Sint tussen buien door feestelijk onthaald! John van Esch nieuwe stadsprins! SCHEP®. TIH0IBW Aphrodite c buro76@planet.nl Speciale Sinterklaas uitzending bij MTV Weet het dorp raad? ar 2 Nieuws en advertenties: WOENSDAG 17 NOVEMBER 2010 35e JAARGANG Nr. 1591 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Kerkstraat 21, Oisterwijk. tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Ingebruikname tijdens ‘Sesiliafist’ op maandag 22 november St.-Caeciliaraam van de kerk van Moergestel van binnenuit verlicht Dorpsraad Moergestel 1 Huidverzorgingsinstituut r «•- p, T WS Weekblad voor Moergestel Prins John d’n Urste. tal Zwarte Pieten. Deze keer echter is Sinter - Mercury, Sugar Lee Hooper en Britney Spears prins van ’t Pierewaaiersrijk voor carnaval Nieuws, Moergestel TV en MTV radio. 24 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisferwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 1 8.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur al 21 jaar. Hiervoor onze excuses en nogmaals proficiat en bedankt voor al deze jaren! Stichting Sint-Nicolaas Comité Moergestel of problemen die naar jouw mening te weinig aandacht krijgen in de politiek? Vind je dat geen van de politieke partijen jouw belangen of die van Moergestel voldoende waarborgt? buurt en welke problemen er zijn? Weet jij hoe het beter of anders kan? Zit je met vragen ment begon een bombastische muziek te spe- RECTIFICATIE Vorige week stond onder de jubilarissen van de collectanten Mevr. M van Laak vermeld ai mm M FiersnEZia mocnt ontvangen op net ooraes. Nadat Harmonie Prinses Juliana nog enkele Sint nummers ten gehore bracht, trok de Sint met zijn gezelschap richting het Draaiboompje voor enkele kindervoorstellingen. We wensen Sint Nicolaas een prettig verblijf in Nederland. Foto’s van de intocht en de voorstellingen zijn te vinden op www.sinterklaas-moergestel.nl Wij bedanken bij deze alle bedrijven en alle mensen die dit kinderfeest weer mogelijk In een bomvolle zaal van Café de Brouwer gemaakt hebben in Moergestel en hun spon tane medewerking. is afgelopen zaterdag John van Esch ont huld als nieuwe Stadsprins van ’t Pierewaa iersrijk. John is als kartrekker van de Kam- meraoj al jaren actief in het camavalswe- reldje, dus ervaring heeft hij, ondanks zijn jonge leeftijd, genoeg. CV De Pierewaaiers heeft er dan ook alle vertrouwen in dat het Afgelopen zaterdag maakte Sint Nicolaas vergezeld door vele Pieten zijn intocht in Nederland. Direct na zijn komst in Nederland kwam de Sint met 25 van zijn Pieten via de Reusel Moergestel bin nen. Het gezelschap arriveerde per boot en daarna werd de weg vervolgd per ca- brio en platte wagen die omgetoverd was tot boot in Moergestel. Het weer zat gelukkig mee. Na enkele stevige buien trok de lucht vlak voor de intocht open en bleef het een groot gedeelte van de optocht droog. Honderden kinderen en hun ouders verwelkomden de sint en zijn pieten langs de route. Vele geschminkte kinderen hadden teke ningen of zelfs spandoeken voor de Sint mee genomen. Sint Nicolaas nam dan ook ruim de tijd zoveel mogelijk kinderen persoonlijk toe Woensdag 24 november is er een Advent- knutselmiddag voor alle kinderen van de basisschool. Zie pagina 3... dat heeft kunt u zien op donderdag 18 novem ber om 19.00 uur (Deze uitzending is een her haling van donderdag 11 november jl.). Gezellig kijken dus met zijn allen naar Sinter klaas op MTV van de Moergestelse parochie St.-Jans Ont hoofding. De verlichting waarmee het glas- in-loodraam wordt verlicht heeft ongeveer 1.000 euro gekost. Voor de Stichting Vrienden van de St.-Jan is het aanlichten van het raam een eerste project van de restauratie van alle glas-in-loodramen van de Moergestelse kerk. Het St.-Ceaciliaraam is het eerste dat gerestau reerd gaat worden. Het aanlichten is een voor de buitenwacht opvallend teken dat de Moer gestelse gemeenschap zorg heeft voor wat Jaap Drubbel het patrimonium van de kerk noemt. “De doelstelling van onze stichting is het behoud van het materiële erfgoed van onze parochie en daar horen deze ramen toch zeker ook bij”, motiveert bestuurslid Henk van Hee- sewijk de keuze van de stichting om de glas- in-loodramen op te knappen. Het St.-Caeciliaraam zit aan de voorzijde van de toren. Het is in 1927 geplaatst in op dracht van de gemeente Moergestel. Het raam is gemaakt door de Duitse glaskunste naar Wilhelm Derix uit Goch bij Nijmegen. Volgens Henk van Heesewijk van het stich- tingbestuur en de twee kerkelijke kunstken ners Jaap Drubbel en Ton van Elsdingen zijn alle glas-in-loodramen hard toe aan een fikse restauratie. Dat gaat in totaal 60.000 euro kosten. Om het St.-Caeciliaraam in oude glorie te herstellen is zesduizend euro nodig. Op donderdag 18 november is er vanaf 19.00 uur een speciale uitzending voor de jongere MTV-kijkers. Zoals gewoonlijk hebben ook dit jaar enkele te spreken en te bedanken voor hun kleine kunstwerken. De Sint verklaarde dat de tocht per cabrio vo rig jaar zo goed was bevallen, dat hij dit jaar opnieuw in een open auto door Moergestel wilde rijden. Enthousiast zwaaiend maakte de Op maandagavond 22 november om 20.00 uur wordt in de kerk van Moer gestel de ‘aanlichting’ van het St.-Caeci- liaraam in gebruik genomen. Dit bete kent dat dit glas-in-loodraam uit 1927 voortaan van binnenuit wordt verlicht. Dit kunstproject is een initiatief van de Stichting Vrienden van de St.-Jan. Wie alvast een indruk wil hebben van hoe mooi het St.-Caeciliaraam straks wordt, zou ’s avonds een kijkje kunnen gaan nemen bij de Heikese kerk in de binnenstad van Tilburg. Alle ramen van deze historische kerk zijn van bin nenuit verlicht. “Hierdoor hebben wij ons laten inspireren”, aldus voorzitter Jan vriens van de Stichting Vrienden van de St.-Jan. De ingebruikname gaat gepaard met enige feestelijkheden. Hiervoor is bewust 22 no vember gekozen omdat dat de feestdag is van de heilige Caecilia. Zij is de patroon van de kerkmuziek. Op haar feestdag houden kerkkoren traditioneel hun ‘Sesiliafist’. Tij dens de ingebruikname treedt een aantal koren op, waaronder Inspiration. Moergeste- laar Karei van der Velden draagt gedichten voor. De openingshandeling wordt verricht door Jaap Drubbel. Hij wordt geassisteerd door het echtpaar Corrie en Rien Ceulemans, eerder dit jaar geëerd met de Moergestelse vrijwilligersprijs. Het door de gemeente Ois terwijk ter beschikking gestelde bedrag van 250 euro werd door hen bestemd voor het aan lichten van het St.-Caeciliaraam. Jaap Drubbel krijgt de eer van het in werking stellen van de verlichting omdat hij zich al bijna veertig jaar inzet voor het kunstschatten dat zij 10 jaar collecteerde, zij doet dit echter met Prins John d’n Urste een fantastische prins in huis heeft gehaald. Voorafgaand aan de onthulling van de nieuwe Stadsprins heeft CV De Pierewaaiers middels de uitreikingen van de Gèèselse Oscars haar dankbaarheid getoond aan de vele vrijwilli gers en actievelingen die al jaren bezig zijn tij dens de vele carnavalsactiviteiten. Onder de bezielende leiding van presentatrice Nicole van Daelen werd het een prachtige, meeslepen de avond vol emotie. Het was de prinsencommissie wederom gelukt leden w MTvël'cOTUct gehad m7eenïan- aansprekende artiesten naar Café de Brouwer >.G k^. L te halen om de Oscars uit te komen reiken, klaas niet helemaal op de hoogte geweest van Niemand minder dan Robbie Williams, Freddy het bezoek aan Moergestel. Welke gevolgen Mercury, Sugar Lee Hooper en Britney Spears j io kwamen ten tonele en traden daarbij ook nog eens op. De volgende winnaars mochten uit eindelijk vol trots en soms een beetje ontroerd de Gèèselse Oscar in ontvangst komen nemen Categorie Oeuvre-Oscar: Piet Moorman! Categorie Grootste talent: Geert Claassen! Categorie Beste Zanger/Zangeres: Bert van Ganzewinkel! Categorie Beste Sauwelèr: Eric Boogaers! Categorie Beste Stadsprins: Bas Hessels! Alleen bij die laatste categorie ging het even anders dan de organisatie verwacht had. Bas Hessels, tevens huidig voorzitter van CV De Draag jij ons dorp een warm hart toe en vind je het belangrijk dat de leefbaarheid in het dorp op peil blijft? Heb jij een mening over je Pierewaaiers, vond dat een vereniging die ‘pas’ eigen leefomgeving, wat er te doen is in jouw I 49 jaren jong is, nog niet mag spreken van een p i luiuvuu-uiyiiiyoiiioiiiL Beste Stadsprins. Want, zo zei Bas, ook dit jaar hebben weer ‘unne hille goeie’.Op dat mo len, die de zaal meevoerde naar de climax van de avond: de onthulling van de nieuwe Stads- Volg dan de komende weken Moergestel 2011. (vervolg op pagina 3) In ’n paar minuten tijd stond de brug vol met wach tende kinderen in afwachting van het moment dat Sint voet aan wal zet! Goedheiligman zijn tocht door Moergestel richting het voormalige gemeentehuis, waar onze burgemeester voor de 2e keer Sinterklaas

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1