170 jaar Gilde-wijsheden f KVO Operation Hand in Hand in Ghana Indisch eten Prinsenbal Draaiboompje Opa’s en oma’s leren kleinkinderen Driekoningen-zingen Idols in Den Boogaard Al weer voor het vierde jaar op rij organiseert muziekvereniging Prinses Juliana Idols muziek. Met drie succesvolle edities achter de rug belooft het ook nu weer een fantastische middag te worden voor jong en oud! Nieuwjaarsconcert - Prinses Juliana in Den Boogaard Voor de eerste keer zijn ze in Brabant, en nog wel in I Cadeautip: Qulinair Lekker met Qulinair "Qulinair Indische catering" De entrée is gratis. Tot ziens op 11 of 12 december, Carlijn Willems Verras iemand met een netjes verzorgde cadeaubon van Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huis of bij bedrijven. Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest www.qulinair.nl Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel Verkrijgbaar vanaf 15 euro Zorgeloos genieten van traditioneel Indisch eten. Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. Indisch eten van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. a.s. Zaterdag 11 december vindt in ’t Draai boompje het Prinsenbal plaats van C.V. De Durdraaiers. Zoals elk jaar belooft dit weer een leuke avond te worden met veel muziek, enter tainment en lol. Rond de klok van 20.45 uur treedt Prins Eric af om meteen ludiek in het clubje Ex-Prinsen te worden opgenomen (zie ook het artikel van de EPVDDB met foto). Na twee mooie jaren samen met Carlo, die eveneens stopt, en de raad van elf vindt Eric het genoeg geweest. Hij heeft het te druk. We danken beide hartelijk voor hun inzet. Na het afscheid volgen verschillende spette rende optredens, die ons naar 11 over 11 leiden. Wie er dit jaar tevoorschijn komt als nieuwe prins zal eenieder zeer verrassen. Dus voor een stikgezellige avond moet je zater dag zeker in den Draai zijn. Graag op tijd (20.30 uur) zodat je niets hoeft te missen. Tot dan. PAGINA 3 Beste lezers van Moergestel nieuws, misschien denkt u: “Ghana, heb ik daar al niet eens vaker over gehoord?” Nou dat klopt. Vorig jaar rond deze tijd heeft er ook een stukje in Moergestel nieuws gestaan. Ik heb daarop toen veel enthousias te en positieve reacties ontvangen. Op zaterdag 11 december om 19.00 uur en zon dag 12 december om 10.00 mag ik in de hei lige mis in de kerk St. Jans Onthoofding te Moergestel iets vertellen over het Hand in Hand project. Wat was het Hand in hand project ook alweer? De Hand in Hand Community is opgezet als een klein dorp. Twee of drie kinderen wonen samen met een verzorger, ze wonen in feite als een klein gezin binnen de grote familie van de Hand in Hand leefgemeenschap. Ieder klein gezin leeft in een eigen kamer in één van de huis jes. Deze huisjes staan rondom een centraal gelegen terrein dat wordt gebruikt voor spel letjes, oefeningen, muziek, therapie, feesten, dansen, school, creatieve activiteiten, zwem men en natuurlijk ook om gezamenlijk te eten! Er is ook een goed lopende "beschutte werk plaats" voor de wat oudere jongeren, die daar overdag creatief en nuttig bezig kunnen zijn. Met de verkoop van hetgeen zij maken wordt het werk ondersteund. Veel jonge mensen uit Ghana zijn op het ter rein actief als caregivers verzorgers, in feite als vervangende "vaders en moeders"), zij zor gen met elkaar op continue basis voor alle kin deren, die daardoor kunnen leven in een unie ke en zeer positieve sfeer. De Hand in Hand Community functioneert in feite als één grote Zaterdag 27 november jl. hield Gilde Sint Catharina Moergestel haar jaarlijkse Teerdag. Traditioneel begint de dag met een Heilige Mis in de parochiekerk waarna men van de koffietafel genoot in het gildehuis. Aanslui tend werden er een vijftal jubilarissen gehul digd, samen goed voor 170 jaar gilde-wijshe den. Drie jubilarissen, Gust Creusen, Kees van Elderen en Piet Maas, zijn 40 jaar lid en de twee andere jubilarissen, Johan van Daelen en Kees van Dijk, zijn 25 jaar lid. Gust is van 1978 t/m 1987 dekenschrijver (secre taris) geweest en hij heeft tot 1998 het gildear- chief onder zijn beheer gehad. Tevens heeft Gust een bestuursfunctie bekleed bij de com missie Kruisboog op Wip van de kring “Kwar tier van Oirschot”. Van 1983 t/m 1987 heeft Kees (van Elderen) de bestuursfunctie van le Deken uitgeoefend en daarnaast is hij tot 2005 de Ordebewaarder van ons gilde geweest. Piet daarentegen is tot op de dag van vandaag een van onze boden van ons gilde. Van Johan kunnen we melden dat hij in de beginjaren van zijn lidmaatschap vendelier was en dat Kees (van Dijk) Koning is geweest van 1993 t/m 1997, daaropvolgend heeft geduren de vier jaar de functie van Koningsdeken ver vuld. Allen zijn door onze hoofdman Peter Wolfs op gepaste wijze gehuldigd. Ook wethouders Joost Wagenmakers en Jan Rijnen waren bij deze plechtigheid aanwezig. Van het Kringbestuur van het ‘Kwartier van Oirschot’ kregen de drie oudgedienden nog een speciale onderscheiding. Kees (van Elderen) en Piet ontvingen een zilveren speldje en omdat Gust vanwege eerdere verdiensten binnen de ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 DECEMBER 2010 (vervolg van voorpagina) Nu veel moeders tegenwoordig buitenshuis werken of andere dingen aan de hand hebben, is dit doorgeven in het gedrang gekomen. Dit wordt door de Moergestelse volkscul- tuurspecialist Paul Spapens als hoofdoor zaak gezien van het feit dat het Driekoningen zingen achteruit holt. Veel ouders vinden het ook niet meer veilig om hun kroost op 6 janu ari in het donker op pad te sturen. Dit alles overwegend kwam Werkgroep MOV tot de vernieuwende gedachte dat het wellicht een idee zou zijn om de opa's en oma’s te vragen het Driekoningen-zingen aan de kleinkinde ren door te geven. Grootouders hebben zelf aan Driekoningen-zin gen gedaan, ze kennen alle achtergronden van de traditie en ze doen heel veel samen met hun kleinkinderen. POGINGEN TOT BEHOUD Dit landelijk unieke idee sluit goed aan bij de inspanningen van het Nederlands Centrum voor Volkscultuur (NCV) in Utrecht om het Driekoningen-zingen te redden. Met het oog daarop zijn initiatieven die het Driekoningen- zingen voor een teloorgang moeten behoeden uitgeroepen tot een pilot van het NCV. In Mid- den-Brabant werken drie organisaties samen om deze pilot te laten slagen. In het kader van de pilot is een mooie lesbrief uitgegeven voor de basisscholen. Werkgroep MOV wil de lesbrief extra onder de aandacht gaan brengen van de basisscholen. MOV ontstond een jaar of dertig geleden uit de Missienaaikring. De organisatie organiseert het Driekoningen-zingen, de Vas tenactie en Toer Mee. De opbrengst van het Driekoningen-zingen en Toer Mee is steeds bestemd voor projecten van de Moergestelse missionaris Theo Raaijmakers. a.s. Zaterdag 20.30 uur live in ’t Draaiboompje. Niemand minder dan de EPVDD Band. Als groep bestaan ze al jaren, als Band doen ze voor het eerst Moergestel aan. Waarom? Ze willen in Moergestel hun nieuwe CD intro duceren. De bandleden: Hans, Toon, Jan, Pieter, Ad, Adrie, Rini, Henri, Frank en Piet staan te popelen om van niets op één te komen in de komende week. Per slot van rekening is het motto: “Dur zit muziek in”. De CD met de titel Volume “1” zal in eerste instantie een limited edition worden en in be perkte oplage verkrijgbaar zijn. De Band ver wacht dan ook a.s. zaterdag alle exemplaren verkocht te hebben. Wilt u er bij zijn en alles meemaken dan nodi gen wij u van harte uit a.s. zaterdag in ‘t Draai boompje. De CD zal om 20.30 uur in de ver koop gaan voor een bedrag van 2 euro (zwart) zonder bon. De opbrengst zal geheel ten goede komen aan een door de groep bepaald goed doel. De entree is gratis en voor boekingen kunt u terecht op de website van de EPVDD band, zijnde: www.deexprinsenvandedurdraai- ersband.nl Voor Moergestel-Nieuws hadden we een (kort) interview met leadzanger en drummer Toon van der Zanden. We vroeger Toon hoe het zo gekomen was. Zijn antwoord was snel, kort en duidelijk: ‘We konden al met elkaar lezen (ro ken) en schrijven, en we hebben er zingen aan toegevoegd.’ Manager van de band Henri voegde zich in het gesprek. De yoghurt zat nog aan zijn mond dus we dachten dat hij net van tafel kwam, maar dat bleek niet zo te zijn. Hij moest net nog iets klaarmaken voor de aftredende Prins Eric. Volgens Henri is het een uniek album gewor den, mede dankzij de goede akoestiek van zijn Bakhuis welke tevens als foto studio dienst deed voor het album. Hij geeft meteen aan dat zijn bakhuis wel meer te huur is voor liefheb bers (hint). Communicatiespecialist van de band Rini ver telde nog dat niet alle ideeën waren uitgewerkt, maar dat hij tevreden was met het resultaat. Hij praatte verder nog heel veel, maar zei verder wei nig. Net terug van een interview met Loesie vroe gen we regelneef Ad waarom Eric voor zijn aftreden de EPVDD band had uitgenodigd. Ad had Eric uiteraard ook gevraagd waarom Eric zoveel geld uitgaf aan zijn aftreden, en zijn antwoord was helder. Na zijn carrière als prins zou hij graag toetreden tot de band en: Music was zijn First love and maybe It will be his last. Niet minder belangrijk: hij was alleen maar prins geworden om ooit deel uit te mogen maken van de club. Ja Ja you meek ze mee. Dus het belooft wat te worden. Namens de ex prinsen van de Durdraaiers band nodigen wij u dan ook graag uit voor de onthulling a.s. zaterdag. Vergeet niet minimaal 2 euro mee te brengen en daarmee voor 20.30 uur niets te drinken. Onze verslaggever Pieter "familie". De caregivers worden daarbij onder steund door diverse vrijwilligers uit Europa en Noord-Amerika, die aanvullende zorgtaken, vaak op 1-op-l basis met de kinderen, voor hun rekening nemen. Dankzij de steun van veel mensen en van organisaties buiten Ghana, vooral uit Nederland, Duitsland en Engeland, maar ook daarbuiten, kan de Hand in Hand Community nu al 18 jaar lang doorgaan met het mooie en dankbare werk voor deze kwetsbare kinderen. Zonder deze hulp zou Hand in Hand niet kunnen voortbestaan. Hand in Hand ont vangt geen subsidie of andere fondsen van de Ghanese overheid. Met de producten die in de workshop door de kinderen van Hand in Hand gemaakt zijn, sta ik zaterdag 11 december na afloop van de H. Mis van 19.00 en zondag 12 december na afloop van de H. Mis van 10.00 uur in de kerk. Ik nodig u graag uit om te komen kijken wat deze bijzondere kinderen in Ghana hand in hand maken. U kunt de sieraden ook kopen, met uw aankoop steunt u de kinderen in Nkoranza, Ghana. Wilt u iets meer weten over het project, kijk dan op www.operationhandinhand.nl of mail carlijnwillems@home.nl Kring al zo’n speld mocht ontvangen, kreeg hij een gouden kroontje overhandigd. Johan en Kees (van Dijk) ontvingen van onze hoofd man ieder een zilveren speld van Sint Catharina. Na deze officiële plichtplegingen kreeg de jubi larissen de gildengroet en werden er natuurlijk nog een paar gezellige uurtjes met elkaar door gebracht. Heren jubilarissen: van harte profi ciat! Opdefotov.Ln.r.: Gos Denissen (koning), Jan van Riel (kringvoorzitter “Kwartier van Oirschot”, Kees van Dijk, Kees van Elderen, Gust Creusen, Piet Maas, Johan van Daelen, Peter Wolfs (hoofdman), Harrie Wolfs (ere- hoofdman) Het jeugdige talent uit de gemeente Oisterwijk krijgt deze middag de kans om hun vocale en muzikale kunnen aan het publiek en de deskun dige jury te laten horen. Een middag dus vol muziek en zang van onze eigen jeugd, als solist of als ensemble. Zondag 16 januari 13.00 uur in Den Boogaard KERST-INN Zondag 19 december, van 11.00 tot 16.00 uur georganiseerd door ‘KVO De Beerzen’ In het ‘Oude Kerkje’ te Middelbeers. Met o.a. Kerststukjes, KVO orkest, Volksdans, Tafelver siering, Koffie, Glühwein, Kerstman. Entree 1,00, kinderen gratis. KERSTVIERING Maandag 20 december in ‘Den Boogaard’, aan vang 19.00 uur. Thema ‘sterke vrouwen’, wees waakzaam. Wat willen we horen of is het juist de vertrouwdheid van het verhaalAlle leden zijn van harte welkom. Zoals ieder jaar ook dit keer weer het traditio nele nieuwjaarsconcert in Den Boogaard. U kunt de muzikale nieuwjaarswensen van het harmonieorkest en de slagwerkgroep van mu ziekvereniging Prinses Juliana weer in ont vangst nemen. Natuurlijk kunt u weer een mooi en gevarieerd programma verwachten van licht klassiek tot populaire muziek, dus voor ieder wat wils! Zaterdag 8 januari in Den Boogaard. Het con cert begint om 20.15 uur en toegang is gratis.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3