OPEN HUIS Natas ja van Gorp maakt ’werk’ van haar ’hobby’... ALLROUND MAKELAARDIJ U bent welkom zaterdag 9 oktober tussen 11.00 en 15.00 uur in de volgende woningen in Moergestel: World Day of Interconnectedness op 10-10-’10 ook in de regio gevierd (êilbeljuiö ‘t ê>tokël»e Natasja Fotografie Heb je altijd al ’iets met zingen’ willen doen? Wij doen het!!! IVN-Paddestoelen- wandeling Spoed! vrijwilligers gezocht voor leesbegeleiding op een basisschool Feesten en activiteiten voor familie en bedrijven. Tel. (013) 590 5542 GSM 06 101 18 158 Zingen...is leuk! Samen zingen is nog leuker! Steunpunt Vrijwilligerswerk - lid cUUl Veilig Uli J veil UC UCU1L11 gCdlVltll. VUUL meer informatie: zie www.hetsandelhout.nl of OISTERWIJKSEWEG 43 STOKEIND 9 PAST. V/D BOQGAARDSTRAAT 47 info@gildehuishet stokske.nl www.gildehuishetstokske.nl Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg T013-5920080 F 013-4688259 I www.allroundmakelaardij.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 2010 vooraf. In de pauze en na afloop is er gelegen- mediteren is niet noodzakelijk. De meditatie- ochtend wordt begeleid door Adriaan van der Eist, oprichter van Het Sandelhout en lid van beroepsvereniging het NVPA. Inschrijven is niet nodig. De meditatie-ochtend start om 11:00 uur (toegang vanaf 10:30 uur) en duurt tot ca. 13:15 uur. Gelieve op tijd aanwezig te zijn, want na aanvang blijven de deuren gesloten. Voor ,’n Mooie foto behoeft geen tekst of uitleg’. Het is de lijfspreuk van Natasja van Gorp, woonachtig in de Oostelvoortjes. ‘Door te trouwen met een echte Moergestelnaar ben ik in dit mooie dorp terecht gekomen’, zegt ze. Na de geboorte van haar 2 kinderen (zonen Stijn en Chris) is ze meer betrokken geraakt bij het dorpse gebeuren. Haar roots liggen oorspronkelijk in de gezond heidszorg, maar een paar jaar geleden besloot ze van haar hobby haar werk te maken. Ze schreef zich in voor de fotovakschool waar ze met veel plezier de opleiding afrondde met een diploma. Om zich echter als fotograaf te blij ven ontwikkelen, blijft ze ook studeren. In 2009 startte ze vervolgens als freelance foto- ‘Wij’ zijn Zanggroep Inspiration, een koor uit Moergestel, bestaande uit ongeveer 30 enthou siaste, jonge en iets minder jonge mannen en vrouwen. Wat ons bindt is dat we allemaal ongelooflijk veel plezier in zingen hebben, daar naast is er de ambitie om echt mooie, inspire rende muziek te laten horen. We zingen Neder landse liedjes, maar ook prachtige nummers in o.a. Hebreeuws, Afrikaans, Russisch en Engels. Inspiration luistert thema-vieringen in de kerk van de parochie St.Jans-onthoofding op. Daar- Paddestoelen kijken in de natuur is leuk. Je bent buiten, je ruikt de herfstige bladeren en ook al ken je geen enkele paddestoel bij naam: ze boei en je. Misschien komt dat door het sprookjes achtige wat iedereen uit zijn jeugd zich nog herinnert. Misschien boeien ze je vanwege de mysterieuze sfeer, die er om paddestoelen hangt. Of misschien vind je ze gewoon maar mooi. De herfst is in de natuur de tijd van de grote schoonmaak. Planten sterven af, de bladeren val len van de bomen, dus er valt genoeg te ruimen. Bij voldoende vochtigheid en de juiste tempe ratuur zie je dan ook de paddestoelen de grond uitschieten. Deze keer zoeken wij ze op bij het Bezoekerscentrum in Oisterwijk. Deelname is gratis en voor eigen risico. Evt. een loep, spiegeltje en paddestoelengids meebren gen Wie zelf ooit een wandeling voor een groep onder leiding van een IVN-gids wil aanvragen in een door u aangegeven gebied, kan contact opnemen met onze wandelcoördinator Cees Smits, tel 545 0071. De kosten voor een wan deling van twee uur bedragen 45,- euro. www.ivnoisterwijk.nlwww.lnmh.nl of www.huisvoorzingeving.nl. Opening van het Dialoog Café Na het succes van de Dag van de Dialoog in Tilburg vorig jaar wordt zondag 10 oktober aanstaande om 14:00 uur het Dialoog Café geo pend bij Blend, het restaurant bij het Huis van de Wereld, Spoorlaan 346 in Tilburg. Een samenwerking tussen Huis van de Wereld, Tilburg in Dialoog en Socratisch Café Neder land. Voortaan kunt u maandelijks op een zon dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur bij Blend terecht voor een goed gesprek over een wisse lend thema (met aansluitend een borrel). Het thema deze eerste keer is verbondenheid, pas send bij ‘World Day of Interconnectedness’. De toegang is gratis, met koffie/thee/water en iets lekkers erbij. De borrel na afloop is wel voor eigen rekening. De opening van het Dialoog Café zal bijgewoond worde t door wethouder Jan Hamming. Iedereen is van harte welkom. Inschrijven is niet noodzakelijk, wel gewenst: info@tilburgindialoog.nl. Meer informatie over ‘World Day of Intercon nectedness’ en alle andere evenementen die zowel in Nederland als wereldwijd georgani seerd worden vindt u op de website www.inter- connectedness101010.org. Zondag 10 oktober (10-10-T0) vindt voor de tweede keer het internationale evenement i22 2—1-11. 1- i ‘World Day of Interconnectedness’ plaats, huisvoorzingeving.nl, telefoon: 06-14306565 PAGINA 9 op prijs gesteld. Inschrijven (per workshop max. 20 deelnemers) kan via email: welkom@ bel naar 06- 15577510. gi vcpiiispiiai.iuii.iii ui atuui ecu c-maii naai info@zanggroepinspiration.nl Wij nemen zo Creatieve workshops voor volwassenen en kinderen j Bij het Huis voor Zingeving, Kloosterdreef 4 I in Moergestel, kunnen volwassenen van 14:00 tot 16:30 uur meedoen aan de workshop j 'Creatief in verbondenheid'. Hierbij worden diverse tekenopdrachten met pastelkrijt zowel individueel als samen met anderen uitgevoerd, om zo zelf de onderlinge verbondenheid te ervaren. De workshop wordt begeleid door week in de ochtend en een paar uur per week in de middag. Als leesbegeleider ondersteun je Ervaring met tekenen is niet nodig, kinderen bij het leren lezen. Ben je geïnteresseerd of nieuwsgierig naar wat het werk inhoudt? Een half uur eerder, om 13:30 uur, start het Neem dan contact op met Noortje Bijvelt. Coördinator van het steunpunt voor vrijwilligerswerk. Huis voor Zingeving een workshop speciaal ■kt i -i c w <aoa i_: jirz i I nen ook kinderen onderlinge verbondenheid I beleven. Dit door samen één groot kunstwerk 1 te maken onder enthousiaste en persoonlijke begeleiding van psycho- sociaal therapeut Diana Kanters en creatief beeldend kindercoach Fijke Willemse, beiden uit Loon op Zand. Locatie is ’t Honk (in het parochiecentrum), St. Jansplein 9 in Moergestel. Na afloop komen kinderen en volwassen samen bij het Huis voor Zingeving. Deelname aan beide workshops is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt door de organisatie Op een basisschool in Moergestel worden leesbegeleiders gezocht. Het gaat om een paar uur per Joyce Schijf (van De Verbinding, Tilburg), week in de ochtend en een paar uur per week in de middag. Als leesbegeleider ondersteun je Ervaring met tekenen is niet nodig. kinderen bij het leren lezen. Ben je geïnteresseerd of nieuwsgierig naar wat het werk inhoudt? Een half uur eerder, om 13:30 uur, start het Neem dan contact op met Noortje Bijvelt. Coördinator van het steunpunt voor vrijwilligerswerk. Huis voor Zingeving een workshop speciaal Noortjebijvelt@regio.twern.nl. 528 4080 voor kinderen: ‘Ga je mee onder zee?’. Zo kun- graaf, gespecialiseerd in portretten, bedrijfs- en bruidsreportages. Ze werkt zowel vanuit haar huis als vanuit een studioruimte in Ois terwijk. Inmiddels heeft ze al verschillende projecten in Moergestel volbracht zoals menig een haar bijvoorbeeld al bezig gezien zal heb ben afgelopen juni rondom de recordpoging van Guus Moonen. Daardoor krijgt ze ook een steeds grotere betrokkenheid met de mensen en met Moergestel. Voor wie eens naar werk van Natasja wil kij ken wijzen we graag op haar website: www.natasjafotografie.nl, want uiteindelijk, zoals Natasja zelf onderschrijft: ’behoeft een mooie foto geen tekst en uitleg’. Wereldwijd - van Nieuw Zeeland tot Canada - wordt een groot aantal activiteiten georga niseerd waarbij onderlinge verbondenheid centraal staat. Verbondenheid met jezelf, elkaar, de samenleving en de wereld waarin we leven. Een duurzame samenleving begint namelijk bij het bewustzijn over en het bele ven van onderlinge verbondenheid. Ook in Tilburg en omgeving wordt ‘World Day of Interconnectedness’ gevierd. Meditatie-ochtend In de grote zaal van Het Patronaat, Veemarkt- straat 33 in Tilburg (achter parkeergarage Tivoli) wordt deze zondag een meditatie-ochtend geor ganiseerd door Het Sandelhout uit Hilvaren- beek. Hoe dichter iemand bij zichzelf komt, hoe meer hij of zij de verbondenheid met een gro ter geheel kan ervaren. De meditatietechnieken die deze ochtend worden aangeboden, zijn hier voor een hulpmiddel. Er is een korte uitleg vooraf. In de pauze en na afloop is er gelegen heid voor het stellen van vragen. Ervaring met naast hebben we dit jaar het voortouw genomen bij “Moergestel Zingt” en gezongen bij een aantal andere gelegenheden. Onze repetities zijn op maandagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. Heb je zin om mee te doen of wil je meer weten? Bekijk dan onze website: www.zang- groepinspiration.nl of stuur een e-mail naar j /Oa?1 snel mogelijk contact met je op. KRIJTENBOGTSTRAAT 3 8| l S H III

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 9