Wat is er allemaal te zien? KUNST i WieKentKunst Gèèsel Verzamelt: Vrijdag 8 oktober Zondag 10 oktober Locaties: Mirlitonfanfare De Klomp heeft veruit de grootste verzameling namaak- instrumenten Leo Vaes en Sjef van den Meijdenberg laten schaatsen zien aan de Raadhuisstraat Locaties: Zaterdag 9 oktober Café-restaurant De Brouwer Gildehuis 't Stokske In de cinema '19 Toen' Den Boogaard Kees en Marjan van Dijk, De Sonman 17 Parochiekerk Sjef van de Meijdenberg en Leo Vaes, Raadhuisstraat 27 Parochiecentrum Galerie De Verdieping Mevr. Riet de Groot- van de Broek, Oostelvoortjes 15 «Manege Fevior St. Jansplein Frank Nouwens, Burg. Bardoelstraat 24 Bibliotheek PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 2010 Moergestelaren laten hun verzamelingen zien Blauw glas Schaatsen Dion en Bas Rijnen en Sneeuwballen, schilderijtjes Nico Haneveld bespeelt met zijn ensemble Elckerlyc oude muziekinstru menten verzameling Jaap Drubbel MTV met top 10 en filmcompilatie van 30 jaar MTV Aanvang Gèèsel Verzamelt 20.00 uur Cultureel Centrum den Boogaard Lezing over Brabantse poffers en mutsen door prof. dr. Gerard Rooijakkers Tijd: 13.00 tot 17.00 uur Informatie stand VW in Den Boogaard Tijd: 13.00 tot 17.00 uur Informatie: stand VW in Den Boogaard Opening om 13.30 uur in den Boogaard door burgemeester Hans Janssen. Mirlitonfanfare De Klomp luistert de opening op en trekt daarna langs de locaties. De indrukwekkende verzameling schaatsen van Leo Vaes en Sjef van den Meijdenberg is op zaterdag en zondag te zien in de fysiotherapie- praktijkruimte aan de Raadhuisstraat 27. Uit de in totaal 340 paar schaatsen die de twee schaatsliefhebbers hebben verzameld, is een interessante collectie samengesteld. Het is ondoenlijk de 160 paar schaatsen van Sjef van den Meijdenberg en de 180 paar van Leo Vaes allemaal te laten zien. Omdat volgens Leo Vaes en Sjef van den Meijdenberg 'elke schaats een verhaal heeft', zal de expositie meer dan vol doende aanleiding zijn tot het ophalen van schaatsbelevenissen. Op de tentoonstelling in de praktijkruimte van fysiotherapeut Sjef van den Meijdenberg zijn ook krantenknipsels en foto's van het schaatsen in Moergestel te zien. Den Boogaard Kees en Marianne van Dijk, De Sonman 17 Mevrouw Riet de Groot- van den Broek, Oostelvoortjes 15 Sjef van den Meijdenberg en Leo Vaes, Raadhuisstraat 27 Parochiecentrum De Verdieping muziekcollectie en rondleidingen. Niels van de Ven toont in de bibliotheek zijn verzameling schoolplaten van foto's van Martien Coppens. Tijdens de reuzenoptocht afgelopen zondag in Oisterwijk werd Mirlitonfanfare De Klomp 'uniek in Europa' genoemd. En daarmee is niks te veel gezegd. Met De Klomp heeft Moergestel absoluut iets unieks in huis. De Klomp werkt vaak mee aan activiteiten van de Stichting WieKentKunst. Ook nu weer, door musicerend langs de locaties van Gèèsel Verzamelt te trekken. Overigens past De Klomp op een bijzondere manier binnen het thema van het verzamelaarsweekeinde: De Mirlitonfanfare heeft de grootste collectie namaakinstrumenten. Een aantal leden laat op de foto een deel daarvan zien. Ruilbeurs Rèülen en Tèütelen Met medewerking van Ron Hermus postzegels Kath. Illustraties, boeken en kalenders bijbels, spellen en handwerk Freddy Mercury ansichtkaarten eierdoppen peper- en zoutstelletjes poppen met hoedjes pispotten trappistenbrouwerij Koningshoeven flessen biermerken Boeken en ansichtkaarten trappistenabdijen monnikenwerk bierglazen Paul Francken Wim Verhoeven Gerard Willems Gildezilver en handboogschieten van de gilden St.-Sebastiaan Barbara en St.-Joris. Maxim van de Bijgaart Ed Hurkmans Roger Hurkmans Louis van de Meijdenberg Hennie van Schooten John Steijger Huub Verheijen Ivo Verheijen transport- en bakfietsen Peugeot, motorfietsen, jassen e.d. oude motorfietsen opgezette dieren en attributen van de jacht paardenhaam, kruiwagen (transportjfietsen/bakfietsen kerststallen kerkboeken kerkboeken wandelstokken miniatuur brandweerwagens en pennen ansichtkaarten speelkaarten keycords koffiepotten poffers foto's, brandweerpak en helm postzegels gereedschap kalenders, Taptoe's, Okki's kalenderfoto's in albums poppen, beren en trommels bellen en ratels fototoestellen beeldjes van uiltjes (Voor onderwerpen, zie programma onder zondag) Lichtreclames, jukeboxen, barbiepoppen en nog veel meer Rondleidingen langs de kerkschatten Verhalen van verzamelaars Joost Wagenmakers vraagt bezoekers en deelnemers naar hun verhalen over verzamelingen. Frans Kuijpers en Annie van Roessel stierenboeken en fokregisters Toon Mensinck Theo Raaijmakers Piet Roozen Ko Rijnen Ton van der Sande Frank Vogels Hans de Brouwer Tiny Jansen Ad Linkels Jan van de Loo Ad van Stappershoef Arjan Timmer Diverse deelnemers expositie doopjurkjes Peter en Ida Diemen, Toon Timmermans kerststallen Tonnie van lersel Gertruud Terwindt Wil van de Ven bouwplaten foto en filmtoestellen en toebehoren diorama's fotocollectie Moergestel schortjes en borduurwerk elektrotechnische materialen en miniatuur Spookslot kunstboeken, fietskaarten en fietsspeldjes fossielen Bibliotheek Den Boogaard Café-restaurant de Brouwer Kees en Marianne van Dijk, De Sonman 17 Manege Fevior, Heiligenboom Mevrouw Riet de Groot- van de Broek, Oostelvoortjes 15 St. Jansplein Sjef van de Meijdenberg en Leo Vaes, Raadhuisstraat 27 Frank Nouwens, Burg. Bardoelstraat 24 Parochiecentrum Parochiekerk Gildehuis 't Stokse, Zandstraat De Verdieping Hans de Brouwer bankbiljetten uit de hele wereld Jan Ketelaars paardengetuig Piet Ketelaars, Jan Hoeven en Johan van Dijk boerengetuig John Fiswick en Albert Nooren: tractoren, woonwagen, waswagen. Rondritjes op de tractor. oldtimers Fiat 500 stationaire motoren Henk Berben Ad van de Boer Herman van den Broek Jeanne Burgers Mark Burgers Corry Denissen Toos van Dijk-Roozen Piet Fonken Sjaak de Groot Corrie op 't Hoog Eddie Hurkmans Betty Nagel Henk v/d Nieuwenhuizen Jeroen Nouwens Annie van de Loo Dion en Bas Rijnen en Roel Denissen Ton van de Sande Gertruud Terwindt Marijke Scheerlinck Ria Schoenmakers Jack Verbeeten Lia Verbunt Hilda Verburg 15.00 uur: Lezing over Trappistenbier Koningshoeven door Paul Spapens De bibliotheek heeft de grootste boekenverzameling van Moergestel. Vandaag zijn er diverse extra activiteiten, zoals: de lievelingsboeken van bekende Moergestelaren, de top 10 van de meest uitgeleende boeken in Moergestel, voorlezen voor peuters en kleuters, presentatie van de ■^><^boergestel J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 7