te heffen op de afgelopen 100 jaar. Natuurlijk mag er ook nog getoost worden op de komende 100 jaar, want de receptie duurt van 11.30 uur tot 13.30 uur. Graag tot ziens op zondag 23 januari! Coaching Teamtraintng 1 Medio juni dit jaar gaat zorgcentrum De Reuselhof, na 37 jaar, definitief haar deuren sluiten. Bewoners en personeel gaan dan verhuizen naar Park Stanislaus. Graag willen we rondom dat tijdstip een reünie organiseren voor alle medewerkers die op De Reuselhof werkzaam zijn geweest. We kunnen nu nog niet precies zeggen wanneer maar we zouden al wel graag de namen willen weten van de oud-collega’s die interesse hebben om naar de reünie te komen. Dus aan de oud-collega’s de vraag of je je naam, telefoonnummer en e-mailadres zou willen doorgeven als je interesse hebt om te komen. Dit kun je doen via de mail, jolanda.dielen @thebe.nl of via een telefoontje aan de recep tie van De Reuselhof, 513 9700. Mocht je ook nog andere oud- collega’s ken nen en dit bericht misschien niet hebben gelezen: geef het dan door. Hoe meer men sen hoe meer vreugd. meer zo goed onthouden”, zegt ze met een ont wapenende eerlijkheid. Tijdens de repetitie staat ze intensief het zinnetje ‘Hèdde gullie ’t al geheurd.in haar hoofd te prenten. Ten tweede is hare mens Bart invalide. “Daar heb ik werk zat mee”, zegt ze. “Ik was graag bij de club gebleven. Het is er zó gezellig.” TONEELCARRIÈRE In het geval van Mien van de Snepscheut kun je inderdaad zeggen dat met haar vertrek een einde komt aan een Moergestelse amateurto- neelcarrière. Het toneelspelen heeft erbij haar van kindsbeen af ingezeten. Stukskes voor dragen en zich verkleden deed ze al in de twee de klas van de lagere school. Ze herinnert zich een gedicht dat ze samen met haar twee zus sen ter gelegenheid van Nieuwjaar aan haar ouders voordroeg. Dit voordragen tijdens Oud- en-Nieuw was een traditie, die helaas is verdwe nen. De eerste regels van dit vers gaan als volgt: ‘Ach, wat is m’n kindje ziek Zou het influenza wezen? Dat is moeilijk te genezen. In haar jeugd was Mien van de Snepscheut ‘n paar jaar lid van de toneelclub van de Moer- gestelse Werkliedenbond, een sociaal-culture- le vereniging voor katholieke arbeiders. De leden werden Kajotters en Kajotsters genoemd. Ze stopte hiermee toen ze in 1955 haar Bart huwde. In 1986 trad ze toe tot De Tweede Jeugd. “Umdè ik zó gèère teneel speul”, zegt ze in het mooiste Moergestels dialect dat er nog bestaat. Ze zegt dat ze na haar afscheid het applaus zal missen en ze verwacht dat ze zal moeten ‘schroowe’. “Huilen, dè doe’k nogal gauw.” BRABANTSE TONEELTRADITIE De Tweede Jeugd past in meerdere opzichten in de rijke Brabantse toneeltraditie. Zoals het feit dat elke zichzelf respecterende KBO-afde- ling een toneelclub heeft. Voordat De Tweede Jeugd dertig jaar geleden werd opgericht, kende Wat wet en

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 1