De Tweede Jeugd gaat weer spelen We zijn, net als in andere jaren, weer volop aan het repeteren. Volgende maand willen we het toneelstuk “Opschudding in Huize de Mispel” brengen. Dat is een ouderentehuis waar zo het een en ander te beleven valt. Om te voorkomen dat u andere afspraken maakt geven we u alvast de data door waarop wij spelen, zodat u daar rekening mee kunt houden. Nieuwjaarsjubileumconcert 8 januari Den Boogaard Kerstmis in Cèèsel met Wij wensen graag iedereen fijne Kerstdagen en 'n heel goed 2011 Paul Spapens schrijft en fotografeert Moergestelse kerstportretten Kerst- en eindejaarsmeditatie KBO-Brabant Mieke van de Ven (1946) Theaters Oisterwijk Moergestel De Gerarduskalender Kerstactie Audacia op zaterdagmiddag 18 december Indisch eten Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Huis voor Zingeving: 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... een beetje inspiratie voor elke dag... KERSTVIERING VOOR ALLE SENIOREN Lekker met Qulinair Qulinair I Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huis of bij bedrijven. De laatste twee woensdagavonden van het jaar bij het Huis voor Zingeving heb ben een meditatief karakter. Indisch eten van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. Zorgeloos genieten van traditioneel Indisch eten. Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest www.qulinair.nl Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel Dat is dan op donderdagmiddag 27 januari voor de senioren; op vrijdagavond 28 januari en op zaterdagavond 29 januari, en dat allemaal uiteraard in Den Boogaard. 3elangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Paul Spapens De serie kerstportretjes in de kerstkrant van Moergestel Nieuws is geschreven door de Moer gestelse schrijver Paul Spapens. Hij maakte ook de foto’s. De serie is op zijn initiatief tot stand gekomen. Door middel van deze serie wil hij laten zien hoe Kerstmis een feest is dat voor iedereen zijn eigen waarde heeft. Tegelijk zijn er de gemeenschappelijke waarden die zijn geïnspireerd op de geboorte van Christus en die mensen binden. In de ogen van Paul Spapens staan de geportretteerde Moergestelaren voor alle dorpsgenoten die ook het voorbije jaar samen weer zo’n mooie Brabantse dorpssamen- Wat dat is? Dat is altijd een verrassing. Een ander maakt de soep. En oma zorgt altijd voor toetje. Dat is steeds opnieuw tiramisu omdat iedereen dat zo lekker vindt. En de kleinkinde ren eten yoghurt. Dat hebben ze het liefst. Op tweede kerst dag blijven we meestal thuis. Die dag zijn vaak veel winkels open, maar wij houden daar niet zo van. Kerstmis is voor ons een familiefeest. Sfeervol, dat moet Kerstmis zijn.” Evenementen in Tiliander Oisterwijk ’t Zal je kind maar wezen - De opvolger van Vuile Huichelaar, Cabaret Muziek Donderdag 16 december 20.30 uur Prijs: 17.00 (incl. koffie thee) Wat nou Cabaret?! - Rob en Emiel, Cabaret Vrijdag 17 december 20.30 uur Prijs: 20.50 (incl. koffie/thee) Kerstmatinee - Zanggroep Polyfonie, Muziek Zondag 19 december 13.00 uur Prijs: gratis Evenementen in Den Boogaard De Kerst Danspresentatie - De Zuivelfabriek, Dans Vrijdag 17 december 19.30 uur Prijs: Kind (t/m 12 jr) 3,50; volw. 5,- Niamh Parsons Graham Dunne - GUO concert, Muziek Zaterdag 18 december 20.30 uur Prijs: 17,50 Gezellig avondje dansen in den Boogaard, 50+ Zaterdag 18 december 20.30 uur Prijs: 2,50 (incl. koffie/ thee) Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling. Nu reserveren: 521 7220. www.theatersoisterwijkmoergestel.com Behalve de afwisseleden ritmes van de slag- werkgroep zult u zeker genieten van de rust die zij uitstralen, hoe zij dit brengen kunt u alleen maar beleven door aanwezig te zijn tijdens de uitvoering! Natuurlijk wensen u fijne feestdagen en hope lijk bent u ook dit keer weer met grote geta le bij het nieuwjaarsconcert van onze eigen harmonie, met een opmaat van het jubileum jaar. Begin 2011 zullen wij een groots feest programma aan u voorstellen! Graag tot ziens op 8 januari in Den Boogaard op ons Nieuwjaarsjubileumconcert. In onze tijd zijn er veel mensen die even ruim te en rust willen om tot zichzelf te komen, om even bij te tanken, om inspiratie op te doen, om een moment in stilte te mediteren of te bidden. De Gerarduskalender, al jaren door de paters Redemptoristen uit Wittem op dezelfde wijze verzorgd, wil aan die behoefte tegemoet komen en biedt voor elke dag diepgang via spreuken, bijbel- en bezinningsteksten, gebeden enz. En de achterzijde van de kalenderblaadjes die dage lijks afgescheurd worden, biedt luchtige ont spanning in puzzeltjes, interessante informatie, praktische tips en mopjes. Bovendien blijkt deze kalender dikwijls een onverwacht, maar welkom cadeau op feestda gen, bij verjaardagen of speciale gelegenheden. U kunt de kalender verkrijgen bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8. Zaterdagavond 8 januari om 20.15 uur kunt u de muzikale nieuwjaarswensen van de jarige muziekvereniging Prinses Juliana in ontvangst komen nemen. Dat het een traditie is voor de harmonie om rond de feestdagen een concert te brengen is zeker waar, maar hoeveel jaren van de bijna honderd die ze bestaat is helaas niet meer terug te vinden. Wat wel zeker is dat de concertzaal dit jaar extra mooi versierd zal zijn met het oog op het honderdjarige bestaan van de muziekvereni ging! Zoals ieder jaar, ook nu weer een leuk en geva rieerd programma, met muziek van allerlei genre. Speciaal tijdens dit concert is zeker de eerste uitvoering van de voor ons geschreven mars ‘Centennium’, een mars ten gelegenheid van het honderdjarig bestaan van muziekver eniging Prinses Juliana. Ook zal er dit jaar een solist op het podium staan om op onnavolgba re wijze een hoomconcertstuk te brengen, uiter aard begeleid door het harmonieorkest. Al vele jaren brengt de slagwerkgroep een voor allen verassend repertoire ten tonele, en ook dit jaar mag u van hen weer heel wat verwachten. De traditionele Kerstactie bezorgt bij voetbal vereniging Audacia een hele drukte met het inpakken van ruim 700 kerstpakketten. Dit jaar is het pakket een Kerstschaaltje gevuld met een stok kerstkaarten en chocolade kerst- figuren voor de traditionele prijs van 3,50 euro, a.s. Zaterdag 18 december trotseren onze D- pupillen vanaf 12.00 uur het weer en komen ze bij u aan de deur. Ook zal Audacia die zaterdag middag vertegenwoordigd zijn tijdens de Kerst activiteiten in Den Boogaard en kunnen de pakketten ook daar gekocht worden. De op brengst van deze actie komt ten goede aan de jeugdleden. Bedankt namens de Jeugdactivitei- tencommissie en de gehele jeugdafdeling van Audacia. - -- PAGINA 3. “We gaan altijd eerst naar de avondmis. Kerstmis is voor ons de eerste kerstdag dag samen doorbrengen met alle kinderen en kleinkinderen. We doen spelletjes en we maken een wande ling door de bossen. Dan beginnen we aan het kerstdiner. Er worden twee kersttafels gedekt, een voor de groten en een voor de kinderen. Dat werkt perfect. Iedereen draagt het zijne bij aan de kerstmaaltijd. De oudste maakt het hoofdgerecht. Op donderdag 16 december 2010 is de kerstvie ring voor alle senioren (50+ ers) van Moergestel in Den Boogaard. De toegangsprijs bedraagt 10,00. Hiervoor bieden wij u een koffietafel en een optreden van de Elckerlijck Speellieden. Het programma van deze dag begint om 10.30 uur met een een kopje koffie gevolgd door de Kerstviering met Pastor Theo te Wierik en Seniorenkoor Echo. Om 12.15 uur dan de kof fietafel. Daarna vervolgen we de middag met de groep Elckerlijc Speellieden hun program ma in kerstsfeer. Het einde van deze middag is om plm. 16.15 uur. Toegangskaarten voor deze kerstviering zijn verkrijgbaar bij de gastvrouwen en -heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt van maan dag t/m vrijdag terecht. Ook kan men kaarten kopen bij de recepties van de zorgcentra de Reuselhof of Stanislaus. Woensdag 22 december verzorgt Frans Lap een Kerstmeditatie. Het Kerstverhaal is een bijzonder verhaal. Het verbergt vele thema's die een spiegel zijn van ons eigen diepe innerlijk. Je kunt hierbij denken aan het licht in ons, ons innerlijk kind, verwachting, verwonde ring, eerbied, verbinding tussen hemel en aarde. Allemaal thema's die ons bij ons ware Zelf bren gen. Maar ook de personen die in het verhaal optreden weerspiegelen bijzondere kanten van ieder van ons. Frans Lap is docent spiritualiteit en therapeu tische vorming aan een Hbo-opleiding voor alternatieve geneeskunde in Eindhoven. Hij heeft, samen met zijn vrouw, in Oisterwijk een praktijk voor Holistic Pulsing en Spirituele Geneeswijzen, "De Vrije Stroom", waar zij naast consulten ook cursussen, coachings en lezingen geven en de opleiding Holistic Pulsing verzor gen. Op deze avond mediteren we rond enkele van de thema's en/of personen die in het kerstver haal naar voren komen. We doen dat via gelei de meditaties, stiltes, muziek. De avond begint om 20:00 uur (toegang: vanaf 19:30 uur). De entree bedraagt vijf euro p.p. (incl. koffie/thee). Inschrijven is niet nodig. Woensdag 29 december verzorgt Yvonne van de Wouw een eindejaarsmeditatie. Deze avond is met inschrijving en zit inmiddels vol. U vindt het Huis voor Zingeving aan de Kloos- terdreef 4 en op www.huisvoorzingeving.nl. Team Huis voor Zingeving Hans Pijnaker, Michelle van de Wiel en Rob van Tilburg aan besteed. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2010 (vervolg Parochieberichten van pagina 2) drie kinderen geboren. Toon zette zich in voor kerk en samenleving. Hij bekleedde diverse functies in het openbare leven en daarnaast bespeelde hij vele, vele malen het orgel in diver se kloosters en parochies, zo ook in onze paro chie. Voor zijn verdiensten werd hij onder scheiden met de eremedaille in Goud verbon den aan de orde van Oranje-Nassau en met de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Ponti- fice. Het plotselinge overlijden van zijn vrouw was een zware klap voor hem. Na een moeilij ke periode wist hij de draad weer op te pakken, hij keerde terug in de politiek en bespeelde steeds vaker het orgel. Een jaar geleden open baarde zich een kwaadaardige ziekte. Opname in Stanislaus werd noodzakelijk, hij moest stop pen met orgel spelen.Helder van geest vier de hij met zijn dierbaren het afscheid van ons gemengd koor. Hij overleed enkele dagen later, toch nog onverwacht, op 78 jarige leeftijd. Kloosterlingen in Brabant (Een tip voor een bezoek in de komende dagen) Op zaterdag 11 december opent in het Museum voor Religieuze Kunst te Uden de expositie Kloosterlingen in Brabant. Straatbeeld en horizon van Brabantse dorpen en steden werden in de negentiende en twin tigste eeuw in hoge mate bepaald door rooms katholieke gebouwencomplexen. Elke plaats beschikte wel over een of meerdere vestigingen van een kloosterorde of congregatie. De enorme populatie die deze kloosters eens bevolkte is verdwenen. Wat resteert zijn rela tief kleine religieuze gemeenschappen die hun idealen hoog houden. De expositie is te zien van 11 december 2010 t/m 10 april 2011 in het Museum voor Religieuze Kunst, Vorstenburg 1, 5401 AZ Uden. Ope ningstijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur, zaterdag, zon- en feestda gen van 13.00 tot 17.00 uur. Het museum is gesloten op Eerste Kerstdag en Nieuwjaarsdag. Tel. 0413-263431, email: info@ museum voor- religieuzekunst.nl Voor meer informatie zie: museumvoorreligieuzekunst.nl Pastor Theo te Wierik msc Ria Willems (secr.) ge gemeenschap ontstond het idee om dit jaar voor de eerste keer een kerstevenement te orga niseren. In deze kersteditie van Moergestel Nieuws wordt daar uiteraard ruim aandacht

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3