Kersfkrant 'Moergestel-Nieuws Opa’s en oma’s leren kleinkinderen Driekoningen zingen Sfeerconcertjes in Stanislaus en Reuselhof le Openbare bijeenkomst Dorps raad Moergestel in oprichting Jacco Nefs presenteert nieuw orkest in ’Den Boogaard’ Aphrodite 1 Landelijk uniek project van werkgroep MOV Moergestel -Moergestel komt voor zichzelf op- Huidverzorgingsinstituut i T uws Weekblad voor Moergestel 13 Lieve vrouw, Gun jezelf ook eens wat... Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag l 8.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.r.l Coaching Teamtraining Cursussen WOENSDAG 8 DECEMBER 2010 35e JAARGANG Nr. 1594 06-43448689 www.resilienza.nl info@resilienza.nl Marjolein Burgers-Schilte 013-5136060 of 06-43448689 F AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER Je doet altijd alles voor iedereen...maar denk je wel eens aan jezelf? Een afspraak voor een goed gesprek is zo gemaakt. Bel of mail me. Ik heb altijd tijd voor jou! I, Volgende week mag u onze kerstkrant verwachten. Dat is tevens de laatste krant van dit jaar, want op de woensdagen 22 en 29 december verschijnen we niet. Mogen we inzenders van kopij verzoeken om tijdig aan te leveren? Liefst vrijdag avond 20.00 uur willen we alles binnen hebben voor wat betreft geschreven teksten. Dus ook sportberichten niet later aanleveren a.u.b.l Op dinsdagavond 14 en 21 december zullen het opstap- en opleidingsorkest van muziek vereniging Prinses Juliana een concert ver zorgen in Sanislaus en de Reuselhof. De con certen zullen in het teken staan van kerst met traditionele kerstnummers, afgewisseld met sfeervolle muziek. De kleine concerttour begint in Stanislaus, waar op dinsdagavond 14 december om 19.00 uur de eerste klanken zullen klinken. Een pro gramma met sfeervolle muziek, gebracht door de jeugdige leden van muziekvereniging Prin ses Juliana, onder leiding van dirgente Hade- wych van Leeuwen. Een week later zal hetzelfde programma uit gevoerd worden in de Reuselhof. Ook hier is de aanvangstijd 19.00 uur. Beide concerten zullen tot ongeveer 20.00 uur duren. Behalve de bewoners van Stanislaus en Reusel hof is natuurlijk iedereen uitgenodigd om in kerstsfeer te komen met de muziek van de jeugdige muzikanten. Dus graag tot ziens op dinsdag 14 december in Stanisslaus en/of 21 december in Reuselhof. r^E5iuENZ2^ Coaching Teamtraining ningen-zingen in Moergestel organi seert. “Wij willen dat het Driekoningen zingen niet verdwijnt omdat het erfgoed is en omdat we de opbrengst voor onze projecten in de Derde Wereld niet graag willen missen”, ligt secretaris Frans Knij pers van de Werkgroep MOV het ‘red dingsplan' toe. De leden van de Werkgroep MOV (Missie, Ontwikkelingswerk en Vrede) roepen de Moer- gestelse opa’s en oma’s op om het Driekonin- gen-zingen aan hun kleinkinderen te leren. Geïnteresseerden worden gevraagd zich hier voor op te geven bij secretaris Frans Kuijpers. Dat kan door een briefje bij hem in de bus te De Sint is terug naar Spanje. De crisis is weliswaar nog niet voorbij, maar de schoentjes zijn zeker niet leeg gebleven. Er is echter nog 1 cadeau te vergeven en dat moeten de Moergestelnaren zichzelf gunnen. En dan hebben we het natuurlijk over de Dorpsraad in oprichting. Via de Moergestelse media is de afgelopen weken al aandacht besteed aan de Dorpsraad Moergestel. Maar wat vinden de inwoners van Moergestel nu belangrijke onderwerpen om aan te pakken? En zijn die van dus danig belang dat een Dorpsraad daar iets in kan betekenen? En als er eentje komt, hoe gaat de Dorpraad er dan precies uitzien? Welke personen zouden in de Dorpsraad hun kwaliteiten kunnen verzilveren? Een Dorpsraad zou naar de mening van de initiatiefgroep veel kunnen betekenen. Als een Dorpsraad dicht bij de burgers staat, hen regel matig hoort, dan zou zo’n groep, los van poli tieke of individuele belangen, allerlei proble- men^ oplossingen, opvattingen en behoeften onder de aandacht van het gemeentebestuur kunnen brengen. Maar daarbij is de steun van de inwoners van Moergestel onontbeerlijk. Maandag 13 december is de eerste bijeen komst van de Dorpsraad Moergestel in oprichting. Lees er alles over in dit nummer. In Moergestel gaan opa’s en oma’s hun kleinkinderen de traditie van het Drie- koningen-zingen leren. De grootouders nemen daarmee de rol over die moeders vroeger hadden in de overdracht van dit eeuwenoud immaterieel erfgoed, riet landelijk unieke initiatief is genomen door de Werkgroep MOV die het Drieko- MAANDAG 13 DECEMBER Wij nodigen daarom alle inwoners van Moer gestel uit voor de le openbare bijeenkomst van de Dorpsraad Moergestel in oprichting. Deze vindt plaats op maandag 13 december 2010 in Den Boogaard. Binnenloop is moge lijk vanaf 19.30 uur. De koffie staat dan klaar. De avond begint om 20.00 uur. De eindtijd is gepland rond 22.30 uur. Er is voor een avondvoorzitter gezorgd die start met een inleiding en die verder de avond in goede banen zal leiden. Er wordt een korte presentatie over Moergestel verzorgd. Daarna gaan we in kleine groepen in gesprek rondom een zestal 'belangrijke onderwerpen. Na de pauze doen we dat nog een keer. Dus elke groep heeft de kans om twee onderwerpen bij de kop te pakken. Aan het einde van de avond presen teren de groepen hun bevindingen aan elkaar, proberen we samen voorzichtige conclusies te trekken en peilen we nog een keer of de aan wezigen een rol zien weggelegd voor een Dorpsraad. Het gesprek in kleine groepen wordt geleid door gespreksleiders. Daar is een aantal mensen voor benaderd. Hen vragen we om 19.00 uur aanwezig te zijn, zodat we de aanpak van het gesprek kunnen voorbereiden. Laat je zien en horen voor een leefbaarder Moergestel en zorg dat je maandag 13 decem ber erbij bent. a.s. Zaterdag 11 december beleeft Moer gestel een première op cultureel gebied. Dirigent en oud-Moergestelnaar Jacco Nefs zal op die avond zijn gloednieuwe harmonieorkest aan het publiek presen teren. Onder de naam ’’American Band Classics” staan typische werken van Amerikaanse componisten zoals Alfred Reed en John Philip Sousa op het pro gramma. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in ”Den Boogaard”. Voor nadere informatie kunt u terecht op www.orventus.nl Het idee om een nieuw en tegelijk vernieuwend orkest op te richten, dateert reeds van ander half jaar geleden. Het is dan ook een welkom toeval dat in een tijd waarin de regering enke le nationale orkesten dreigt weg te bezuini gen, de oprichting en première van Orkest Orventus een feit zullen zijn. Orkest Orventus bestaat uit deels zeer goede amateurmuzikan- ten en deels uit professionals die hun sporen in de blaasmuziek reeds verdiend hebben. Volgens initiatiefnemer Jacco Nefs is een der gelijke mix van amateurs en professionals ook stoppen (De Dagmaet 2), per e-mail (f.kuij pers@planet.nl) of telefonisch 513 2276). Werkgroep MOV wil graag inzicht hebben in wie er mee gaan doen en hoeveel omdat tot het nieuwe plan ook een Driekoningen-optocht behoort. De bedoeling is dat grootouders men hun kleinkinderen zich op 6 januari om 16.00 uur op het Parochiecentrum melden. Van daar trekken de Driekoningen en hun begeleiders in optocht naar Stanislaus. In de aula van dit zorgcentrum vindt dan het zingen voor een jury plaats. “Met deze optocht hebben we meteen een tweede element in ons streven het Drieko- ningen-zingen een extra stimulans te geven”, aldus Frans Kuijpers. AFNEMENDE ANIMO Het Driekoningen-zingen is een eeuwenoud fenomeen. Oorspronkelijk was het een bedel- feest voor armen die in de winter niets te eten hadden. In de negentiende eeuw werd het een kinderfeest. Bijzonder aan het Driekoningen zingen is dat het is blijven bestaan. Uit Neder land zijn zeer veel tradities verdwenen. Een belangrijke reden dat het middeleeuwse feest kon blijven bestaan is dat het door moeders aan hun kinderen werd overgedragen. Moeders zorgden dat de kinderen liedjes wer. dep en üat ze ]angS je deuren trok ken. noodzakelijk vanwege de enkele bezetting die het orkest nastreeft. Dit maakt het orkest kwets baar, maar hierdoor ontstaat echter een trans parante en flexibele orkestklank. En dat is pre cies wat Jacco met het orkest wilde bereiken. Jacco Nefs: ’’Door de compactheid en de hoge kwaliteit van het orkest, zijn we in staat een pro gramma voor te schotelen dat het publiek bij concerten van reguliere amateurverenigingen niet snel zal horen”. Het programma van aan staande zaterdag varieert van moderne tot meer klassieke toegankelijke blaasmuziek. Nocmcns- waardig is zeker het nummer ’’Piece of Mind” van Dana Wilson waarin de componist op on derzoek gaat naar denkpatronen in het men selijk brein of juist de afwezigheid daarvan. Het werk vergt een uiterste concentratie van zowel orkestleden als publiek om de muziek optimaal te beleven. Voor alle muziekliefhebbers uit Moergestel en omgeving geldt het concert als een echte must als zij blaasmuziek in een andere set ting en van een ander niveau willen horen. Het concert begint om 20.00 uur in de sfeer volle zaal van ”Den Boogaard”. Voor 12,50 kunt u gaan genieten van een muzikaal en avondvullend programma. Het eerste kopje koffie/thee is daarbij gratis. In Moergestel zijn op 6 januari de Driekoninkjes nog niet uit het straatbeeld verdwenen, maar de animo om mee te doen holt achteruit. Schoolstraat 5 MOERGESTEL M Tel. 013-513 1474 j (vervolg zie pagina 3), Ui iid\/QF7nrninHcincti+i ii i+ ïS

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1