Kroniek van onze parochie in 2010 Talenten in Moergestel die een podium zoeken? eng 00 QO Kerstmis in Cèèsel met... Ria Schoenmakers (1940) Alzheimercafé Oisterwijk- Moergestel Parochie St. Jans Onthoofding 013 5132774, voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl KBO-Brabant belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Pastor Theo te Wierik msc I Ria Willems (seer.) De prachtige kerststal en kerstgroep van de hand van Jan Dijker is tijdens de kerstdagen uiteraard te bezoeken in onze kerk. Eerste en Tweede Kerstdag is de kerk speciaal daarvoor tot 16.00 uur open. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Werkgroepen: Wist u dat onze parochie 41 werkgroepen heeft? Huis voor Zingeving Helaas moest de parochie afhaken omdat wij niet willen werken vanuit een neutrale koers maar vanuit onze christelijke R.K traditie. Kindvriendelijke parochie Iemand van buiten onze parochie merkte het op. Inderdaad: we mogen ons een kindvrien delijke parochie noemen. Naast de EHC en Vormsel kent onze parochie de wekelijkse kin derwoorddienst, ons kinderkoor, ontvangst door het jaar van enkele schoolgroepen in de kerk, het maken van adventskransen en Palm pasenstokken, de gezinsvieringen en sinds kort onze Kinderclub De Schaapskooi. Catechese Er kwam een nieuwe folder uit met nieuwe ini tiatieven waar behoefte aan is. We startten in september met 6 avonden geloofsverkenning abdijdag. Deze gaan we zeker herhalen. In de advent stondenstaan de vrouwen in de bijbel centraal. Vrouwen verzorgden verzorgen de verkondiging in het weekend. In de komende 40 dagen tijd komen er wederom thema avon den n.a.v. het boek van Henri Nouwen ‘Ein delijk thuis’ en de nieuwe kinderclub startte. Archivering en financiën parochie Het bisdom gaf ons complimenten over de aan pak en verwerking: professioneel! Dank aan onze archivarissen, bestuur en secre tariaat. Wil je meedoen aan Idols Muziek 2011 en ben je maximaal 18 jaar? Vul dan voor 21 decem ber het inschrijfformulier in en je ontvangt dan verdere informatie. Je kunt het inschrijfformulier vinden op www.julianamoergestel.nl niseren van lezingen, informatiebijeenkom sten, excursies en filmvertoningen en door bestaande organisaties in contact te brengen met de lokale en regionale gemeenschap. Website van de parochie: Kees Lemmens heeft een prachtige site voor onze parochie ont worpen. Er is veel actueel nieuws op te vinden maar ook kan men er teksten vinden voor het maken van boekjes voor doop, huwelijk, jubi leum en uitvaart crematie. U wordt tevens attent gemaakt op diverse ‘links’Momenteel wordt de site beheerd door Wendy Dusee. Kijk vooral eens op: www.parochiemoergestel.nl het is de moeite waard! Dopen: Dit jaar werden er 29 kinderen gedoopt en één volwassene (2009: 35) Eerste Heilige Communie: 50 Kinderen ont vingen de Eerste H. Communie (2009: 65) H. Vormsel: 36 Jongens en meisjes ontvingen het H. Vormsel op 5 november (2009: 22) Huwelijken: 9 Stellen gaven elkaar het ja woord (2009: 2) Uitvaartdiensten en crematies: Van 53 paro chianen hebben we dit jaar afscheid genomen. (2009: 39) Meepraten over onze parochie Parochiebestuur en pastoraatsgroep willen graag dat parochianen meepraten over de voortgang van de parochie. Op 22 april was een eerste parochieavond, op 11 december de volgende. Lees over dit laatste overleg in Moergestel- Nieuws onder parochieberichten. Acties: Er wordt niet alleen een bijdrage ge vraagd voor onze eigen parochie. Ook dit jaar was er aandacht voor pater Theo Raaijmakers, de vastenactie, Memisa, Miva, Week voor de Ned. Missionaris, hulp aan kwetsbare vrou wen, Pater Poels, Actie voor Haïti, ons kinder koor en de misdienaars. Daarnaast waren er nog tal van ‘stille gevers’ voor deze en genen. Bedankt u allen! We gaan in 2011 overleggen over het opzetten van een nieuw ‘mobiel’ huis dat nog een mooie naam gaat krijgen. U gaat er meer over lezen in Moergestel Nieuws onder ‘parochieberich ten’. Onze Gildes: Ook dit jaar zijn de drie gildes voor hun jaarlijkse gildedag naar de parochie kerk gekomen voor de eucharistieviering. Op Kermismaandag waren ze samen in de viering aanwezig. Een mooie traditie van ruim 5 eeu wen oud! Vergaderingen, ontmoetingen, ouderavon den, koorrepetities, voorbereiding huwelij ken, voorbereiding dopen, voorbereiding Eerste H.Communie en H. Vormsel etc.: De bijeenkomsten liepen ook in 2010 weer in de honderden! Er is heel wat koffie en thee gezet door de parochiewacht, Ad en Nellie Wolfs en door deze en gene. Ons parochiecentrum is, naast onze kerk, daardoor een echte plaats van ‘ontmoeting’! En dit moet blijven! Idols Muziek komt er weer aan. Heb jij zin in een gezellige middag waarbij je jouw muzikale talent wil laten horen? Dan is dit zeker iets voor jou. Speel je een ins trument, alleen of met vriendjes, dan kun jij dit laten zien op deze middag. Maar ook als je mooi kunt zingen dan is Idols Muziek echt iets voor jou. beker krijgt en eeuwige roem! SMARTLAPPENKOOR Al geruime tijd gonsde het in de Moergestelse wandelgangen rond een op handen zijnde op richting van een smartlappenkoor. En jawel, hoorhet is zo ver. Het begin is gemaakt. Op initiatief van de KBO is onlangs een groepje mensen bij elkaar gekomen en dat resulteerde er in dat al een drietal enthousiaste muzikan ten heeft toegezegd de muzikale begeleiding op zich te gaan nemen. Enkele ervaren zangers hebben ook al toegezegd mee te gaan doen. Ook is gestart met het samenstellen van een repertoire. Nu nog koorleden, enthousiaste koorleden, gemotiveerde dames en heren die met elan hun hobby, zingen, gaan uitdragen. De officiële start, de eerste repetitie is woens dag 12 januari a.s. en dan vervolgens om de 2 weken, steeds op woensdag van 20.00 tot 22.00 uur in Den Boogaard. De contributie is voor alsnog vastgesteld op 40,00 per kalenderjaar. Lid van de KBO hoeft u niet te zijn. Hebt u belang stelling, meld u dan aan via het aanmeldings- strookje in de KBO-Nieuwsbrief van novem ber 2010 (bij de Nestor) of door een e-mail aan Toos van Gooi, toosvangoolgroenen@home.nl of kom woensdag 12 januari om 20.00 uur naar Den Boogaard om eens te komen proeven en besluit dan of je mee gaat doen, ja of nee. Idols Muziek zal plaats vinden op 16 januari 2011 in Den Boogaard vanaf 13.00 uur. Je mag als solist meedoen, maar ook in een groepje van maximaal 6 personen. We hebben net zoals bij de echte Idols ook een Jury die jullie beoordeeld en tips meegeeft waar je iets van kan leren. Aan het einde van de mid dag maken wij de winnaar bekend die een gave Op dinsdag 21 december is er weer een Alzhei mercafé. Thema: Omgaan met Dementie. Gast is Arjan Videler. Het Alzheimer Cafe is een trefpunt voor men sen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden. Ook hulpverleners en andere belang stellende zijn van harte welkom. De gasten pra ten met elkaar over de dingen die ze meema ken, over dementie en over mogelijkheden voor hulp en dienstverlening. En dat allemaal in een gemoedelijke sfeer. Lotgenoten kunnen heel veel voor elkaar betekenen, zij herkennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteuning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde, en gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar, en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Tijd: Inloop vanaf 19.30 uur; aanvang pro gramma van 20.00-22.00.uur Locatie De Coppele, Prunusstraat 69, Oister- wijk. Vooraf aanmelden is niet nodig Voor meer informatie: Jeanne Verberk tel. 528 4571. Aktie Kerkbalans: We berichtten u dat de stand op 1 november 53.112,- was. Op dezelf de datum van 2009 was de stand 54.863,-. Het is minder dan t.o.v. 2009. Ook 2009 liet een kleine vermindering zien t.o.v. 2008. We ver moeden als redenen o.a. de economische crisis en de bezuinigingen, parochianen sterven, het opgaan van onze parochie in de grote parochie Oisterwijk, maar ook de negatieve berichtge vingen over de Kerk. Toch hopen we dat u, str aks in januari wanneer de Aktie Kerkbalans weer van start gaat, mee gaat blijft doen. Want we willen toch graag een fijne parochiegemeen schap behouden waarin iedereen welkom blijft en zeker op de belangrijke levensmomenten? Het is fiscaal aantrekkelijk om te schenken. De belastingdienst betaalt een stukje mee, zo laten de fiscaal en juridisch deskundigen van uit de werkgroep ons weten. Neem voor meer informatie contact op met onze administratie: Rinus Nouwen, administratie@parochiemoer- gestel.nl Diaconie De Werkgroep Elkaar Nabij wordt steeds beken der in onze parochie. De leden hebben aandacht voor mensen in het dorp met een verlieserva- ring. Er worden bezoeken georganiseerd en ook groepsgesprekken. De Werkgroep is actief over een aantal dorpen in de omgeving. Ze heeft een eigen website. Dit jaar startte ook de nieuwe Werkgroep hart- kracht 7. Doel: mensen bewust maken van pro blemen dichtbij of ver weg. Voor honger, milieu, mensenrechten, verslaving, dak- en thuislozen, criminaliteit, etc. Dit, door het regelmatig orga- Naar Taizé Eind mei bracht onze pastoraatsgroep (op eigen kosten!) een bezoek aan de broedergemeen schap in Taizé: Frankrijk. Jaarlijks bezoeken vele duizenden jongeren deze broedergemeen schap op zoek naar zin- en geloofsvragen. Eind december is er een grote ontmoeting in Rotter dam. Wij hopen ook in onze nieuwe parochie het Taizé gebeuren een plaats te kunnen geven voor jongeren uit onze parochie. We denken dan vooral aan jongeren boven de 16 - 18 jaar. Zie www.Taizé.nl Overleg nieuwe parochie Oisterwijk De vijf parochies zijn tweemaal bij elkaar geko men in 2010. Voor 2011 is een nieuwe bijeen komst gepland en ook een extra bijeenkomst i.v.m. een gemeenschappelijk catecheseplan. De onderlinge sfeer tussen besturen en pasto- raatgroepen is meer dan uitstekend! Ziekenzalvingen “Heeft u nog wel eens een ziekenzalving?” Het werd de pastor gevraagd. Samen met de alge mene ziekenzalvingen worden er jaarlijks meer dan 50 zieken gezalfd in de verzorgingshui zen, zieken- en verpleeghuizen en natuurlijk ook thuis. Enkele cijfers over onze Wereldkerk Het aantal rooms-katholieken in de wereld is van 2000 tot 2008 licht gestegen van 1.045 mil jard naar 1.166 miljard. De stijging van het aantal katholieken bedroeg 11,54% terwijl de wereldbevolking in dezelfde periode groeide met 10,77%. In 2008 vormden de katholieken 17,4% van de wereldbevolking. Bijna de helft van de katholieken (49,4%) leeft in Noord- en Zuid-Amerika; 24,31% woont in Europa (was nog 26,8% in 2000). De groei was het sterkst in Afrika (33%) en het geringst in Europa (1%). I MMM “Vorig jaar verhuisden we naar een nieuw appartement in het Antoniushuis. Tijdens Kerstmis zaten we nog volop in de over huis. We hebben toen wel de kerststal gezet want dat hoort er bij. Maar dit jaar is het toch de eerste echte Kerstmis in het nieuwe appartement. Bovendien hebben we ons andere huis kunnen verkopen. Dat geeft extra rust. We gaan altijd naar de kerk, óf zaterdagavond óf op zondagmorgen. We hebben het Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 liefst een rustige mis omdat je daar het beste met je hoofd bij kunt blijven. Vroeger gingen we tijdens Kerstmis altijd naar pa en ma. Maar pa en ma zijn er niet meer. Nu maken we het samen gezellig, met een borreltje. De tafel gezellig dekken. Lekker eten begint bij ons met goej soep. Nee, Kerstmis is voor ons geen vreetfeest. En we gaan op bezoek bij een zuster. Zij is dit jaar haar man kwijtgeraakt. PAGINA 19 JMisintenties 14 dagen 1(-11 voor afroepweekend opgeven. I PR/WCME JfiKOW/tortWM MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2010

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 19