Pieter en Jo Ketelaars: vijfde gouden feest in de familie frJ Aphrodite Tl BRILLEN LENZEN .ERS Najaarsconcert Zangvereniging ’Crescendo’ Die Naemloose Speelers Dit jaar met de familievoorstelling ’De Prinses en de Kikkerprins’ Huidverzorgingsinstituut li? El De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl WOENSDAG 3 NOVEMBER 2010 35e JAARGANG Nr. 1589 p Huidverzorgmgsmstiti Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Woensdag 10 november aan de Heiligenboom CFCI - nieuws Weekblad voor Moergestel h Ui iirl\/oi~7nrninncinctiti ii it F- rrrlrT^lrTTlrrilrTLlrT^l^T^-^T^l^T^-^T^^T^XrnlrT^lrT^l^T^l^T^'n^T- 1 es 18/19 ■-' - PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag I8.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur Op 18 en 19 december vindt een expositie plaats van kerststallen en kerstattributen. Lees er alles over op pagina 3. 4L RUW 80 MAR FIETSPLEZIER gebruikelijk in die tijd. Naast het werk op de boerderij maakte Pieter zich ook nog verdien stelijk als ’aardappelstomer’ voor de Werktuigen Coöperatie; ’n organisatie die loonwerk tegen kostendekkend tarief leverde aan veehouders en akkerbouwers in de omgeving. JO WOLFS Jo is geboren op 20 augustus 1932 op het adres Vinkenberg C214 (nu 16). Ook bij Jo thuis had men een boerenbedrijf en het gezin telde tien kinderen: 3 meisjes en 7 jongens. Jo is de middelste van de drie meisjes. Ook voor Jo ging dagelijks de schoolbel op de bewaarschool aan de Dreef en later de ’mèskes- school’ er tegenover. Na de lagere school ging ze thuis mee werken op de boerderij en mocht ze zich voor het huishoudelijke werk bekwa men op de Huishoudschool in Hilvarenbeek. Naast het werk thuis ging Jo ook nog op diver se plaatsen ’in het dorp’ werken. Stilzitten was er immers niet bij! Dat werk doet ze tot het moment dat de dag van haar huwelijk aan breekt. ELKAAR LEREN KENNEN Pieter en Jo kenden elkaar al verschillende jaren voordat het moment kwam dat ze écht Op zondag 7 november zal de Gemengde Zangvereniging Crescendo uit Moergestel haar jaarlijkse najaarsconcert verzorgen in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Het koor heeft een gevarieerd programma samengesteld, waarbij een aantal geheel nieu we liederen ten gehore gebracht zal worden. Ook dit keer heeft Crescendo een gastkoor uit genodigd. Het dameskoor Avanti uit Alphen en het Alphens mannenkoor. Mart Peijen is de dirigent van zowel Crescendo als de Alphense koren. Het zal u dan ook niet verbazen dat enkele liederen voor deze gelegen heid door een groot koor: Crescendo, Avanti en Alphens mannenkoor gezamenlijk ten geho re gebracht zal worden. Crescendo zal worden begeleid door Cia de Backer-van Venrooij, de Alphense koren wor den begeleid door Mariska Swinkels. De toegang van het concert, dat om 14.00 uur begint (zaal open 13.30 uur), is gratis. Er zal een loterij worden gehouden waarbij leuke prijzen te winnen zijn. Wij nodigen u, en met name ook de vrienden en donateurs van Crescendo, uit om bij dit concert aanwezig te zijn. Mocht u enthousiast geworden zijn van zin gen in een koor: U bent van harte welkom om nader kennis te komen maken met Crescendo op de maandagavond om half acht in de kapel van Huize Nieuwenhof, Kloosterdreef 4 Moer gestel. Het gouden huwelijksfeest dat Pieter Ketelaars en Jo Ketelaars-Wolfs (Heiligenboom 8) op woensdag 10 november a.s. gaan vieren is in meerdere opzichten ’n héél bij zonder feest! In de familie Ketelaars is het de derde generatie die dit feest mag bele ven. In 1928 waren het de grootouders van Pieter; in 1977 waren het z’n eigen ouders en nu is Pieter zelf aan de beurt als tweede uit het gezin. Broer Tijn (onlangs over leden) ging hem voor in 2007. Bij de familie Wolfs is het de derde gouden bruiloft uit het gezin: Jan (2006) en Mien (2007; vrouw van Tijn Ketelaars) gingen hun zus Jo vooraf. PIETER KETELAARS Pieter is geboren op 12 april 1931 op de Vos- senhoorn. Met z’n vierde jaar verhuisde het gezin naar een boerderij op de Heiligenboom. De familie had vier kinderen: 3 jongens en 1 meisje. Pieter ging op z’n zesde naar de bewaar school aan de Dreef en daarna werd het de jongensschool aan de Bosstraat. Na de lagere school ging Pieter, die voorbestemd was om thuis op de ouderlijke boerderij te gaan wer ken, naar de landbouwschool in Spoordonk. Die school stond waar later het Spoordonks Handelshuis gevestigd werd. Daarna volgde hij nog de 2-jarige Middenstandscursus in Tilburg en bezocht hij de melkcursus onder leiding van Janus van den Meijdenberg. Niet anders dan Daar zijn we weer, voor de 45e keer: Je zal het toch meemaken. Door een zwaai met de toverstaf van heks Ratelband ben je ineens geen prins meer maar een dikke, slij merige, groene kikker die ook nog eens geen bromvliegen lust en watervrees heeft. En je zal het toch meemaken dat je als prinses door al dat gedoe met die toverstaf drie wen sen in vervulling moet laten gaan voor die glib berige kikker. DRIE...alsof het niets is. Dat wil je niet missen..dat wil je zien! Masseer je lachspieren maar vast want je zult ze nodig hebben als je komt kijken naar onze vijfenveertigjarige jubileumvoorstelling ge schreven door Irene Sneijders uit Hilvarenbeek. Breng rustig je ouders en opa en oma mee want zij zullen er net zo van genieten als jij, en het zou helemaal top zijn als jij in je verkleedkist duikt en als prinses, prins of kikker in de zaal zit te genieten. De familievoorstelling is op vrijdag 5 novem ber om 19.00 uur en zondag 7 november om 15.00 uur in Den Boogaard. Kaartjes zijn verkrijgbaar aan de kassa (1 uur voor de voorstelling) en kosten voor kinderen 3,50 euro (met traktatie) en voor volwassenen 5,- euro. Maar wil je zeker zijn van een kaartje haal ze dan in de voorverkoop bij Novy van Wezel. Reserveren kan ook bij Mien van den Boogaart, tel. 513 2464. Tot dan! wat voor elkaar gingen voelen. Het vlamme tje sloeg over tijdens een dansavond in de zaal bij Jan de Brouwer. We hebben het dan over het jaar 1953. Bij De Brouwer werd in die tijd elke zondag gedanst en ook Pieter en Jo waren er regelmatig te gast. Op 10 november 1960 trouwen Pieter en Jo in het gemeentehuis van Moergestel. Het zal Huub van Erve geweest zijn die hen als ambtenaar van de burgerlijke stand trouw de. ’n Uurtje later stond ons gouden bruids paar voor het altaar van onze parochiekerk tegenover pastoor Van den Boogaard. Daar gaven ze elkaar het ’ja-woord’. Gefeest werd er bij Breda’s Welvaren aan de Tilburgseweg. Bij, zoals het in de volksmond heette, Tóntje van Dórkus’ (Piërre en Theo Timmermans) zoals Pieter zo mooi wist te vertellen. Het nog prille echtpaar gaat wonen in hun nieuwe boerderij aan de Heiligenboom 8. De boerderij was weliswaar nog niet helemaal klaar, maar een plek om te slapen en te eten was er wel voorhanden. Ondertussen kon de bouw rustig worden afgemaakt.Het boerenbedrijf wat ze samen opzetten was nog maar klein van opzet met ’n stuk of vijf koeien en ’n paar var kens, maar het begin was gemaakt. In de 50 jaar dat ze er nu wonen kunnen ze terugkijken op ’n mooi arbeidzaam leven waar in ze ’n gezin hebben gekregen dat bestaat uit 9 kinderen en inmiddels is aangevuld met 18 kleinkinderen. ’We zijn de rijkste familie van Gèèsel’, zegt Pieter. ‘We willen nog geen kind of kleinkind kwijt voor ’n miljoen. Dus tel maar uit...’ WEINIG RUST Wie denkt dat Jo en Pieter nu dagelijks op hun lauweren rusten hebben het helemaal mis. ’Er moet gewerkt worden’, lijkt hun dagelijk se motto. Het zijn dan ook allebei echte bui tenmensen. Jo gaat elke week minimaal ’n uur zwemmen en ze kan zich helemaal uitleven in de tuin. Toen wij er kwamen om hun verhaal op te tekenen waren de winterviolen juist ge plant... Pieter helpt nog dagelijks z’n beide zonen op en rond de boerderij en geniet nog steeds van z’n grootste hobby: ploegen! Ze zijn blij dat ze samen nog goed gezond zijn en goed uit de voeten kunnen. Dat is veel waard! FEEST Samen kijken ze uit naar het gouden feest dat ongetwijfeld een feestelijke dag zal worden, samen met de kinderen, kleinkinderen, fami lie en grote schare vrienden, 's Middag wordt om 13.30 uur begonnen met een H. Mis in onze parochiekerk en van 18.00 tot 19.30 uur is de receptie in Partyboerderij ’t Draaiboompje. ’Moergestel-Nieuws’ wil Jo en Pieter graag feliciteren met deze bijzondere dag. We ho pen dat jullie samen nog vele gezonde jaren mogen beleven. Van harte proficiat! M.O. Sb I 'Die Naemloose Speelers': vrijdag om 19.00 en zondag om 15.00 uur in Den Boogaard

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 1