VAN IERSEL Merel Bertens sluit schaatsjaar 2010 succesvol af Wendy van der Zanden sluit sponsor contract met Van Der Wijk C&C Een overval! Wat kunt u zelf doen? Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Expositie FoMo Verzamelaars ruilbeurs in Boxtel H.S.V. De Rietvoorn Bridgeclub Moergestel Voor alle mantelzorgers in de gemeente Oisterwijk U bent van harte uitgenodigd om met ons het nieuwe jaar in te luiden. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl organiseert Steunpunt Mantelzorg Oisterwijk een speciale en feestelijke Nieuwjaars-mantelzorgsalon op maandag 10 januari 2011, van 13.30 tot 15.30 uur in het Gerard Horvers-mantelzorghuis, Kerkstraat 48A, Oisterwijk. Bent u nog nooit bij het Steunpunt Mantelzorg geweest? Geen punt: wij ontmoeten u graag. Aanmelden is niet nodig. Tot ziens op 10 januari! ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 Tijdens de donkere winterdagen proberen overvallers veelvuldig hun slag slaan. Ze maken daarbij gebruik van de duisternis om snel een overval te plegen. In het donker worden ze minder snel herkend en zijn ze sneller uit beeld verdwenen. Dit is voor de politie, het Openbaar Ministerie en gemeenten aanleiding om de handen ineen te slaan en te proberen met gerichte acties overvallen tegen te gaan. Wijkagenten bezoeken risicolocaties om samen met ondernemers te kijken naar preventie. Verder zijn extra rechercheurs belast met de opsporing van daders. Daarnaast organiseert de politie roadblocks om criminelen tegen te houden. Ook burgers en ondernemers kunnen zelf maatregelen nemen om overvallen zoveel te voorkomen. of een kettinkje of kierstandhouder kan voor komen dat er ongewenste personen uw huis binnenkomen. Zondag 9 januari 2011 organiseert de VBV haar verzamelaars-ruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Baanderherencollege te Boxtel. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 eurocent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: postzegels, munten, prent briefkaarten, stickers, sigarenbandjes, telefoon kaarten, theezakjes, enz. .20.00-22.00 .12.00-17.00 .11.00-17.00 Loodgietersbedrijf v/h Jos Habraken PAGINA 7 Albert van der Wijk, eigenaar van Van Der Wijk C&C, besloot om Wendy in haar pogin gen om tot de absolute wereldtop door te drin gen mede te ondersteunen. “Dit contract helpt me om me nog meer op mijn doel, Londen 2012, te kunnen focus sen” aldus Wendy. “De voorbereiding en trai ning kost gewoon erg veel geld en de tijd die ik me daar zorgen over moet maken gaat alle maal af van de tijd die ik me kan concentre ren op het leveren van een Olympische pres tatie” vervolgt ze, om daar lachend aan toe te voegen: “Met Van Der Wijk C&C als spon sor heb ik in ieder geval weer wat tijd gewon nen!” “Wendy is voor ons een prachtig voorbeeld hoe Albert en Wendy drukken elkaar de hand na de ondertekening van het contract. Wendy van der Zanden, de uiterst succesvolle Moergestelse zwemster die bezig is zich een weg te knokken naar de Olympische Spelen in Londen 2012 heeft in 2010 op de valreep nog een meerjarig sponsorcontract kunnen afsluiten. Fotogroep FoMo uit Oisterwijk, Moergestel en omstreken heeft haar jaarlijkse expositie in Tiliander te Oisterwijk. De expositie wordt geopend op vrijdag 7 janu ari om 20.00 uur Openingstijden: Vrijdag 7 januari: Zaterdag 8 januari: Zondag 9 januari: Politie geeft tips en roept uw hulp in OVERVAL OP ONDERNEMERS De overvallen worden vaak gepleegd door jonge daders die het vooral voorzien hebben op zaken waar contant geld rondgaat (tankstations, caf etaria's en kleine ondernemers). Ze slaan toe via een hit-and-run methode op momenten dat er geen klanten zijn. Verder blijkt dat de verdach ten vaak gebruik maken van (nep)vuurwapens. Mocht u onverhoopt bij een overval aanwezig zijn, werk dan vooral mee en neem geen risi co. Neem het signalement goed in u op en alar meer na de overval meteen de politie via 112. Ondernemers krijgen het advies om PIN-trans- acties te stimuleren en de kassa regelmatig af te romen. Beveiligingscamera's kunnen een overval niet voorkomen, maar helpen achteraf wel om de dader op te sporen. OVERVAL OP WONING Uit de cijfers blijkt dat woningovervallen voor al worden gepleegd tussen 19.00 en 23.00 uur. Meestal bellen de daders gewoon aan en drin gen het huis binnen zodra er opengedaan wordt. Preventie begint dus bij uw voordeur. Zorg dat u vóóraf weet voor wie u de deur opendoet. Zeker als u niemand meer verwacht en het al donker is buiten. Een spionnetje in de voordeur Op 11 december nam Merel na de eerste ronde van de marathon over vijf ronden brutaal de lei ding van het peloton en na haar eerste versnel ling konden nog maar twee meisjes volgen. Toen Merel twee ronden voor het einde nog een keer versnelde, kon alleen Eveline van Ooster- hout uit Helmond haar nog bijblijven. Ondanks het vele kopwerk kostte het Merel vervolgens weinig moeite om Eveline in de eindsprint te verslaan. Helaas had Merel wegens omstandig heden niet kunnen deelnemen aan de eerste wedstrijd van de competitie. Met haar over winningen in de tweede en derde wedstrijd bewees zij namelijk dat zij in haar categorie oppermachtig is. Dankzij haar twee overwin ningen behaalde Merel nu voldoende punten om te worden gehuldigd als tweede in het eind klassement van de competitie. Op 18 december moest Merel tijdens de wed strijd in Tilburg voor promotie haar rit over 1000 meter sneller rijden dan 1 minuut en 55 Merel Bertens (rechts) op het podium van de marathoncompetitie. December 2010 was de maand van Merel Bertens. Deze pupil uit de promoveer de naar de vijfde klasse, won een marathonwedstrijd in Eindhoven en eindigde als tweede in het eindklassement van de marathoncompetitie. seconden. Met haar tijd van 1:54.97 voldeed zij net aan deze limiet. Opmerkelijk hierbij is dat Merel de laatste ronde bijna even snel reed dan de eerste volle ronde. Eerder op de avond had Merel al een tijd van 56.58 op de 500 meter gereden. Ook andere leden van De Vennen schaatsploeg kwamen in de laatste weken van 2010 aan de start van wedstrijden: 12 december, Tilburg: Carolien van Asseldonk reed 50.32 op de 500 meter en 2:40.25 op de 1500 meter. Menno Haans en Jan op ’t Hoog reden een rit over 500 (le tijd) en 3000 meter (2e tijd): Menno 42.16 en 4:54.85; Jan 49.57 en 5:18.73. 12 december, Eindhoven: Madolyn Appel doorn reed 54.26 op de 500 meter en 2:49.71. 18 december, Tilburg: Master Jan op ’t Hoog en pupil Marijn van Esch reden een rit over (le tijd) en 3000 meter (2e tijd): Jan 48.73 en 1:38.14; Marijn 58.58 en 2:07.70. TIPS U vindt een aantal tips waardoor u de kans op een overval kunt verkleinen, op onze website: www.politiemwb.nl UW HULP IS BELANGRIJK De politie is alert en tijdens de risico-uren laten we extra agenten surveilleren. Daarnaast is de recherche druk bezig om daders van overval len op te sporen. De politie kan uw hulp goed gebruiken. Als u in de omgeving van een win kel, cafetaria of tankstation iets ziet wat u niet vertrouwt, bel dan 0900-8844. Bijvoorbeeld iemand die verdacht lang voor een winkel staat en regelmatig naar binnen kijkt, of iemand die uitgebreid de beveiliging bekijkt van een wo ning of bedrijf. Vertel de politie waar en hoe laat u dit heeft gezien en geef een zo nauwkeurig mogelijke omschrijving van de persoon. Bel het alarmnummer 112 als de politie onmiddel lijk in actie moet komen. Het landelijke num mer 0900-8844 kan gebruikt worden voor niet- spoedeisende situaties. Het is weer zover. Het nieuwe hengelsport- seizoen kan van start gaan. Op 7 en 14 janu ari is het weer mogelijk om een vergunning op te halen in ons clubhuis café de Klaore. Van 19.00 tot 20.00 uur zullen wij aanwezig zijn om de vergunningen uit te reiken. Indien u nog geen lid bent van onze vereniging dan is het natuurlijk ook mogelijk om u op 7 en 14 januari op te geven als nieuw lid. Kunt u op deze dagen niet is het altijd mogelijk om met onze penningmeester, Hans Schoenmakers contact op te nemen op 06-43014776, hij zal u met plezier te woord staan. Wat is er mooier dan vissen en in onze mooie natuur te zijn. Uit testen is gebleken dat men sen die de hengelsport bedrijven minder gestrest zijn. Ook is uit deze test gebleken dat kinde ren met ADHD en aanverwante vormen posi tief reageren op de hengelsport. Nog een goede reden om lid te worden van onze gezellige club en één ding is zeker het is goedkoper als uw ziek tekostenverzekering. Ook houden we dit jaar weer de traditie in ere met ons snertconcours. Als u uw vergunning ophaalt kunt u zich hiervoor opgeven. De datum wanneer we deze wedstrijd in Moergestel gaan vissen is nog niet bekend omdat we zo afhan kelijk zijn van koning winter, maar als u zich heeft opgegeven voor deze wedstrijd dan houdt onze concourscommissie u op de hoogte van de situatie. Bent u geen lid van onze club maar lust u toch lekkere snert dan ben u ook van harte welkom. Hopelijk mogen wij u begroeten op 7 of 14 januari of tijdens het snertconcours. rend tot nog hogere prestaties komt” Ondanks alle sponsorsuccessen van het afgelo pen kwartaal blijft Wendy overigens nog op zoek naar aanvullende sponsoring. Voor meer informatie kunt u contact opne men met: Wendy van der Zanden via haar website http://www.wendyvanderzanden.nl je met talent, karakter en inzet tot wereldpres- taties kunt komen” geeft Van der Wijk aan. ”In j onze dagelijkse praktijk helpen we Directeur Groot Aandeelhouders in het midden-en klein bedrijf om het optimale uit zichzelf en hun I bedrijf te halen. Zij en wij kunnen heel veel leren door goed te observeren hoe een topsportster als Wendy haar talent ontwikkelt en voortdu- MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JANUARI 2011 Donderdag 23 december is de derde competi- tieronde afgesloten. Eindstanden: A-lijn: 1. Elly Sneijders en Hans van den Heu vel; 2. Henriette Mulders en Frank Heuvel- mans; 3. Rietje en Theo Struijcken B-lijn: 1. Ludo Claessens en Piet Zeegers; 2. Ad Janssen en Cees Jansen; 3. Herman van den Broek en Victor Theeuwes C-lijn: 1. Johan van Poppel en Nico Vermelis; 2. Ans Wiïlers en Ton Helmons; 3. Annie Roefs en Len Severijns Na drie competitieronden is de tussenstand voor het clubkampioenschap (over 8 ronden): 1. Rietje en Theo Struijcken; 2. Cecile en Her man van Nieuwenhuijze; 3. Henriette Mulders en Frank Heuvelmans Viertallencompetitie Midden-Brabant. Klasse 2A: Moergestel 1 - Goirle 520 -10 De Hilver 2 - Moergestel 325 - 0 Alert - Moergestel 1 16-14 Goirle 5 - Moergestel 315-15 Moergestel 1 eerste plaats en Moergestel 3 zesde plaats na 3 wedstrijden Klasse 2 B Moergestel 2 - Acacia 210 - 20 Interpolis - Moergestel 2 22 - 8 Moergestel 2 op de vierde plaats na 3 wedstrij den. lil I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 7