Kapsalon La Tuvert verkoopt haarspeldjes voor Ethiopië Kinderen bouwen een Moergestelse kerststal g 311 will Lampionnen versieren, raadsel oplossen en voor iedereen een vuurwerkshow toe g Voor alle kinderen een mooie lampion Moergestelse winkeliers in Den Boogaard Maxim van den Bijgaart doet in Den Boogaard voor hoe het moet 2 3 PAGINA 14 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2010 Gèèxl viert Kerstmis Deze stichting wordt ondersteund door Renate Germans-van Wezel. Daarin werkt ze samen met Rachel Germans (43). De twee vrouwen komen geregeld bij elkaar om op een creatieve manier heel geinige haarspeld- jes te maken. Elk haarspeldje is uniek. Ze kosten 1,95 euro. Voor een luttel bedrag heb je iets heel exclusiefs. Tien procent van de opbrengst gaat naar de Stichting Mucaa. fraaie lampionnen. “Ik hou van knutselen”, ligt Gitte Vogels nader toe als ze heeft gezegd dat ze het versieren van lampionnen ‘leuk’ vindt. Ze heeft nog een ander voor beeld bij de hand, een kunstig in elkaar geknutselde ‘pakjesboot’ van Sinterklaas. Reken maar dat zij meedoet aan de lampion- uitbreiding daarvan in een streek met de naam Gotera. Daar is vrijwel iedereen analfa beet. Een goede manier van vooruitging is alfabetisering. Een school is daarvoor nog altijd het beste middel. Om het doel van de schoolondersteuning werkelijkheid te kunnen laten worden is de Stichting Mucaa opge richt (zie www.stichtingmucaa.nl). puzzeltocht. “Het is heel mooi met al die lichtjes aan”, verwacht het achtjarige meisje. STOKJE MET BATTERIJ Gitte is de dochter van Terry Vogels, een van de organisatoren van de lampion/puzzel- tocht van Winkeliersvereniging Moergestel. De kinderevenement begint in feite op school. Volgens Terry krijgen alle kinderen op school een lampioen. De kinderen worden opgeroe pen deze thuis te versieren. In totaal worden tegen de achthonderd lampionnen uitge deeld. De stokjes waaraan de lampionnen worden gedragen krijgen de kinderen vanaf 18.00 uur op het St.-Jansplein. Aan het stokje is een bat terij en een lampje bevestigd zodat de lam pion veilig kan schijnen. Met het versieren van de lampionnen zijn prijzen te winnen. VUURWERKSHOW Na afloop is er op het plein voor iedereen een hapje en een drankje. De Kerstman is present en er is muziek. Er is dus volop sfeer. Als klap op de vuurpijl wordt de avond om 20.30 uur afgesloten met een vuurwerk- show. Terry Vogels: “Iedereen is van harte uitgenodigd. Samen maken we er iets heel moois van.” Renate Germans-van Wezel (37) heeft een nicht met twee adoptiekinderen uit Ethiopië. De vriendelijkheid van de mensen daar en de enorme armoede maakten zoveel indruk op haar dat ze besloot hulp te gaan bieden. Die hulp richt zich concreet op een school en de Daar blijft het niet bij. Kinderen worden uit genodigd om, voorzien van een lampion, aan een puzzeltocht deel te nemen. In de etala ges van de deelnemende winkeliers zijn 1 of meerdere letters verstopt. In totaal gaat het om 45 letters. Alle letters vormen samen een zin. Na afloop moeten de formulieren met deze zin worden ingeleverd bij de stand van de winkeliers op het St.-Jansplein. Ook hier mee zijn prijzen te winnen. Alle prijswin naars worden bekend gemaakt in Moergestel Nieuws. De puzzeltocht strekt zich uit van bakker Verkooijen tot slijterij In den Korenmaaier en tot Volgens Fietssport. en de achtjarige Gitte Vogels tonen de door hen De driejarige Demi van der Heijden (rechts) versierde lampionnen. Winkeliersvereniging Moergestel organiseert op vrijdagavond 17 december vanaf 18.00 uur een lampion-puzzeltocht. Alle Moergestelse kinderen krijgen op de basisschool een lampion. Deze kunnen ze thuis versieren en daarmee zijn prijzen te winnen. En dan zijn er ook nog eens een keer prijzen te winnen door letters te zoeken in de etalages van de winkeliers van Moergestel. De lampionnenavond wordt om 20.30 uur afgesloten met een vuurwerkshow die volgens de winkeliers het predicaat ‘spectaculair’ dubbel en dwars verdiend. Gitte Vogels (8) en Demi van der Heijden (3) laten zien hoe het moet, een lampion versie ren. Het is een druilerige zondagmiddag, dus een mooie gelegenheid om scharen, gekleurde vellen papier en vooral veel plaksel op de keukentafel uit te spreiden. Het resul taat van deze huisnijverheid zijn een stel Rachel Germans (links) en Renate Germans-van Wezel maken exclusieve haarspeldjes waarvan de opbrengst ten goede komt aan een schoolproject in Ethiopië. Normaal gesproken kapt en knipt Renate Germans-van Wezel Moergestelse mensen in haar kapsalon La Tuvert aan de Schoolstraat in Moergestel. Maar zaterdagmiddag 18 december is ze te vinden in cultureel centrum den Boogaard. In een stand van kapsalon La Tuvert ver koopt ze handgemaakte haarspeldjes voor een schoolproject in Ethiopië. In Den Boogaard is zaterdagmiddag 18 december van alles te doen. Ook de winke liers ontbreken niet. Vier Moergestelse mid denstanders hebben in Den Bogaard stands van waaruit ze met name leuke en praktische dingetjes voor kinderen verkopen. Behalve kapsalon La Tuvert zijn de volgende Moergestelse winkels met een stand in den Boogaard aanwezig: Gifts for You, Nimco House of Shoes, Vogels Fiets Sport, Mes Etoiles, Boutiek Bonita en Novy Van Wezel. Onder zijn leeftijdgenootjes is Maxim van den Bijgaart een bekendheid sinds hij met zijn bouwplaten meedeed aan Cèèsel Verzamelt van WieKentKunst. Deze kleine expert gaat nu de Moergestelse kinderen leren hoe ze zelf een kerststal kunnen bouwen. Het bijzondere aan deze kerststal is dat het een Moergestelse is. Dit dankzij de achtergrond waarin duidelijk de Moergestelse kerk met toren en windmolen zijn te zien. Vader Chris van den Bijgaart fotografeerde zijn zoon tijdens het wordingsproces van deze Moergestelse kerststal. Zo is het voor iedereen duidelijk wat de kinderen kunnen gaan doen als ze op zaterdag 18 december in Den Boogaard meedoen aan de cursus ‘kerststal-knutse- len’ onder leiding van Maxim van den Bijgaart. Alle ouders zullen meteen begrijpen dat hun kinderen straks met een bijzondere kerststal naar huis komen. Het is namelijk volstrekt uniek, een kerststal met zo’n duidelijk Moergestelse beeld van kerk en molen (foto 3). Boven dit Moergestels tafereel staar de kerst- ster in een wolkenloze hemel. Met een beetje fantasie zie je de herdertjes voorbij trekken richting de kerststal met Jozef en Maria in afwachting van de geboorte van hun Zoon. In den Boogaard wordt Maxim bijgestaan door deskundige begeleiding. Alle onderdelen die op de foto’s zijn te zien, zijn in Den Boogaard beschikbaar. Zoals de plankjes waarmee de kerststal in elkaar wordt gespijkerd (foto 4). De hoofdpersonen van het kerstverhaal kunnen worden gekleurd (foto i) en worden vervolgens uitgeknipt (foto 2). En het resultaat van alle

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 14