kerst en www.wolfsrijles.nl moergestel Smartlappenkoor komt eraan! proni*«itttiti<i i oud oud cit tiicwu t Vermeer Installatie Jaarlijkse groencursus in Oisterwijk van rh&o NL Ó^O MS collecteweek zeer succesvol! Kerstmis in Cèèsel met... Etiënne Kordalski (1989) 12-aMjyYia Expositie KiKu Moergestel f2 ling is om iedere 2 weken, steeds op woensdag avond van 8 tot 10 uur te repeteren in Den Boogaard. Weet je het nog niet zeker, kom dan je licht opsteken op woensdag 12 januari om 20.00 uur in Den Boogaard waar dan de oprichtingsbij- eenkomst en de eerste repetitieavond is. Theo Raaijtnakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia theojgmr@gmail.com Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Riool - Water - Gas - Sanitair - C.V. - Zink VERKEERSSCHOOL FRANK WOLFS Wenst iedereen prettige feestdagen en een veilig 2011 De opbrengst van de MS collecteweek in Moergestel overtrof dit jaar alle verwachtin gen. Er is 835,- euro opgehaald door 7 collectan ten, een stijging van 209% ten opzichte van de collecte in 2009. De ziekte Multiple Sclerose (MS) tast het cen trale zenuwstelsel aan en treft één op de dui zend mensen in Nederland. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek, voorlich ting en ondersteuning van MS-patiënten. We bedanken de gevers maar uiteraard ook de collectanten die door weer en wind op pad zijn gegaan. Hebt u de collectant gemist, dan kunt u een bijdrage overmaken op giro 5057 te Maassluis! Wilt u ons bij de collecte van volgend jaar ondersteunen als collectant? Neem contact op met het Nationaal MS Fonds, tel. 010-5919839 of via www.nationaalmsfonds.nl Ieder jaar organiseert het IVN-Oisterwijk een groencursus. Deze cursus is er voor ieder een, die geïnteresseerd is in de natuur en er zich wat meer in wil gaan verdiepen. Een grote voorkennis is niet nodig. Het leuke van de groencursus is de grote ver scheidenheid van onderwerpen die aan bod komen. Er is dus voor elk wat wils: u maakt ken nis met de geschiedenis van ons Brabants land- schap, er is een les over vogels, planten, insec ten, de kringloop van de natuur en nog diver se andere onderwerpen. De cursus bestaat uit 8 lesavonden en 10 excur sies. Na iedere les volgt een excursie in het weekend erna. Zo kunnen we in de praktijk zien en beleven, wat er in de les is behandeld. Iedere excursie vindt plaats in een ander gebied, zodat u ook uw eigen leefomgeving beter leert ken nen. De theorieavonden worden maandelijks op een woensdagavond gehouden in wijkgebouw “De Pannenschuur” in Oisterwijk (Lavendel 9). We beginnen steeds om 20.00 uur. De eerste les is op 2 maart. De kosten zijn 115,- voor niet-le- den. IVN-donateurs of -leden en leden van het LNMH betalen 90,- (inch een koffietafel ter afsluiting Als u donateur wordt kost u dat 12,50 per jaar. Het lidmaatschap van het IVN bedraagt 15,-. Voor meer informatie en voor aanmelding kunt u bellen naar Peet van der Horst, coör dinator, tel. 0411-601414 of per e-mail: rupe@ hetnet.nl www.ivnoisterwijk.nl De voorbereidingen om, onder auspi ciën van de KBO, te komen tot een heus smartlappenkoor zijn in volle gang. Een drietal enthousiaste muzikanten (accor deon, gitaar en een toetsenist) versterkt met nog twee voorzangers zijn al enke le weken druk bezig. De opbouw van ’n repertoire, er zijn al meer dan 25 lied jes uitgezocht, loopt voorspoedig en de muzikanten zijn al druk aan het oefenen. Het op te richten koor heeft al wel een naam: “Agge mar weg bent”. Zo’n 15 belangstellenden hebben zich al aangemeld en ook verschillen den hebben toegezegd om woensdag 12 janu ari a.s., als de oprichtingsbijeenkomst en de eerste repetitie is, aanwezig te zijn om zich eerst eens een indruk te vormen. Zij besluiten dan of ze mee gaan doen, ja of nee. Het begin is dus gemaakt en dat ziet er goed uit. Hebt u zin in gezellig meezingen en dat ook nog in een lekker ontspannen sfeertje, meld je dan aan bij Toos van Gooi, de Hoefkens 45 (telefoon 513 6170) of via een mailtje: toosvangoolgroenen @home.nl Je hoeft geen lid te zijn van de KBO. De bedoe- Cochabamba, december 2010 Beste familie, vrienden en bekenden, En alweer bijna een jaar voorbij! We zijn al bezig met de voorbereidingen voor Kerstmis, de scholen zijn al dicht voor de zomervakan tie en 2011 komt eraan. Het is hier zeker geen echt Kerstweer, want het blijft maar ontzet tend heet! Het is overal zo droog en zo geel en bruin, en vooral op het platteland hebben de mensen veel te lijden. En dan te bedenken dat het bv. in Colombia veel te veel regent en er al grote aardver schuivingen zijn geweest daar. We blijven hopen op en bidden voor regen. Vandaag ziet het er een beetje donker uit, dus wie weet... We blijven hier volop aan het werk en deze tijd is nog een beetje extra druk; overal Missen en biechthoren en boetevieringen, adventsbijeen- komsten en er zijn ook altijd ziekenbezoeken. Ik heb de afgelopen dagen een paar bezinnings dagen mogen leiden voor al het personeel, dat bij ons werkt; dat was heel goed geloof ik, maar natuurlijk kostte het ook veel voorbereiding. Alles bijeen hebben er zo’n 150 mensen aan meegedaan. Kerst zal ik vieren met de jonge ren van een paar huizen, met de vrouwen in de gevangenis, nog op een ander huis van ons, in de parochie, en wie weet waar nog meer. We hebben nu in Casa Jerusalen 28 jongeren, waarvan er een achttal door de kinderrech ter zijn gestuurd; op Casa Ana Maria hebben we er meer dan dertig en binnenkort komen er 15 nieuwen bij... Er zullen er dan ook wat weg moeten, want anders hebben we geen plaats. Ik moet zeggen dat het bijna altijd een plezier is om op die huizen te zijn; we heb ben alleen te weinig personeel; er zijn op elk huis, naast mijn persoontje, maar twee men sen als leiders en dat is te weinig. De jongeren, die van de kindergevangenis zijn gekomen, zijn een speciale uitdaging en heb ben ook meer aandacht nodig; en met degenen, die nieuw zijn gekomen op Casa Ana Maria aan het begin van het jaar hebben we onze handen vol gehad, want die waren niet gewend om veel te doen; maar we kunnen nu zien dat het lukt met een aantal van hen en dat geeft hoop. Zoals bv. Ismael die geen kant op wilde met werken en school; de school heeft hij dan ook niet gedaan, maar met werken en geld sparen is het steeds vooruit gegaan en we hebben nu een weddenschap afgesloten over zijn sparen en studeren van volgend jaar; als hij wint, wil hij nog een jaar blijven! Óp Casa Ana Maria zijn ook twee broers, Victor en Lucho, en die heb ben het erg zwaar; je kunt zien dat ze veel lij- In 2011 willen we weer een expositie houden van de kunstwerken zoals beelden, schilderij en, tekeningen etc. die door jongeren gemaakt zijn van 12 t/m/ 20 februari in galerie “De Verdieping Hierbij hebben we natuurlijk jul lie hulp nodig. Lijkt het je leuk om mee te doen en ben je tussen de 3 en 16 jaar geef je dan op voor 31 december. Je mag natuurlijk ook meedoen als je thuis iets gemaakt heb en niet aan één van onze workshops hebt deelgeno men. Voor aanmelden of vragen bel Karin Verbakel (513 1321). Je kunt ook kijken op onze site www.kikumoergestel.nl e:info@moergesteltv.nl t: 013-5133221 m:06-29045206 den en ze zijn zo gesloten, dat ze maar heel af en toe bereikbaar zijn; ik denk dat het al heel wat is als je ze zo nu en dan een beetje kunt laten lachen en als ze maar doorhebben, dat wij er zijn voor hen. In Casa Jerusalen hebben we als een van de laatste ‘aanwinsten’ een psychiatrisch patiënt van 16 jaar... Niet gemakkelijk, maar het gaat aardig! Er zijn dit jaar ook weer wat van onze men sen afgestudeerd (middelbare school en hoge re opleidingen), er zijn er een aantal getrouwd, er zijn weer wat ‘kleinkinderen’ bijgekomen (de laatste was Angel Gabriel). Ik zie nu men sen, die zeventien jaar geleden bij ons waren als kind van 11 jaar met hun eigen gezin en een baan en het gaat vaak goed! We hebben het ook altijd druk met onze nacht- opvang, waar we elke dag een stuk of vijftien jongens en meisjes ontvangen; ze hebben een plaats om te slapen, zich te wassen, hun kleren te wassen, iets te eten (al is het maar een klei nigheid) en een aantal uren dat ze geen lijm of drugs gebruiken. Het is een kleine plek, maar wij vinden het erg belangrijk, omdat we daar een beetje de schade van het leven op straat kun nen beperken; we zijn ook bezig met de twee de fase van dat project, waar we een beperkt aan tal kinderen en jongeren voor een kortere tijd ‘behandelen’ en hen proberen aan te zetten tot een volgende stap, een plek waar ze echt kun nen afkicken en een nieuw begin kunnen maken. We starten nu binnenkort ook met een tan- dartsenpost; dat gaat gebeuren in een kleine gemeenschap in de stad waar zieke kinderen, families met problemen (o.a. aids) en ande ren in een soort klein dorpje bij elkaar wonen; de tandartsenkliniek staat ook open voor anderen en een van de jongeren van ons zal daar die post gaan bemannen, eentje die ook zestien jaar geleden bij ons was als jongetje en die nu tandarts is! Op 21 december sluiten we ook officieel een opleiding af, die we meer dan zes maanden hebben gehad voor zo’n vijftien mensen, die in huizen en tehuizen voor kinderen en jongeren (willen) werken; zo’n opleiding bestaat niet in Bolivia en we hebben nu dit project gedaan als een pilot project; het is erg goed gegaan en we hopen ook volgend jaar weer zoiets te kunnen doen. Het papier is te klein: er zijn nog zoveel din gen te vertellen en vooral zoveel verhalen over individuele mensen met wie het goed gaat en anderen met wie het minder gaat. In elk geval hebben jullie weer een beetje kunnen proeven van wat dingen hier. Ik wil jullie graag allen van harte danken voor alle steun in het afgelopen jaar en we hopen ook volgend jaar weer op jullie hulp, want anders zijn we nergens! Voor iedereen een Zalig Kerstfeest en de allerbeste wensen voor het Nieuwe Jaar! Veel groeten en tot een volgende keer! I PAGINA 9 MTV Donderdag 30 december is er een herhaling van de uitzending van 23 december. e-mailgerrit-jan.vermeer@hetnet.nl Zaterdag 25 december le Kerstdag Vanaf 14.00 uur worden steeds om en om uitgezonden: Toneelstuk "De Kikkerprins" van Die Naemloose Speelers Toneelstuk "Hotel de Meerpaal" van de Tweede Jeugd Vrijdag 31 december Vanaf 19.00-20.30 uur de traditionele Oudejaarsuitzending met hierin een aantal ver rassende onderwerpen, in de sfeer van oud en nieuw. Deze wordt herhaald op zaterdag 1 en 8 januari en donderdag 6 januari. Zondag 2 januari is er van 10.00 -12.00 uur weer de vertrouwde ZM. Presentatie: Martin Laurenssen en Peter van de Wouw. Techniek: John Steijger. RADIO Zaterdag 25 december van 10.00-14.00 uur, zoals we gewend zijn op de le kerst dag, onze extra lange radio-uitzending "7 Ballen en een piek". Een aangepast kerst-radioprogramma m.m.v. alle radiomedewerkers, waarin u o.a. het nieuwe hoorspel "Een kribbe aan de A58" kunt beluisteren, wat in delen wordt uitge zonden. 06-52091741 013-5133851 “De kerstdagen breng ik toch meestal door samen met de familie. In de regel komen we op eerste kerstdag bij mij thuis samen. En op tweede kerstdag gaan we naar ons opa en ons oma. Eerste kerstdag is de dag van het samen lekker eten. De tweede kerstdag is het meer wat buurten met el kaar. Onder het eten zitten we natuurlijk ook gezellig wat met elkaar te ouwehoeren. Dan kijk ik ook graag naar een TELEVISIE Donderdag 23 december vanaf 19.00 uur een nieuwe uitzending met hierin (onder voorbehoud): Kerstconcert 19 december; MTV Culinair; Kerststaltentoonstelling. kerstfilm. Ja, er zijn heel veel kerstfilms. Mijn favoriete kerstfilm is Jingle all the way met Arnold Schwarzenegger. Waarom? Omdat die film zowat elk jaar op de televisie wordt uitgezonden. Ik kijk deze film elk jaar. Veel films die met Kerstmis worden uitgezonden hebben niks met Kerst mis te maken. Jingle all the way is een echte kerstfilm en die sfeer spreekt me erg aan. Ja, dat was het eigenlijk. MTV-RADIO IS TE ONTVANGEN OP DE KABEL (87,5) en VIA HET MTV-KANAAL Wilt u ook reageren op onze programma's mail naar info@moergesteltv.nl Ook leuk voor iedereen buiten onze gemeente, die ook MTV wil kijken *****eerdere uitzendingen bekijken: www.moergesteltv.nl/ietsgemist***** MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 15 DECEMBER 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 9