Aanleveren van (te) lange teksten... 'tf I Dankbetuiging DANKBETUIGING Moergestel-Nieuws en de kerstkrant... Aad Pijnenburg Indisch eten Agenda Vision Bienekebolders bedankt Moergestel John van Esch nieuwe stadsprins! Stichting Voor en Door Moergestel kijkt terug op geslaagde première! Expositie in Stanislaus Advent- knutselmiddag voor alle kinderen van de basisschool Iconenexpositie in De Verdieping - -rl A Qulinair Moergestel, 12 november 2010 Moergestel, Heiligenboom 8 Via deze weg willen wij iedereen heel hartelijk danken voor het medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze pap, broer, zwager en schoonzoon Wij hebben ervaren hoe velen hebben meegeleefd. Een ieder koos hiervoor een eigen manier: in de vorm van woorden, muziek, bloemen, praktische hulp of een luisterend oor. Dit heeft het afscheid voor ons bijzonder gemaakt. Lekker met Qulinair KELLEY EN BRITT PIJNENBURG Familie Pijnenburg Familie Oerlemans www.qulinair.nl PIETER EN JO KETELAARS-WOLFS Kinderen en kleinkinderen Langs deze weg willen wij, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, graag iedereen bedanken die in welke vorm dan ook de dag van ons gouden huwelijksfeest tot een onvergetelijke hebben gemaakt! PAGINA 3 De redactie Grote meidenavond! Wandklimmen Vanaf 14 geleende linnengoed gestreken bij Van Dijk af Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huis of bij bedrijven. De tijd gaat snel. Razendsnel! Zó snel dat we nu al aankondigen dat de kerstkrant van Moergestel-Nieuws zal verschijnen op woensdag 15 december. Op de twee daar na volgende woensdagen (22 en 29 decem ber) verschijnt Moergestel-Nieuws niet. Woensdag 5 januari 2011 zijn we daarna weer terug. Wilt u a.u.b. de teksten die u aanlevert niet onnodig lang maken? We willen graag alle inzenders een plaatsje geven, maar dan hebben we wel ieders medewerking nodig. Teksten die te lang zijn worden door ons zo nodig ingekort. We begrijpen uw schrij- versenthousiasme als u achter de pc zit, maar toch... Vrijdag 19 november Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel Zorgeloos genieten van traditioneel Indisch eten. <- Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. “Doelstelling bereikt!!”, dat waren de eerste woorden van Cees van Dal, voor zitter van Stichting Voor en Door Moer gestel, tijdens de eerste vergadering na de Wildavond ten behoeve van de spon soring van Wendy van der Zanden. Het bestuur keek afgelopen donderdagavond terug op de eerste activiteit van zaterdag 6 november jl. De woorden “moe maar voldaan” zijn van toepassing. Cees: “Wat erg opvalt is de bereidwilligheid van de donateurs. Dat begon al met de oprichting van de stichting: de Ra bobank was enthousiast over de oprichting en deed een donatie. Notariskantoor De Hair, Vrijdag en Maris verzorgde de oprichtingsak te kosteloos, Van Dijk Verhuur en Boels Til- burg/Utrecht leende alle benodigde spullen uit. Wanneer we naar het culinaire gedeelte kijken, zijn de messen geslepen door Ad van den Boer, doneerde Familie Van der Zanden het wild, Verhaaren Tilburg BV, Cello Rosmalen en Tuscho Waalwijk BV de groente, In den Ko-ren- maaier een gedeelte van de drank, Chocolaterie Albert Udenhout de bonbons en Colette van Geloven bood spontaan de hulp aan om het te leveren.” Daarnaast dank aan Moergestel Nieuws en Moergestel TV voor de verslagleg- Indisch eten van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. De opkomst op de reünie van De Bieneke- Alle kinderen tussen 4 en 11 jaar zijn van harte welkom om een Adventskrans te komen maken en te luisteren naar een Bijbelverhaal. Het is de bedoeling dat u de kinderen brengt en weer ophaalt, maar indien het nodig is mogen ouders natuurlijk ook blijven. Wil je zelf meenemenEen schoteltje, dennen groen, 4 kaarsjes lengte tot 15 cm. of waxine lichtje) en een halve kg. zelfdrogende klei. Wij zorgen voor de rest. Het zou fijn zijn als jullie je van te voren even aanmelden. Dit kan bij: Dorris Rijnen (513 2823) of Sigrid Bouman (5130453). neem gerust een vriendje of vriendinnetje mee! AFTER SCHOOL Va. 8 jaar 15:30 - 17:30 uur j Vrijdag 19 november OPEN INLOOP Va. 16 jaar 19.00 - 01.00 uur Dinsdag 23 november AFTER SCHOOL Va. 8 jaar 15.30-17.30 uur Dinsdag 23 november OPEN INLOOP Va. 16 jaar 19.00-01.00 uur Woensdag 24 november FILMMIDDAG Toystory 3 8-15 jaar 14:00- (vervolg van voorpagina) En na een enorme paukenslag sprong door een grote papieren Oscar: John van Esch! Na de nodige plichtplegingen, zoals het com pleet aankleden van de Stadsprins, werd John gevraagd naar zijn naam voor het komende carnaval. Deze zal gaan luiden: Prins John d’n Urste. Daarna werd het nogmaals spannend, want achter de Oscar waar Prins John uit kwam gesprongen zat nog een gordijntje. Daarachter bleek zijn adjudant te staan. Meestal wordt de adjudant vanuit de hofhouding uit de zaal geroepen, maar de adjudant van Prins John zat nog niet in de hofhouding., dus die moest ook verdekt staan opgesteld. Uiteindelijk maak te Prins John zelf aan alle spanning een einde en maakte hij zijn adjudant bekend. Stef Habraken zal zijn steun en toeverlaat zijn tij dens carnaval 2011. Stef, ook al een bekende in ’t Pierewaaiersrijk als ex-prins van GV De Nauwdauwers, zal Prins John d’n Urste met raad en daad bijstaan in de drukke dagen van carnaval. Het is een mooi stel, dat na de gebrui kelijke receptie al liet zien dat zij geweldige carnavalsvierders zijn! Prins John d’n Urste en Adjudant Stef namens CV De Pierewaaiers en heel ‘t Pierewaaiersrijk: van harte gefeliciteerd en heel veel succes! bolders op 19 oktober jl. was overweldigend. In het kader van 20 jaar De Bienekebolders haalden vele (oud) leerlingen, (oud) ouders, (oud) leerkrachten en betrokkenen samen herinneringen op. Vele mooie verhalen wer den verteld over een leuke, plezierige school tijd en de vaak succesvolle verhalen over de rest van hun schoolloopbaan. Een blijk dat het ErvaringsGericht Onderwijs concept van De Bienekebolders leidt tot meer plezier en echt leren. Ook de officiële opening van het volledig geren oveerde schoolgebouw van De Bienekebolders op woensdag 20 oktober jl. werd goed bezocht. De burgemeester van Oisterwijk Hans Janssen opende het gebouw samen met de kinderen van De Bienekebolders door het feestelijk opla ten van ballonnen. De kinderen hadden boven dien een leuke dans ingestudeerd voor deze speciale gelegenheid. De reacties op de verbou wing door de genodigden waren allen zeer posi tief. Het geheel vernieuwde gebouw beschikt over moderne voorzieningen en valt op door veel licht, ruimte en rust. Directeur Paul van Hees bedankt nogmaals iedereen voor alle hulp, belangstelling en leuke reacties! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 NOVEMBER 2010 Al meer dan 20 jaar pakt Ria van Gisbergen met veel plezier een penseel vast om haar schilde- j rijen te maken. Het zijn met name stillevens en j landschappen die zij schildert. Inmiddels heeft zij hiermee ook haar kleindochter aangesto ken. De schilderijen van Ria zijn met regelmaat te zien wanneer zij exposeert met mede- Moergestelnaren die de passie voor het schil deren met haar delen. Nu echter zijn de schil- j derijen ook eens bij Thebe Park Stanislaus te j bewonderen. Van 18 november 2010 tot en met 12 januari 2011 exposeert Ria daar haar schilderijen. Zeker de moeite waard om een kijkje te ne men. Openingstijden op werkdagen van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 16.00 uur. Wèndy van der Zanden krijgt de cheque overhandigd namens de Stichting. ging van voorbereiding en avond. Ton Aarts vult aan: “Kijken we naar de jeugd dan is bewondering en dank op zijn plaats aan Emiel, Christel, Luc, Stein, Dirk, Chris, Alex en Roel; deze jongelui hebben er voor gezorgd dat deze avond vlekkeloos verliep.” Ton en Miriam Aarts waren zo gastvrij om daar de happening te laten plaatsvinden. En dan de avond zelf: iedereen arriveerde op de afgesproken tijd. De mensen werden door Alex en Roel vlot naar binnen geleid. Na een welkomstwoordje van Frans Kools in de ont vangstruimte, gingen de genodigden naar een tot restaurant omgetoverde werkplaats. Theo Jacobs had met hulp van Guy Timmermans de nodige voorbereidingen voor het diner afgewik keld. Theo Jacobs: “Chris Antonis blijkt een ware goochelaar in de keuken te zijn waardoor de 56 couverts mooi opgemaakt richting geno digden hun weg vonden”. Frans Kools ’’Emiel, Christel, Stein en Dirk serveerden per tafel uit zodat er meteen gegeten kon worden”. Van de hectiek in de keuken was in het restaurantge- deelte niets te merken. Om de keuken tijd te geven om zaken goed voor te bereiden was er een pauze ingelast. De spreekbeurt van Marcel Wouda was zijn beleving van de voorbereiding van zijn Olympische Spelen jaren geleden. Hij gaf tevens aan dat Wendy erg goed bezig is en dat in april 2011 de eerste normtijden gezwom men moeten worden. Wat wel erg belangrijk is is dat de Nederlandse sportbond de opmerking “meedoen is belangrijker dan winnen” niet deelt. Er worden erg scherpe limieten neerge legd zodat het streven wordt benaderd dat een eindklassering van binnen de top-12 tot 16 realiseerbaar moet zijn. Of Wendy dat haalt blijft koffiedik kijken omdat de top erg dicht bij elkaar zit. Na dessert en koffie werd er nog lekker nageborreld. Joke van Dal: ”De doelstelling van de stichting voor deze avond was tweeledig: allereerst steu nen van het gekozen “goede doel”. De stichting I J-* r» trvf z4zxza! rrac t‘7“i1 z-| zat-v-i W/iir-i A flfw) Allf/S to I schenken. Na alle plussen en minnen is dat gelukt! Een tweede doelstelling was een gezel lige avond te organiseren voor de genodigden. De reacties tijdens en na de avond geven ons de overtuiging dat de gasten genoten hebben van het, onder leiding van Theo Jacobs, uitge serveerde diner. Daarnaast was de sfeer prima en kijken we terug naar een geslaagde avond”. Afgelopen zaterdag heeft de stichting, uit han den van Frans Kools, de symbolische cheque van 4.000,- euro aan Wendy overhandigd tijdens j 1 1T-» Jl. T hopen dat dit Wendy extra power geeft om de j r --- r op de kaart te zetten tijdens de Olympische Spelen van 2012 in Londen. Stichting Voor en Door Moergestel, p.a. Burg. Poortstraat 47, 5066 GE Moergestel haar ochtendtraining te Eindhoven. Laten we We hopen3p jullie komst! En -x---- -a -x- - -- c -- -' p/ar» rlrtf xzriAnrlinnptiP limieten te halen en Moergestel sportief verder nn dp Vaart te* ?e*tte*ri tiidpn« dp OlvmniQrhp Op de zondagen tussen 11.00 tot 12.00 uur zit de heer Hüsstege klaar om uw iconen te beoor- I delen op de kwalificatie “kunst of kitsch” en op de staat van onderhoud. In de zithoek kunt u o.a. koffie en thee gebruiken. De toegang is gratis. Kijk ook eens op www.iconen.nl 16:00 uur Gewone plek 1,-; VIP plek 1,50 Woensdag 24 november jaar 19:00 -21:00 uur; entree 1,- Donderdag 25 november AFTER SCHOOL V.a. 8 jaar 1530 -1730 uur Donderdag 25 november CASINOAVOND V.a. 16 jaar 19.00 - 23.00 uur Kinderclub ”De Schaapskooi” organiseert: Zondag 28 november om 10.00 uur is er een gezinsviering in de kerk. Deze viering zal in het I teken staan van de Advent omdat het de eerste zondag in de Adventtijd is. Alle kinderen wor den uitgenodigd om met een zelfgemaakte Adventskrans naar de kerk te komen. Ter voorbereiding hierop organiseren we een knutselmiddag voor alle kinderen van de basisschool. Deze middag zal plaatsvinden op woensdag 24 november van 14.00 tot 16.00 uur j in ons parochiecentrum. had tot doel gesteld om Wendy 4.000,- euro te Gedurende de periode van 20 t/m 28 novem ber 2010 (zater- en zondagen) organiseert ico nenatelier Hüsstege een ionententoonstel ling in galerie de Verdieping te Moergestel. Dit jaar is het thema van de tentoonstelling “Met iconen Kerst tegemoet". Er zijn ongeveer 150 authentieke iconen op houten panelen te zien die dateren van de 16e tot en met de 19e eeuw alsmede een groot aan tal bronzen reisiconen met beschermheiligen. De hedendaagse meesterlijke iconen zijn van Geert Hüsstege’s hand. Hüsstege, verzamelaar, restaurateur en schilder van iconen maakt I belangstellenden vertrouwd met iconen en geeft o.a. cursussen in Nederland, België, Duitsland en Denemarken. De iconen die hij schildert zijn in tal van kerken en vele particulieren in bin- nen en buitenland een geliefd bezit. De tentoon- stelling is gedurende genoemde periode te bewonderen op zaterdagmiddagen van 13.00 tot 17. 00 uur en de zondagen van 11.00 tot 17.00 uur. Er is mogelijkheid tot aankoop van de ten toongestelde werken.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3