Een waardig afscheid van onze Indië-veteranen Guus Moonen met 10.000 kilometer fietsen in Guiness World Records Boek Indisch eten w? ’’SNELPIETEN” Feest van de Lange Nacht komt er weer aan! Voorlezen in de Bibliotheek Voor peuters en kleuters Ineke en Kees: Qulinair: DANKBETUIGING Iedereen bedankt!!! PIET EN JOKE JONKERS-BEERENS bedankt voor het prachtige Benefiet-concert van Just Us! Wij willen iedereen bedanken voor de overweldigende belangstelling ter gelegenheid van ons gouden huwelijksfeest, maar het is voor ons onmogelijk, om iedereen persoonlijk te bedanken. De vele kaarten, bloemen en cadeaus; de mooie versiering door de buren; Pastor Theo te Wierik en het kerkkoor 'Cantate Domino' voor de viering en Partyboerderij 't Draaiboompje voor de prima verzorging. Lekker met Qulinair Op de voorpagina de foto van de elf overgebleven V.O.I.G.-leden. Staandv.l.n.r: Bart Meeuwis,Jos Habraken, Huub de Kort, Wim van de Wauw, Frans van Velthoven. Zittend: Bart van de Wouw, Giel van Esch, Bart van de Snepscheut, Ad Meeuwis, Huub Lammers en Leo Op ’t Hoog. la! Moergestelaar en vrijwilligers zien inspanningen beloond Maar voor je het weet, is de Sint weer in het land. En dit jaar hebben De Durdraaiers weer de eer. Een aantal zwarte pieten ter beschikking te krijgen voor de tweede keer. Het is dus weer mogelijk een pietje (of twee) te boeken, Net als vorig jaar kun je dat bij De Durdraaiers zoeken. Deze zwarte vrienden komen kado'tjes bezorgen op afspraak bij u thuis Waar u ook woont, ze vinden uw huis. Tijdens hun bezoekje krijgen de kleintjes natuurlijk extra de aandacht. Maar ook aan de andere wordt gedacht. Voor zo’n bliksembezoek van de pieten is één telefoon tje al genoeg Doe dit op tijd, waarschijnlijk hebben ze veel bezoekjes voor de boeg. Voor meer informatie: 5130111 of 06-12858511. ze nodig hebben tijdens deze leuke voorstelling voor de hele familie zoals je van Die Naemloose Speelers gewend bent, geschreven door Irene Snijders uit Hilvarenbeek. Kom dus gezellig naar ons kijken in Den Boogaard op vrijdag 5 november om 19.00 uur en zondag 7 november om 15.00 uur. De kaartjes zijn verkrijgbaar aan de kassa, en kosten voor kinderen 3.50 euro (met traktatie) en volwassenen betalen 5,- euro. Maar wil je zeker zijn van een plaats, koop dan je kaartje in de voorverkoop bij Novy van Wezel of reser veer bij Mien van den Boogaart tel. 513 2464. Sommige mensen vinden dit misschien wat aan de vroege kant, Maar vnnr ip het ia/ppI ic rip Sint Zondag a.s. om 12.00 uur Herdenking Oorlog Be vrij ding a.s. Zondag 24 oktober om 12.00 uur vindt weer de jaarlijkse herdenking Oorlog Be- vrijding plaats in de kerk en bij het monu ment van Generaal Barber nabij De Reusel. Om 12.00 uur begint de dienst in de kerk die o.a. muzikaal wordt opgeluisterd door saxo foonkwartet ‘For 4 Saxes’ en door Carla, Elsbeth en Nelleke, en aansluitend zal om plm. 12.30 uur, voorafgegaan door de Clan Lamont Pipe Band, de tocht naar het monu ment plaatsvinden. Ook hier vindt ’n plech tigheid plaats en worden diverse kransen gelegd. Uiteraard is iedereen van harte welkom om zowel de herdenkingsdienst in de kerk als de kranslegging bij het monument bij te wonen. feesttent zijn de entreekaarten a 13,- euro per avond te koop. Een combikaart voor beide feestavonden is in de voorverkoop verkrijg baar voor slechts 18,- euro. Nieuw is ook dat U via E-tickets kaarten online kunt bestellen. Kijk dus voor alle verdere info en e-tickets op onze vernieuwe site: www.feest- vandelangenacht.nl Dus wacht niet langer, haal of bestel online alvast je kaarten en tot ziens op vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht weekend in de feesttent tegenover ’t Draaiboompje. Je komt toch ook? monie wordt afgesloten met de Last Post, die op indrukwekkende wijze vertolkt wordt door trompettist Adrie Oerlemans. Na een terugkeer in “De Bosfazant”, waar de inwendige mens versterkt wordt met onver valst Moergestels worstenbrood, gaan de aan wezigen naar de parochiekerk, waar pastor Theo te Wierik voorgaat in de eucharistievie ring. De dienst wordt opgeluisterd door het koor “Inspiration”. Het thema van de vie ring “Taal van de vrede” is zeer toepasselijk en de pastor staat op een zeer indringende manier in zijn overweging dan ook stil bij hetgeen door Noud Smits geschreven is in zijn boek “Nou, tabee dan, ik groet je..” Daarin wordt verhaald over de missie van de solda ten in onze voormalige kolonie Nederlands- Indië en de drang van de inheemse bevolking naar onafhankelijkheid en zelfbestuur. Het ging daarbij niet alleen om “oorlog voeren”, maar zeker ook onder meer om het geven van medische verzorging en het verbeteren van de infrastructuur. Op het eind van de viering richt burgemeester Janssen het woord tot de aanwezigen en steekt daarbij in op de onderlinge trouw en vriend schap, de verantwoordelijkheid en solidariteit van de veteranen en refereert daarbij aan het ont roerende lied van Wieteke van Dort: “Vetera nenvrouwen”. De dienst wordt afgesloten met een dankwoord van Peter Swinkels en hij me moreert ook hier de overleden leden van de V.O.I.G. en vraagt om een moment van stilte om hen te gedenken. Daarna klinkt het mooie lied “U zij de glorie” van GE Handel, gezongen door “Inspiration” en begeleid door Adrie Oerlemans op trompet, die vervolgens de Last Post door de ruimte laat schallen, welke door alle kerk gangers staande wordt aanhoord. Een waardig afscheid van de gemeenschap Moergestel van “haar Indië-veteranen”. Moergestelaar Guus Moonen heeft een plaats verworven in het wereldberoemde Guiness World Records Boek. De 10.000 kilometer die hij in juni non-stop rond zijn woonplaats Moergestel fietste is erkend als ‘de snelste tijd waarin 10.000 kilometer is gefietst’. De 58-jari- ge Moergestelse sportman draagt de onder scheiding op aan de vrijwilligers die hem hebben geholpen deze sportieve prestatie te leveren. “Juist voor de vrijwilligers geeft mij deze onderscheiding heel veel voldoening”, aldus Guus Moonen. In juni fietste hij voor het derde jaar op rij 10.000 kilometer non-stop rond Moergestel. Over deze afstand deed hij 22 dagen, 15 uur, 34 minuten en 9 seconden. Dit record is nu erkend door de organisatie van Guiness World Records, de wereldberoemde autoriteit op het gebied van wereldrecords. Het certificaat waarmee de 10.000 kilometer van Guus Moonen is erkend is vorige week vrijdag in Moergestel bezorgd. “Ik ben daar heel erg blij mee.” Guus Moonen en zijn organisatie zetten afge lopen juni voor de eerste keer in op het vesti gen van dit record. Het eerste jaar waarin hij 10.000 kilometer fietste, kostte te veel kruim om er toen al voor te gaan. Vorig jaar was er een andere ultrafietser die hem naar de kroon pro beerde te steken, maar 27 dagen over deze afstand deed. “Dat kón ik beter, dat wilde ik beter”, blikt hij terug op de sportieve uitdaging. Om voor het wereldrecord in aanmerking te komen moest Guus Moonen niet alleen 10.000 kilometer fietsen, maar moest hij ook aan een hele trits formele verplichtingen voldoen. Zelfs toen alles in kannen en kruiken leek, droeg de organisatie een nieuwe officiële meting van het parcours op. Dat is gedaan door de KNWU. De kersverse wereldkampioen zegt dat hij alles te danken heeft aan de vrijwilligers. Gedurende de drie weken Moergestel Fietsdorp waren voortdurend 140 vrijwilligers in touw. De mees te vrijwilligers kwamen uit Moergestel en Oisterwijk. Daarmee werd Moergestel Fietsdorp 2010 opnieuw een schoolvoorbeeld van het samen optrekken van de inwoners van deze dorpen. Ook voorzitter Jan Vriens van de Stichting Moergestel Fietsdorp benadrukt de gezamenlijke prestatie van de vrijwilligers. “Maar in de allereerste plaats de gelukwensen Guus Moonen met het certificaat van zijn door Guiness World Records erkende wereldrecord. aan Guus Moonen die deze 10.000 kilometer heeft gefietst”, aldus Jan Vriens die zegt trots te zijn op wat in Moergestel allemaal mogelijk is. Daarbij verwijst hij onder meer naar het grote succes van WieKentKunst. Het staat nu vast dat Guus Moonen geen 10.000 kilometer meer rond Moergestel zal fietsen. Volgend jaar tijdens Moergestel Fietsdorp wil hij met een activiteit speciaal voor de jeugd komen. De fietsprestaties van Guus Moonen hebben steeds in het bijzonder onder de jeugd veel begeestering losgemaakt. Of de Moerges telse ultracyclist volgend jaar weer non-stop door Amerika gaat fietsen staat nog niet vast. Moergestel Fietsdorp zal korter duren, maar weer een veelomvattend programma bieden. Op zaterdag 16 oktober 2010 vindt aan de Waterhoefstraat een manifestatie plaats, die het begin inluidt van de definitieve opheffing van de Vereniging van Oud- Indiëgangers (V.O.I.G.) in Moergestel, welke zal plaatsvinden op 21 oktober. Van tevoren zijn de oud-Indiëgangers met hun familieleden en genodigden samengekomen in “De Bosfazant” om onder het genot van een kopje koffie met gebak te acclimatiseren op dat wat gaat komen. Peter Swinkels, samen met zijn broers Frans en Jan, zonen van de eerste voorzitter Jan Swinkels, hebben zich bereid verklaard om deze dag extra glans te geven. Peter licht toe, dat zij het als een eer zien om de honneurs over te nemen en op die manier hun waardering en respect uit te dragen naar de veteranen, die kort na de Tweede Wereldoor log uitgezonden werden om in het verre Neder- lands-Indië “orde en rust” te herstellen. Bij bepaalde gebeurtenissen, zoals overlijden, begra fenis, aanwezigheid bij herdenkingen, enzo voorts, zullen zij de taken overnemen. Zij heb ben zich vooraf veel inspanningen getroost om een blijvende herinnering te verbinden aan de in 1950 opgerichte vereniging. Zo hebben ze contacten gelegd om een vandaalbestendige bank te maken, in inlandse eik en acacia; een zuil met daarop een tekst die uitleg geeft aan de plek van samenkomst, een vijftal rondhou ten boomstam-“tafels”, die de vijf tropenjaren verzinnebeelden, alsmede voor deze gelegenheid een tent om de veteranen met hun partners die middag uit de koele herfstwind te houden en op die manier voor beschutting te zorgen. Burgemeester Hans Janssen onthult, samen met de jeugdige Jasper Swinkels, de zuil, waar van de tekst om beurten wordt voorgelezen. Vervolgens wordt de bank van de nationale driekleur en de Moergestelse vlag ontdaan en onder applaus van de aanwezigen is dan de onthulling een feit. De burgemeester spreekt de aanwezigen toe en refereert aan een bezoek aan zijn 80-jarige vader, met wie hij een gesprek heeft over diens herinneringen aan de uitzen ding en de terugkeer van de Indiëgangers in zijn geboorteplaats. Bart van de Wouw, legt vervol gens - uit naam van alle leden van de V.O.I.G, een krans. Chris van de Wouw, kleinzoon van de huidige voorzitter en deelgenomen hebbend aan de missie in Afghanistan, dankt namens zijn opa de aanwezigen voor hun steun en blijken van belangstelling. Peter Swinkels memoreert de leden van de V.O.I.G., die niet langer onder ons zijn, vraagt om een ogenbik stilte en de cere- Daar zijn we weer... voor de 45ste keer Die Naemloose Speelers met De prinses en de kikkerprins Je zal het toch meemaken dat je als prins vroeg in de morgen lekker zit te spelen nou ja, als je belletje trekken spelen vindten voor je er erg in hebt, ben je groen en glibberig, heb je zwemvliezen en kwaak je. Dat is erg, maar weet je wat nog erger is? Dan ben je zo’n groene kikker en dan houdt je niet eens van lekkere bromvliegen en heb je gruwelijk veel water vrees. Dat is erg! Het enige wat wel prettig is aan kikker zijn, is dat je moeder niet meer met een wattenstaafje in je oren zit te prutsen en zo. Maar verder... Masseer je lachspieren maar vast want je zult Vrijdag 29 en zaterdag 30 oktober a.s. In de nacht van zaterdag 29 op zondag 30 oktober a.s. wordt de klok weer een uur terug gezet. Dit begin van de wintertijd vormt voor Carnavalsvereniging De Durdraaiers ander maal de aanleiding om ’t Feest van de Lange Nacht te vieren. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als De Bierfeesten, zal ook dit jaar opnieuw garant staan voor ouderwetse gezelligheid. De organisatie is er weer in geslaagd om dit jaar diverse topartiesten naar de feesttent aan de Oirschotseweg in Moergestel te krijgen. Naast de traditionele zaterdagavond staat er ook dit jaar weer op vrijdagavond een geweldige feest avond op het programma. Deze avond is er in samenwerking met Gessel Open Air de spec taculaire dance avond Tunned-in. Dit dancefeest zal worden gehouden met medewerking van DJ Jean, DJ Tony Cha Cha, MC Apster en DJ Nicky Romero. Op zaterdagavond zullen DJ Coeniotopcoverband Undercover en Vinzzent hun opwachting maken bij één van de bekend ste tentfeesten in onze Brabantse regio. Volgende week zullen we nader ingaan op al deze artie sten van vaderlandse bodem. Dan gaan wij u meer melden over een extra Moergestelse verrassing. De organisatie is er in geslaagd echt Moergestels toptalent op het feest- podium te krijgen. Ook dit jaar zijn de kaarten weer in de voorverkoop verkrijgbaar, maar alleen als je 16 jaar of ouder bent! En i.d. is ver plicht! Vanaf heden zijn de entreekaarten voor beide avonden a 10,- euro te koop bij Partyboerderij ’t Draaiboompje en de Boerenbond. Aan de Op woensdag 3 november van 14.30 uur tot 15.00 uur wordt in de Bibliotheek voorgelezen uit het prentenboek “Een nijlpaard krijg je niet zomaar opzij!”. Een nijlpaard krijg je niet zomaar opzij! En dat is een feit! Zal het de dieren van de jungle gaan lukken? Een leeuw, een aap en een wrattenzwijn proberen hem weg te krijgen, maar zonder suc ces. Zal het de kleine muis wel lukken? PAGINA 3 GEMENGDE ZANGVERENIGING 'CRESCENDO' Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huls of bij bedrijven. I KT H H XI I <K* 4» «w». :S<W W Uat> l S HM» »t« M taB» 1*1» IS Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest www.qulinair.nl Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 OKTOBER 2010 Zorgeloos genieten van traditioneel Indisch eten, g Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. Indisch eten van klein tot groot tof zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. PRiNr.'

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3