NIEUWJAARSBORREL 8 JANUARI 2011 c OkVO «fiSilbe-fjuiS ‘t S>tokske Partyboerderij ’t Draaiboompje vernieuwd Geslaagde eerste bijeenkomst Dorpsraad Moergestel in oprichting! I Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl 1 Iedereen kan PrO zijn! GOEDE VOORNEMENS? AFVALLEN EN EEN GEZOND GEWICHT IN 2011! Het bestuur en de fractie van PrO wensen iedereen in Oisterwijk, Moergestel en Heukelom een mooi en gezond 2011. Ook in 2011 begint PrO het jaar weer feestelijk met een borrel in Proeflokaal Gelagh aan het Lindeplein in Oisterwijk. Vanaf 17:00 uur bent u welkom om met ons het glas te heffen op het nieuwe jaar. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 Begeleiding in een ongedwongen en huiselijke sfeer! Het goedkoopste en beste eiwitdieet van Oisterwijk en omgeving! Bregje van der Most Vervolg van voorpagina het centrum vaak genoemd, vooral rondom het plein maar ook op het Rootven. Ook de ver keersveiligheid rondom de nieuwe brede school baarde een groot aantal aanwezigen zorgen. De oplossing werd vooral gezien in meer handha vend optreden. Oftewel meer blauw op straat. Tenslotte was er nog een oproep voor meer aan dacht voor voet- en fietspaden. Initiatiefnemers Dorpsraad Moergestel Lo. Lenneke Ketelaars, Bernard Smits, Hans Pijnaker, Wil Oerlemans en Carlo van Esch VERKEER Hierbij kwamen diverse zaken aan de orde. Allereerst de doorstroming van het verkeer. Die komt vooral in het geding als er als gevolg van files op de A58 sluip verkeer door ons dorp komt. Extra aandacht gaat daarbij uit naar het vrachtverkeer. Daarnaast werd het parkeren in OOK IN DE DORPSRAAD? Bent u niet in de gelegenheid geweest om aan wezig te zijn op de eerste bijeenkomst maar heeft u wel belangstelling voor de oprichting van de dorpsraad, neem dan contact op met Lenneke Ketelaars (tel. 06-20379696 na 17.00 uuroflennekeketelaars@home.nl). Zodra er meer bekend is over het vervolg-traject, ko men wij daar bij u op terug. Houd de media (Moergestel Nieuws en MTV) dan ook goed in de gaten! De nieuwe bar in de verbouwde zaal met achter de bar Jan Rijnen, Harriëtte Rijnen en Yourijaszewski Om beter op de wensen van de gasten in te spelen is Partyboerderij ’t Draai boompje medio november begonnen met een verbouwing van de zaal. De zaal die grenst aan de Oirschotseweg is in middels volledig vernieuwd en klaar voor gebruik! In de nieuwe zaal is er onder andere een nieu we bar en wand geplaatst. Hierdoor is een klei- van ons dorp nog beter te benutten. Er zijn immers veel vrijwilligers actief en we kunnen veel zelf doen. Tenslotte werd nog geadviseerd om vooraf duidelijke afspraken te maken met de gemeente over bevoegdheden, rechten en plichten en in de beginfase snel een aantal resultaten te boeken om draagvlak binnen het dorp te verwerven. Het liefst grondgebonden, maar appartemen ten mogen ook. In dat laatste geval is het wel van belang dat het dorpse karakter van Moer gestel bewaard blijft, dus geen hoogbouw. Voor onze oudere medemens is het vooral belangrijk dat die zolang mogelijk zelfstandig kan blijven wonen. Om de jeugd in ons dorp te houden en een leegloop te voorkomen, werd geopperd om de aanleunwoningen bij Reuselhof tijdelijk in te zetten voor huisvesting van deze doelgroep. Daarnaast werd bij dit thema nog de vurige wens geuit dat leegstaande verwaarloosde gebou wen nu al worden gesloopt, ook al wordt er voorlopig nog niet gebouwd. Dit vanwege de aanblik van ons dorp. In dit kader werd ook meerdere malen aangehaald om het groenon derhoud te verbeteren. nere ruimte ontstaan welke zeer geschikt is voor kleinere partijen. Wanneer er grote partij en en feesten zijn, zoals bijvoorbeeld carnaval, dan is de wand gedeeltelijk te verwijderen zodat er één grote zaal gecreëerd kan worden. Daar naast is er ook een compleet nieuwe verwarming en airco aangelegd. Door het gebruik van led-verlichting zowel achter de bar als in het plafond heeft de zaal ook een uitnodigend karakter voor de jeugd. Als er op zondagmiddag en -avond geen partij is in de zaal zal deze daarom worden gebruikt als café. In de achterwand zit een uitschuifbaar dartbord en in de loop van de maand komt hier ook een poolbiljart bij. Daarnaast kan er op het grote scherm voetbal gekeken worden of op de spel computer gespeeld worden. Zo is er ook voor de jeugd voldoende te doen! Bent u nieuwsgierig geworden naar het resul taat en naar de nieuwe naam van de zaal? Op zondag 20 februari kunt u een kijkje komen nemen op de open dag. Tussen 14:00 en 17:00 staat de koffie en iets lekkers voor u klaar! EN HOE NU VERDER? Tijdens de bijeenkomst is aan alle aanwezigen gevraagd om een formuliertje in te vullen. Daarin konden ze aangeven of ze een dorpsraad zien zitten, of ze op de hoogte gehouden wil len worden over de vervolgs tappen en of ze zelf een rol willen vervullen bij de op te richten dorpsraad. Vooral de laatste vraag was interes sant om te bepalen of er een toekomst is voor de dorpsraad. En die lijkt er te zijn. Nagenoeg alle aanwezigen gaven aan het belangrijk te vinden dat er een dorpsraad komt. En maar liefst 16 daarvan hebben interesse getoond om een bijdrage te leveren aan de dorpsraad. Een erg mooi resultaat! Binnenkort gaan de initiatief nemers daarom in gesprek met deze personen om het vervolgtraject te bespreken. Hartelijk welkom in het nieuwe jaar bij de KVO. Als u het opgave lijstje nog niet ingeleverd hebt kan dit nog snel bij Rikie of het bestuur i.v.m. de organisatie van de activiteiten. Woensdag 12 januari: Nieuwjaarsbijeenkomst om 19.00 uur in ‘Den Donk’, ieder is welkom met een cadeautje a 2,50 euro voor het spel. Voor vragen bij het bestuur. Woensdag 19 januari: Leesclubje om 14.00 uur gaan we van start bij Joke, Oirschotseweg 5 IA. Als u interesse hebt bent u van harte welkom, (we hebben ’s middags gepland maar mogelijk wordt het de volgende keer ‘s avonds ROL DORPSRAAD En welke rol zou dan een dorpsraad kunnen ver vullen volgens de aanwezigen? Vooral om de afstand tussen politiek en de burger te verklei nen. De Moergestelnaar heeft het gevoel dat er onvoldoende wordt geluisterd vanuit Oisterwijk en voelt zich daardoor achtergesteld. Een dorps raad staat dichter bij de burgers en kan daar door beter een gebundeld geluid laten horen, los van de politieke partijen. De dorpsraad moet gevraagd en ongevraagd advies uit kun nen brengen over zaken die onze gemeenschap aangaan. Verder kan deze raad een rol spelen in de communicatie tussen burgers en de gemeente, zodat er meer begrip over en weer ontstaat. Voorts kan de dorpsraad in de ogen van de aanwezigen inventariseren wat er leeft in ons dorp over een bepaald onderwerp. Daarnaast zag men een rol om het zelforganiserend vermogen erg belangrijk om die te behouden. Tenslotte werd bij dit thema nog opgeroepen om mee te liften op het merk ‘Oisterwijk’, zonder daarbij de eigenheid te verliezen. Als goed voorbeeld werd daarbij ‘Moergestel Fietsdorp’ genoemd. RECREATIE Bij het onderwerp Recreatie was het algemene beeld dat het Sint-Jansplein van groot belang is als dé ontmoetingsplek voor ons dorp. In dat kader werd geopperd om het plein verder op te waarderen. Den Boogaard werd door de meesten gezien als ons gemeenschapshuis, dat laagdrempelig moet zijn en een plek waar ook de jeugd terecht moet kunnen. Voor de leefbaar heid en het toerisme zijn ook de diverse win kels en horeca in het centrum van wezenlijk belang. Het werd als een gemis ervaren dat een voorbijganger ’s morgens nergens terecht kan voor een kopje koffie. Verder werden de monu menten in ons dorp en de natuur in het buiten gebied als erg waardevol bestempeld. Derhalve r MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 JANUARI 2011 info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl PAGINA 3 E-mail: infoêafvallenmetbregje.nl 't Seuverick 12, 5061 AS Oisterwijk Website S Webshop: www.afvallenmetbregje.nl Tel: 06 - 33 89 95 90 013 - 53 54 364

Weekblad Moergestels Nieuws | 2011 | | pagina 3