ALLROUND MAKELAARDIJ ALLROUND MAKELAARDIJ 1 1 Kerstkrant 'Moergestel- Nieuws' SF Moergestel in actie voor 3FM Serious Request Nico Haneveld mobiliseert cultuur van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk Een herinnering aan Toon van Gils Theaters Oisterwijk Moergestel Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per wee Wild Rikconcours in Gildehuis ’t Stokske 15 jaar ProTech Moergestel BL® lil* Lp iL-1 nW iT«J Moergestel IJ® lit Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Dansen voor 50 ers in Den Boogaard WinterFair in Tiliander Muzikant maakt op een originele manier werk van Oisterwijk 800 WONING WNPtWttKi_ PAGINA 5 EYSENBRAND 25, MOERGESTEL Volgende week mag u onze kerstkrant verwachten. Dat is tevens de laatste krant van dit jaar. Mogen we inzenders van kopij verzoe ken om tijdig aan te leveren? Liefst vrijdagavond 20.00 uur willen we alles binnen hebben voor wat betreft geschreven teksten. Dus ook sport berichten niet later aan leveren a.u.b.l Op zaterdagavond 18 december is er een avond in Moergestel voor iedereen die Abraham of Sarah heeft gezien en van dansen houdt. Op de inmiddels goed bezochte dansavonden wordt de muziek verzorgd door Sjefke en zit de kof fie en thee bij de entree prijs inbegrepen. Vanaf 20.30 uur is men welkom en de entree is 2,50 per persoon. Voor een gezellig avondje dansen kunt u in den Boogaard terecht op 18 december 2010,15 januari, 5 februari, 9 april en 7 mei 2011. Evenementen in Tiliander De Avonden -Met Thomas Cammaert, Toneel Woensdag 8 december 20.30 uur Prijs: 23.00 (incl. koffie thee) Winterfair Oisterwijk 2010 Zaterdag 11 en zondag 12 december Aanvang: za 11.00-18.00uur en zo 11.00-17.00 uur Prijs: 2.50 (kinderen tot 12jr gratis) ’t Zal je kind maar wezen - De opvolger van Vuile Huichelaar, Cabaret Muziek Donderdag 16 december 20.30 uur Prijs: 17.00 (incl. koffie thee) Wat nou Cabaret?! - Rob en Emiel, Cabaret Vrijdag 17 december 20.30 uur Prijs: 20.50 (incl. koffie thee) Theo Schepens, voormalig pastoraal werker in Moergestel (2000- 2008) Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F013-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl Op initiatief van leiding en personeel van Herberg De Veerkes en café HierNeffe, zal ook Moergestel in actie komen voor de Se rious Request actie van 3FM. Voor deze actie zitten 3 discjockeys van 3FM van 18 t/m 24 december zonder eten in het glazen huis in Eindhoven. Het doel is om zoveel mogelijk geld op te halen om aidsweesjes een kans op een menswaardige toekomst te bieden. Omdat het glazen huis dit jaar relatief dicht bij Moergestel staat, is bij De Veerkes en HierNeffe het idee ontstaan om ook in actie te komen. Daarbij proberen zij heel Moergestel te betrek ken. In het weekend van 18 en 19 december zul len daarvoor in ieder geval de volgende acties plaatsvinden: - Collectebussen bij een groot aantal winke liers in Moergestel Nico Haneveld zoals veel mensen hem kennen, als troubadour van de Elckerlyc Speelleden. Deze week en mogelijk ook nog de volgende week is Nico Haneveld op zijn fiets en route door Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Bij iedereen en bij elke organisatie die iets heeft of doet met cultuur stopt hij een uitnodiging in de bus voor een bijeenkomst begin volgend jaar. Tijdens deze bijeenkomst wil hij een breed cultureel programma met bijdragen uit alle drie de dorpen smeden ter gelegen heid van de jubileumviering van Oisterwijk 800. “Dit gegeven inspireert mij. Ik wil er op mijn manier een bijdrage aan leveren zodat het een succes wordt”, aldus de in 1933 gebo ren Oisterwijker. In zijn woonplaats, in Moergestel en Heukelom en in tal van andere plaatsen is hij onder meer bekend als lid van Elckerlyc Speellieden, een muziekgroep die al dertig jaar bestaat. Maar deze begaafde muzikant deed nog veel meer din gen, zoals het dirigeren van harmonieën en In 1994 werd ProTech duurzame lakbescher- ming voor het eerst in Nederland ontdekt door Antoon en Marijke Michielsen. In 1995 werd gestart met hun eerste werkplaats. Deze duur zame lakbescherming is na 15 jaar een begrip bij de echte autoliefhebber in het hogere seg ment. De eerste eigen ProTech vestiging is inmiddels uitgegroeid tot een van de beste van Europa. Door maar liefst 5000 trouwe klanten wordt het vakmanschap en de service gewaar deerd die men hier met het professionele team uitdraagt. Een ProTech behandeling beschermt de autolak tot wel 5 jaar, poetsen wordt hierdoor overbodig. Positief getest door o.a. ANWB. 15 jaar ProTech Moergestel eerste werkplaats Antoon en Marijke Michielsen vieren dit jaar naast het 15 jarig jubileum van hun eerste ProTech centrum ook de 12,5 jarige samen werking met de Koninklijke stallen. Met taart, bloemen en champagne is dit heugelijke feit gevierd en hebben we er met onze bijzondere relatie even stilgestaan. Antoon en Marijke kijken met trots terug op de afgelopen 15 jaar en op hun mooie samen werking met de Koninklijke stallen. Daarom is er een lezersactie: tot 31 januari 2011:12,5% korting op een ProTech lakbehandeling. ProTech Moergestel vindt u aan de Sonman 28, tel. 543 2862 www.protechmoergestel.nl Nadat eerder dit jaar Leen Smits was over leden, heeft Moergestel opnieuw een markan te persoonlijkheid verloren: Toon van Gils. Over Toon is in de afgelopen dagen al veel geschreven en gezegd, maar wat ik daarin miste: zijn betrokkenheid bij de openlucht mis bij de Mariakapel, jaarlijks op 15 augus tus, het hoogfeest van Maria Tenhemel-opne- ming. Dat die openluchtmis er is, is voor een groot deel aan Toon te danken. En ook daar over kon Toon boeiend vertellen; hij was een man van verhalen. Het was 1979 en Toon stelde voor om een open luchtmis te gaan houden, ter ere van Maria; want hij was een groot Mariavereerder. Maar de toenmalige pastoor Van den Broek zag dat niet zo zitten. “Voor die 45 man die komen, daar ga ik het niet voor doen”, zo - of iets in die orde - schijnt hij gezegd te hebben, zoals ik van Toon begrepen heb. “En bovendien: augustus is een regenmaand.” Waarop Toon gezegd zou hebben: “45? Het worden er beslist 300!” “Als dat zo is, dan beloof ik dat we vaker een open luchtmis zullen houden”, aldus pastoor Van den Broek. En voor de regen was Toon niet bang: “Laat dat maar aan Maria over”, had hij gezegd. Aldus geschiedde, want er kwamen die eerste keer wel 500 mensen. En sindsdien heeft de openluchtmis zich in een grote belangstelling mogen verheugen. In 2003 werd de 25e open luchtmis gevierd, met als hoofdcelebrant bis- schop Lescrauwaet, oud-hulpbisschop van het bisdom Haarlem/Amsterdam, die sinds zijn emeritaat in Den Bosch woont. Het afgelopen jaar was de 32e openluchtmis en al die jaren heeft het nooit geregend; er hoefde nooit uit geweken te worden naar de parochiekerk. Het vertrouwen van Toon in Maria is wat dat betreft nooit op de proef gesteld. En als ik aan die openluchtmis terugdenk, dan zie ik Toon achter zijn harmonium gezeten in een laadbak die hij achter zijn auto had gespan nen. Dorpser kan het haast niet. Maar het is wel een zeer dierbare herinnering aan Toon. Moge hij rusten in vrede. Op 11 en 12 december vindt in Tiliander de WinterFair Oisterwijk 2010 plaats. Sfeer, cre ativiteit, en kerst ontmoeten elkaar op Winter fair Oisterwijk 2010. De nadruk ligt dit jaar op vrouw-zijn: mode, uiterlijk, verwennerijen en workshops. Met een “quickscan” kleurenana lyse leert u welke kleding en make-upkleuren u laten stralen. Een ultieme gelegenheid om inkopen te doen voor de komende feestdagen. Kom genieten van winterse sferen in een warme ambiance tijdens WinterFair Oisterwijk 2010 in Tiliander. Op zaterdag 11 december van 11.00 tot 18.00 uur en zondag 12 december van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt 2,50. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 DECEMBER 2010 Op vrijdag 10 december organiseert het gilde St. Sebastiaan Barbara weer het jaarlijkse Wild Rik Concours. Gezelligheid staat bij dit rikconcours voorop. Het rikconcours wordt gehouden in Gildehuis ’t Stokske. Deelname staat natuurlijk open voor alle gil- debroeders en zusters van onze bevriende gil den uit Moergestel, Oisterwijk en de regio. Maar ook andere tikkers en riksters uit Moer gestel en Oisterwijk en de regio zijn van harte welkom. Het rikconcours begint om 20.00 uur. Er zijn vele en mooie wildprijzen te verdienen met als hoofdprijzen onder meer Haas, Fazant en Konijn. Bij voldoende deelnemers (sters) kan er ook worden gejokerd. Dus tot vrijdag 10 december in het Gildehuis ‘t Stokske van het gilde Barbara St. Sebas tiaan. r a Koperen jubileum met de Koninklijke Stallen en ProTech Lakbescherming M - Sporten op het plein op zondag o.l.v. Jaap de Groot van Sportschool Physique - Het hele weekend eigen request-discjockeys met o.a. Sjef Schilders, Corné Wolfs en Tom Kuypers - Een katerontbijt op zondagochtend, georga niseerd door De Brugzeikers Daarnaast zullen De Veerkes en HierNeffe gedurende dit hele weekend een deel van hun omzet afstaan aan de actie en heeft het perso neel van beide cafés aangegeven een deel van hun salaris aan de actie te zullen schenken. Als u naar aanleiding van dit artikel zelf ideeën hebt om te organiseren en daarbij wilt aansluiten bij deze actie, neem dan even con tact op met Herberg De Veerkes via 513 2405. Volgende week komen wij in dit blad terug met het volledige programma van het Veerkes Request Weekend. Evenementen in Den Boogaard Orventus - ‘American Band Classics’, Muziek Zaterdag 11 december 20.00 uur Prijs: 12,50 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling. Nu reserveren: 521 7220 fanfares (onder meer Taxandria en Harmonie Orkest Oisterwijk). Hij was beheerder van De Schalm in Berkel-Enschot en zelfs zwaaide hij de scepter als ‘jeugdherbergvader’. In alles wat hij doet speelt muziek de hoofdrol. “Daar kun je heel veel mensen een plezier mee doen”, zegt hij daarover. Nu zet Nico Haneveld zijn werkkracht en zijn enthousiasme ook in voor Oisterwijk 800. Meer precies wil hij zoveel mogelijk culturele men sen en organisaties bij elkaar brengen en hen uitnodigen om samen tot een heel groot cultu reel programma te komen in 2012. Dat is het jubileumjaar waarin Oisterwijk 800 jaar stads rechten viert. Het doel van alle vieringen, aan gestuurd door een gelijknamige stichting, is de inwoners van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk meer met elkaar op te laten trekken. Dat wordt onder meer bereikt door organisa ties uit alle drie de kernen met elkaar samen te laten werken. Nico Haneveld zet met zijn pro ject in op de culturele sector. In de brief, die deze week door hem persoon lijk wordt bezorgd, vraagt hij zich op te geven voor een grote bijeenkomst op dinsdag 1 febru ari. Geïnteresseerden worden door hem ge vraagd de küiiïSt kenbaar te maken door mid del van het invullen van een strookje. Tijdens deze bijeenkomst ontvouwt Nico Haneveld zijn plannen. “Ik wil met de hulp van onder meer muziekgroepen, koren, toneelverenigin gen, dichters, leraren en nog zoveel mensen meer 800 jaar Oisterwijkse cultuur tot leven wekken. Met zijn allen kunnen we daar iets heel moois van maken.” JAARVERGADERING Op maandag 13 december a.s. is de jaarlijkse algemene ledenvergadering in Tapperij de Schouw. De bijeenkomst start om 20.00 uur. Naast de gebruikelijke onderwerpen is er een speciale gastspreker: Pieter van Gisbergen architectenbureau Blue Monkey) houdt een korte inleiding met als thema: klimaatbeleid voor ondernemers. NIEUWJAARSBIJEENKOMST Op maandag 17 januari 2011 is om 20.00 uur de nieuwjaarsbijeenkomst. Noteer dit alvast in uw agenda. De locatie wordt nader bekend gemaakt. Uitreiking Ondernemersprijs Oisterwijk Op 2 februari a.s. is om 20.00 uur de uitreiking van deze prijs in Den Boogaard. s 'VV,,

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5