Regisseur van je eigen leven! ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES BON Vrijwilligers (-werk): hart nodig! Contour LU Vrijwilliger je bent onbetaalbaar belangrijk! Mooie tuinen.nl J>vhg ^0 GUO opent seizoen met Bretonse topformatie Skolvan balfolk van de activiteitenbegeleiding. I I I I Moergestel. Dit kan op elk tijdstip I de week (mits de bibliotheek open I I I I I I I doen, een praatje maken, wandeling maken of bewoners begeleiden naar een activiteit. Hebt u interesse gekregen en bent u een paar uurtjes vrij? Bel dan naar 513 9320 en vraag naar Brigitte/Anke J van de activiteitenbegeleiding. Bereik je doel Soms gebeuren er dingen in een men senleven die een beroep doen op de veerkracht van mensen. Een (gedwon gen) verandering van baan, een schei ding, arbeidsongeschiktheid, het over lijden van een naaste of een andere ingrijpende gebeurtenis. Eenmaal uit balans is het vervelend als je daar niet alleen uit kunt komen. Met Resilienza komt de oplossing binnen handbereik. maken of bewoners begeleiden naar een Ondersteuning van de verzorging bij de 3 groepswoningen voor demente renden en/of dagopvang. Heb je een paar uurtjes vrije tijd en ga je graag met oudere mensen om, dan heeft Park Sta-nis- laus hele leuke vrijwilligersbanen! Zoals: Gastvrouw/heer in onze ontmoetingsruimte. Van 09.00 tot 11.30 uur en/of van 14.00 tot 17.00 uur. Op de maandag, dinsdag en don derdagmiddag en op de vrijdagochtend kunnen wij nog hulp gebruiken (en op oproep basis). Boodschappen uit ons winkeltje halen en rondbrengen naar bewoners die dat zelf niet meer kunnen. Dit gebeurt op de maandag, woensdag en vrijdagoch- tend tussen 9.30 en 12 uur. Kunt u een I van deze dagen? WoonzorgcentrumThebe Park Stanislaus een aantrekkeiijke vrije- aan jezelf werken verrijkend is. Ze leert je bewust te worden van je eigen krachten en talenten zodat obstakels overwonnen kun nen worden. “Afhankelijk van de situatie en de omstandigheden zal ik de meest passen de vorm van begeleiding kiezen,” aldus Mar jolein. “Soms zijn één of twee gesprekken al voldoende. Soms heeft een vraagstuk meer coachingsessies nodig. En als iemand dat wenst, bied ik ook online coaching aan. We bekijken samen waar je nu staat en wat je een wenselijke situatie vindt, dus wat de oplos sing zou zijn. Niet het probleem maar de oplossing wordt dan als concreet vertrekpunt genomen. Door ons hierop te focussen, op de toekomst en wat goed gaat, ontdekken we je talenten en mogelijkheden. Zo zijn we in staat de stappen te zetten die nodig zijn om het geformuleerde doel te bereiken. Naast het maken van opdrachten hebben we ge sprekken. Ik luister naar wat mensen me ver tellen, maar nog meer naar wat ze niet ver tellen. Ook daarin schuilt veel informatie.” Of je nu een persoonlijke groei wil doormaken, wil leren om effectiever te communiceren, op zoek bent naar loopbaanbegeleiding of er gesleu teld moet worden aan je zelfvertrouwen, Mar jolein geeft je een goede zelfreflectie en een eerlijke feedback. Ze is een nuchtere, kritische en objectieve gesprekspartner. Een gastvrije en enthousiaste persoonlijkheid die vrouwen wil inspireren. Haar missie is hen te bewegen in contact te komen met hun talenten, kwalitei ten en hun eigen kracht. “De vrouwen die ik begeleid veranderen niet, maar wel de manier waarop ze kijken en met zaken omgaan, zodat ze al hun kwaliteiten effectief benutten,” zo besluit Marjolein tevreden. In het winkeltje: de bewoners komen tussen 10.30-12.00 uur langs om bood schapjes te kopen. Iedere werkdag en op zaterdag is het winkeltje open. Bent u een dag beschikbaar hiervoor? Begeleider van de sjoelgroep, liefst op donderdagmorgen van 10.30 tot 11.45 uur. Extra versterking bij onze hobbyclub op donderdagmiddag van 14.30 tot 16.30 uur Bibliotheekservice, het halen en bren gen van boeken in de bibliotheek de week (mits de bibliotheek open is). Mensen die affiniteit hebben met bloemschikken, manicuren, muziek En het leuk vinden dit soort van activitei ten mee op te starten en/of te begelei den. Individuele activiteiten met bewo ners, dat kan zijn samen een boodschap Door Elke van der Heyden Resilienza is een praktijk voor coaching en teamtraining, specifiek gericht op vrouwen. De kolibrie in het logo staat voor veerkracht. Dit is het enige vogeltje ter wereld dat achter uit kan vliegen, recht naar boven of juist naar beneden èn zelfs soms onderste boven vliegt. Voor Marjolein Burgers-Schilte, eigenaresse van deze praktijk, staat dit symbool voor opti misme, onafhankelijkheid, vreugdevol leven en het verwezenlijken van doelen die niet zo makkelijk haalbaar lijken. De naam ‘Resilienza’ verwijst naar het Italiaanse woord ‘veerkracht’; de vaardigheid om zich op een positieve manier aan te passen - en zelfs te groeien - bij veran derende of verstorende omstandigheden. Nadat Marjolein jarenlang docent, trainer, zelfstandig ondernemer en mantelzorger is geweest, besloot ze zich om te scholen tot pro fessioneel coach. Inmiddels is ze gecertifi ceerd NLP Master en NLP trainer. Marjolein: “NLP staat voor Neuro Linguïstisch Pro grammeren. Neuro heeft betrekking op wat in onze hersenen gebeurt, linguïstisch verwijst naar de taal en hoe we die gebruiken, terwijl met programmeren wordt gedoeld op de hard nekkige gedragspatronen die we leren en her halen. Anders gezegd: NLP stelt je in staat te begrij pen wat je bezielt, hoe je denkt, hoe je voelt en hoe je vat krijgt op de dagelijkse wereld om je heen. Het levert je inzichten op, hoe je een relatie met jezelf en anderen opbouwt, hoe de wereld er anders uitziet, wanneer je al je zin tuigen gebruikt. Hoe je nadenkt over wat jij wilt en hoe je iets anders moet gaan doen als je hui dige acties geen resultaat opleveren. Ónder andere middels deze methodiek kijk ik naar het gedrag van mensen en leer ik hen hoe ze zich zelf en andere positief kunnen beïnvloeden.” Naast het geven van trainingen en works hops, coacht Marjolein vrouwen die weten dat - biedt vrijwilligers tijdsbesteding. jes in Bretonse stijl. Info en ticketreservering op www.guo.inoisterwijk.nl, van maandag tot en met vrijdag tussen 9 en 17 uur op 5217220 en op vrijdagavond tussen 18 en 20.30u in Tiliander Oisterwijk. Zolang niet uitverkocht worden de laatste tic- Primeur met dansworkshop en in Den Boogaard Groeten Uit Oisterwijk opent haar concertsei- zoen 2010/2011 in Den Boogaard op zaterdag 2 oktober met een workshop Bretonse dans voor beginners. Deelnemers passen de geleer de dansen direct toe, want na de workshop speelt de Bretonse topformatie Skolvan ten dans. Makkelijke kleding, een beetje stevige schoenen en een goed humeur volstaan. Wie lie- i7S^K,to“’8“ie*eV“8Oed ketsq>zaterda$2oktobervanrflS.30uverkochc aan de kassa in Den Boogaard, maar... Om Het balfolk met dans en concert begint om j iedereen ruim baan te geven houdt GUO het 19.30 uur. Tussendoor zijn er natjes en droog- I aantal dansers beperkt tot ongeveer 100. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2010 PAGINA 6 Lieke: van harte proficiat! COLLEGA'S NACHTDIENST Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam Straat ontwerp montage aanleg bestrating onderhoud renovatie Woonplaats Telefoon Je had het misschien niet verwacht maar wij hebben aan je gedacht. Ja, ook aan jou, Bezige Bij gaat de 50 niet voorbij. Theatergroep EUROPROF start opnieuw! Dit jaar wordt de musical 'De Ruilwinkel' gespeeld. Wil je meedoen? Auditie: 16 oktober vanaf 16.00 uur. Repetities: op zaterdag 2x per maand. Uitvoeringen: in Moergestel en Amsterdam in juni 2011. Voor meisjes van 7 t/m 17 jaar. Prijs: 125,-.. De opbrengst is voor een goed doel. Geef je op: (013) 513 1086 Aracely Andreu europrof@hetnet.nl Kloosterlaan 57 Moergestel 013-5287670 M: 06-55382942 www.mooie-tuinen.nl t/m 10 regels 5,00 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 t/m 6 regels 3,50 voor vrijwilligerswerk en ;>;]brmeie zorg Ondersteuning van de verzoreinphii I I Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013-543 45 72 www.contourtilburg.nl In Moergestel biedt Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. Wilt u dit echtpaar op leeftijd helpen? Mijnheer heeft een herseninfarct gehad met alle gevolgen van dien. Zijn echtge note wil graag met een gerust hart naar haar hobbyclub op maandagavond. Gunt u haar wat tijd voor zichzelf, zodat zij ook even op adem kan komen (004083)? Voor de kleine winst: in- en verkoop van gebruikte goederen; ook complete inboe dels. Zuidoosterstraat 23c, Tilburg. Dagelijks geopend van maandag tot zaterdag van 11 tot 17 uur. Tel. 06 10 12 20 16. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Weet u nog... tussen 17.00 en 19.00 uur zijn wij gesloten... Buro ’76, Oisterwijkse weg 43. LET OP DE INLEVERTIJDEN: Ook Zoe kertjes moeten op maandag om 12.00 uur ingeleverd en betaald zijn! ’jvan Uw 'Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inieveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; X'"-'”' elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te q betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Is je fiets kapot? Bel FietsNED! Voor al uw fietsreparaties, aan huis, school, werk of bij pech onderweg, bel 06 - 13 18 08 13. Voor Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Berkel- Enschot, Üdenhout en Haaren berekenen wij geen voorrijkosten. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Leuk startersappartement te koop in Oisterwijk. Netto maandlasten 449,- euro. Inlichtingen: tel. (013) 5920080. Gratis af te halen: krielhanen. Oostelvoor- tjes 17, tel. (013) 513 2150. Wij zoeken een hulp in de huishouding voor 3 uur per 14 dagen. Als u interesse hebt kunt u bellen naar 06 48 15 12 38. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. hulp volwassenen kinderen met beperking of hun Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zo kunnen veel ou ders met jonge kin deren (tenminste één kind tot 7 jaar) een praktisch steuntje in de rug goed gebrui ken. Wilt u een klank bord zijn voor deze ouder(s) of samen met de kinderen iets leuks ondernemen? Voor meer info, bel Sonja Havens, tel. 013 -543 45 72.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2010 | | pagina 6