Vuurwerk: prima; maar dan wél veilig! Kleur mee en win!!! COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Typebureau van der Pluijm Kerstmis in Cèèsel met... Ricky de Brouwer (1947) Naam: Adres: Leeftijd: vuurwerk heeft meestal een veel zwaardere gehoor of longen kan veroorzaken. Ook is niet Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl altijd duidelijk hoe of waar u het moet aanste- Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Ook voor de kleinsten onder ons zijn er dit keer ’n paar leuke prijzen te ver dienen. Kleur deze tekening zo mooi mogelijk, knip hem uit en lever hem in op ons redactie-adres (in de brievenbus op Oisterwijkseweg 43). Wie weet win jij ’n leuke prijs die je zelf uit mag zoeken. We geven nl. drie speel- goedbonnen van elk 15,- euro weg voor de mooist gekleurde. Deze speelgoed- bon kun je inleveren bij Novy van Wezel, je weet wel, aan het Rootven. Natuurlijk kijken we naar de leeftijd en maken we drie verschillende leeftijdsca tegorieën. Veel succes en veel plezier allemaal! Illegale handel melden Het Regionaal Milieuteam van de politie doet recherche-onderzoek naar illegaal vuurwerk en de mensen die daarin handelen. Daarbij hebben we uw hulp hard nodig. Als u weet waar illegaal vuurwerk is opgeslagen of wordt doorverkocht, kunt u dit doorgeven via de ano nieme tiplijn 0800-7000. Hebt u overlast van vuurwerk, bel dan met de lokale politie via nummer 0900 - 8844. Legaal Legaal vuurwerk met een maximum van 10 kilo mag door iedereen vanaf 16 jaar op 29,30 en 31 december worden gekocht bij de erken- De politie vraagt u om de opslag en verkoop van illegaal vuurwerk te melden. U kunt dit doen via de anonieme tiplijn 0800-7000. (Foto: politie Midden en West Brabant, Bart van Hattem) WE GAAN WEER BEGINNEN! Iedereen kan zich weer opgeven voor de lessen computertypen. Op dinsdag 15.45-17.15 uur 17.15-18.45 uur en 18.45-20.15 uur. Aanvang 1 MAART 2011. Geef je tijdig op. Beperkte plaatsen. (013) 513 3793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl U kunt zich ook al opgeven voor september 2011. U bent dan zeker van een plaatsje. Politie controleert streng Ook de opslag van dit verboden vuurwerk levert enorme veiligheidsrisico’s op. Daarom worden illegale handel, illegaal vervoer én illegale opslag van verboden vuurwerk hard aangepakt door politie en justitie. de vuurwerkhandelaren. Goedgekeurd vuur werk is altijd voorzien van een lont, een Neder landse gebruiksaanwijzing en het opschrift ‘Bestemd voor particulier gebruik’. Vuurwerk dat na 4 juli van dit jaar op de Nederlandse markt is gekomen heeft daarnaast ook een CE keurmerk en een aanduiding van de netto explo sieve massa (NEM). Rechter legt straf op Iemand die wordt gepakt tijdens het vervoeren, verkopen of voor het opslaan van illegaal vuur werk krijgt een proces-verbaal van de politie. Daarna is het aan de rechter hoe hoog de straf zal zijn. Die hangt af van de ernst van de situ atie. Ook eventuele eerdere vergrijpen wegen mee. Bij illegale vuurwerkhandel komt het vaak zelfs tot gevangenisstraffen. Jongeren die zorgen voor vuurwerkoverlast of daarmee scha de veroorzaken komen doorgaans bij bureau Halt terecht. Om verdere straf te voorkomen moeten zij afgesproken werkzaamheden doen en de eventuele schade herstellen of vergoeden. de gebruiksaanwijzing. De explosiekracht is Het afsteken van vuurwerk is toegestaan op 31 december vanaf 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. In de buurt van bijvoorbeeld een zie kenhuis, bejaardencentrum of dierenasiel is het niet toegestaan om vuurwerk af te steken. Tel.: ken. Soms zitten er twee lonten aan en welke moet u dan gebruiken? Wist u trouwens dat een lont van professioneel vuurwerk veel sneller brandt dan de normale lonten? En de zoge naamde strijkers hebben al helemaal geen lont. De grote verrassing is dus wanneer die strijker precies knalt. Ondeskundig gebruik leidt tot ernstige ongevallen. Vuurwerk tijdens de jaarwisseling is een traditie. Leuk, mooi, spannend en spec taculair al dat sier- en knalmateriaal. Maar het brengt ook de nodige risico’s met zich mee. Risico’s voor uzelf, uw familie, uw vrienden én uw huisdieren. Elk jaar gebeuren er ongelukken met vuurwerk waarbij vooral jonge mensen gewond raken. Tijdens de jaarwisseling van 2009 zijn 297 mensen behandeld voor (ern stig) oogletsel. In veel gevallen is er sprake van verboden consumenten vuurwerk. Beperk de risico’s en daarmee de ongelukken. Bij veel ongevallen met vuurwerk is er sprake van verboden consumenten vuurwerk. Dit zo groot dat dit gemakkelijk beschadigingen aan lading dan is toegestaan en ook ontbreekt vaak 14 I UWStT'OORKSIW K G.l,: s I 11: Kuwa i 0 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 "Op de ochtend van eerste kerstdag leg ik altijd worstenboord jes in de oven. Dat is een overblijfsel van de traditie vroeger toen bij ons thuis worstenbroodjes werden gegeten als je thuis kwam uit de nachtmis. Mijn moeder maakte de worsten broodjes zelf. Ik ga niet meer naar de nachtmis. De eerste kerstdag vieren we zoals zoveel mensen, 's Middags komen onze Jan-Hein, zijn vrouw Monique en onze twee kleinkinde- Atol AAS. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2010 ren van 10 en 13. De broer van Monique is alleenstaand. Hij komt mee. We maken er een gezellige middag van. We eten lekker. Dit jaar valt tweede kerstdag op een zondag. Op zon dag kom ik nooit in het café. Dit jaar dus ook niet. Hans gaat naar het voetballen kijken. Ik blijf lekker thuis. Ik lees een boek. Ik kijk naar de televisie. Ik vermaak me wel. Zo kost het me geen enkele moeite de tweede kerstdag door te komen. PAGINA 21 G

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 21