CARPORT- VERKOOP ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Wat kunt u zelf doen? Moergestelaar Paul Spapens voorzitter van ‘Hoederschap’ van de Brabantse cultuur Een overval! Intiem Kerstconcert door Vocaal Ensemble Sotto Voce Mooie tuinen.nl 7 Party Party bij Factorium BON Politie geeft tips en roept uw hulp in Naam Zaterdag 11 december van 11.00-16.00 uur houden wij een gezellige PAGINA 6 <vhg Woonplaats Telefoon Kerstbomen te koop op de Zelt 6 te Moer gestel. Dit jaar ook gratis thuisbezorg, Telefonisch bestellen mogelijk 06-4093373' j Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat 'Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J J van de Brabant Bokaal. Deze nieuwe organisatie is in het Provinciehuis in Den Bosch Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 Dit jaar ook gratis thuisbezorgd. -34. i t/m 6 regels 3,50 Er is van alles te koop: van mobiele airco tot langspeelplaten, en verder allerlei andere leuke tweedehands spulletjes. KOPEN IS MEENEMEN! Tot ziens op zaterdag 11 december op Oisterwijkseweg 43. Kom maar achterom! Van bpaandonk Onderwerk-makeni: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. straat 2Ö, Moergestel, tel. 513 3489. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 OVERVAL OP ONDERNEMERS De overvallen worden vaak gepleegd door jonge daders die het vooral voorzien hebben op zaken waar contant geld rondgaat (tankstations, caf etaria's en kleine ondernemers). Ze slaan toe via een hit-and-run methode op momenten dat er geen klanten zijn. Verder blijkt dat de verdach ten vaak gebruik maken van (nep)vuurwapens. Mocht u onverhoopt bij een overval aanwezig zijn, werk dan vooral mee en neem geen risi co. Neem het signalement goed in u op en alar meer na de overval meteen de politie yia Ondernemers krijgcü liet advies om PIN-trans- het Prins Bernhard Cultuurfonds Noord-Brabant verenigd. onderscheiding hebben ontvangen. Het zijn allemaal mensen met kennis van zaken, gedre venheid en betrokkenheid, netwerken, visies en een sterke wil om de cultuur van Noord-Brabant te verheffen. Dit in het besef dat cultuur wezen lijk en verbindend is voor de inwoners van de provincie. Het samenbrengen en samen laten werken van deze mensen kan krachtige en vernieu wende initiatieven opleveren. Vanuit deze gedachte is het idee ontstaan om hen te ver enigen in Hoederschap van de Brabant Bo kaal. De naam Hoederschap is een creatie ve variant op broederschap - volgens de Dikke van Dale een ‘nauwe en vriendschappelijke betrekking’. De leden van het Hoederschap kiezen jaarlijks een project dat ze samen realiseren. De projec ten kunnen overal in de provincie worden uit gevoerd en moeten altijd Brabant-breed zijn. Uit het Hoederschap kunnen nieuwe netwerken ontstaan en nieuwe vormen van samenwerking omdat de projecten zeer verschillend kunnen zijn, net als de achtergronden van de laureaten van de Brabant Bokaal voor net eerst ae Christmas Dialogue, een nieu we kerstcompositie van dirigent Tony Klaasen, uitgevoerd. Dit werk is geschreven voor vocaal ensemblemezzosopraan- en tenorsolo, viool en cello. In deze kleine bezetting kan de muzi kale intimiteit zoals bij kamermuziek gereali seerd worden. De vocale soli worden gezongen door Kristel Klaasen en Erik Klaasen. De vio list Waker de Kok en de cellist Marc van den Munckhof verzorgen naast hun aandeel in dit nieuwe werk ook enkele begeleidingen van andere kerstliederen en treden daarnaast solis tisch en als duo op. Sotto Voce wil in dit kerst concert vanuit traditioneel kerstrepertoire een fijnzinnige, intieme muzikale sfeer creëren, die gebaseerd is op vocale beheersing en flexibele, genuanceerde samenzang. De toegangsprijs bedraagt 10. Voor reserverin gen kunt u bellen (467 5591). Meer informatie over Sotto Voce vindt u op www.sottovocetil- burg.nl komen dat er ongewenste personen uw huis binnenkomen. TIPS U vindt een aantal tips waardoor u de kans op een overval kunt verkleinen, op onze website: www.politiemwb.nl UW HULP IS BELANGRIJK De politie is alert en tijdens de risico-uren laten we extra agenten surveilleren. Daarnaast is de recherche druk bezig om daders van overval len op te sporen. De politie kan uw hulp goed gebruiken. Als u in de omgeving van een win kel, cafetaria of tankstation iets ziet wat u niet vertrouwt, bel dan 0900-8844. Bijvoorbeeld iemand die verdacht lang voor een winkel staat en regelmatig naar binnen kijkt, of iemand die uitgebreid de beveiliging bekijkt van een woning of bedrijf. Vertel de politie waar en hoe laat u dit heeft gezien en geef een zo nauwkeu rig mogelijke omschrijving van de persoon. Bel het alarmnummer 112 als de politie onmid dellijk in actie moet komen. Het landelijke nummer 0900-8844 kan gebruikt worden voor niet-spoedeisende situaties. 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 DECEMBER 2010 Van Spaandonk Onderwerk-makerij-- W .W^. I. I I IC, L, I I Vlij. 18.00-20.30 u„ za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- kosten, bij 'normale' grootte 3,50; andere 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver- Tijdens de donkere winterdagen proberen over vallers veelvuldig hun slag slaan. Ze maken daarbij gebruik van de duisternis om snel een overval te plegen. In het donker worden ze minder snel herkend en zijn ze sneller uit beeld I verdwenen. Dit is voor de politie, het Openbaar 1 Ministerie en gemeenten aanleiding om de handen ineen te slaan en te proberen met gerich te acties overvallen tegen te gaan. Wijkagenten bezoeken risicolocaties om samen met onder nemers te kijken naar preventie. Verder zijn extra rechercheurs belast met de opsporing van daders. Daarnaast organiseert de politie road blocks om criminelen tegen te houden. Ook bur gers en ondernemers kunnen zelf maatregelen nemen om overvallen zoveel te voorkomen. acties te stimuleren en de kassa regelmatig af te romen. Beveiligingscamera's kunnen een overval niet voorkomen, maar helpen achteraf wel om de dader op te sporen. OVERVAL OP WONING Uit de cijfers blijkt dat woningovervallen voor al worden gepleegd tussen 19.00 en 23.00 uur. Meestal bellen de daders gewoon aan en drin gen het huis binnen zodra er opengedaan wordt. Preventie begint dus bij uw voordeur. Zorg dat u vóóraf weet voor wie u de deur opendoet. Zeker als u niemand meer verwacht en het al donker is buiten. Een spionnetje in de voordeur of een kettinkje of kierstandhouder kan voor- voor het eerst de Christmas Dialogue, een nieu- Maandag 13 december in Tiliander Het wordt een feest op maandag 13 december in Oisterwijk. Vanaf 19.30 uur zet Factorium Tiliander op zijn kop met Party Party!Een spetterende show vol live muziek, dans en musi cal. Iedereen is welkom en de entree is gratis. DANS Onder leiding van de dansdocenten van Facto rium zetten de kleintjes uit groep 4 meteen de toon met Party Party!Groep 5 doet “Kom er maar bij”, een dans uit de musical Oliver en natuurlijk IS ér Strceldance. Dansgroep Prima vera (10+) laat onder andere voor het eerst de dans Brandhaard zien, een echte primeur. (POP)MUZIEK Onze leerlingen staan te popelen om te laten zien wat ze kunnen. Zo speelt Ties Heessels met vier stokken op de Marimba! Floris van Riel waagt zich aan Beethoven en Jerom Fernig speelt met docent Ad Vergouwen “We no speak Americano”. Maar ook Metallica en Guns ’n Roses worden niet geschuwd. Er is nog veel meer. MUSICAL Uit The WestSide Story hoor je van de Musical 4 U een medley van Something’s coming en Tonight. En misschien krijg je nog wel een spectaculaire verrassing. Het programma en meer informatie vind je op www. factoriumnl "iaToeonoO^rans van Vu9ht' Berkel-Enschot, de vuurwerk cadeaubon bij Vogels Fiets Moergestelaar Paul Spapens is benoemd tot voorzitter van het Hoederschap U I ö-odJÓÖO4. fl„ D 11>„1. 1 TA„22 4.2-2_ 2_ 1 n2_-2 _1_..2_ 2_ TA D- Kerstbomen :o koop in diverse maten, ^epnd ge™aakt’ dit Hoederschap zi’.n de ™nnaars van Brabant Bokaal van I m i i.i/i i jhpf Pwnc Rprnhgrn .iiltiiiirTrbnric Mnnrd.KranQnf ook Nordman: H. de Laat, Vinkenberg 10, Moergestel, tel. 513 2330. Toos van der Sande bedankt de anonieme gever van harte! We bereiken bijna de aan- schafwaarde van de complete duofiets Voor persoonlijke sieraden naar uw of ons ontwerp. Ook voor reparatie en restaura tie van sieraden. Kees Ketelaars, Tilburg- seweg 11, Moergestel, 013-5133168. www. keesketelaars.nl Open zondagen 12 19 de-cember. Op zondagmiddag 12 december om 15.30 ver zorgt het Tilburgs Vocaal Ensemble Sotto Voce onder leiding van dirigent Tony Klaasen in het Protestantse kerkje in Oisterwijk een kerst concert. Dat concert bestaat uit originele kerst- composities die voortbouwen op gregoriaanse thema’s (o.a.Veni, veni Emmanuel - Zoltan Kodaly) en uit sfeervolle arrangementen van tra ditionele Engelse carols (o.a. God rest you merry gentlemen) en Duitse kerstliederen (o.a. Es ist ein Ros entsprungen). Tijdens dit concert wordt De leden van dit gezelschap (de Hoeders) wer ken jaarlijks een Brabant-breed cultureel pro ject uit. Dit wordt financieel mogelijk gemaakt door het Prins Bemhard Cultuurfonds. Tijdens de presentatie van het Hoederschap van de Brabant Bokaal sprak commissaris van de koningin Wim van der Donk van een ‘cultu rele hoofdstructuur’ van de provincie Noord- Brabant. Het eerste cultuurproject van de Hoeders wordt in november volgend jaar gepresen teerd tijdens de uitreiking van de Brabant Bokaal 2011. De nieuwe organisatie wordt aangestuurd door een dagelijks bestuur be staande uit voorzitter Paul Spapens (Moer gestel), secretaris Jac. Biemans (Den Bosch) en penningmeester mevrouw Puck Böhm (Willemstad). Het Hoederschap is uniek in Nederland. Sinds 2008 kent het Prins Bernhard Cultuur fonds Noord-Brabant jaarlijks aan maximaal drie personen de Brabant Bokaal toe. Deze Brabant Bokaal is een eerbetoon aan hen die zich als vrijwilliger op meer dan bijzondere wijze inzetten voor de Brabantse cultuur en natuur. Nu al zijn er negen personen die deze Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Udenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. B 0 nodig? Jongen 15 jaar zoekt op. pasadres. Kan goed met kinderen omgaan. Tel. 06-34134626. Wilt u in gezellige sferen een kerst- of nieuwjaarsborrel organiseren? Dat kan! Bij HierNeffe of De Veerkes. Bel 513 2405. Van borrelqarnituur tot div. belegde stok- broodjes? Bij De Veerkes en HierNeffe is van alles mogelijk! Bel 513 2405 en vraag naar Mare of Wout. Geef vuurwerk cadeau! Nu verkrijgbaar oe vi Sport. Kerstbomen te koop in diverse maten,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6