fffffffffff KOOPZONDAG VAN 12-17 UUH ALLROUND MAKELAARDIJ r VAN IERSEL ALLROUND MAKELAARDIJ ■II Orkest Orventus in Den Boogaard Moergestel-Nieuws en de kerstkrant... Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Persoonlijk contact en betrokkenheid: 24 uur per dag, 7 dagen per week! Iconenexpositie in De Verdieping Lezing Heemkundekring ”De Kleine Meijerij Accordeons Inspireren in ’t Plein Sinterklaas in muzikaal toneelspel! ber) verschijnt Moergestel-Nieuws niet. dpTEWON^ISUHUUR^ I Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De kerstkrant van Moergestel-Nieuws zal ver schijnen op woensdag 15 december. Op de twee daarna volgende woensdagen (22 en 29 decem- Loodgietersbedrijf 0 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... a.s. Zaterdag en zondag organiseert iconen atelier Hüsstege een ionententoonstelling in galerie de Verdieping. Er zijn ongeveer 150 authentieke iconen op houten panelen te zien die dateren van de 16e tot en met de 19e eeuw alsmede een groot aan tal bronzen reisiconen met beschermheiligen. De hedendaagse meesterlijke iconen zijn van Geert Hüsstege’s hand. Hüsstege, verzamelaar, restaurateur en schilder van iconen maakt be langstellenden vertrouwd met iconen en geeft o.a. cursussen in Nederland, België, Duitsland en Denemarken. De iconen die hij schildert zijn in tal van kerken en vele particulieren in bin nen en buitenland een geliefd bezit. De tentoon stelling is zaterdag van 13.00 tot 17. 00 uur en zondag van 11.00 tot 17. 00 uur te zien. Op zondag tussen 11.00 tot 12.00 uur zit de heer Hüsstege klaar om uw iconen te beoordelen op de kwalificatie “kunst of kitsch” en op de staat van onderhoud. In de zithoek kunt u o.a. koffie en thee gebruiken. De toegang is gratis. Kijk ook eens op www.iconen.nl lijke talenten ambities presenteren met een tweetal solistische werken. Zanggroep Inspiration uit Moergestel Zanggroep Inspiration is een enthousiast jong gezelschap, dat met de komst van een nieuwe dirigente de weg naar de inspirerende wereld muziek is ingeslagen. Wellicht wat minder pop ulair, maar zeer ontroerend en inspirerend repertoire om meerstemmig te zingen. Accordeongroep Klub Musette uit Dilsen - Stokkem (België) De Volksmuziekschool van Peter Weda ligt aan de basis van dit amusementsorkest, dat al vele internationale concerten en optredens voor de Vlaamse radio en tv op haar naam heeft staan. Het belooft een spetterend optreden te wor den, waar we met belangstelling naar uitzien. Beide accordeonorkesten en de zanggroep besluiten het concert met een gezamenlijk optreden. De liefhebber van accordeon en wereldmuziek liederen zal volop kunnen genieten. Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout. Lezing 1 december 2010 over Lodewijk Napo leon op reis door Brabant Op woensdag 1 december zal de heer Hans van Eeden uit Heusden een lezing met beeldmate riaal houden over de inspectiereis die koning Lodewijk Napoleon in 1809 in Brabant heeft gemaakt. Plaats: Dorpshuis De Es in Esch. Aanvang: 20.00 uur. Toegang gratis. Lodewijk Napoleon, de eerste koning van Hol land, maakte deze reis van 13 april tot en met 3 mei 1809. Reizende van Tilburg naar Den Bosch bezocht de koning Oisterwijk en kwam hij door Haaren. Het welkom van de koning was overal hartelijk en hij deelde royaal geschenken uit. In het gezelschap van de koning bevonden zich tal van ministers, staatssecretarissen, hoge ambtenaren en de landdrost van Brabant, kwar tiermakers, lijfartsen en huzaren. Hans van den Eeden maakte een reconstructie van deze reis. In zijn lezing gaat hij eerst in op de situatie van Brabant van 1809. Daarna beschrijft hij het doel, de opzet, het verloop en het resultaat van de reis van de koning. Tijdens de lezing zal de spreker ook nader ingaan op de geschiedenis van het Lodewijkskerkje in Oisterwijk. De teruggave van de voormalige katholieke kerken is tevens een van de thema's van de lezing. De lezing wordt ondersteund met fraai beeld-materiaal en tal van spraakmakende anek dotes. Hans van den Eeden is auteur van het boek “Leve de Koning! Les Musiciens Joyeux organiseert zondag 28 november haar jaarlijkse Pleinconcert in ’t Plein in Udenhout i.s.m. Zanggroep Inspi ration uit Moergestel en accordeongroep Klub Musette uit Dilsen-Stokkem (België). De entreeprijs bedraagt 5,- euro. Een zaal vol enthousiaste mensen en de vele positieve reacties na afloop van het concert vorig jaar vormen aanleiding om weer een Pleinconcert te organiseren. De twee gezel schappen die we dit jaar mogen presenteren zul len zonder twijfel weer garant staan voor een afwisselende muziekmiddag. Les Musiciens Joyeux Het enige resterende Tilburgse accordeonorkest heeft afgelopen jaar onder bezielende muzika le leiding van Joke van den Ouden een positie ve ontwikkeling doorgemaakt die terug te horen is in de muzikale prestaties. Het repertoire is zeer gevarieerd van Russisch, swing, film, musi cal tot popmuziek en originele accordeoncom- posities zoals een tango van Malando. Zij zul len als gastheer de muzikale spits afbijten. Het jongste orkest lid Marit Smit zal haar persoon- Sinterklaas en de Pinnige Piet Den Boogaard vindt het heel leuk voor de kin deren dat er in Moergestel een geweldig leuk toneelstuk door Sinterklaas en zijn Pieten wordt opgevoerd. Al 33 jaar nodigt toneel groep Trappaf Sinterklaas en z’n zwarte pie ten uit om samen met hen zijn verjaardag te vieren. De Sint lijkt er van te smullen dat dit bezoek altijd weer uitdraait op een avontuurlijke, muzi kale middag. Het is nooit ’n ontvangst waar de Sint slechts op ’n stoel zit met z’n grote boek in de hand. Nee, je wordt ontvangen door ’n pie tenband die je luidkeels laat meezingen, glijdt daarna mee in ’n spannend en humorvol Sinter- klaasspel met Sint en pieten zoals de betwete rige Heer Piet, de heetgebakerde Pepperoni, de smulpaap Bossebollie, de kleinzerige Krak- kemikkie en de niet zo slimme Gossiepossie. Het toneel is vol met pieten die spelen, dansen en zingen! Als kind mag je natuurlijk lekker dichtbij het podium zitten maar dat móet niet. Trappaf stel haar toneelstukken altijd zo samen dat er voor de volwassenen ook heel wat te genieten is. Natuurlijk is er na het spel nog gelegenheid om de Sint persoonlijk ’n hand te schudden. Ook voor het fotograferen of filmen van uw kind bij Sint en z’n pieten is alle gele genheid. En de Sint zou de Sint niet zijn als hij uw kinderen met lege handen liet vertrekken! Kortom; bij zo’n Sinterklaasmiddag willen u en uw kind van de partij zijn! De kaarten kosten in de voorverkoop 5,- en aan de kassa op 4 december 6,-. Zaterdag 4 december om 16.00 uur begint het toneelstuk. Als de zaal open gaat om 15.45 uur dan speelt de Pietenband. Vanaf 15.00 uur is het met leerlingen van het Factorium Sinterklaasliedjes zingen. Kaarten zijn te bestellen via www.denboogaard.com of 521 7220. Op 11 december kunt u om 20.00 uur in Den Boogaard het bijzondere concert American Band Classics bijwonen van het Orkest Orventus. Orkest Orventus is in 2010 opgericht en beleeft in Den Boogaard haar eerste concert. Het orkest bestaat uit ervaren muzikanten, waarvan een groot deel werkzaam is als beroepsmusicus. Hun liefde voor originele - voor harmonieor kest geschreven - muziek, in combinatie met vakmanschap en enthousiasme maken deze avond tot een bijzondere belevenis. Het uit 45 personen bestaand orkest brengt onder leiding van de - van oorsprong - uit Moergestel afkom stige jonge dirigent Jacco Nefs een sfeervol en vooral ook boeiend programma. Onder de titel ‘American Band Classics’ wordt u meegeno men op een reis door bijzondere werken, alle maal geschreven door Amerikaanse componis ten. Het concert start met een krachtige ope ning getiteld ‘Fanfare and Allegro’, gevolgd door een schitterende variatie van de bekende componist Alfred Reed op een thema van Richard Wagner. Met ‘Piece of Mind’ brengt het orkest een bijzonder stuk: een muzikale verbeel ding van de fiincties van de geest, waarha,Alfred Reed terugkeert in het programma met een romantisch en haast filmisch werk" gebaseerd op Armeense folksongs en dansen. Hierop volgt ‘Symphonic Songs for Band’, een origineel har- moniewerk van de belangrijkste arrangeur van Broadway in de vorige eeuw: Robert, Russell Bennett. Het orkest besluit haar programma met een mars van ‘marsenkoning’ John Philip Sousa en waanzinnige circusmars met de.veelbelo vende titel ‘In Storm and Sunshine’. Entree: 12,50 (incl. koffie/thee voor aanvang) PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 NOVEMBER 2010 lil ROOTVEN 12, MOERGESTEL ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 I v/h Jos Habraken Gilzerbaan34 5037 KV Tilburg T013-5920080 FOB-4688259 lwww.allroundmakelaardij.nl au

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 5