45 45 Hans van Oosterwijk wint ballonvaart Start Kinderclub De Schaapskooi CAFÉ T CENTRUM MOERGESTEL (013) 513 2564 Scouting zoekt leden! Vitaal leven in een wereld vol elektrostress li Indisch eten Cafetariamedewerker m/v KBO-Brabant lelangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Expositie Bibliotheek Oisterwijk Toneelvereniging Die Naemloose Speelers’ bestaat 45 jaar Cultuurhistorische stadswandeling -Uj Qu inoir Heur nummer is: 06 53463549 Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Samen Parochie zijn. Hoera! Ons Jo wordt 10-10-2010 65 jaor! Agge wilt, moete ze 's belle., daor maokte ze hil blij mee! Zondag 10-10-2010 hee se 't miste tèèd, mar lieve nie vur 9.00 uur! Prebeer ut mar 's. Lekker met Qulinair Wij zoeken nog een Werktijden: vrijdag van 12.00/20.00 uur en/of zondag van 17.00/23.00 uur Voorlichting OV-chipkaart C. V. de Pierewaaiers presenteert: 28e Muzikaalste Zondag van het Zuiden Huis voor Zingeving: PAGINA 3 Qulinair bezorgt heerlijke Indische gerechten aan huis of bij bedrijven. Indisch eten van klein tot groot zoals saté voor bij de borrel of een uitgebreide rijsttafel. Indische catering Partyservice Voor uw thuis- of bedrijfsfeest www.qulinair.nl Tel. 013 211 42 50 Tilburgseweg 30 Moergestel Rieki van de Meijdenberg en Ineke van Kneg- sel geven kleur aan hun hobby Vilten en schilderen... Rieki van de Meijdenberg en Ineke van Knegsel (beiden uit Moergestel) begonnen 3 jaar gele den door middel van een workshop met vilten. Zij waren meteen enthousiast over de prachti ge kleuren van de Merino-wol. De combinatie van het pure materiaal met de op zich eenvou dige techniek van het natvilten resulteerde meteen in een paar mooie sjaals en vooral. het smaakte naar meer. Inmiddels hebben ze er allebei heel wat creatieve uren opzitten en zijn alleen nog maar nieuwsgieriger geworden naar de vele mogelijkheden. Naast sjaals behoren o.a. tassen, bloemen, sieraden, handpoppen tot hun collectie. Bovendien is Ineke, die ook schil dert, begonnen met een nieuwe uitdaging: het vervaardigen van vilten schilderijen. De wol, met al haar kleurnuances vroeg volgens haar om deze toepassing en zo kwamen twee hobby’s samen. Tijd: de hele maand oktober tijdens de opening stijden van de bibliotheek in Oisterwijk. i. Zorgeloos genieten van traditioneel Indisch eten. Qulinair verzorgt ook feestbenodigdheden of organiseert uw complete evenement. 7 oktober om 13.30 uur in Den Boogaard Zoals u wellicht gelezen heeft wordt er in Nederland steeds meer met de OV-chipkaart gereisd. In Amsterdam en Rotterdam is het op dit moment zelfs al verplicht. Veel mensen zijn wat huiverig voor deze ont wikkeling en het is soms niet duidelijk wat en hoe dat nu werkt met die OV-chipkaart. Hoe vraag je die aan? Welke soorten kaarten zijn er? Wat kost het? Dat zijn allemaal vragen die beantwoord worden tijdens een twee uur duren de bijeenkomst, op donderdag 7 oktober om 13.30 uur in Den Boogaard. De presentaties worden gegeven door Herman Bouma en Gijs Klomp, beiden directeur geweest binnen het OV en momenteel op landelijk niveau actief in allerlei overlegorganen met betrekking tot de OV-chipkaart. De scouts zijn dringend op zoek naar enthousiaste jeugd in de leef tijd van 10-14 jaar. Op vrijdagavond bied de scouting een leuk pro gramma met diverse activiteiten zoals; (buiten)spelen, (speurtoch ten, pionieren, kamperen, koken etc. Ben je benieuwd kom dan gerust een keer kijken op vrijdagavond van 19:00 tot 21:00 (clubgebouw den Donk, Bosstraat la), en/of neem contact op met Caroline Kouwenberg, 06 11206066. Tot ziens op vrijdagavond, groetjes scouts-staf! En dat gaan we dit jaar vieren met een ouder wets gezellig en grappig toneelstuk zoals je van Die Naemloose Speelers gewend bent. Schrijf alvast op de kalender of in je agenda: vrijdag 5 november 19.00 uur en/of zondag 7 november 15.00 uur naar Den Boogaard voor de familievoorstelling: De prinses en de kik kerprins. Alle verdere bijzonderheden over onze jubi- leumvoorstelling krijg je binnenkort in Moer gestel Nieuws te lezen. Dus hou ons in de gaten. Woensdag 13 oktober organiseert het Huis voor Zingeving een lezing over elektrostress, één van de typische problemen van de huidige tijd. Regelmatig verschijnen er berichten in de media over vermeende gezondheidseffecten van mobiele telefoons, zendmasten, hoogspannings masten en draadloze modems. De gezondheids raad is van mening dat er (vooralsnog) niets aan de hand is, terwijl artsen en wetenschappers waarschuwende brandbrieven sturen. Feit is dat er een algemene consensus is dat stralings- bronnen wel degelijk (kortdurende) biologi sche effecten hebben op mens en dier. Men begrijpt alleen nog niet precies hoe erg deze effecten kunnen zijn. In zijn lezing ‘Vitaal leven in een wereld vol elektrostress’ gaat Jan van Dijk in op de be langrijke zaken die alle mensen zouden moe ten weten over elektromagnetische straling en vooral hoe je hier verstandig mee kunt omgaan. Jan van Dijk is sinds 5 jaar directeur van Vital4Life Technology. Een bedrijf dat gespecialiseerd is in het wegnemen van de gezondheidseffecten van veel voorkomende stralingsbronnen als mobiele telefoons, zend masten, en dergelijke. De lezing start om 20:00 uur (toegang vanaf 19:30 uur) in de aula van Nieuwenhof. De en tree bedraagt vijf euro p.p., incl. koffie/thee. Inschrijven is niet nodig. Komende week bij het Huis voor Zingeving: Zondag 10 okt.: workshop ‘Ga je mee onder zee?’ (voor kinderen) Zondag 10 okt.: workshop ‘Creatief in verbon denheid’ Vrijdag 15 okt.: kennismaken met familie op stellingen U kunt zich voor deze 3 activiteiten inschrij ven via email: welkom@huisvoorzingeving.nl, telefonisch: 06-14306565 of via de website. Voor meer informatie kijk op www.huisvoor- zingeving.nl of in onze brochure (verkrijg baar bij Novy). Graag tot ziens bij het Huis voor Zingeving! Team Huis voor Zingeving Jeanne Ketelaars, Hans Pijnaker, Michelle van de Wiel en Rob van Tilburg Hans van Oosterwijk blijkt afgelopen week de gelukkige winnaar te zijn geworden van de maand september van de ballonvaarten van Cafetaria Epi. Ook nu weer op de eerste dag van een nieuwe maand werd de winnaar getrok ken uit de ingeleverde spaarkaarten van de voorafgaande maand. Hans van Oosterwijk, D’n Duyp 20, werd dat van de maand septem ber. De ballonvaart vindt begin 2011 plaats wanneer alle winnaars bekend zijn. Bij Cafetaria Epi krijgt men nog dit hele jaar, bij elke besteding van 2,50 euro, een stempel Eindelijk is het weer zo ver: de ober is in de maand. En die herfstmaand bij uitstek brengt een hoop leuke dingen met zich mee. Er wordt bokbier geschonken, wielrenners worden veld rijders en het is weer tijd voor het Blaoskapellenfestival. Dat betekent weer een hoop gezellige mensen in het centrum van Moergestel die het carnavalsseizoen met trompetgeschal en tromgeroffel inluiden. De 28e editie van het festival zal zich volledig in de dorpskern afspelen. Op die manier mist u de gezellige huifkarren die de kapellen van en naar het buitengebied pendelden, maar u heeft nu wel een uitgelezen mogelijkheid om alle 25 bands te zien en alle deelnemende kroe gen te bezoeken. Bovendien kunt u in elk van deze kroegen stemmen op de publieksprijs. Een vervolg op het succes van vorig jaar en een mooie manier voor de toeschouwers om te laten zien wie zij de beste, leukste of grappigste band van de dag vinden. Nieuw voor de publieksprijs is dat er dit jaar niet via ouder wetse briefjes moet worden gestemd, maar wel door middel van een hypermoderne com municatietechniek: SMS! Meer informatie hierover leest u volgende week in dit week blad. Voor een lege maag hoeft u ook al niet te vre zen, want de commissie heeft een paar recep ten die als warme broodjes over de toonbank zullen gaan. Dus heeft u weer zin om ouderwets te dweilen, kom dan volgende week zondag 17 oktober naar Moergestel en laat zien waarom blaoskapellen uit alle uithoeken van onze pro vincie en zelfs daarbuiten zo graag naar hier komen. Om 13:30 zullen de eerste tonen en glazen klin ken, waarna het feest zich zal uitspreiden over de volgende cafés: Café Herberg De Veerkes, Café ‘t Centrum, Café HierNeffe, Café de Klaore, Den Boogaard, Tapperij De Schouw en Café De Brouwer. In de zaal van laatstgenoemde kroeg zal om 18:30 de finale plaatsvinden. Met muzikale groeten, De Blaoskapellencommissie Stephan, Daniëlle, Jeannine en Johan Op zondag 10 oktober is er een stadswandeling door het centrum van Oisterwijk. De start is om 10.30 uur bij het Raadhuis. De rondleiding duurt ongeveer 2 uur en voert de deelnemers door de oude stadskern. Karei van der Straaten, geeft uitleg over monumentale panden en mar kante figuren uit het rijke verleden van Oister wijk. De kosten bedragen 3,- euro. op een speciale stempelkaart. Bij 10 stempels is de kaart vol en kan die worden ingeleverd. U krijgt dan alvast een leuk presentje en elke maand wordt uit de ingeleverde kaarten één kaart getrokken en de eigenaar daarvan krijgt een gratis ballonvaart! De actie duurt t/m 31 december en elke eerste dag van de maand wordt een prijswinnaar bekendgemaakt. Inge leverde kaarten dingen echter maar één keer mee. Elke maand wordt met een schone lei begonnen. Er zijn dus nog alle kansen voor iedereen! Eindelijk was het zover en konden we van start gaan met onze eigen kinderclub in de parochie! De middagen zijn speciaal bedoeld voor kinderen van groep 5,6 en 7, dus voor de leeftijdsgroep tussen de Communie en het Vormsel in. 17 enthousiaste jongens en meisjes hadden zich opge geven voor deze eerste middag of kwamen gezellig binnenvallen. We begonnen de middag met een kennismakingsspel. Daarna hebben we gepraat over herders en schapen en het verhaal van Jezus is onze Goede Herder verteld en uitgebeeld. En., we zijn bezig met het maken van een echte schaapskooi. Kortom: gezellig en zinvol tegelijk! U kunt uw kind opgeven bij Dorris Rijnen, tel. 513 2823. De volgende middag is op dinsdag 19 oktober van 15.30 tot 16.45 uur. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 OKTOBER 2010 V F 1 1 I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 3