‘Gèèsel viert Kerstmis’, PROGRAMMA GÈÈSEL VIERT KERSTMIS Moergestel in kerstsfeer Voor de eerste keer een Kerst Moergestel-Nieuws Kerstconcert in de kerk met zang en muziek van Moergestelse bodem I Voor eerste keer gevarieerde activiteiten rond het thema kerstmis Uitgever Martien Oerlemans: ‘Samenwerking verhoging kerstsfeer' VRIJDAG 17 DECEMBER (KOOPAVOND) 18.00 uur ZONDAG 19 DECEMBER Thea Vermeulen-Peek voor eerst samen met Alpenjagers ZATERDAG 18 DECEMBER n.oo tot 16.30 uur Voor de eerste keer krijgt Moergestel een dorpsbrede kerstactiviteit met onder meer speciaal aandacht voor de jeugd, een tentoonstelling van kerststallen van Moergestelaren en winkeliers die hun zaak in kerstveer brengen. ‘Cèèsel viert Kerstmis’ is een gezamenlijke organisatie van Ondernemend Moergestel, de Vrienden van St.-Jan en WieKentKunst. “Als het goed is maken we dit jaar een begin met een traditie”, aldus Jan Vriens. L| I F PAGINA 13 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 DECEMBER 2010 Gèèsd viert Kerstmis Een mooi programma Thea Vermeulen-Peek. 13.00 en 15.00 uur 13.00 tot 17.00 uur 14.00 uur 15.30 uur Tentoonstelling kerststallen en kerstattributen in galerie De Verdieping Fotoworkshop voor kinderen groep 7 en 8 basisscholen (Natasja van Gorp) Paul Spapens vertelt over ‘Kerstmis op z’n Brabants’ in filmzaal galerie De Verdieping Ondernemend Moergestel (de afdeling winkeliers en horeca) en de stichtingen WieKentKunst en de Vrienden van St.-Jan organiseren samen met veel vrijwilligers een prachtig kerstweekend onder de titel ‘Cèèsel viert Kerstmis’. lampion puzzeltocht voor de kinderen vanaf St. Jansplein optreden percussieband Samoeba op St. Jansplein vuurwerk op St. Jansplein allerlei (creatieve) activiteiten in Den Boogaard, speciaal voor de kinderen Mini-kerstmarkt Verkoop kerststukjes (Audacia) Verkoop CD kersthoorspel Jan Smeets poppenspel Kerstbouwplaat (Maxim van den Bijgaart) Schminken voor de kinderen Stand VW Moergestel ‘Gèèsel viert Kerstmis’ begint vrijdagavond met een lampionnenfeest en een puzzeltocht voor kinderen. De winkels zijn open. Ter afsluiting is er een vuurwerkshow. Zaterdag zet den Boogaard de deuren wijd open. Zowel zaterdag als zondag kan in Galerie De Verdieping een tentoonstelling worden bezocht van kerststallen van Moergestelaren. Deze activiteit is geïnspireerd op het succes volle 'Gèèsel Verzamelt’ van wieKentKunst. In De Verdieping geeft Paul Spapens op zon dag een lezing over ‘Kerstmis op z’n Brabants’. Ook is daar het kersthoorspel van MTV te beluisteren. Om 15.30 uur sluit 'Gèèsel viert Kerstmis’ af met een kerstcon cert in de kerk. In de kerk: Prachtig Kerstconcert met de Moergestelse kerkkoren Cantate Domino, Inspiration en de St. Janszangertjes, soliste Thea Vermeulen-Peek, saxofoonensemble Fo^Saxes van Harmonie Prinses Juliana en de Alpenjagers. Na afloop trakteert Horeca Moergestel een drankje achterin de kerk. (Wijzigingen voorbehouden) Nieuw zijn dit jaar vier extra kerstpagina’s in het hart van Moergestel-Nieuws en op elke pagina een artikeltje met een foto over hoe Moergestelaren Kerstmis vieren. “Organisaties als Ondernemend Moergestel en WieKentKunst organiseren dit jaar extra activiteiten om ons dorp nog meer in kerst sfeer te brengen. Daar levert Moergestel- Nieuws graag een bijdrage aan omdat het belangrijk is voor ons dorp." Andere groepen die optreden zijn Saxofoonensemble For4Saxes, de St.-Jans- zangertjes en de kerkkoren Cantate Domino en Inspiration. Na afloop trakteert de Moergestelse horeca op een drankje achter in de kerk. Jan Vriens, voorzitter van Ondernemend Moergestel en coördinator van ‘Cèèsel viert Kerstmis'. hang naar feesten die gezelligheid in familie verband brengen. Het feit dat Sinterklaas meer dan ooit wordt gevierd, is daar een goed voorbeeld van. In deze sfeer kan ook het kerstfeest gedijen en ontstaan er initiatie ven als ‘Gèèsel viert Kerstmis'. “Alles in het programma is gericht op sfeer en samen Voor de eerste keer in het 35-jarig bestaan geeft Moergestel Nieuws een krant uit die helemaal in het teken staat van Kerstmis. “In ons dorp zijn er mensen en organisaties die Kerstmis in Moergestel dit jaar extra aandacht willen geven. Daar schaar ik me als uitge ver graag achter”, aldus Martien Oerlemans. Het is een goede gewoonte dat gedrukte media kerstkranten uitgeven of op zijn minst extra aandacht schenken aan het onderwerp. Moergestel-Nieuws heeft altijd voor de twee de optie gekozen, dus kranten in kerstsfeer uitgebracht. Dat element zit er ook dit jaar weer nadrukkelijk in. “De Moergestel Nieuws die we met Kerstmis uitbrengen is altijd de laatste uitgave van het jaar met onder meer een terugblik op en het voorbije jaar. Dat doen we nu ook weer”, aldus Martien Oerlemans. 19.30 uur 20.30 uur 11.00 tot 17.00 uur in galerie De Verdieping: tentoonstelling kerststallen c.a. (kinder)films Kersthoorspel De Alpenjagers treden op samen met Thea Vermeulen-Peek. Het kerstfeest ‘Gèèsel viert Kerstmis’ sluit af met een kerstconcert in de kerk. Dit wordt gehouden op zondag 19 december en het begint om 15.30 uur. De bezoekers krijgen een heel bijzonder programma voorgescho teld met zang en muziek van Moergestelse bodem. Bijzonder onder meer omdat er voor de eer ste keer een gezamenlijk optreden is van de Moergestelse soliste Thea Vermeulen-Peek en de Alpenjagers, de beroemdste Moergestelse muziekgroep ooit. zijn”, stelt voorzitter Jan Vriens van Ondernemend Moergestel vast. Dat het idee aanslaat blijkt uit de verschillende spontane aanbiedingen om mee te doen. Jan Vriens geeft als voorbeeld het optreden van percus siegroep Samoeba. Omdat Kerstmis er voor iedereen is en omdat veel mensen er behoefte aan hebben om er naar toe te leven, zijn deze gegevenhe den in het programma terug te vinden. De zaterdag in Den Boogaard bijvoorbeeld richt zich helemaal op kinderen en met hen indi rect op de ouders en grootouders. “We bie den de kinderen leuke activiteiten aan. Er wordt altijd al veel voor volwassenen georga niseerd in het kader van Kerstmis. Wij wilden de kinderen van Moergestel nadrukkelijk niet vergeten”, legt Jan Vriens de opzet nader uit. Hij is de voorzitter van Ondernemend Moergestel. In deze functie steekt hij de lof trompet over de inzet van de winkeliersver eniging voor ‘Gèèsel viert Kerstmis’. Met name noemt hij Mieke en Inge Bouwman (Bonita), Annet (Bloem en Goen), Terry Vogels (Vogels Fiets Sport) en Charlène van esch (B&E). Als voorzitter van Ondernemend Moergestel timmert Jan vrikens al een kleine vijfjaar aan de weg met allerlei activiteiten die Moergestel op de kaart moeten zetten. Een aansprekend voorbeeld daarvan is zijn voorzitterschap van de Stichting Moergestel Fietsdorp, dat Moergestel zelfs tot in Austra lië en China bekendheid heeft gegeven. En nu dan ‘Gèèsel viert Kerstmis’ dat in alle opzichten een primeur is. Zoals het feit dat er voor de eerste keer in de Moergestelse geschiedenis een koopavond komt met een speciaal thema. De vrijdagavond is traditio neel de Moergestelse koopavond, maar ‘Gèèsel viert Kerstmis’ als koopavond gaat veel verder. In deze kerstspecial van Moergestel Nieuws staat daarover alles te lezen. “Er heerst in Moergestel écht een gevoel van samenwerking”, geeft Jan Vriens een verklaring voor waarom een evenement als ‘Gèèsel viert Kerstmis’ juist nu van de grond komt. Hang naar gezelligheid Daarnaast is er in Nederland een algehele

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 13