ALLROUND MAKELAARDIJ First Man krijgt nieuwe look en nieuwe naam Stichting Behoud Cultuur en Industrieel Erfgoed Moergestel in oprichting ruimte voor Voorlezen in de bibliotheek van Moergestel t’ A Daar maken we Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars (mede)bedenker van Oisterwijk 800-servies ALLROUND MAKELAARDIJ Wij wensen u een heel mooi en vooral gezond 2011! De Lind 9 Oisterwijk Eten en drinken bij de horeca en het servies mee naar huis nemen k Ad Wolfs Adr.Zn. neemt belangrijk initiatief Pieter Burgers Toon Coppens actie met het unieke Oisterwijks servies kan starten. De Stichting Oisterwijk 800 streeft er naar dat tegen de feestdagen van dit jaar (2011) de Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... VOOR PEUTERS EN KLEUTERS Op woensdag 5 januari 2011 van 1430 tot 15.00 uur wordt voorgelezen uit het prentenboek “Honden doen niet aan ballet”. Het prentenboek Honden doen niet aan ballet van Anna Kemp en Sara Ogilvie kreeg de Lees- pluim van de maand december 2010. De hond uit dit boek is wel heel bijzonder: Roef houdt niet alleen van ballet, hij zou het liefst zelf in een roze tutu op het toneel staan. Zijn bazin netje heeft dat wel door, maar haar vader houdt vol dat honden niet aan ballet doen. Dit prentenboek laat zien dat dromen wel dege lijk kunnen uitkomen. www.bibliotheekmb.nl kunstenaars uit Heukelom, Moergestel en Oisterwijk samen. Zij gaan de ontwerpen maken voor het serviesgoed. Daarbij laten ze zich inspireren door de acht eeuwen geschie denis van de huidige gemeente Oisterwijk Schoolstraat plm. 1970, met rechts op de achtergrond de veevoederfabriek van de Boerenbond. Foto: Stichting Behoud Cultuur en Industrieel Erfgoed Moergestel. Dé verzamelaar van allerlei voorwerpen en beelden die tot het kostbare erfgoed van Moergestel gerekend kunnen worden is zeker wel Ad Wolfs Adr.Zn. van de Oisterwijkseweg. Al van kinds af aan is hij ermee bezig maar nu zal alles wat hij op dat gebied bezit, terecht gaan komen in een Stichting Behoud Cultuur en Alle serviesonderdelen worden in een beperk- i te oplage gemaakt. Hiervoor is gekozen om de actie tamelijk exclusief te maken. Tegelijk wordt er naar gestreefd het servies voor een breed publiek betaalbaar te maken. Deelname kent geen enkele verplichting. Een deelnemer kan volstaan met een kop en schotel of juist streven naar een compleet Oisterwijk 800-servies. De Stichting Oisterwijk 800 is met name ook enthousiast over dit idee omdat de horeca in alle drie de plaatsen er aan mee kan doen. In de ene zaak kan men terecht voor een kop en schotel, in de andere voor een (soep)bord of een espres- sokopje. MOERGESTEL Het grootste gedeelte van het materiaal dat Ad bezit (dus buiten de foto’s) betreft de Moerges- telse schoenindustrie door de eeuwen heen. Dus niet enkel materiaal uit de Moergestelse schoenfabrieken, maar ook over en uit de oude leerlooierijen zoals die er vroeger waren. Daar naast bezit Ad oude jachtattributen, oorlogs- voorwerpen en boeken en gebruiksvoorwer pen uit de katholieke kerk. Ad is inmiddels trotse bezitter van zo’n 25.000 oude foto’s van ons dorp, oude ansichtkaar ten, oorlogsdocumentatie en heel oude gedach- tenis(bid)prentjes. Dat alles nu wordt samengevat in een Stichting waardoor het kostbare erfgoed voor altijd wordt bewaard en toegankelijk wordt. Een prachtig initiatief dat we graag toejuichen en waarvan we de vorderingen zullen blijven volgen. Industrieel Erfgoed Moergestel. TOEGANKELIJKHEID Ad was al lange tijd bezig zich te bezinnen hoe hij een en ander het best vorm kon geven en wel op zodanige manier dat alles zorgvuldig bewaard wordt voor het nageslacht. En, wat misschien nog wel belangrijker is, hoe het toe gankelijk kan worden voor iedereen. Aan het begin van dit nieuwe jaar zal de nieuwe Stich ting definitief haar beslag krijgen en kan de ini tiatiefnemer op zoek naar een eventueel geschik te en beschikbare ruimte. De twee kunstenaars brengen in totaal acht De kunstenaars Patnz’ van Linden uit Oisterwijk en Kees Ketelaars uit Moergestel zijn de bedenkers Het door Patriz’ van Linden en Kees Ketelaars aangedragen idee is bijzonder creatief van opzet. Wie iets drinkt of eet in de horecazaken, kan de kop en schotel, de borden of andere servies onderdelen meenemen. Voor het servies moet wel worden betaald. De Stichting Oisterwijk 800 moet hierover nog overleggen met de horeca, maar een eerste toezegging heeft de organisa tie hoopvol gestemd. De gerenommeerde hore cazaak De Drie Deuren aan de Lind in Oister wijk heeft het idee meteen omarmd. van het Oisterwijk 800-servies. In het jubileumjaar Oisterwijk 800 is een Oisterwijks servies verkrijgbaar met op de bordjes, kopjes en borden ook aandacht voor de geschiedenis van Moergestel. Dat plan wordt momenteel uitgewerkt door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars, in samenwerking met zijn Oisterwijkse collega Patriz’van Linden. De bedoeling is dat dit servies verkrijgbaar zal zijn via de horeca in Moergestel, Oisterwijk en Heukelom. (dus ook Moergestel en Heukelom). De vie ring van Oisterwijk 800 richt zich immers op het samen optrekken van de inwoners van de drie kernen onder het motto ‘eenheid in ver scheidenheid’. Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JANUARI 2011 makeover Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Ife ün

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 5